Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

zombee86

Énilyennel még nem találkoztam! Írtál különféle szerelőkről, a computert kiolvasta valamelyik: esetleg egy régebbi tárolt hibából elindulni, ha van ilyen.

Annyi minden lehet még bakker!

Én ilyen esetben mindig azt kérdezem h a lambda szondák jók-e aztán egr még akkor is ha le van vakolva egy takarítás nem árthat, és jönnek a hőmérséklet jeladók légtömegmerők bár ezeketa comp mindet jelzi ha jol tudom

Tőlem ennyi telt de vannak itt tapasztaltabbak is várd meg az ő véleményüket is

na mire bepögytem a telón jött egy másik ja az AC az nagyon megtudja szívatni az embert fater is ezzel szívott asconával meg az alapjárati motort vagy potmétert cserélték még

G

Ha az Ac rosszlenne akkor gazüzemen nem kelle szagatnom .ugye?nem szabadna befolyasolnia. szerintetek???

Link to comment
Megosztás:

Fordulatszabályzós fúrógéppel? :D

Mire gondolsz? Arra az alumínium tömbre, amin keresztül megy a levegő a turbóhoz, illetve amibe a nagynyomású levegő megy vissza a coolertől?

Szerintem az jobb, ha nem piszkálod. Nem zavar senkit, ha kormos. Ráadásul az nem is korom, hanem olajgőz lerakódás, ami a kartergázból, illetve a turbótól származik.

Link to comment
Megosztás:

Mire gondolsz? Arra az alumínium tömbre, amin keresztül megy a levegő a turbóhoz, illetve amibe a nagynyomású levegő megy vissza a coolertől?

Szerintem az jobb, ha nem piszkálod. Nem zavar senkit, ha kormos. Ráadásul az nem is korom, hanem olajgőz lerakódás, ami a kartergázból, illetve a turbótól származik.

Jaja azt akarom kitakarítani. Csak jobb, ha tiszta levegő megy a motorba, mint olajgőzös lerakódásos, dzsuvás, stb. Jobb ha a dzsuva kint van, nem benne- ami eddig összejött 10,5 év alatt, azt kiszedem belőle, így megint le lesz a tudva egy darabig. Ártani nem árt.

Gondoltam brigéciol megteszi.

Link to comment
Megosztás:

Jaja azt akarom kitakarítani. Csak jobb, ha tiszta levegő megy a motorba, mint olajgőzös lerakódásos, dzsuvás, stb. Jobb ha a dzsuva kint van, nem benne- ami eddig összejött 10,5 év alatt, azt kiszedem belőle, így megint le lesz a tudva egy darabig. Ártani nem árt.

Gondoltam brigéciol megteszi.

És a levegő áramlásának sem fogja semmi az útját állni!Nem hülyeségből írtam a fúrót,mert ő kipolírozta ezt a részt a VW-jében!Nem tudom mennyire van értelme,de azt mondta jobban megy tőle az autó!(ha a kipufogó cserével hasonlítom össze,akkor lehet benne valami)

Link to comment
Megosztás:

Jaja azt akarom kitakarítani. Csak jobb, ha tiszta levegő megy a motorba, mint olajgőzös lerakódásos, dzsuvás, stb. Jobb ha a dzsuva kint van, nem benne- ami eddig összejött 10,5 év alatt, azt kiszedem belőle, így megint le lesz a tudva egy darabig. Ártani nem árt.

Gondoltam brigéciol megteszi.

Nem azt mondom, hogy nincs értelme. De tartós hatást akkor lehet elérni, ha utánna nem ganéjozza össze megint a motor. Márpedig össze fogja, mert turbót gondolom nem fogsz cserélni, illetve a motor állapota sem javul meg egy szentbeszédtől, hogy több kartergázt, olajgőzt ne nyomjon a szívótorokba :D

Amúgy, nálad nemtudom hogy van, de az Isuzunál elég bonyolult leszedni ezt az egészet, nem éri meg szarakodni vele. Ha nem szereli le a motorról, és úgy elkezdi fórőgépezni, akkor az összes dzsuva szépen belehull az égéstérbe.

Leszedni nagyon nagy munka, mert a csavarok hozzáférhetetlen helyen vannak. Adagolót is le kell szedni hozzá úgy nézem. Ahhoz meg vezérlés, stb :P

Ha nem szereli le a motorról, és a két felet szétveszi, akkor ugyanaz igaz, mint előbb, belehull a szemét a motorba. Plusz oda új tömítés kell, lehet, hogy bele vannak rohadva a csavarok, megszakad a menet, utánna nem tömít rendesen, stb, én a helyében nem bolygatnám :P

Link to comment
Megosztás:

Nem azt mondom, hogy nincs értelme. De tartós hatást akkor lehet elérni, ha utánna nem ganéjozza össze megint a motor. Márpedig össze fogja, mert turbót gondolom nem fogsz cserélni, illetve a motor állapota sem javul meg egy szentbeszédtől, hogy több kartergázt, olajgőzt ne nyomjon a szívótorokba :D

Amúgy, nálad nemtudom hogy van, de az Isuzunál elég bonyolult leszedni ezt az egészet, nem éri meg szarakodni vele. Ha nem szereli le a motorról, és úgy elkezdi fórőgépezni, akkor az összes dzsuva szépen belehull az égéstérbe.

Leszedni nagyon nagy munka, mert a csavarok hozzáférhetetlen helyen vannak. Adagolót is le kell szedni hozzá úgy nézem. Ahhoz meg vezérlés, stb :P

Ha nem szereli le a motorról, és a két felet szétveszi, akkor ugyanaz igaz, mint előbb, belehull a szemét a motorba. Plusz oda új tömítés kell, lehet, hogy bele vannak rohadva a csavarok, megszakad a menet, utánna nem tömít rendesen, stb, én a helyében nem bolygatnám :P

A motort sem mossuk át minden olajcsere előtt,hogy ne legyen fekete benne a friss olaj!Hülye összehasonlítás,de valahol el kell kezdeni és egy 1000 Ft-os tömítést megérhet a dolog ha nem kell órákat szenvedni a leszedésével!

Meg kell nézni hogy jön le,de nálunk szerintem nem kell az adagolóhoz és a vezérléshez nyúlni!

Link to comment
Megosztás:

A motort sem mossuk át minden olajcsere előtt,hogy ne legyen fekete benne a friss olaj!Hülye összehasonlítás,de valahol el kell kezdeni és egy 1000 Ft-os tömítést megérhet a dolog ha nem kell órákat szenvedni a leszedésével!

Meg kell nézni hogy jön le,de nálunk szerintem nem kell az adagolóhoz és a vezérléshez nyúlni!

Pedig a szívósort anélkül nem veszed le. NEm férsz hozzá a csavarokhoz.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy néztem, nem kell levenni az adagolót, csak a porlasztóhoz menő csöveket és utána hozzáférek a csavarokhoz. Ha nagyon szétszedős, akkor más időpontra tolódik a művelet. Holnap kiderül.

Mivel én még nem szedtem le,megnéztem a kiskönyvben!Elvileg nem kell leszedni az adagolót azt írja!Sok sikert és türelmet a munkához!

Ja és fényképezőt töltőre!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Ahogy néztem, nem kell levenni az adagolót, csak a porlasztóhoz menő csöveket és utána hozzáférek a csavarokhoz. Ha nagyon szétszedős, akkor más időpontra tolódik a művelet. Holnap kiderül.

A 2.0 dti motornál elöl van az adagoló, hátul a kupuffogó és a szívó sor.

Isuzunál elöl van a turbó és a kipuffogó sor, hátul a szívósor, és alatta az adagoló.

Link to comment
Megosztás:

Na kivan tisztítva a szívótorok.

Hát ne tudjátok meg, mennyi cucc volt benne! Vagyis lássátok csak, itt vannak a képek:

Visit My Website

Visit My Website

Visit My Website

Visit My Website

Visit My Website

EGR

Az anyag

J0hnny: Köszönöm a tegnapi segítséget!!! :P

És a végére egy kis maszek :D

A csomagtartó ajtót is majdnem telibefújtam, csak eljött a sötét este, így nem lett teljes a javítás. Majd legközelebb, ha lesz jóidő és kedvem megint a csiszolásos műveletekhez... :P Erről több kép nem készült, majd világosban /persze ha majd nekem is tetszik, különben ajtót cserélek/.

Link to comment
Megosztás:

Na kivan tisztítva a szívótorok.

Hát ne tudjátok meg, mennyi cucc volt benne! Vagyis lássátok csak, itt vannak a képek:

Visit My Website

Visit My Website

Visit My Website

Visit My Website

Visit My Website

EGR

Az anyag

Ez a sok korom a kipuffogógáz visszavezetés miatt van.

De az Isuzunál nincs kipuffogógáz visszavezetés, ezért csak a finom olajpára rakódik le a belső felületekre, plusz az apró por, ami a levegőszűrőn átjut. Szóval ennek töredéke van a szívó torokban.

Link to comment
Megosztás:

Na kivan tisztítva a szívótorok.

Hát ne tudjátok meg, mennyi cucc volt benne! Vagyis lássátok csak, itt vannak a képek:

Visit My Website

Visit My Website

Visit My Website

Visit My Website

Visit My Website

EGR

Az anyag

J0hnny: Köszönöm a tegnapi segítséget!!! :P

És a végére egy kis maszek :D

A csomagtartó ajtót is majdnem telibefújtam, csak eljött a sötét este, így nem lett teljes a javítás. Majd legközelebb, ha lesz jóidő és kedvem megint a csiszolásos műveletekhez... :P Erről több kép nem készült, majd világosban /persze ha majd nekem is tetszik, különben ajtót cserélek/.

Nos, ami a trutymákot illeti, mindössze egy "aztaqrva" jött elő belőlem. Nagyon durva, csoda hogy pl. az EGR működött.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítségre volna szükségem. A vas: F Astra 97es X16szr motorral. 150ekm(remélem).

6 éve vettem, nem volt vele semmi gond, bár én gyengének éreztem (vezettem előtte egy 93as 1.4es astrát a cégnél, ahhoz képest)

Most valami elromlott. Úgy kezdődött, hogy emelkedőn mentem fel 1 ben, pörgött rendesen aztán hirtelen majdnem leállt, mintha elvettem volna a gázt, aztán ment újra. Gondoltam pillanatnyi elmezavar. Haza felé egyenes úton is elkezdte ezt csinálni, elkezdtem gyorsítani, vagy emelkedőn felfelé gázt adni, pár mpig húzott is, majd rángatni kezdett. Elvittem szerelőhöz, kicserélt benzin szűrőt, AC pumpát, semmi változás. Az autó egyre gyakrabban rángat, már semmi emelkedőre nem hajlandó felmenni.

Végignézett "mindent", AGR-t tisztított, injektor szelepet cserélt, pillangószelep potmétert cserélt, gyújtás trafót cseréltek, laptoppal menet közben figyelték( akkor is lerohadt), semmi változás, álló helyzetben is, nagy gázra szintén csinálja. Olyan mintha elvenné a vezérlés az üzemanyagot. Most ott tartanak, hogy vezérlőt kellene cserélni, hogy egy másik központi egységgel működne-e, de az sem lenne egyszerű, mert immobiliseres a gép és valami chipet kellene cserélni, meg kellene hozzá a másik vezérlő kulcsa is. Vezérlőt láttam a neten 10-20 eFt között, de ha tényleg gond az immo, akkor nem biztos, hogy meg kellene vennem.

Volna valami ötletetek, amit mondhatnék a szerelőnek??

Köszönöm..

Szia!

Nemtudom csinálja e még vagy azóta megoldódott a problémád de a hőfok jeladó ha meghülyül az is csinálhat ilyet.

Tavaly egyik reggel amikor beindítottam a vasat magas volt az alapjárati fordulatszám elindultam vele aztán leesett, lefulladt gázdt adtam csak hörgött össze vissza, aztán mintha megjavult volna és megint csinálta.

Kicseréltük a motorhőfok jeladót egy használtra és azóta jó!

Remélem segíthettem ezzel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 13 éves Vectrám egész alját szeretném rozsdátlanítani.

Nincs rajta rohadás csak rozsdásodás a futóműalkatrészeken,meg ahol nem volt alvázvédőzve,illetve lekopott.

Ha minden rozsdát és szennyeződést lecsiszoltam, mivel kenjem le a futóműalkatrészeket, kerékdobot,padlólemezt, küszöböt?

Hozzáteszem nincs kompresszorom, jó lenne ha tudnátok ajánlani olyan alvázvédőt amihez nem kell.

Ha jól tudom 3 típusú alvázvédő van a sima fekete, a "gumis" ami a kavics ellen véd és az üregvédő sray. Mindhármat meg kell vennem? Az egyes védőszerekből kb. hány liter kell hozzá?

Válaszotokat köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 13 éves Vectrám egész alját szeretném rozsdátlanítani.

Nincs rajta rohadás csak rozsdásodás a futóműalkatrészeken,meg ahol nem volt alvázvédőzve,illetve lekopott.

Ha minden rozsdát és szennyeződést lecsiszoltam, mivel kenjem le a futóműalkatrészeket, kerékdobot,padlólemezt, küszöböt?

Hozzáteszem nincs kompresszorom, jó lenne ha tudnátok ajánlani olyan alvázvédőt amihez nem kell.

Ha jól tudom 3 típusú alvázvédő van a sima fekete, a "gumis" ami a kavics ellen véd és az üregvédő sray. Mindhármat meg kell vennem? Az egyes védőszerekből kb. hány liter kell hozzá?

Válaszotokat köszönöm!

Hát én a tavaly meg csináltam az alváz védelmét saját magam ,mint ahogy elő van irva ,nem olcsó rozsda-átalakítót használva kisebb ,nagyobb sikerrel .Aztán idén (kell hozzá kompresszor ) meg csináltam azt hogy melegítettem parafint(gyertya)és össze kevertem sima motor olajjal (1:2) és festék szóróval rá szórtam ,minden lukba be ,ajtókba ,és ez 2 évig ok.

Link to comment
Megosztás:

Hát én a tavaly meg csináltam az alváz védelmét saját magam ,mint ahogy elő van irva ,nem olcsó rozsda-átalakítót használva kisebb ,nagyobb sikerrel .Aztán idén (kell hozzá kompresszor ) meg csináltam azt hogy melegítettem parafint(gyertya)és össze kevertem sima motor olajjal (1:2) és festék szóróval rá szórtam ,minden lukba be ,ajtókba ,és ez 2 évig ok.

A héten, mikor műszakin volt az autó, fel lett emelve, én is láttam néhány kisebb rozsda foltot.

Pontosan milyan anyag ez a rozsda átalakító?

Már beszéltem ról a szerelővel, hogy a tél előtt meg kéne csinálni. Annyit mondott, hogy alvázvédővel lefújják, meg utánna az üregeket kifújják trafo olajjal.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolgot csinál a szekunder levegő micsodám. Ha a képen látható fehér szigszallagos vákuum csövet nem húzom le, akkor meleg motornál is röfög. Jobb szót nem tudok rá. Néha berángat és alapjáratom ingadozik.Ha lehúzom azonnal megszűnik. Mi célt szolgálhat ez a cső és hova megy? Mert lehúzás után megszünik a hiba.

Kép

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.