Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szia,

Köszi az infókat, teljesen egyezik a jelenség az enyémmel :)

Annyi, hogy nekem kb. 1 éve lett teljesen kuplungozva :S

Nálam is jelentkezik a műszerfal remegés, és gyorsításkor is hallok ilyesmi hangot, legfőképpen magasabb fordulatszámon, vagy a nyomaték maximum környékén (2500 rpm).

A tiéd is isuzu motoros?

Milyen márkájú kinyomócsapágyat vettél bele?

Nekem a kuplungozás után pár hónapja jött elő a hang, de egyre intenzívebben, sajna akkor úgy nézz ki ismét szét lehet szedni és cserélni a csapágyat.

Nekem mechanikus problémája volt a tárcsának, szerkezetnek anno, azért lett kompletten cserélve.

A sebességváltási problémát nekem a váltógömb kikopása eredményezte, nem tudtam 1,2-t kapcsolni.

A megoldást átmenetileg egy kitömködés oldotta meg :)

Köszi.

Helló!

Az enyém Opel motoros X20DTL F18 váltóval (220e km óra szerint). LUK-ot vettem (eredetileg GM k.csapágy és LUK kuplung volt). Mi sebváltó hibával álltunk neki a szerelésnek...és akkor láttuk a kinyomó csapágyrésze leszakadt. Nem volt olcsó ... :(

Miután összeraktuk, - jutott eszembe - hogy kellett volna dugózható ablakot marni a sebváltó kuplung oldali részére későbbi endoszkópos kamerával történő ellenőrzés céljából.

Ma mentem vele szinte folyamatosan (kb. 200 km-t), felmelegedett rendszerrel a műszerfal alapjáraton kicsit erősebben rezgett ma ugyan, de annyira nem, mint korábban, 2000 ford. felett sincs száraz csapágyhang, a kuplungozás alapjáraton is kerregés nélkül történik.

Köszi, a seb.váltó kart megnézem mennyire kopott.

Kíváncsi lennék, neked is ez ment-e tönkre...

R.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Lenne egy olyan kérdésem, hogy már hónapok óta megjelent egy morgó hang a kerék felöl. Elsőként arra gondoltam, hogy kerékcsapágy, kerékagy hiba. Tehát elindultam ebbe az irányba, kicseréltem a csapágyat, agyat (korábban már volt csapágy csere), de nem változott semmi.

A jelenség akkor jön elő, ha jobb kanyarba megyek és gázt nyomok neki, gázadásra egyre erősebb (csak jobb kanyarba).

2 hónapja műszaki előtt észrevettem, hogy el van repedve a bal oldali féltengely gumiharang, a belső ( váltó oldali). Az ki lett cserélve akkor.

Már más nem jut eszembe, mint a féltengely csukló okozza ezt a hibát.

Ha esetleg mégis ez lenne a gondja akkor melyik oldalit (jobb, bal) és belsőt vagy kerékoldalit érdemes megnézni?

Véleményem szerint a bal oldali, mert az kap terhelést.

Köszönöm a segítséget.

BUÉK mindenkinek, az évet egy olajcserével zártam :)

Ez a leirt jelenség erösen hasonlít arra mit én is tapasztaltam az enyimmel kb 4-5 évvel ezelött. Én is lecseréltem szinte mindent de csak nem akart megszünni a hang. Aztán jött az ötlet hogy mi lenne ha gumit cserélnék. Hogy rohadjon meg nem megszünt a hang?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van a 2,0 diesel (x20dth) vectrámmal, hogy 5 fok alatt nem indul csak nagyon nehezen.

Porlasztók, izzitók rendben.

Amúgy nem füstöl, és ha beindul egyenletesen jár.

Esetleg valaki találkozott már hasonló problémával?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni abban, hogyan lehetne kinyitni a hátsó beragatt ajtót?

Leszedtem a belülről a karpitot, de sehogy nem sikerült hozzáferni a zarhoz. Előzménye annyi volt, hogy nem bagyon volt használva, mert a központi motorja halott volt es alkalmanként volt csak nyitva. Egyik napról másikra csak egyszerűen nem nyílott. Szerviz esetleg vagy valami más megoldás?

Nem hallottam semmi zajt, ami törésre utalna.

Köszi a válaszokat.

üdv,

Péter

Link to comment
Megosztás:

Egyszer nekem is meg halt így a jobb hátsóm. Ha a kárpit lent van, látod a zár szerkezetet, amit egy fekete műanyag burkolat takar. Na azt műtsd le valahogy, és úgy tuti ki tudod nyitni. Én szét vertem az egészet, mert volt másik már, meg ideges is voltam. :icon1:

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni abban, hogyan lehetne kinyitni a hátsó beragatt ajtót?
Leszedtem a belülről a karpitot, de sehogy nem sikerült hozzáferni a zarhoz. Előzménye annyi volt, hogy nem bagyon volt használva, mert a központi motorja halott volt es alkalmanként volt csak nyitva. Egyik napról másikra csak egyszerűen nem nyílott. Szerviz esetleg vagy valami más megoldás?
Nem hallottam semmi zajt, ami törésre utalna.
Köszi a válaszokat.

üdv,
Péter

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni abban, hogyan lehetne kinyitni a hátsó beragatt ajtót?

Leszedtem a belülről a karpitot, de sehogy nem sikerült hozzáferni a zarhoz. Előzménye annyi volt, hogy nem bagyon volt használva, mert a központi motorja halott volt es alkalmanként volt csak nyitva. Egyik napról másikra csak egyszerűen nem nyílott. Szerviz esetleg vagy valami más megoldás?

Nem hallottam semmi zajt, ami törésre utalna.

Köszi a válaszokat.

üdv,

Péter

Helló!

Duplára van zárva gondolom. Nekem 10-15°C fölött müködik csak, már évek óta. Én majd tavasszal nyitom ki. :-) Régebben ütöttem a kárpitot, ill. kívülről a zárhoz közel, közben pedig nyomkodtam a távirányítót.

R.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Duplára van zárva gondolom. Nekem 10-15°C fölött müködik csak, már évek óta. Én majd tavasszal nyitom ki. :-) Régebben ütöttem a kárpitot, ill. kívülről a zárhoz közel, közben pedig nyomkodtam a távirányítót.

R.

:)

Értem, csak nekem nem működtette a központi zár, csak a nyomógomb, tehát manuálisan nyitottam (jobb hátsó ajtó egyébként).

???

Link to comment
Megosztás:

Kipattintod a szegecset ami tartja alul, kihúzod a váltókart, bezsírozod, rárakod a zsugorcsövet azt melegíted, bezsírozod, kipróbálod, ha még lötyög raksz rá még egy réteget. Kb 1év után kopik ki nekem a zsugorcső de biztos van jobb fajta is ami tovább bírja.

Kb 6-7cm átmérőjű kell asszem (lapítva)

Köszi, sikerült megoldani a zsugorcsővel, ma délután megcsináltam :)

Most meg a jobb hátsó ajtózárral szívhatok, mindig van valami :)

Link to comment
Megosztás:

:)

Értem, csak nekem nem működtette a központi zár, csak a nyomógomb, tehát manuálisan nyitottam (jobb hátsó ajtó egyébként).

???

Még 1 ötlet - igaz ezt első ajtóra alkalmaztam. A motor nem működött nekem sem, de működőképes volt. 12V majd 20V-ot kötöttem a motor vezetékére direktbe (rövid ideig, impulzus szerűen!), természetesen a központizár-vezérlés leválasztása után!!! A 20V elindította a motort, kinyitotta a zárat - lehet a mikrokapcsoló rosszalkodott. Azóta már kicseréltem.

R.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni abban, hogyan lehetne kinyitni a hátsó beragatt ajtót?

Leszedtem a belülről a karpitot, de sehogy nem sikerült hozzáferni a zarhoz. Előzménye annyi volt, hogy nem bagyon volt használva, mert a központi motorja halott volt es alkalmanként volt csak nyitva. Egyik napról másikra csak egyszerűen nem nyílott. Szerviz esetleg vagy valami más megoldás?

Nem hallottam semmi zajt, ami törésre utalna.

Köszi a válaszokat.

üdv,

Péter

Ha a kárpit lent van, akkor már nem olyan nehéz, a zárnak kellene levenni a burkolatát. Nagyon más megoldás nem marad, mint széttörni, mert épségben szétvenni még kiszedett állapotban sem olyan egyszerű (le kell fúrni egy szegecset).

Link to comment
Megosztás:

Ha a kárpit lent van, akkor már nem olyan nehéz, a zárnak kellene levenni a burkolatát. Nagyon más megoldás nem marad, mint széttörni, mert épségben szétvenni még kiszedett állapotban sem olyan egyszerű (le kell fúrni egy szegecset).

Egyszer nekem is meg halt így a jobb hátsóm. Ha a kárpit lent van, látod a zár szerkezetet, amit egy fekete műanyag burkolat takar. Na azt műtsd le valahogy, és úgy tuti ki tudod nyitni. Én szét vertem az egészet, mert volt másik már, meg ideges is voltam. :icon1:

Rendben, köszi a gyors válaszokat :)

Még arra gondoltam, hogy az nem lehet, hogy ezen a csoda napon, amikor beszorult, valahogy mégis müködésbe lépett a központi, és duplára fordítva, reteszelte az ajtót?

Mindenesetre azt még megpróbálom, ráhangolom a távirányítót és megpróbálkozok vele, valamint keresek egy záraz kompletten és utána már szét lehet zúzni, ha nem lesz megoldás rá :)

Link to comment
Megosztás:

Kipattintod a szegecset ami tartja alul, kihúzod a váltókart, bezsírozod, rárakod a zsugorcsövet azt melegíted, bezsírozod, kipróbálod, ha még lötyög raksz rá még egy réteget. Kb 1év után kopik ki nekem a zsugorcső de biztos van jobb fajta is ami tovább bírja.

Kb 6-7cm átmérőjű kell asszem (lapítva)

Sziasztok, hol találom azt a szegecset?

Felhúztam a váltószoknyát, de alatta csak egy bajonettes műanyag van, a kézifékhez közel pedig egy fém pöcök amit csak betolni lehet.

Valaki tudna segíteni?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Rendben, köszi a gyors válaszokat :)

Még arra gondoltam, hogy az nem lehet, hogy ezen a csoda napon, amikor beszorult, valahogy mégis müködésbe lépett a központi, és duplára fordítva, reteszelte az ajtót?

Mindenesetre azt még megpróbálom, ráhangolom a távirányítót és megpróbálkozok vele, valamint keresek egy záraz kompletten és utána már szét lehet zúzni, ha nem lesz megoldás rá :)

Ha a belső pöcök felhúzása ellenére sem nyitható a zár akkor de, bereteszelődött. Megpróbálhatod pl lebontott kárpitnál hajszűrítóval melegíteni a zárat, majd kompresszor levegőjével lehűteni, majd újra melegíteni, közben a centrálzárral nyitni zárni, hátha kinyílik!

-------------------------------------------------------------------------------------

Általában (szinte mindig) a mikrokapcsoló szokta megadni magát a zárakban, a szívás része akkor van, amikor mindez bereteszelt állapotban van. A mikrokapcsoló az évek alatt elöregszik, a hideg-meleg, a párás-száraz idő váltakozása miatt a benne lévő érintkező eloxidálódik, és nem fog érintkezni. A probléma először úgy jelentkezik, hogy az érintett ajtó nem zár be, vagy nem nyit ki. Ilyenkor az ember reflex szerűen azt csinálja, hogy még egyszer nyit zár. Ilyenkor általában már újra működik a zár, és jópár napig, hétig semmi baja. Ebben a pillanatban még nem hiszi el az ember, hogy ennek zár javítás lesz a vége, de megnyugtathatok mindenkit, hogy az lesz. Később újra előjön a hiba, majd egyre gyakrabban, végül a zár már egyáltalán nem működik, és ha peched van, a zár bereteszelt állapotban adja meg magát teljesen.

Mint írtam, a zár "kakukk" nem egyik pillanatról a másikra következik be, ezért én mindenkinek azt szoktam tanácsolni, hogy az első alkalommal, mikor észre veszed, hogy valamelyik zár nem nyit ki vagy nem zár be, a reteszelést azonnal el kell felejteni! A legjobb ebben az esetben lekötni a rendszerről azt az ajtót, amelyik érintett. Ebben az esetben a javítás egy kb 2 órás munka, és 500 Ft anyagköltség (2 db kapcsoló, a bal elsőhöz, 1 db a többihez). És amíg nincs alkalom, idő a javításra, az érintett ajtó a pöcök le és felhúzogatásával nyitható, zárható, a kocsi normál módon használható. A bal első ajtó kivétel a többi közül, mert az nem tud bereteszelődve maradni, hisz kulccsal nyitható akkor is! Így azt nem muszáj lekötni a rendszerről.

Namost ehhez képest a bereteszelődött állapot javítása több órás szopás, anyázás, és ha semmi más nem sérül meg, akkor is lehet számolni egy új zárral, ami nem olcsó dolog még bontottan se! Ja és a mikrokapcsolót ajánlatos cserélni abban is. A kapcsoló csere egy használtan vett zárban olyan dolog, mint a vezérlés csere egy használtan vett autóban. Nemtudod milyen állapotú, és meddig megy el, de ha beszarik, akkor nagy kárt tesz.

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem a termosztát helyes működését, úgy ahogy írtátok. Motor indít és figyelem mikor lesz meleg a hűtő. A hűtő kb 83-84 fok körül lesz hirtelen meleg, a ventillátor 92-93 foknál kapcsol. Ezek szerint működik és 2.0 16V Vectra üzemi hőmérséklete 80 és 85 fok körül van.

Köszönöm szépen a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, hol találom azt a szegecset?

Felhúztam a váltószoknyát, de alatta csak egy bajonettes műanyag van, a kézifékhez közel pedig egy fém pöcök amit csak betolni lehet.

Valaki tudna segíteni?

Köszönöm.

Berakod 3-asba a váltót, felhúzod a szoknyát, a váltókar legalján keresd, egy fém "gyűrű" van rápattintva a váltókarra, egy csavarhúzóval oldalra ki tudod pattintani aztán kihúzni a pöcköt ami alul tartja a váltókart. Valahol 1-2 éve még fényképes leírást is írtam valahova ide, csak nem találom.

Link to comment
Megosztás:

Na nálam nem a mikrokapcsoló volt rossz. Úgy be állt a kis motor, hogy szétszedve sem tudtam meg forgatni. Én szétvertem ahogy kell, mert ideges voltam, hogy egy napig bekötött ajtóval kellett hagyni centikre rá állva a falra. Én anyáztam és ütöttem. :icon1:

Persze én könnyen voltam, mert volt másik záram. Amúgy olyan huszas környéke biztos van.

Ha a belső pöcök felhúzása ellenére sem nyitható a zár akkor de, bereteszelődött. Megpróbálhatod pl lebontott kárpitnál hajszűrítóval melegíteni a zárat, majd kompresszor levegőjével lehűteni, majd újra melegíteni, közben a centrálzárral nyitni zárni, hátha kinyílik!

-------------------------------------------------------------------------------------

Általában (szinte mindig) a mikrokapcsoló szokta megadni magát a zárakban, a szívás része akkor van, amikor mindez bereteszelt állapotban van. A mikrokapcsoló az évek alatt elöregszik, a hideg-meleg, a párás-száraz idő váltakozása miatt a benne lévő érintkező eloxidálódik, és nem fog érintkezni. A probléma először úgy jelentkezik, hogy az érintett ajtó nem zár be, vagy nem nyit ki. Ilyenkor az ember reflex szerűen azt csinálja, hogy még egyszer nyit zár. Ilyenkor általában már újra működik a zár, és jópár napig, hétig semmi baja. Ebben a pillanatban még nem hiszi el az ember, hogy ennek zár javítás lesz a vége, de megnyugtathatok mindenkit, hogy az lesz. Később újra előjön a hiba, majd egyre gyakrabban, végül a zár már egyáltalán nem működik, és ha peched van, a zár bereteszelt állapotban adja meg magát teljesen.

Mint írtam, a zár "kakukk" nem egyik pillanatról a másikra következik be, ezért én mindenkinek azt szoktam tanácsolni, hogy az első alkalommal, mikor észre veszed, hogy valamelyik zár nem nyit ki vagy nem zár be, a reteszelést azonnal el kell felejteni! A legjobb ebben az esetben lekötni a rendszerről azt az ajtót, amelyik érintett. Ebben az esetben a javítás egy kb 2 órás munka, és 500 Ft anyagköltség (2 db kapcsoló, a bal elsőhöz, 1 db a többihez). És amíg nincs alkalom, idő a javításra, az érintett ajtó a pöcök le és felhúzogatásával nyitható, zárható, a kocsi normál módon használható. A bal első ajtó kivétel a többi közül, mert az nem tud bereteszelődve maradni, hisz kulccsal nyitható akkor is! Így azt nem muszáj lekötni a rendszerről.

Namost ehhez képest a bereteszelődött állapot javítása több órás szopás, anyázás, és ha semmi más nem sérül meg, akkor is lehet számolni egy új zárral, ami nem olcsó dolog még bontottan se! Ja és a mikrokapcsolót ajánlatos cserélni abban is. A kapcsoló csere egy használtan vett zárban olyan dolog, mint a vezérlés csere egy használtan vett autóban. Nemtudod milyen állapotú, és meddig megy el, de ha beszarik, akkor nagy kárt tesz.

Link to comment
Megosztás:

Na nálam nem a mikrokapcsoló volt rossz. Úgy be állt a kis motor, hogy szétszedve sem tudtam meg forgatni. Én szétvertem ahogy kell, mert ideges voltam, hogy egy napig bekötött ajtóval kellett hagyni centikre rá állva a falra. Én anyáztam és ütöttem. :icon1:

Persze én könnyen voltam, mert volt másik záram. Amúgy olyan huszas környéke biztos van.

Ma érkezik meg a zár és akkor hétvégén szadulok én is vele :D

Link to comment
Megosztás:

Berakod 3-asba a váltót, felhúzod a szoknyát, a váltókar legalján keresd, egy fém "gyűrű" van rápattintva a váltókarra, egy csavarhúzóval oldalra ki tudod pattintani aztán kihúzni a pöcköt ami alul tartja a váltókart. Valahol 1-2 éve még fényképes leírást is írtam valahova ide, csak nem találom.

Lefényképeztem, mert nem találom azt a fém gyűrűt.

http://kepfeltoltes.hu/view/140109/IMG_20140105_195038_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140109/IMG_20140105_195047_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy a B2 nem ugyanolyan mint a B1?

Képen így én sem látom. Egy rudat kell keresned, amire rá fordul egy biztosító félkör alakú fém. Ha ezt nem találod, akkor a B2 más.

Lefényképeztem, mert nem találom azt a fém gyűrűt.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma nagyon furán leállt a kocsi egymás után többször is. Tankoltam, utána indítottam és az alapjáraton mindenféle ingadozás nélkül "ledobta" és leállt. Megint indítom, megint egyből "ledobta". Ezután csak gázzal tudtam indulni. Nem ingadozik az alapjárat, alapjárati léptetőmotor nyáron lett cserélve. Egyébként utána többször megálltam, indítóztam és pöcre ment minden! Ez mi lehet? Melegen az alapjáratom csak 650-700.

Ezer hálám és köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ez F23-as váltó, ami bowdenes, és nem rudazatos, mint az F18 és az F13. F23-ast B2-es X20XEV-hez, és 2.0 dieselhez építettek. Itt teljesen más a szituáció, még nem volt szó róla a fórumon, hogy azzal mit kell kezdeni.

Onnan lehet megismerni az F23-as váltót, hogy a hátramenet jobbra hátulra van (4-es mellett). A rudazatosnál balra előre (1-es mellett).

Link to comment
Megosztás:

Ez F23-as váltó, ami bowdenes, és nem rudazatos, mint az F18 és az F13. F23-ast B2-es X20XEV-hez, és 2.0 dieselhez építettek. Itt teljesen más a szituáció, még nem volt szó róla a fórumon, hogy azzal mit kell kezdeni.

Onnan lehet megismerni az F23-as váltót, hogy a hátramenet jobbra hátulra van (4-es mellett). A rudazatosnál balra előre (1-es mellett).

Köszönöm a felvilágosítást és a segítséget is, remélem valaki tud mondani valami jót majd. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,új tag vagyok(bàr nem AZ elsõ opelemet koptatom)ès lenne egy Kis problémám,remèlem tud valaki vâlaszt adni a kèrdèsemre.Egy 98-as èvjàratú 2.5 v6-OS autòmata vectràm van ès tegnap òta nem megy egy vagy kèt hengerem:( Könnyen indul,de dadog,nincs benne olyan erö amit megszoktam tõle,ès ha tartòsan megyek vele egyenletes gázzal,akkor egy idõ itán megtorpan,visszahörög ès egy rándulást követõen kezd el megint menni.Sajnos èn nem vagyok egy mûszaki zseni,autòt sosem szereltem ,ezèrt teljes a tanácstalanság.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.