Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Akkor Valvoline maxlife 10W40 vagy Fucsh molibdén diszulfidos olajjal próbáljam (az is 10W40 ???????), vagy mobil10W40 vagy esso10W40 vagy agip 10W40 vagy mivel próbáljak? Egy ötletet kérnék ami megfelelne ilyen esetben! Mert én nem értem nagyon! A mobilt azért tettem mert meg szerettem volna adni a legjobbat a motornak! :lol:

én pl ezt ajánlom. nem olcsó, de jó:)

de ez is bevállt nálam, csendesebb lett a motor (hidrotőkék..) . És fele annyi mint a fenft említett

Link to comment
Megosztás:

Akkor Valvoline maxlife 10W40 vagy Fucsh molibdén diszulfidos olajjal próbáljam (az is 10W40 ???????), vagy mobil10W40 vagy esso10W40 vagy agip 10W40 vagy mivel próbáljak? Egy ötletet kérnék ami megfelelne ilyen esetben! Mert én nem értem nagyon! A mobilt azért tettem mert meg szerettem volna adni a legjobbat a motornak! :lol:

Figyelj, a nagy márkanevek - amelyeket felsoroltál - azonos típusú olajai szinte ugyanazt tudják, csak egyik erősebb marketinggel szuggerálja a vásárlókba az "igét", hogy az övé a legjobb, míg a másik kevésbé. Teljesen mindegy, hogy melyiket veszed, akár azt amelyik a legszimpatikusabb, akár közülük a legolcsóbbat, nem fogsz rosszul választani.

Mint mondtam, a te motorod olajfogyasztása abnormális, ezért kicsi rá az esély, hogy egy más típusú olajjal az mindez jelentősen csökkenjen, vagy megálljon. Így látatlanban kizárni ezt persze nem lehet, ezért egy próbát megér a Valvoline Maxlife 10W40, vagy az emlegetett Fuchs Titan CFE MC 10W40, én ezt ajánlom. Ennél "sűrűbb", pl 15W40-es olaj szóba sem jöhet.

Link to comment
Megosztás:

De az elf-et inkább nem a francia motorokba ajánlják ??

Ez így elég vicces :lol:

Nincs abban az olajban semmiféle adalék, ami a nem francia motorokról felismerné, hogy nem franciák, és károsítaná, vagy tönkretenné őket :). Ugyanolyan jó bármely másik autóhoz, mint a többi. A teljesítményszint és a viszkoztás a döntő.

Link to comment
Megosztás:

Olyan problémám van hogy meghalt az adagoló a vectrámban és hogy hol lehetne olcsón felújítatni megjavítatni, esetleg melyik bontóból lenne érdemes vásárolni normális áron?

Bármelyik megoldást választod, sajnos fájdalmas lesz.

Mit értesz azon hogy meghalt az adagoló?

Link to comment
Megosztás:

Figyelj, a nagy márkanevek - amelyeket felsoroltál - azonos típusú olajai szinte ugyanazt tudják, csak egyik erősebb marketinggel szuggerálja a vásárlókba az "igét", hogy az övé a legjobb, míg a másik kevésbé. Teljesen mindegy, hogy melyiket veszed, akár azt amelyik a legszimpatikusabb, akár közülük a legolcsóbbat, nem fogsz rosszul választani.

Mint mondtam, a te motorod olajfogyasztása abnormális, ezért kicsi rá az esély, hogy egy más típusú olajjal az mindez jelentősen csökkenjen, vagy megálljon. Így látatlanban kizárni ezt persze nem lehet, ezért egy próbát megér a Valvoline Maxlife 10W40, vagy az emlegetett Fuchs Titan CFE MC 10W40, én ezt ajánlom. Ennél "sűrűbb", pl 15W40-es olaj szóba sem jöhet.

Esetleg egy véleményt ha mondanátok a 2+2 olaj sürüsitőről? Próbáljam ki először azzal az 5W40 -el ami benne van, a sürüsitőt? Az olyan 10W40 -re sürüsiti és akkor megtudnám, hogy mit csinálna a 10W40 -el ?

Link to comment
Megosztás:

Esetleg egy véleményt ha mondanátok a 2+2 olaj sürüsitőről? Próbáljam ki először azzal az 5W40 -el ami benne van, a sürüsitőt? Az olyan 10W40 -re sürüsiti és akkor megtudnám, hogy mit csinálna a 10W40 -el ?

Írtam pár hozzászólással ezelőtt, hogy felejtsd el végre a motorolaj adalékokat. Ez már nem zsiguli, vagy skoda.

A motorolajban benne van minden szükséges összetevő, amiknek egynsúlyát felboríthatja az utólagosan hozzáöntött adalék.

Link to comment
Megosztás:

Olvasgatva az olajról szóló kommenteket, gondoltam megkérdem a nagy olajfogyasztásom kapcsán, hogy milyen olajat ajánlotok 1.6 ecotecbe? Volt benne magnatec 10-40 most eneos full sint 5-40W....... ha már a szimering és lehet a gyűrűk végett is eszi az olajat? Illetve tudtok valami anyagárat mondani hogy mibe fáj a gyűrűsor csere? Mert ha odáig szétszedem akkor már cserélem mindet, vagy esetleg valami javaslat?

Link to comment
Megosztás:

Pontosan. :)

Megértettem ;)

A legelső lépés a motor kompresszió kimérése lesz! Ott meg tudják mondani, hogy gyűrű (amit nem hiszem, nem azt mondják), vagy szelepszár szimering (leginkább ez)! És ha ez lesz, a probléma megoldásával csak Mobil 5W40 kerül bele!

Ha nem, akkor olajpróba lesz :Aral 5w40 , GM 5W40, Eurolub 5W40 vagy Halvoline 5W40

(Azt mondták, hogy még nem annyira öreg a motor és nem is ugy néz ki, hogy már 10W40 -es olajat kelljen beletenni! Kár!)

Még egy nagy kérdés: mondjatok véleményt az Eurolub 5W40 olajról! Ahol be szoktam szerezni nagyon ajánlja , azt mondják a GM-ll... felirat rajta van, tehát a general motor ajánlja az opelekbe és sok helyen ki volt tesztelve nagyon jól tömit pl. a castrolhoz képest (csapággyal satuba szoritva a castrol hamar kifreccsent, az eurolub pedig nem ) :lol:

A más 3 olajat is dicsérik az opelekhez (pont ilyenbe valaki Aralt használ és nem nyúl hozza és a GM-ll... ezen is rajta van ;)

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudjátok amit már kérdeztem egyszer,hogy mi a különbség az X-es és a Z-s motorok közt?

Megértettem :)

A legelső lépés a motor kompresszió kimérése lesz! Ott meg tudják mondani, hogy gyűrű (amit nem hiszem, nem azt mondják), vagy szelepszár szimering (leginkább ez)! És ha ez lesz, a probléma megoldásával csak Mobil 5W40 kerül bele!

Ha nem, akkor olajpróba lesz :Aral 5w40 , GM 5W40, Eurolub 5W40 vagy Halvoline 5W40

(Azt mondták, hogy még nem annyira öreg a motor és nem is ugy néz ki, hogy már 10W40 -es olajat kelljen beletenni! Kár!)

Még egy nagy kérdés: mondjatok véleményt az Eurolub 5W40 olajról! Ahol be szoktam szerezni nagyon ajánlja , azt mondják a GM-ll... felirat rajta van, tehát a general motor ajánlja az opelekbe és sok helyen ki volt tesztelve nagyon jól tömit pl. a castrolhoz képest (csapággyal satuba szoritva a castrol hamar kifreccsent, az eurolub pedig nem ) :lol:

A más 3 olajat is dicsérik az opelekhez (pont ilyenbe valaki Aralt használ és nem nyúl hozza és a GM-ll... ezen is rajta van ;)

Link to comment
Megosztás:

Megértettem :)

A legelső lépés a motor kompresszió kimérése lesz! Ott meg tudják mondani, hogy gyűrű (amit nem hiszem, nem azt mondják), vagy szelepszár szimering (leginkább ez)! És ha ez lesz, a probléma megoldásával csak Mobil 5W40 kerül bele!

Ha nem, akkor olajpróba lesz :Aral 5w40 , GM 5W40, Eurolub 5W40 vagy Halvoline 5W40

(Azt mondták, hogy még nem annyira öreg a motor és nem is ugy néz ki, hogy már 10W40 -es olajat kelljen beletenni! Kár!)

Még egy nagy kérdés: mondjatok véleményt az Eurolub 5W40 olajról! Ahol be szoktam szerezni nagyon ajánlja , azt mondják a GM-ll... felirat rajta van, tehát a general motor ajánlja az opelekbe és sok helyen ki volt tesztelve nagyon jól tömit pl. a castrolhoz képest (csapággyal satuba szoritva a castrol hamar kifreccsent, az eurolub pedig nem ) :lol:

A más 3 olajat is dicsérik az opelekhez (pont ilyenbe valaki Aralt használ és nem nyúl hozza és a GM-ll... ezen is rajta van ;)

Picit "olajfóbiában" szenvedsz szerintem.

Teljesen feleslegesen próbálgatod a nagy nevek azonos olajait, mert nem lesz köztük semmi általad észrevehető különbség.

Már leírtam egypárszor, hogy elsősorban nem az olaj márkaneve számít, hanem:

1. mi a teljesítményszintje illetve milyen szabványoknak felel meg,

2. szintetikus-e vagy sem

3. mi a viszkozitása.

Márkanév tekintetében ajánlottak a nagy ismert olajtársaságok olajai, és lehetőleg kerülni kell az olajat gyors haszonszerzés céljából piacra dobó csomagoló cégeket (pl GM, Tesco és társai), akik az emberek hiszékenységét használják ki (pl Opelba csak GM olajat, mert az a gyári). Nem állítom, hogy ezek rossz minőségű olajokat adnak, de GM-ről hallottam már nagyon jót, és nagyon rosszat is. Ellenben Mobil1-ről, Castrolról és a társairől rosszat nem.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudjátok amit már kérdeztem egyszer,hogy mi a különbség az X-es és a Z-s motorok közt?

Az X-es motorok Euro2-es, a Z-sek pedig Euro4-es környezetvédelmi besorolásúak.

Emellett Ecotec motoroknál a Z-sek elektromos gázpedálosak, az X-esek mechanikus.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudjátok amit már kérdeztem egyszer,hogy mi a különbség az X-es és a Z-s motorok közt?

Euro 2 ill. Euro 3 környezetvédelmi besorolás.Ill. ha jól tudom, a Z-s benyások már E-gas, vagyis elektromos gázpedállal vagy mivel szereltek, meg még pár csacskaság amiről lövésem nincs. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na de ennek mi köze van ahhoz,hogy az X- hez 10W40 a Z-hez meg 5W40 -et írnak elő.

Euro 2 ill. Euro 3 környezetvédelmi besorolás.Ill. ha jól tudom, a Z-s benyások már E-gas, vagyis elektromos gázpedállal vagy mivel szereltek, meg még pár csacskaság amiről lövésem nincs. :lol:
Link to comment
Megosztás:

Na de ennek mi köze van ahhoz,hogy az X- hez 10W40 a Z-hez meg 5W40 -et írnak elő.

Nem az X-hez vagy a Z-hez van köze, hanem az évjárathoz.

X18XE (1995-2000) minimum 10W40-es félszintetikus olaj, a csereperiódus 1 év vagy 15 ezer km.

Z18XE (2001-2002) minimum 5W40-es fullszintetikus olaj, a csereperiódus 2 év vagy maximum 30 ezer km.

Ezt a gyártó így állapította meg így, ne keress összfüggést, őket kérdezd :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na de ennek mi köze van ahhoz,hogy az X- hez 10W40 a Z-hez meg 5W40 -et írnak elő.

Szerintem az,hogy az X mivel régebbi motorok, euro2 és azoknak inkább 10W40 ajánlanak (10 évnél öregebbek)

A Z pedig újabbak , euro4 azok (2000 után gyártottak) annak 5W40 (vékonyabb, szintetikus)! Én igy gondolom, de nem biztos :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez oké ezt én is tudtam,csak azt hittem,hogy valamit a motorban változtattak,amiről én nem hallottam.Mármint mechanikailag.

Euro 2 ill. Euro 3 környezetvédelmi besorolás.Ill. ha jól tudom, a Z-s benyások már E-gas, vagyis elektromos gázpedállal vagy mivel szereltek, meg még pár csacskaság amiről lövésem nincs. :lol:
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.