Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Megtaláltam egy korábbi link alapján [http://www.vectra16v.com/slp.html] az elektromos rajzokat, és ahogy néztem, a csatlakozók eltérésén kívül van egy másik probléma is. Írtad, hogy az ECU csatlakozóban 4 tüske nem ugyanazon a helyen van a régi és az új kötegben, a rajz szerint az újabb vezérlő kimenet kiosztása nagyon sok ponton eltér, nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ez a köteg a régi vezérlővel egyáltalán nem kompatibilis, szinte az egész csatlakozót (ECU-re menő) át kellene fűzgérelni, hogy jó legyen!!!

Üdv: Zoli

Akkor jobban ha az új köteget elvágom és a jó kábeleket felhasználom az enyémbe! Jobbat nem tudok! Vagy elviszem egy elektromoshoz hogy húzza át a köteget! mibe kerülhet ha áthúzatom az egészet? Csak az a rész kell ami a motor mellett megy ami fent megy annak nincs baja úgyhogy azt nemkell! Köszönöm hogy megnézted! Örök hálám! Jelenleg elég brutál ahogy kinéz, de használható :lol:

101_4682_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Több napi állás után ha elindítom a motort, "cicergő" hangot ad a generátorom. Mikor kikapcsol az utóizzítás, ez a cicergő hang elhalkul. De ímg a motor be nem melegszik, nem szűnik meg! Ha megterhelem a gererátort ráadtam hátsó ablakfűtést, tompított fényszórót, reflektort, fűtést max fokozaton, erre a cicergő hang erősödik.

Mi lehet a gond? Generátor szénkefék? Töltés utóizzítás kikapcsolása előtt 12,3 V körül, utánna 14.1 V körül van.

Lehet köze ennek, a fordulatszámmérő rendetlenkedéséhez?

Link to comment
Megosztás:

Ampervadászatból lüke vagyok, de sztem csak jobban le volt merülve az akksi, ezért viselte meg jobban a generátort.Ha feltölti normál szintre, elmúlik a hang.Sztem.

Nem, nem, vadi új akksi van benne most, ezzel is ugyanazt a cicergő hangot adja, mint a régivel. (Ami amúgy semmi jelét nem mutatta gyengélkedésnek, aztán pénteken egyik pillanatról a másikra beszart.)

Erre a cicergésre már régebben is felfigyeltem, és főleg akkor jön elő, ha több napot állt az autó. Mikor minden nap járok vele dolgozni, akkor reggelente nem csinálja. Most hogy péntek óta nem mentem vele, és ma délelőtt indultam, most igen.

Link to comment
Megosztás:

Több napi állás után ha elindítom a motort, "cicergő" hangot ad a generátorom. Mikor kikapcsol az utóizzítás, ez a cicergő hang elhalkul. De ímg a motor be nem melegszik, nem szűnik meg! Ha megterhelem a gererátort ráadtam hátsó ablakfűtést, tompított fényszórót, reflektort, fűtést max fokozaton, erre a cicergő hang erősödik.

Mi lehet a gond? Generátor szénkefék? Töltés utóizzítás kikapcsolása előtt 12,3 V körül, utánna 14.1 V körül van.

Lehet köze ennek, a fordulatszámmérő rendetlenkedéséhez?

terhelésnél nem csökken a töltés?

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem, vadi új akksi van benne most, ezzel is ugyanazt a cicergő hangot adja, mint a régivel. (Ami amúgy semmi jelét nem mutatta gyengélkedésnek, aztán pénteken egyik pillanatról a másikra beszart.)

Erre a cicergésre már régebben is felfigyeltem, és főleg akkor jön elő, ha több napot állt az autó. Mikor minden nap járok vele dolgozni, akkor reggelente nem csinálja. Most hogy péntek óta nem mentem vele, és ma délelőtt indultam, most igen.

Hali!

Biztos, hogy a generátortól jön a zaj? Nem lehet az automata szíjfeszítő görgője?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki segítsen!!- elindítottam az x16xel B-s Vectrám és kitolattam az udvarról majd leállítottam.

rá kb 5percre megint elindítottam hogy induljak -mire beraktam 1-be leállt és azóta nem indul.

Az önindító teker de a motor nem röffen.

Mi a nyavaja lehet ez?

HELP

Mostanában nem ingadozott az alapjáratod?

Mert nekem is csinál ilyen hogy nem indult és az alapjárati motor vezetékeiről leöregedett a szigetelés és az összeér akkor nincs alapjárat és nem indult! Nézd meg a vezetékeket, hátha az.

Link to comment
Megosztás:

terhelésnél nem csökken a töltés?

Ezt kifejezetten még nem néztem.

De amikor megy az utóizzítás, ami elég nagy terhelés, 12,4 körül van a töltés. Ez normális.

Hali!

Biztos, hogy a generátortól jön a zaj? Nem lehet az automata szíjfeszítő görgője?

Üdv

Nincs szíjfeszítő. Sima bordás ékszíj hajt ugyanolyan módon, mint a Trabantnál.

Link to comment
Megosztás:

Több napi állás után ha elindítom a motort, "cicergő" hangot ad a generátorom. Mikor kikapcsol az utóizzítás, ez a cicergő hang elhalkul. De ímg a motor be nem melegszik, nem szűnik meg! Ha megterhelem a gererátort ráadtam hátsó ablakfűtést, tompított fényszórót, reflektort, fűtést max fokozaton, erre a cicergő hang erősödik.

Mi lehet a gond? Generátor szénkefék? Töltés utóizzítás kikapcsolása előtt 12,3 V körül, utánna 14.1 V körül van.

Lehet köze ennek, a fordulatszámmérő rendetlenkedéséhez?

A fordalatszámjel a generátorról van levéve ha jól tudom.Ezért rendetlenkedik.

Link to comment
Megosztás:

A fordalatszámjel a generátorról van levéve ha jól tudom.Ezért rendetlenkedik.

Igen,nálam biztosan. Jo eséllyel ha az egyik problémát megoldom, akkor a másik is megszűnik.

Látom neked V6-osod van. Utánnaolvastam annál is a generátor kiszerelésnek... Ugy kezdődik, szereljük ki a motort. Ez igy elég morbidul hangzik, valami félreértés, vagy télleg így van?

Link to comment
Megosztás:

Igen,nálam biztosan. Jo eséllyel ha az egyik problémát megoldom, akkor a másik is megszűnik.

Látom neked V6-osod van. Utánnaolvastam annál is a generátor kiszerelésnek... Ugy kezdődik, szereljük ki a motort. Ez igy elég morbidul hangzik, valami félreértés, vagy télleg így van?

Néztél már be V6 motortérbe Vectrában?Kissé......sűrű! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen,nálam biztosan. Jo eséllyel ha az egyik problémát megoldom, akkor a másik is megszűnik.

Látom neked V6-osod van. Utánnaolvastam annál is a generátor kiszerelésnek... Ugy kezdődik, szereljük ki a motort. Ez igy elég morbidul hangzik, valami félreértés, vagy télleg így van?

Kilehet azt venni máshogy is..A szerelő haveromnak lenne rá ötlete.Ma cseréltünk rajta vezérműszíjat+görgőket.Meg hosszbordásszíjat+feszítőt.Délelőtt 10-től du 5ig tartott.Volt 1 kis csúszás 1 hülye alátét miatt az egyik görgőnél.A régi szíjat félrevezette,meg a burkolatba is beleért.Ez most derült ki,h.szétszedtük.Ha vkinek v6hoz segítség kell szívesen állok rendelkezésre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni hogy milyen árban lehet az X20XEV-hez a szelepfedél?

Bármit csinálok vele folyik és jobban megnéztük aztán kiderült hogy meg van vetemedve. Esetleg x22 vagy y22-höz nincs fém? Mert az is jó hozzá.

Köszi

Vaterán nézd meg ott sokat bontanak! Hátha valaki tud adni óccsóé :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni hogy milyen árban lehet az X20XEV-hez a szelepfedél?

Bármit csinálok vele folyik és jobban megnéztük aztán kiderült hogy meg van vetemedve. Esetleg x22 vagy y22-höz nincs fém? Mert az is jó hozzá.

Köszi

szerintem nehezen fogsz találni, mert bontók általában csak egész motort árulnak és ritkán bontják meg. Ha meg is bontják akkor is keveset fogsz találni:/

övfeszítőre senkinek ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Szedd ki, és járasd meg.Valszeg tele van kosszal.Féktisztító spray, utána pedig aktív WD-40, és jó lesz.

okey, köszönöm a tippet :lol:

bontott már valaki b oszlop alsó részét? Mert lassan már csak azt nem bontottam a kocsin :lol: , és hátha van valami amit nem csak csavarni kell

ma amúgy a kardkánalagutat kaptam ki, vettem boltban egy új kartámaszt vmi univerzális félét aztán azt oltottam rá szépen, és most olyan mintha gyári lenne, sőt még jobb is annál..

Link to comment
Megosztás:

övfeszítőre senkinek ötlete?

Nekem egyszer azt mondták, hogy nem a mechanika szokott bedögleni, hanem elkoszolódik az öv, egyik ismerősömnek volt ilyen gondja az autóján! Mondjuk az nem Opel volt, de nagyon nem térhet el a működése! Azt pucold meg először az nem tart semeddig hátha segít rajta! Ha jó lesz azért azt írd meg, hogy hogy sikerült megoldani! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem egyszer azt mondták, hogy nem a mechanika szokott bedögleni, hanem elkoszolódik az öv, egyik ismerősömnek volt ilyen gondja az autóján! Mondjuk az nem Opel volt, de nagyon nem térhet el a működése! Azt pucold meg először az nem tart semeddig hátha segít rajta! Ha jó lesz azért azt írd meg, hogy hogy sikerült megoldani! :lol:

Nálam is ugyanez a probléma. Néha nem húzza vissza kellő erővel, ilyenkor segíteni kell rajta. Okozhatja a rugó elgyengülése is szerintem, a tizenhárom év, az tizenhárom év :lol: Ezzel nagyon nem lehet mit kezdeni, max kicserélni. Esetleg a hátsókat előre tenni, hogyha kompatibilisek, azokat úgyse használják. Próbálta már valaki?

Első körben én picit megolajozom a forgó alkatrészeit úgy, hogy ne kenje össze az övet, hátha segít.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is ugyanez a probléma. Néha nem húzza vissza kellő erővel, ilyenkor segíteni kell rajta. Okozhatja a rugó elgyengülése is szerintem, a tizenhárom év, az tizenhárom év :lol: Ezzel nagyon nem lehet mit kezdeni, max kicserélni. Esetleg a hátsókat előre tenni, hogyha kompatibilisek, azokat úgyse használják. Próbálta már valaki?

Első körben én picit megolajozom a forgó alkatrészeit úgy, hogy ne kenje össze az övet, hátha segít.

én most szétkaptam a b oszlopot, nem volt túl nehéz. Aztán amennyire tudtam wd40-el befújkodtam a tekercselő részt, de semmi változás. :/ amit észrevettem még, hogy nem csak a rugós rész tompítja az erőt, hanem a fenti öv vezető sínek is nagyon legyengítik. és még annyit vettem észre, hogy ha teljesen kihúzom az övet, akkor a feléig rendesen erősen visszarántja ha elengedem, de utána már semmit nem húz :/

És úgy láttam, hogy nem túl egyszerű kiszerelni, mert nem csavarral volt rögzítve :S

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.