Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Kicseréltem az alapjárati léptetőt.Viszonylag kedvező áron sikerült újhoz jutnom.Egészen kultúrált lett az alapjáratom végre.Nem ejti hiretelen vissza a gépsas, hanem szépen visszaengedi ahogy azt kell......

Nemsokára megjön az új lambda is......Remélem.Dini Intézte. :huh: Ebayről, gyárit, és házhoz jön 10euróért....

Link to comment
Megosztás:

Utánahúz a műszerfalrögzítő csavarnak?Vagy csak én vagyok túl fantáziátlan? :huh:

Na utánahúztam. Igaz nem 10-es, de a 30-as torx talált bele. A baloldali kissé megvolt ereszkedve, a másik kettőn nem sokat tudtam húzni. Azóta nem hallottam reccsenni, de minusz sem volt. Na ha majd hidegebb lesz, megmondom.... de reménykedek, hogy sikerült eltüntetni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy komoly problémám. Ha jól tudom ki lehet kapcsolni a légzsákot a jobb oldali ülésnél, hogy a gyerekülést be lehessen rakni, és elméletileg benne van a használati útmutatóban, csak az a baj hogy nekem csak németül van meg. Ha valaki meg tudná nekem nézni nagyon megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy komoly problémám. Ha jól tudom ki lehet kapcsolni a légzsákot a jobb oldali ülésnél, hogy a gyerekülést be lehessen rakni, és elméletileg benne van a használati útmutatóban, csak az a baj hogy nekem csak németül van meg. Ha valaki meg tudná nekem nézni nagyon megköszönném.

Nekem is benne van..........a kapcsoló helye.Rendszeresen elöl ül a nagyobbik lányom, és olyankor jó lenne kikapcsolni a lufit.De gyárilag nincs benne....

Amúgy azért ül elöl, mert hátul hányingere van. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is benne van..........a kapcsoló helye.Rendszeresen elöl ül a nagyobbik lányom, és olyankor jó lenne kikapcsolni a lufit.De gyárilag nincs benne....

Amúgy azért ül elöl, mert hátul hányingere van. :huh:

És még szoftból sem lehet kikapcsolni....állitólag... legalábbis mikor mondtam, hogy nézzék meg nekem, be van-e kapcsolva, azt mondták, nem lehet kikapcsolni. Ha hazudtak, én is hazudok... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Állítólag ki kell mérni a lufi ellenállatát, aztán váltókapcsolóval bekötni egy olyan értékű ellenállatot, mint a lufi, és ha gyerek van elől, akkor gyújtás adása előtt átkapcs, és rendszer azt hiszi, hogy ott a lufi, közben meg nem. Tehát valahogy a lekapcsolt lufit az ellenállat helyettesíti a rendszernek. Így nincs hibakód, és a lufi sem nyílik. Másik fórumon megcsinálta ezt valaki, ha kell jobban utána nézek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az utasoldali légzsákot ki lehet-e iktatni házilag?(gyerekülés miatt)

Elég egy sima ohmos ellenállás a csatira a légzsák helyett? Mert én hallotam ilyesmit egy autóműszerésztől, de ha én is megtudnám oldani nem kéne fizetni érte :huh:

Előre is köszönöm.

válasz:

Elvileg igen!

Áramtalaníts, húzd szét a csatiját, mérd meg a patron elleállását és ahhoz közeli (pár ohm) ellenállást tegyél a kapcsoló másik pontjára.

Gondolom kapcsolhatóvá szeretnéd tenni...

ismét a kérdés feltevő:

Köszönöm a gyors segitséget! Nem mertem csak úgy nekiugrani gondoltam elöbb kérdezek. Amúgy a kapcsolóval az a baj, hogy lehet kontakthibás, vagy egy rossz időben történő átkapcsolás aztán rögtön világít a lámpa. Úgy gondoltam arra az időre kikötöm amíg igy kell hordani a picit, (mert ha az asszony viszi akkor jobb ha elöl van a gyerek). Aztán ha nagyobb lesz, akkor visszakötöm. (Gondoltam én) Mosolyog

Mégegyszer köszönöm!

válasz ismét:

Örülök, hogy segíthettem.

TapasztalataINK szerint a kapcsoló átkapcsolásakor fellépő igen rövid idejű szakadást a vezérlő nem veszi hibának. Tovább fenn kell állnia a szakadásnak, hogy kijelezze a hibát. Persze CSAK NAGYON JÓ MINŐSÉGŰ KAPCSOLÓT szabad használni erre a célra.

az eredmény:

"Hali!

Ma végre kikötöttem az utasoldali légzsákot (asszem).

2.5 ohm-ot mértem a patron ellenállásának, ez lehetséges?

Remélem a légzsákot találtam meg! A keztyűtartót kivettem és fölötte levő csatin mértem, volt benne egy rövidrezáró "lemezke" azt kivettem és ez az eredmény. Helyette bekötöttem egy ellenállást, és a lámpa üzemszerüen működik.

Ha valamit nem jól csináltam, akkor írjatok!

Ha jól akkori is, hogy megnyugodjak! :lol:

Köszi! Mosolyog"

ezt találtam most, szóval a jelek szerint ki lehet iktatni. A lényeg, hogy magát a patront kell kiiktatni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.