Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Értem én,de belűlről is át lehet mosni slaggal még a rendszert is ha rákötöd!Biztosan tisztít az is valamit!

Sajnos nincs alsó kifolyó benne,így csak ha kiszereljük,akkor lehetne rendesen kitisztítani!G-astrába már tettek alsót,ott könnyebben meg lehetne oldani,meg leereszteni!

Itt még az a cumi hogy ha nincs kiszerelve a hűtő, akkor maradhat benne csapvíz.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

480 mehet rá nyugodtan nekem is az van. Szerinted mi baja lesz fél centitől? :D :D Ja és ne Valeo-t vegyél mert car!

Gyárilag hány centisnek kell lennie az ablaktörlő lapátnak?

Unix rendszeréből ki is derült: 475 de többnyire 480 mm, ez utóbbit választom :D

Link to comment
Megosztás:

480 mehet rá nyugodtan nekem is az van. Szerinted mi baja lesz fél centitől? :D :D Ja és ne Valeo-t vegyél mert car!

Na igen, múltkor szombaton a Láng-nál 35cm-est dobott a rendszer hátra (mindenhol máshol 33cm), mondom azért felrakom, csak elfér, hely van - hát éppen, de így is a caravan tetejét pont eléri, a pótféklámpánál meg már nem töröl, mert ott íves az üveg. Visszamentem (1,5 órával azelőtt vettem), hogy inkább kicserélném 33-asra, de az meg nem volt nekik, meg miután már kibontottam+kipróbáltam, vissza nem veszik - azt mondták, így kicserélni nem tudják, jöjjek vissza hétfőn, akkor már lesz 33cm-es és vehetek. Mondom köszönöm szépen... :D

Link to comment
Megosztás:

No de itt már két centi a difi!

Na igen, múltkor szombaton a Láng-nál 35cm-est dobott a rendszer hátra (mindenhol máshol 33cm), mondom azért felrakom, csak elfér, hely van - hát éppen, de így is a caravan tetejét pont eléri, a pótféklámpánál meg már nem töröl, mert ott íves az üveg. Visszamentem (1,5 órával azelőtt vettem), hogy inkább kicserélném 33-asra, de az meg nem volt nekik, meg miután már kibontottam+kipróbáltam, vissza nem veszik - azt mondták, így kicserélni nem tudják, jöjjek vissza hétfőn, akkor már lesz 33cm-es és vehetek. Mondom köszönöm szépen... :D
Link to comment
Megosztás:

Visszamentem (1,5 órával azelőtt vettem), hogy inkább kicserélném 33-asra, de az meg nem volt nekik, meg miután már kibontottam+kipróbáltam, vissza nem veszik - azt mondták, így kicserélni nem tudják, jöjjek vissza hétfőn, akkor már lesz 33cm-es és vehetek. Mondom köszönöm szépen... :D

Akkor hasonlóan jártál mint én egy hamburgerrel!Jeges volt a közepe,mondom az eladónak,melegítse még egy kicsit!Mire a válasz az volt

hogy már beleharaptam,nem teszi így vissza a mikróba,de másikat sem ad...Remélem azóta sem tudta lekaparni a hamburger darabjait a falról! :D

Én mindig viszem magammal a használtat,mert a nagy áruházakban az olcsón semmi nincs rajta és ahhoz méregetem!

Link to comment
Megosztás:

No de itt már két centi a difi!

ööö...jja rosszul írtam, mert 34-eset kaptam, 1680 pénz volt- ez a zöld dobozos Com...nevű. :D

Akkor hasonlóan jártál mint én egy hamburgerrel!Jeges volt a közepe,mondom az eladónak,melegítse még egy kicsit!Mire a válasz az volt

hogy már beleharaptam,nem teszi így vissza a mikróba,de másikat sem ad...Remélem azóta sem tudta lekaparni a hamburger darabjait a falról! :D

Én mindig viszem magammal a használtat,mert a nagy áruházakban az olcsón semmi nincs rajta és ahhoz méregetem!

Mármint a használt hambit? :P

Hozzávágtad a hambit a falhoz? :D

Link to comment
Megosztás:

Mármint a használt hambit? :P

Hozzávágtad a hambit a falhoz? :D

Valaki fényképezgette fél évig a mekis hambit,de megunta mert semmi változás nem történt rajta,így akár azt is hordhatnám! :lol: :D

Nem vágtam falhoz,csak belendítettem neki egy-két "szép" szó kíséretében és jutott oda is belőle! :D

Link to comment
Megosztás:

Tanknyílás ajtaját ki lehet valahogy szedni?Tegnap vettem észre hogy valaki feszegethette és amikor

kinyitottam,majdnem leesett az ajtó helyéről!Eltörhetett vagy kiugorhatott valami a helyéről! :D

Kezd nagyon elegem lenni egyes fajta emberekből!2 napja a garázsom előtti csatornatető tűnt el!(fél méteren múlt hogy belemenjek)Leszakították az

ereszcsatornám,feszegetik az ajtóm és engem csuknak le ha elverem valamelyiket! :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Ha nyitva van, biztosan lejön valahogy, azt vitte a karosszériásom a szín keveréshez el anno. Persze ha lezártad, naná, hogy nem bírta levenni a színesfém nagykereskedő. Szerencsére.

Persze,be volt reteszelve!Már a garázson belül is fém szekrénybe zárok be mindent,vicc az egész!

Láttam 2 csavart az ajtónál,de nem tudom hogy ott lehet e kiszerelni vagy belülről az emelő,eü doboz helyéről!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám volna hogy ledeztem a müszerfalam és hát nem tudom pontosan miért összerakás után össze vissza jártak a mutatók na most a kilóméterórát és a fordulatszám mérőt azt már sikerült visszaállítani de a vizhöfok es a benzin mutató az nem csinal semmit meg semmit mozdul már megprobáltam egy pár dolgot de semmi.Ha valaki tudja hogy lehet öket müködésbe hozni azt megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kocsimon hátsó kipufogódobot kell cserélnem. Némi utánajárás eredményeképpen kiderült, hogy ehhez a típushoz ('97, X16XEL, 4 ajtó) kétféle is van. Egy szélesebb furaalakú lapos (ilyen van az enyémen is), a másik meg sima henger alakú. Készleten persze sehol nem volt a kettő, így nem tudtam összehasonlítani a felfogatást, de az egyik helyen azt mondta az eladó, hogy ő úgy tudja a lapos helyére fel lehet rakni a hengerest. Azt már nem tudta megmondani, hogy rögtön passzol vagy mókolni kell-e rajta. Szóval ha valaki tudja, hogy mi a helyzet ebben az esetben, kérem homályosítson fel, mielőtt nekiállok kipufogót rendelni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kocsimon hátsó kipufogódobot kell cserélnem. Némi utánajárás eredményeképpen kiderült, hogy ehhez a típushoz ('97, X16XEL, 4 ajtó) kétféle is van. Egy szélesebb furaalakú lapos (ilyen van az enyémen is), a másik meg sima henger alakú. Készleten persze sehol nem volt a kettő, így nem tudtam összehasonlítani a felfogatást, de az egyik helyen azt mondta az eladó, hogy ő úgy tudja a lapos helyére fel lehet rakni a hengerest. Azt már nem tudta megmondani, hogy rögtön passzol vagy mókolni kell-e rajta. Szóval ha valaki tudja, hogy mi a helyzet ebben az esetben, kérem homályosítson fel, mielőtt nekiállok kipufogót rendelni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Nekem pl kicsit ovális a hátsó dobom (nem gyári), egy szorítóbilincsen (vagy mi a neve) vannak felhegesztve a kampók, melyek a kipuffrendszert tartó gumi fülekbe passzolnak bele. Szóval szerintem annyi a lényeg hogy elférjen a régi dob helyén, onnantól a kipufogóson vagyis a hegesztőn múlik hogy fel tudjátok-e rakni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kocsimon hátsó kipufogódobot kell cserélnem. Némi utánajárás eredményeképpen kiderült, hogy ehhez a típushoz ('97, X16XEL, 4 ajtó) kétféle is van. Egy szélesebb furaalakú lapos (ilyen van az enyémen is), a másik meg sima henger alakú. Készleten persze sehol nem volt a kettő, így nem tudtam összehasonlítani a felfogatást, de az egyik helyen azt mondta az eladó, hogy ő úgy tudja a lapos helyére fel lehet rakni a hengerest. Azt már nem tudta megmondani, hogy rögtön passzol vagy mókolni kell-e rajta. Szóval ha valaki tudja, hogy mi a helyzet ebben az esetben, kérem homályosítson fel, mielőtt nekiállok kipufogót rendelni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Ha beviszed a forgalmit az eladónak,pontosan meg kellene mondania hogy melyik kipufogó fog stimmelni a tiédhez!Ha így is két fajta van és a régivel nem volt gond,akkor ugyan olyan formájút vegyél és nem kell hegesztgetni,szögelgetni hogy jó legyen,csak leszeded a régit és kb 1 óra múlva fent van az új!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.