Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Kompressziót mérettél már benne?

:lol:

Köszi, akkor első körben ez lesz. A másik problémára valakinek valami ötlet???

"1,6 16V benzines XEL motorkódos a drága. Melegen olyat csinál mikor indítom, mintha egymás után indulnának a hengerek. Elfordítom a kulcsot és fokozatosan indul be. Hidegen viszont azonnal indul, de mintha ott is észrevehető lenne az egymás utáni robbanás egy pillanatra. A gyertyák meg lettek nézve szépen szürkére vannak égve. Ötlet valakinek, hogy mi lehet a baj???"

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg az alatta levő tömítést nem szakadt-e. Illetve a vákuum csöveket nézd át nincs-e kitörve, repedezve valamelyik esetleg nem találsz-e kóbor csövet ami nincs rádugva sehova.

Alapjárati ingadozásra valami ötlet, az alapjárati motor tisztításán kivül???
Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem működik a km óra számlálom, így csak találgatni tudnák mennyit is fogyaszt a Vectrám 96, 1.7td

nem rég tele tankoltam és azt vettem észre hogy a mutató hamar elkezdett lefele menni, ez normális???

Biztos nem működik? Nekem pl ki van égve a háttérvilágítása. Ha rávilágítok mondjuk egy zseblámpával, akkor látszik.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem működik a km óra számlálom, így csak találgatni tudnák mennyit is fogyaszt a Vectrám 96, 1.7td

nem rég tele tankoltam és azt vettem észre hogy a mutató hamar elkezdett lefele menni, ez normális???

Sajnos az...én is teletankoltam pár napja és már csak 30 liter van benne! :lol: Igaz hogy 500km-rel többet mutat már az óra ;)

4,5-5,5 között van ezeknek a fogyasztása átlagos használat mellett!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem működik a km óra számlálom, így csak találgatni tudnák mennyit is fogyaszt a Vectrám 96, 1.7td

nem rég tele tankoltam és azt vettem észre hogy a mutató hamar elkezdett lefele menni, ez normális???

Világít a kijelző és nem mutat számokat vagy teljesen sötét? mert ha teljesen sötét akkor működ az csak a mögötte lévő izzó ment ki és csak ki kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem működik a km óra számlálom, így csak találgatni tudnák mennyit is fogyaszt a Vectrám 96, 1.7td

nem rég tele tankoltam és azt vettem észre hogy a mutató hamar elkezdett lefele menni, ez normális???

Mit jelent az, hogy elég hamar?

Ha tele tankolod, akkor már 30-50 km után elmozdul a mutató lefelé. Ettől nem kell megijedni.

Fogyasztást mérni viszont csak 800-1000 km megtétele után érdemes.

Link to comment
Megosztás:

Huuu nekem is nagyon megy lefelé, főleg hogy 3000ft-ért tankolok ebből a jó 400ft-os benyából. :lol:

Sajnos nem működik a km óra számlálom, így csak találgatni tudnák mennyit is fogyaszt a Vectrám 96, 1.7td

nem rég tele tankoltam és azt vettem észre hogy a mutató hamar elkezdett lefele menni, ez normális???

Link to comment
Megosztás:

Termosztát

Tudtok pár ötletet adni, hogy mi lehet a gondja a fűtésemnek? Érzem, hogy nem hideg levegőt fúj be, de teljesen felcsavart fűtés mellett is hűvös marad a kocsiban még 30km megtétele után is. A vízhőfok sem nagyon szokott felmenni a mutató szerint.
Link to comment
Megosztás:

csere? vagy van valami amit érdemes megpróbálni előtte?

Hidegen vizsgáld meg, hogy átenged-e. Ha igen, akkor kuka.

Ha nem enged át, akkor meg kell főzni vízben, és mérni a nyitási hőmérsékletet hőmérővel.

Ha azon a hőfokon kezd el nyitni, ami a nyitási hőmérséklet, akkor is kuka.

Szétszedés előtt is érdemes vizsgálódni, hogy melegszik-e a hőtőre menő cső.

Nekem 1.7 TD Isuzum van, a hétvégén cseréltem termosztátot, mert átengedett hidegen. 85°Cos ment bele, a műszer szerint 80 fokon tartja a motort, tehát ennyit csal. Ezekben a hidegekben az új termosztát ellenére rettenetesen nehezen melegszik be a motor kell neki 8-10 km. Viszont fűt, mint az állat! Ha faluban megyek, 5-ben 60-al, és közben fűtök rendesen, akkor visszahűti a motort a termosztát nyitása alá :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1.7 TD Isuzum van, a hétvégén cseréltem termosztátot, mert átengedett hidegen. 85°Cos ment bele, a műszer szerint 80 fokon tartja a motort, tehát ennyit csal. Ezekben a hidegekben az új termosztát ellenére rettenetesen nehezen melegszik be a motor kell neki 8-10 km. Viszont fűt, mint az állat! Ha faluban megyek, 5-ben 60-al, és közben fűtök rendesen, akkor visszahűti a motort a termosztát nyitása alá ;)

Nekem meg alig-alig! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg alig-alig! :lol:

Szerintem próbálkozzál hűtőtisztító cuccal, hátha ér valamit.

Mondanám, hogy vedd ki a főtőradiátort, és tisztítsd ki, de nemtudom a klíma nélküli verziónál hogy kell. Annyi biztos, hogy a középkonzolt ki kell venni, és hátrafelé jön ki a fűtés boxból.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem próbálkozzál hűtőtisztító cuccal, hátha ér valamit.

Mondanám, hogy vedd ki a főtőradiátort, és tisztítsd ki, de nemtudom a klíma nélküli verziónál hogy kell. Annyi biztos, hogy a középkonzolt ki kell venni, és hátrafelé jön ki a fűtés boxból.

Ha lesz egy szabad napon,megnézem a termosztátot(csöveket) vagy kiszerelem!Kiszerelés után kell új tömítés vagy valami hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Osztom a véleményt, 4-6 E Ft-ot megér, hogy ne fagyj meg, meg a fogyasztás is egekbe nőhet, ha állandóan hideg a motor - meg még jobban is kopik!

Nekem ugyan 8e volt a legolcsóbb termosztát is (Wahler - gyári beszállító) de most melegebb a motor főúton mint amilyen 20 fokban volt.... ennyit jelent az új termosztát valamint hamarabb melegszik a motor és hamarabb tud fűteni is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha lesz egy szabad napon,megnézem a termosztátot(csöveket) vagy kiszerelem!Kiszerelés után kell új tömítés vagy valami hozzá?

Kell. De kartonpapírból vágott tömítés, plusz egy kis tömítőpaszta tökéletesen megteszi.

Ha új termosztéátot veszel, ahhoz adják a tömítést.

Link to comment
Megosztás:

Na nekem is új termosztátom van, de még be biztosítottam magam egy plexi lappal a klíma meg a sima hűtő közé. Hiába új a termosztát, de városban 3 km-es távon nem melegszik be akkor sem. Így meg ki kísérleteztem a plexi lap méretét, és még rá tesz egy lapáttal hogy hamarabb melegedjen, de elég hűtése legyen. Víz nem forr, ha nagy dugóban vagyok akkor sem. A venti sem kapcsol be állandóan. 10 fok átlaghőmérséklet felett meg kiveszem.

Nekem ugyan 8e volt a legolcsóbb termosztát is (Wahler - gyári beszállító) de most melegebb a motor főúton mint amilyen 20 fokban volt.... ennyit jelent az új termosztát valamint hamarabb melegszik a motor és hamarabb tud fűteni is :lol:
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.