Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ha nem megy a tömpított, és úgy villogtatsz, az a fénykürt, ennek működtetéséhez magad felé kell húzni a kart.

A fix reflektorra kapcsoláshoz meg a műszarfal felé kell tolni az index kart, és ez ugye csak akkor működik, ha a tompított világítás épp megy. Itt az a gond nálam, hogyha egy nagyon picit megnyomom előre az idexkart (fél mm-re gondolj), már akkor felkapcsol a reflektor. És ugye indexelésnél akarva-akaratlanul megnyomod fél mm-t előre is, na ez a gáz :D

Nemtudom, hogy típushiba-e de itt a fórumon már olvastam valakitől hasonló hibajelenséget. Mindeképp újat fogok venni, mert nem jön ki sokkal drágábbra, mint a bontott, és az legalább biztosan jó lesz.

Ma sikerült orvosolnom a problémát, megjavítottam az indexkapcsolómat. Ehhez szét kellett szedni teljesen magát a kapcsolót, és az egyik érintkező lemezen kellett egy kicsit hajlítani. Az eredmény: újra tökéletesen működik az index kapcsolóm :wacko: Összerakni nem volt egyszerű, mertamikor szétszedtem, szétugrott benne minden érintkező, és rugó, kb egy fél óráig próbálgattam, vajon mit hova kell rakni. De most már rutinból megy. :wacko:

(Sajnos már megvettem az új indexkapcsolót, ennek tudatában mertem szétborítani a régit)

Link to comment
Megosztás:

Tegnapelőtt megadta magát a hűtőm, ma raktam bele az újat. Hát elég rendesen szét kellett burítani az autót hozzá. De legalább megtaláltam azt a mocsok aktívszenes genyót elől, amitől néha lehúzott ablaknál jött be a benzinszag. Probléma orvosolva. Amúgy hiába szoktam magasnyomásúval kimosatni a klímahűtőt, most láttam, hogy az első venti burkolata alatt mennyi mocsok össze tud gyűlni. Most legalább ott is tiszta. :D

Link to comment
Megosztás:

Hátsó ülés alatt a kárpitban találtam ezt a számomra érdekes dolgot a képen!

A kárpit alatt fut a jobb oldalról a bal hátsó ülésig,de onnan nem tudtam követni,a kárpitot meg ezért nem akartam felszakítani!

Mi ez,hová vezet és miért nem volt sehová sem bedugva? :D

thumb-9D58_4C5D9631.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hátsó ülés alatt a kárpitban találtam ezt a számomra érdekes dolgot a képen!

A kárpit alatt fut a jobb oldalról a bal hátsó ülésig,de onnan nem tudtam követni,a kárpitot meg ezért nem akartam felszakítani!

Mi ez,hová vezet és miért nem volt sehová sem bedugva? :D

Nem igazán látom jól a csatiját, de nem a rádio antennazsinórja?

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy igazad lesz,sajnos mobillal nem tudtam a csatiról jó képet csinálni!

Azt is tudod hogy hová kell bedugni esetleg?Gondolom nem a tetőig kell felvezetni!

Sajnos azt nem tudom, az enyémben a hátsó szélvédőben van az antenna, onnan indul előre, de hogy közben hol vannak benne toldások vagy valamilyen kütyük, azt sajnos nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Klubtagok!

2002-es, Z16XE B Vectrámmal kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. Korábban már Többeteknél olvastam hasonló hibát, jó lenne tudni, hogy Ti mire jutottatok vele.

A hiba a következő:

Tavaly augustus végén minden előzmény nélkül menet közben kigyulladt az ABS viszajelző lámpa, majd restart után kialudt és minden tökéletes volt. Ezt csinálta kb. októberig, szabálytalan időközönként, néha a légzsákok visszajelzőjével együtt olykor-olykor (de az csak indítás után nem aludt ki, restart ok).

Télen nem jelentkezett a probléma, egészen múlt hétig ( ismét augusztus...:-) ), amikor ismét világítani kezdett a lámpa, restart után kialszik viszont most már gyakrabban kigyullad. Airbag visszajelző probléma a tavalyi két-három esetet leszámítva nem jelentkezett.

Szervízben eddig nem voltam vele, először a Ti véleményetek érdekel.

Kérlek, ha Nektek is volt már hasonló problémátok, segítsetek.

Előre is nagyon köszönöm.

B.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Klubtagok!

2002-es, Z16XE B Vectrámmal kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. Korábban már Többeteknél olvastam hasonló hibát, jó lenne tudni, hogy Ti mire jutottatok vele.

A hiba a következő:

Tavaly augustus végén minden előzmény nélkül menet közben kigyulladt az ABS viszajelző lámpa, majd restart után kialudt és minden tökéletes volt. Ezt csinálta kb. októberig, szabálytalan időközönként, néha a légzsákok visszajelzőjével együtt olykor-olykor (de az csak indítás után nem aludt ki, restart ok).

Télen nem jelentkezett a probléma, egészen múlt hétig ( ismét augusztus...:-) ), amikor ismét világítani kezdett a lámpa, restart után kialszik viszont most már gyakrabban kigyullad. Airbag visszajelző probléma a tavalyi két-három esetet leszámítva nem jelentkezett.

Szervízben eddig nem voltam vele, először a Ti véleményetek érdekel.

Kérlek, ha Nektek is volt már hasonló problémátok, segítsetek.

Előre is nagyon köszönöm.

B.

Nálam is elalszik indítás után,majd néha kivillan és újra indítás után ismét elalszik!Ha előrébb olvastál,ott írtam hogy nálam a féltengelyen lévő ABS gyűrű egy foga letört,valószínű ez a hiba nálam!Ezt könnyen ellenőrizheted ha kitekered a kereket az egyik irányba és megnézed az állapotát!Működik az ABS-ed?Én az érzékelőket nézném még meg a helyedben első sorban!A légzsák hibáról pedig az elektromos részben írtak nekem egy jó tanácsot,de még nem volt időm megnézni,így annak az eredményéről még nem tudok írni!

Link to comment
Megosztás:

Hátsó ülés alatt a kárpitban találtam ezt a számomra érdekes dolgot a képen!

A kárpit alatt fut a jobb oldalról a bal hátsó ülésig,de onnan nem tudtam követni,a kárpitot meg ezért nem akartam felszakítani!

Mi ez,hová vezet és miért nem volt sehová sem bedugva? :D

Nekem is benne van ez a kábel.Nekem van még 1 antenna a tetőn +ba.Ha jól olvastam,akkor ez a mobil egységhez van.Gyárilag lehetett telót is rendelni bele.Vagy még a gps-hez lehet.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is benne van ez a kábel.Nekem van még 1 antenna a tetőn +ba.Ha jól olvastam,akkor ez a mobil egységhez van.Gyárilag lehetett telót is rendelni bele.Vagy még a gps-hez lehet.

Érdekes,de majd rádugom a mobilomra,ha gyenge lesz a térerő :D GPS is csak a telefonomban van,így lehet tényleg beépítem az autóba!

Azt hittem a tetőn lévő antennának a csatlakozója,csak nem volt bedugva!

Úgy érted a plusz antennát hogy neked 2 van a tetőn?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Pár napja tapasztaltam, hogy gázadásra jön a "nem szeretem" kékes füst és az egyik szélső gyertya teljesen olajos. :D Már kértem is időpontot szervízbe, csupán annyit szeretnék kérdezni, hogy aki járt már hasonló "Vectrában" mibe fájhat ez? (Vectra B 1.6 X16XEL)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Pár napja tapasztaltam, hogy gázadásra jön a "nem szeretem" kékes füst és az egyik szélső gyertya teljesen olajos. :D Már kértem is időpontot szervízbe, csupán annyit szeretnék kérdezni, hogy aki járt már hasonló "Vectrában" mibe fájhat ez? (Vectra B 1.6 X16XEL)

Az attól függ, mi a gebasz tárgya. Ha csak szelepszár-szimeringeket kell cserélni, akkor a szerviz hozzáállásától függően 20-25e lehet. Ha gyűrűcsere is befigyel, akkor 130e, legalábbis nekem ennyibe fájt.

Link to comment
Megosztás:

Az attól függ, mi a gebasz tárgya. Ha csak szelepszár-szimeringeket kell cserélni, akkor a szerviz hozzáállásától függően 20-25e lehet. Ha gyűrűcsere is befigyel, akkor 130e, legalábbis nekem ennyibe fájt.

Köszi szépen, bár a 6 számjegy már nagyon kemény. Csütörtökön elválik ha belenéznek...addig meg marad az izgulás...

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen, bár a 6 számjegy már nagyon kemény. Csütörtökön elválik ha belenéznek...addig meg marad az izgulás...

Szerinted jó ötlet addig használni az autót?Mert azért nem egy kopott gumiról van szó!

Esetleg már mindegy ilyen helyzetben neki? :D

Link to comment
Megosztás:

Szerinted jó ötlet addig használni az autót?Mert azért nem egy kopott gumiról van szó!

Esetleg már mindegy ilyen helyzetben neki? :D

Mióta tapasztaltam a jelenséget, kb. 100 km-t ha megtettem vele. Munkámból kifolyólag sajnos nincs más alternativa. Ettől függetlenül nagyon óvatosan megyek vele, mert sajnálom s nagyon hozzám nőt. És ilyenkor az a legrosszabb, hogy az ember nem tudja mi lehet az alu öntvényen belül. Ami bosszant még nagyon, hogy volt pár autóm és ugye rengeteg hibajelenséget megtapasztal az ember..de a manó ha megeszi mindig akad valami újabb ami előtt feje búbját vakargatva áll az ember. (Az EGR nálam is le van lemezelve)

Link to comment
Megosztás:

Üdv emberek.

Akinek automata váltós gépe van, milyen gyakran cseréli a váltóolajat?

Egy X20XEV Vectra a szóban forgó gép, óra szerint 169000 km-el vettem, 170000-nél volt váltóolajcsere, szerelőm azt mondta, hogy 90000 km a váltóolaj csere periódusa, de nem igazán találok semmit se ami akár meghazudtolná vagy megcáfolná ezt :D

Olajat (motorolaj, szűrők) is max. 10 000 km-ként cserélek, jelenleg kifogástalanul üzemel a gép (225 000 km), csak érdekelne mások tapasztalata ezügyben?

Nem hajtom az autót (csak nagyon néha), sokszor van, főleg nyáron M7-esen lefele, hogy 90-el megyek a külső sávban Siófokig -és még így is előzök a külsőben ... -, szóval tényleg kímélem. Mivel asszony balatoni, ezért kéthetenkénti autópályázás befigyel.

Link to comment
Megosztás:

Egy X20XEV Vectra a szóban forgó gép, óra szerint 169000 km-el vettem, 170000-nél volt váltóolajcsere, szerelőm azt mondta, hogy 90000 km a váltóolaj csere periódusa, de nem igazán találok semmit se ami akár meghazudtolná vagy megcáfolná ezt :D

Olajat (motorolaj, szűrők) is max. 10 000 km-ként cserélek, jelenleg kifogástalanul üzemel a gép (225 000 km), csak érdekelne mások tapasztalata ezügyben?

Azt írja a szervízprogram erre a típusra hogy 30.000 km vagy 24 hónap!

De találtam egy cikket is,azt írja:

"Ezen belül is elsôként az olajszint és az olajminôség ellenôrzésével, ennek betartása mellett az automata sebességváltók rendszeres karbantartást csak minimális mértékben igényelnek, hibajelenség észlelése nélkül elég 30 ezer kilométer lefutása után tervbe venni egy olajcserét (vannak olyan típusok, ahol a gyártó esküszik rá, hogy a gyárilag feltöltött olaj pótlására vagy cseréjére nincs szükség, de a gyakorlat mást igazol) olajszûrô cserét és egy szakvizsgálatot . "

Link to comment
Megosztás:

Azt írja a szervízprogram erre a típusra hogy 30.000 km vagy 24 hónap!

De találtam egy cikket is,azt írja:

"Ezen belül is elsôként az olajszint és az olajminôség ellenôrzésével, ennek betartása mellett az automata sebességváltók rendszeres karbantartást csak minimális mértékben igényelnek, hibajelenség észlelése nélkül elég 30 ezer kilométer lefutása után tervbe venni egy olajcserét (vannak olyan típusok, ahol a gyártó esküszik rá, hogy a gyárilag feltöltött olaj pótlására vagy cseréjére nincs szükség, de a gyakorlat mást igazol) olajszûrô cserét és egy szakvizsgálatot . "

Értem, köszönöm a választ.

Akkor inkább irány egy szakszervíz.

Link to comment
Megosztás:

Multhéten egy hajnali napon, reggel 5kor utazgattam és egy rövid megálláskor az ösztöneim azt sugták, hogy tapogassak be a gumi alá az anyósüllésnél - locsogott. Tapogatva a folyadékot, olyan sikos-glicerines volt. Az első következtetésem, kilyukadt a fűtőradiátor. Hamar két gumidarabbal, dugóval és bilincsel (szerencsére kerültek) ledugóztam a radiátorba menő gumicsöveket és igy folytattam a kirándulást.

Ami most rám vár, az a radiátor kiszerelése, javítása stb. Előre írtózom, adjatok egy pár tippet, hogyan kezdjek neki.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.