Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

A legelszántabb fajta ráadásul :lol: Sehol sincs... az összes ami bontóban van vagy ismerősnél mind ferdehátú vagy hiányzik arról is vagy épp előző nap vitték el a méh telepre... :lol:

kb 2-3hete a mikepércsi úti bontóban állt egy zöld szedán. őket hívtad? arra nem emlékszem, hogy volt-e króm rajta.

Link to comment
Megosztás:

A legelszántabb fajta ráadásul :lol: Sehol sincs... az összes ami bontóban van vagy ismerősnél mind ferdehátú vagy hiányzik arról is vagy épp előző nap vitték el a méh telepre... :lol:

Alapból CD felszereltségtől felfelé van ilyen cucc szerintem, ami számomra is érthetetlen, hiszen 150 Ft-os cuccról van szó.

Link to comment
Megosztás:

Mostanában nem, régebben voltam ott párszor de nem volt egy sem, a héten megyek még be, lehet akár ma is és akkor megnézem, köszi a tippet :lol:

Nem biztos hogy le fogják szedni róla,de a "ha betörik az üveg,úgy is csak az fog kelleni a vevőnek,a króm nem" szöveg nekem segített és már

pattinthattam is le! :lol:

Próbaképpen lesötétítettem az egyik hátsó háromszög ablakot!Kíváncsi vagyok mennyire lesz tartós,úgy állok neki a többinek!

A baj az,hogy az üveg szélén a "pöttyös"részre nem tudtam tökéletesen rásimítani!Néztem két másik autón,ott sem volt a legjobb,pedig azokon rajta volt

a matrica,hogy szakember csinálta!Nektek jól rá tudták ott simítani?

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos hogy le fogják szedni róla,de a "ha betörik az üveg,úgy is csak az fog kelleni a vevőnek,a króm nem" szöveg nekem segített és már

pattinthattam is le! :lol:

Próbaképpen lesötétítettem az egyik hátsó háromszög ablakot!Kíváncsi vagyok mennyire lesz tartós,úgy állok neki a többinek!

A baj az,hogy az üveg szélén a "pöttyös"részre nem tudtam tökéletesen rásimítani!Néztem két másik autón,ott sem volt a legjobb,pedig azokon rajta volt

a matrica,hogy szakember csinálta!Nektek jól rá tudták ott simítani?

Szinte lehetetlen. Több fóliásműhely produktumát láttam már, egyiknél se volt tökéletes a pöttyös részen.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos hogy le fogják szedni róla,de a "ha betörik az üveg,úgy is csak az fog kelleni a vevőnek,a króm nem" szöveg nekem segített és már

pattinthattam is le! :lol:

Próbaképpen lesötétítettem az egyik hátsó háromszög ablakot!Kíváncsi vagyok mennyire lesz tartós,úgy állok neki a többinek!

A baj az,hogy az üveg szélén a "pöttyös"részre nem tudtam tökéletesen rásimítani!Néztem két másik autón,ott sem volt a legjobb,pedig azokon rajta volt

a matrica,hogy szakember csinálta!Nektek jól rá tudták ott simítani?

Nekem teljesen jól rárakták.

Saját kezűleg felesleges próbálkozni, mert nem lesz jó, meg műbizionylat sem lesz rá.

Link to comment
Megosztás:

Nekem teljesen jól rárakták.

Saját kezűleg felesleges próbálkozni, mert nem lesz jó, meg műbizionylat sem lesz rá.

Műbizonylat... minek?

Röviden: első két ablakra tilos rakni akár van papír akár nincs, a többi ablak meg senkit sem érdekel... Szóval lehet sajátkezűleg is.

Nekem is jól rá van rakva hátul is.

Link to comment
Megosztás:

Szinte lehetetlen. Több fóliásműhely produktumát láttam már, egyiknél se volt tökéletes a pöttyös részen.

Kicsit bután néz így ki :lol: Szerencsére az oldalsó ablakokon nincs,így lehet megpróbálom még ott!

Nekem teljesen jól rárakták.

Saját kezűleg felesleges próbálkozni, mert nem lesz jó, meg műbizionylat sem lesz rá.

Rá tudtam rakni szépen,egyedül a pöttyös részen nem simul tökéletesen,de majd kiderül pár nap múlva,hogy el e válik ott mert levegő megy alá!

Műbizonylat meg nem kell azt mondták!(papírján is rajta van)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit bután néz így ki :lol: Szerencsére az oldalsó ablakokon nincs,így lehet megpróbálom még ott!

Rá tudtam rakni szépen,egyedül a pöttyös részen nem simul tökéletesen,de majd kiderül pár nap múlva,hogy el e válik ott mert levegő megy alá!

Műbizonylat meg nem kell azt mondták!(papírján is rajta van)

Műbizonylat az kell, benne van a törvényben. Valahogy úgy szól a törvény, hogy B oszloptól hátrafelé bármilyen sötétségű fóliával sötétíthető az autó - ha van két oldalsó tükör - ha a fóliázás rendelkezik műbizonylattal. Az azonosító matricát pedig a fólia és az üveg közé kell rakni úgy, hogy sérülésmentesen eltávolítani ne lehessen.

A műbizonylat az éppen azért van, hogy kiszűrjék a házilag feltákolt, illetve a szar minőségű Tescos fóliákat.

Link to comment
Megosztás:

Műbizonylat... minek?

Röviden: első két ablakra tilos rakni akár van papír akár nincs, a többi ablak meg senkit sem érdekel... Szóval lehet sajátkezűleg is.

Nekem is jól rá van rakva hátul is.

Ennek egyik pontja sem igaz.

Szélvédőre lehet rakni, ha az együttes fényáteresztés nagyobb, mint 75 %.

Első oldalsó ablakokra szintén lehet rakni itt az együttes fényáteresztésnek 70%nál nagyobbnak kell lennie. Ez egy nem színezett üveggel, és a legvilágosabb 3M fóliával teljesíthető.

Ezekhez is műbizonylat kell.

A B oszloptól hátra vonatkozókat pedig leírtam egy hozzászólással ezelőtt.

Az én műbizonylatomon is rajta van a pontos jogszabály, majd este bemásolon.

Link to comment
Megosztás:

Másolhatod de ennek két alkalommal van jelentősége: műszaki, rendőrségi ellenőrzés:

A szabályokat el is felejtheted mivel egyik rendőr sem fogja neked vizsgálgatni, hogy hány %-os a fóliád ha az első ablakokon lát pláne ha még alapból is színezett az üveged ami önmagában már a határértéken van, rendőr ismerős van egy komplett örsnyi és szabály ide vagy oda ha bele akar kötni bele is tud. A hátsókat pedig nem ellenőrzik oda azt teszel amit csak akarsz és nem fogalalkoznak vele, az első szélvédőnél is annyi a szabály, hogy a napellenző vonaláig rakhatsz akár műanyag lapot is de alatta nem lehet semmi. Az átlag első színezett üveg önmagában 75%, arra már fóliát nem tudsz rakni semmilyet sem. Lehet a szabályokhoz ragaszkodni de a KPM nem úgy fogja értelmezni mint te hanem ad egy útvonalengedélyt hazáig és ennyi, pláne nem érdemes erősködni mert akkor ad egy telefonszámot: "Autómentő".

Műbizonylat pedig azért van, hogy egyes cégek ezzel keressenek pénzt, kb annyi az értelme mint a környezetvédelmi besorolásnak, azzal is sokat lehet keresni de végülis ahol korszerű autó nem közlekedhet ott egy 30 éves ikarus lazán füstölhet de annak mennie kell míg máson keresni kell egy kis pénzt. Egy műszakis vizsgabázison kérdezd meg, hogy mennyit ér a bizonylat :lol: Ez olyan mint a bizonylatos sportdobok hátulra, ha hangos akkor sem lesz szabályos ha TÜV engedélytől kezdve mindenféle műbizonylat van hozzá max ha a kpm bejegyzi a módosítást ami nem egyszerű és nem is olcsó művelet.

A fóliák minőségéről pedig csak annyit, hogy nem szabad elhinni, hogy egy műbizonylatot adó cég majd a legdrágább legjobb minőségű fóliát teszi vel hiszen egy dolog a céljuk: profittermelés, az is majd a kínai vackot teszi fel és ennyi, lásd kétes autószervizek...

Link to comment
Megosztás:

Másolhatod de ennek két alkalommal van jelentősége: műszaki, rendőrségi ellenőrzés:

A szabályokat el is felejtheted mivel egyik rendőr sem fogja neked vizsgálgatni, hogy hány %-os a fóliád ha az első ablakokon lát pláne ha még alapból is színezett az üveged ami önmagában már a határértéken van, rendőr ismerős van egy komplett örsnyi és szabály ide vagy oda ha bele akar kötni bele is tud. A hátsókat pedig nem ellenőrzik oda azt teszel amit csak akarsz és nem fogalalkoznak vele, az első szélvédőnél is annyi a szabály, hogy a napellenző vonaláig rakhatsz akár műanyag lapot is de alatta nem lehet semmi. Az átlag első színezett üveg önmagában 75%, arra már fóliát nem tudsz rakni semmilyet sem. Lehet a szabályokhoz ragaszkodni de a KPM nem úgy fogja értelmezni mint te hanem ad egy útvonalengedélyt hazáig és ennyi, pláne nem érdemes erősködni mert akkor ad egy telefonszámot: "Autómentő".

Műbizonylat pedig azért van, hogy egyes cégek ezzel keressenek pénzt, kb annyi az értelme mint a környezetvédelmi besorolásnak, azzal is sokat lehet keresni de végülis ahol korszerű autó nem közlekedhet ott egy 30 éves ikarus lazán füstölhet de annak mennie kell míg máson keresni kell egy kis pénzt. Egy műszakis vizsgabázison kérdezd meg, hogy mennyit ér a bizonylat :lol: Ez olyan mint a bizonylatos sportdobok hátulra, ha hangos akkor sem lesz szabályos ha TÜV engedélytől kezdve mindenféle műbizonylat van hozzá max ha a kpm bejegyzi a módosítást ami nem egyszerű és nem is olcsó művelet.

A fóliák minőségéről pedig csak annyit, hogy nem szabad elhinni, hogy egy műbizonylatot adó cég majd a legdrágább legjobb minőségű fóliát teszi vel hiszen egy dolog a céljuk: profittermelés, az is majd a kínai vackot teszi fel és ennyi, lásd kétes autószervizek...

kell az a papír akkor is ha csak hátul van. a mi rendőreink olyanok, hogy ha nem is tudnak, azért megpróbálnak belekötni. kár ezen az egy kis papíron elvérezni. nekem is a TÜV papír bent van az ültetésről a kesztyűtartóban, pedig 35mm-ig egy szót nem szólhat elvileg. (műszakit nem tudom, azon még nem volt) B oszloptól előre max egy 5%-os fóliát még fel lehet dobni, hogy ne nézzen ki nagyon bután. hátra egy 60as áteresztőképességű is tökéletes. persze ez csak magánvélemény, de sose baj ha van az embernél papír amivel csak egy kicsit is védekezhet :lol:

én jövő tavasszal tervezem a fóliázást (LLumar) úgyhogy egyenlőre csak infokat gyűjtök a témában.

Link to comment
Megosztás:

Hátulra felesleges arról nem szól semmi, ilyen alapon papír kellene a mini van tulajoknak arról, hogy neki az üveg helyett acéllemez van :lol: De oda nem kell sem műszakin sem ellenőrzéskor. Éppen eleget megfogna első ablakon lévő durva sötétítéssel is. A TÜV-vel pedig az a baj, hogy az csak a termék minőségét próbálja bizonyítani nem azt, hogy te a saját kocsidba beteheted pláne, hogy a többségénél oda van írva, hogy csak zárt pályára alkalmas :lol: Ültetésnél ha nem túl durva akkor nincs gond + ne lógjon ki a kerék a kaszni alól, műszakin is átmegy vele szó nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Másolhatod de ennek két alkalommal van jelentősége: műszaki, rendőrségi ellenőrzés:

A szabályokat el is felejtheted mivel egyik rendőr sem fogja neked vizsgálgatni, hogy hány %-os a fóliád ha az első ablakokon lát pláne ha még alapból is színezett az üveged ami önmagában már a határértéken van, rendőr ismerős van egy komplett örsnyi és szabály ide vagy oda ha bele akar kötni bele is tud. A hátsókat pedig nem ellenőrzik oda azt teszel amit csak akarsz és nem fogalalkoznak vele, az első szélvédőnél is annyi a szabály, hogy a napellenző vonaláig rakhatsz akár műanyag lapot is de alatta nem lehet semmi. Az átlag első színezett üveg önmagában 75%, arra már fóliát nem tudsz rakni semmilyet sem. Lehet a szabályokhoz ragaszkodni de a KPM nem úgy fogja értelmezni mint te hanem ad egy útvonalengedélyt hazáig és ennyi, pláne nem érdemes erősködni mert akkor ad egy telefonszámot: "Autómentő".

Legalább a törvény szövegével ne vitatkozz, az úgy van, ahogy leírtam. Az első oldalsó üvegek fóliázásáról ha műbizonylat van, akkor köteles elfogadni a rendőr, nem tehet ellened semmit. Persze a nevét egy valamirevaló cég csak akkor fogja a műbizonylathoz adni, ha megfelel a 70% fényáteresztésnek. Persze a legtöbb fóliázó cég nem vállalja az első ablakok legálisan történő fóliázását, mert be kell mérni a fényáteresztést, hogy megfelel-e a szabálynak, inkább azt mondják rá, hogy lefóliázzák, ha akarod, de nem kapsz róla műbizonylatot.

Műbizonylat pedig azért van, hogy egyes cégek ezzel keressenek pénzt, kb annyi az értelme mint a környezetvédelmi besorolásnak, azzal is sokat lehet keresni de végülis ahol korszerű autó nem közlekedhet ott egy 30 éves ikarus lazán füstölhet de annak mennie kell míg máson keresni kell egy kis pénzt. Egy műszakis vizsgabázison kérdezd meg, hogy mennyit ér a bizonylat :lol: Ez olyan mint a bizonylatos sportdobok hátulra, ha hangos akkor sem lesz szabályos ha TÜV engedélytől kezdve mindenféle műbizonylat van hozzá max ha a kpm bejegyzi a módosítást ami nem egyszerű és nem is olcsó művelet.

Ugyanezért van a műszaki viszga, meg régebben az évenkénti zöldkártya is. Meg mindeféle illeték, és adó, amit például autóvásárláskor fizetsz. Ezzel jobb megbarátkozni.

Az meg már mindenkinek a saját döntése, hogy mennyire tartja be a szabályokat. Van aki műszaki nélküli autóval járkál, van aki lefóliáztatja körbe sötétre,

ki mit enged meg magának. Csak azt jobb ha tudod, hogy a yardok most már fénymérővel mászkálnak, így bukott meg egy ismerősöm is az első fóliáival.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.