Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Még nem értem hogy miért kellene venni új lengőkarokat azonnal!Ennyi erővel cserélheted

ki az egész hátsó futóművet! :lol: Venni kell két új szilentet,mivel ezeknek annyi ha nem voltak a helyükön vagy más fajták mint ami kell bele!

Ha már úgy is le van bontva a hátulja és úgy sem használod az autót,akkor majd kiderül hogy az új szilent megfelelő e vagy tényleg venni kell lengőkart is!

Aknából sem volt egyszerű az enyém szétszedni,így sok sikert a szereléshez...

Jogos,igen ezt terveztem elsőre. Mert tegnap a szerelő mondta hogy lehet méretbeni eltérés a szilentek közt.

Elsőnek venni akarok majd valami jobbfajta szilentet. azt bepróbálom. ha nem jó akkor úgy is kell lengőkar. Az árára mindenképp kíváncsi vagyok.

Egyébként , a földön fixálás műveletét még mindig nem értem teljesen,pontosan mihez mikor hogy férek hozzá. Legfőképp hogy nincs akna csak térdelés és hanyatt fekvés :D

elsőnek ezt az oldalt csinálom meg,és próba... bár félek hogy nehogy a másik is ilyen legyen. Tegnap feszigettük,de nem mozdult meg a másik oldal... de .... lehet jobb félni,mint pórul járni.

Link to comment
Megosztás:

Még nem értem hogy miért kellene venni új lengőkarokat azonnal!Ennyi erővel cserélheted

ki az egész hátsó futóművet! :lol: Venni kell két új szilentet,mivel ezeknek annyi ha nem voltak a helyükön vagy más fajták mint ami kell bele!

Ha már úgy is le van bontva a hátulja és úgy sem használod az autót,akkor majd kiderül hogy az új szilent megfelelő e vagy tényleg venni kell lengőkart is!

Aknából sem volt egyszerű az enyém szétszedni,így sok sikert a szereléshez...

Csatlakozom az előttem szólóhoz, a szilentek külső része aluminium szerintem is inkább azok kophattak el mint az öntöttvas lengőkar belseje!

Link to comment
Megosztás:

Akkor tisztázzuk

A fém fékcső a lengőkarhoz egy torx fejü csavarral van felfogatva belülről amire egy 8 as csilag kulcs jó és kitekerhető vele a csavar ,mondom ezt úgy hogy ha a gyári csavarok vannak benne azért kell a csillagkulcs mert a bovden a csavar előt megy el igy nem férni hozzá csak a csillag kulcsal.ha azt a csavart ki veszed akkor elég csak a nyerget levenni ami t ugy e a két csavar fog fel,lekötöd a stabilkart,ami 16 os csavar a lengő alján van még egy csavar amit szintén le kel csavarni .ezek mind látható helyen vannak kivéve a kézi fék kötél rögzitése.

A másik kérdésedre a válasz hogy földön huzod le ez az első lengökarnál érthető gondolom a hátsóknál kicsit bonyolult.

arra még felhívnám a figyelmed hogy az sem mindegy hogy a szilent hogy áll benne a tömör résznek mindig merőlegesen kell állnia a lengőkarhoz képest.

Mielőtt megemeled az autót feküdj le mellé és jelőld össze a lengökar állását a tányérhoz képest egy vizszintes vonallal azért mert összerakni kint fogod igy azok a jelek fogják adni a terhelt állás mértékét,Remélem valamenyire érthető amit leirok????

Link to comment
Megosztás:

Jogos,igen ezt terveztem elsőre. Mert tegnap a szerelő mondta hogy lehet méretbeni eltérés a szilentek közt.

Elsőnek venni akarok majd valami jobbfajta szilentet. azt bepróbálom. ha nem jó akkor úgy is kell lengőkar. Az árára mindenképp kíváncsi vagyok.

Egyébként , a földön fixálás műveletét még mindig nem értem teljesen,pontosan mihez mikor hogy férek hozzá. Legfőképp hogy nincs akna csak térdelés és hanyatt fekvés :lol:

elsőnek ezt az oldalt csinálom meg,és próba... bár félek hogy nehogy a másik is ilyen legyen. Tegnap feszigettük,de nem mozdult meg a másik oldal... de .... lehet jobb félni,mint pórul járni.

Nos a szilent ami neked kell a unix nál van Méretei a következők Hossz :55mm,belsö áttmérő 12mm,külső áttmérő 60mm

csak azért hogy meg tudd nézni melyik az ami neked kell

Unix Nr887536 cikkszám:21332 ez az ami neked kell SWAG/FEBI

Ha belépsz az unix vebshopba vectránál kikeresed a szilent csoportban akkor a többihez képest láthatod a különbséget.

Egy kis segítség

Link to comment
Megosztás:

Még nem értem hogy miért kellene venni új lengőkarokat azonnal!Ennyi erővel cserélheted

ki az egész hátsó futóművet! :lol: Venni kell két új szilentet,mivel ezeknek annyi ha nem voltak a helyükön vagy más fajták mint ami kell bele!

Ha már úgy is le van bontva a hátulja és úgy sem használod az autót,akkor majd kiderül hogy az új szilent megfelelő e vagy tényleg venni kell lengőkart is!

Aknából sem volt egyszerű az enyém szétszedni,így sok sikert a szereléshez...

Természetesen arra gondoltam hogy ha a belevaló szilent lóg benne akkor nem sok teendő van a lengővel mint jó messzire kidobni.

Ha természetesen nem a belevaló szilent lett bele téve akkor először mindenképpen a belevaló szilent csere a megoldás.

Azért itt érdemes elgondolkodni hogyha mindkét szilent cserélve lett akkor lehet hogy mindkét szilent a rossz méretü ami benne van!!

Link to comment
Megosztás:

Nos ekkor szedtem le a féknyerget: asqnt4uehwoup88t0kw_thumb.jpg ekkor néztem elég lesz a féknyerget lekötni nem kell sztem a csövet is.

Az összejelőlést így érted?s1mwel8k7g5ptlhypdk_thumb.jpg a merőlegességet a két kis rovátkára érted ami most ugye nem látszik,de a gumis oldalán látni ha ki van véve?

Először is ha az első képet nézed akkor a lengőhöz bizony hozzávan fogatva a fékcső és a kézifék kötél,azt minbdkettőt le kell kötni hogy ki tudd venni a lengőt

A második képhez a jelőléshez meg pont a jelőlt irányra merőlegesen kel jelőlni tehát előről hátra felé ,elég csak a lengőre húzni a csikot mert a tányér az adja a helyzetét

Ahhogy mondod a gumis részen látni az a két vastagitott rész

Link to comment
Megosztás:

Én is alul kötöttem le, de nem tutam annyit emelni a motoron. Na , majd holnap újbol nekiugrok.

Addig is köszi, és BUÉK!!!

Azt senki nem mondta hogy könnyen megy,ha jól emlékszem én meglazítottam a Bőlcsőnek az első csavarját is csak pár centire elég kinlódva de akkor van hely

Link to comment
Megosztás:

Nos a szilent ami neked kell a unix nál van Méretei a következők Hossz :55mm,belsö áttmérő 12mm,külső áttmérő 60mm

csak azért hogy meg tudd nézni melyik az ami neked kell

Unix Nr887536 cikkszám:21332 ez az ami neked kell SWAG/FEBI

Ha belépsz az unix vebshopba vectránál kikeresed a szilent csoportban akkor a többihez képest láthatod a különbséget.

Egy kis segítség

Nem tudom milyen méretben gyártanak ehhez,de ha megnézed a "mihez jó" feliratnál szinte az összes Vectra B típus fel van sorolva!

Az a legbiztosabb hogy ha a forgalmi adatai után vásárol az ember,de még úgy is kaphat rossz terméket 6700Ft a gyári

Link to comment
Megosztás:

Kinek a pap kinek a papné

Én anyira nem vagyok gyári alkatrész mániás,ha van egy középkategóriás ami egy febi pl nekem is ez van benne azért mertem ajánlani,akkor szerintem mindegy csak azt vegye amit kell bele.

Mivel az összes vectra b tipusba ez kell a kombitól a csapotthátun keresztül a szedan ig.

mindhárom futóműve mm re megegyezik egymással Mindenben elől is hátul is

Link to comment
Megosztás:

Először is ha az első képet nézed akkor a lengőhöz bizony hozzávan fogatva a fékcső és a kézifék kötél,azt minbdkettőt le kell kötni hogy ki tudd venni a lengőt

A második képhez a jelőléshez meg pont a jelőlt irányra merőlegesen kel jelőlni tehát előről hátra felé ,elég csak a lengőre húzni a csikot mert a tányér az adja a helyzetét

Ahhogy mondod a gumis részen látni az a két vastagitott rész

Igen azt látom ,de a szerelők sem kötötték le max valahogy kipattinttták vagy valami.. lényeg hogy a csövet nem kötötték le a féknyeregről. csak akkor valahogy elválasztották a lengőkartól... de ez a legkevesebb...

Na most a második képes jelöléssel teljesen megzavarodtam már hogy földön lévő autónál mit jelöljek hová és merre..

Alapból erre mondtad hogy a szilentnek merőlegesnek kell lenni a lengőkarra? : 9rjzwr2njmy9qnp9sci_thumb.jpeg Szóval a szilent nyugalmi helyzete a földön álló autónál ,ez apozició,mikor a lengőkarra merőleges az a két kis süllyesztés?!?!

Link to comment
Megosztás:

Igen azt látom ,de a szerelők sem kötötték le max valahogy kipattinttták vagy valami.. lényeg hogy a csövet nem kötötték le a féknyeregről. csak akkor valahogy elválasztották a lengőkartól... de ez a legkevesebb...

Na most a második képes jelöléssel teljesen megzavarodtam már hogy földön lévő autónál mit jelöljek hová és merre..

Alapból erre mondtad hogy a szilentnek merőlegesnek kell lenni a lengőkarra? : 9rjzwr2njmy9qnp9sci_thumb.jpeg Szóval a szilent nyugalmi helyzete a földön álló autónál ,ez apozició,mikor a lengőkarra merőleges az a két kis süllyesztés?!?!

http://kepkezelo.com/images/hezr6wlk5d3ila2nzs4v.jpg

remélem jól csinálom jelöltem a lengőkaron hogy milyen irányba kell rájelölni

Link to comment
Megosztás:

Kinek a pap kinek a papné

Én anyira nem vagyok gyári alkatrész mániás,ha van egy középkategóriás ami egy febi pl nekem is ez van benne azért mertem ajánlani,akkor szerintem mindegy csak azt vegye amit kell bele.

Mivel az összes vectra b tipusba ez kell a kombitól a csapotthátun keresztül a szedan ig.

mindhárom futóműve mm re megegyezik egymással Mindenben elől is hátul is

Nekem ilyen!(nem a legjobb a kép) image-A447_4EFDAE8F.jpg

Csak azért írtam a gyárit,mert 5e X forint a febi és ha gyárit akar,az sem a tízszerese ebből az alkatrészből!

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen!(nem a legjobb a kép)

Csak azért írtam a gyárit,mert 5e X forint a febi és ha gyárit akar,az sem a tízszerese ebből az alkatrészből!

Ebben teljesen igazad van ha van közel ugyan annyiért gyári akkor persze vegyen gyárit,én arra gondoltam hogy nemkell mindenben a gyári mert lehet hogy az jó minőség viszont sok esetben horribilis összegekbe kerülnek más hasonlo minőségü alkatrészekkel szemben

Link to comment
Megosztás:

http://kepkezelo.com/images/hezr6wlk5d3ila2nzs4v.jpg

remélem jól csinálom jelöltem a lengőkaron hogy milyen irányba kell rájelölni

Nos ha az a vonal amit behúztál,a szilenten lévő két kis süllyesztés helyzete akkor ok. De már annnyira jelölök mindent fejben midnen felé,hogy sztem megjegyzem hogy hogy áll mot a futómű,megrajzolok rajta midnent,megnézem hogy hogy állt benne a régi( remélem jól rakték bele ). Január elején nyit a műhely,elsőnek vissza viszem.. majd utána ha nem mennek bele a segítségbe ,akkor szétkapom! Lehet gyári lesz,bár elsődlegesen az érdekelne hogy legyen úgy összerakva ,ahogy kell! Minden arra álljon amerre kell,és úgy feszüljön amikor kell,és lehetőleg ne legyen kormányzott mind a 4 kerék :lol:

nulla6 harminc öt21 58 harminc ha ezen megcsörgetnél,visszahívnálak,csak hogy ne kelljen piccasoba átmenni :D

Link to comment
Megosztás:

es9aegma6bd5wk2y9ajc_thumb.jpg

Én kb ha érthető erre gondoltam azt nem tudom hogy a sűlyesztés hogyan áll a gumi része a lényeg

Köszönöm a telefonos segítséget!

Nos ebből most arra jöttem rá hogy azért lógott nekem le a rugó aljáig mert ugye semmit nem fog a szilent a lengőkaron,és ha bele lenne sajtolva akkor nem akasztottuk vona vissza ilyen könnyen a rugót,viszont azt nem tudom hogy a másik akkor jó vagy rosszul van benne.. mivel azt nem tudtuk igaz lökdösni a szilenten,de nem nagyon bízok benne.. lehet biztos ami biztos mind a kettőt szétszedem. De elsőnek majd ezt a felét csak!

Jól értem: yqmocwrzsha0rw1lw3iz_thumb.jpg ??

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a telefonos segítséget!

Nos ebből most arra jöttem rá hogy azért lógott nekem le a rugó aljáig mert ugye semmit nem fog a szilent a lengőkaron,és ha bele lenne sajtolva akkor nem akasztottuk vona vissza ilyen könnyen a rugót,viszont azt nem tudom hogy a másik akkor jó vagy rosszul van benne.. mivel azt nem tudtuk igaz lökdösni a szilenten,de nem nagyon bízok benne.. lehet biztos ami biztos mind a kettőt szétszedem. De elsőnek majd ezt a felét csak!

Jól értem: yqmocwrzsha0rw1lw3iz_thumb.jpg ??

Bár ezt megbeszéltük de itt is legyen nyoma.

Igen ez az állítás amit most irtál a képekhez ez a helyes,helyes állás a második képen látható

Sok sikert :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Nos ma aláfeküdtem és megpróbáltam rájönni a fura hangra amit hallok olyan 4 és 6 ezer közt ha lepadlózom.

Nem találtam szelelést az egész rendszeren,vagyis sehol nem volt kifúvás nyoma. Egyedül a hátsó dob az ami nem gyári : j0a2hyqb8ckxj8690ff_thumb.jpg

Zörgött elöl a leömlőnél a kocsi alatt a hajlatba egy hővédő lemez,amit hát próbáltam szakszerűen ,eltávolítani,többé kevésbé sikerült,de mikor kivittem kipróbálni,ugyan az.

tegnap hallgattam egy másik vekit,amin ki volt véve a katalizátor plusz valami kokec dob,és annak volt ilyen érces magasabb hangja ,mint egy full herélt rendszernek,na most nekem 3500-4000 ig csak a full mély dübörgés amit a dob csinál,és utna elfogy a adob hangja és átmegy ebbe a érces magasabb hangba.

Próbáltam végig kocogtatni mindent de semmiben nem hallok zörgést.

lehet hogy ez normális,ha már szinte üveghangon szól a motor? Ennek a hangja talán ami közelít hozzá :

amikor kipörgeti akkor van egy érces magas hang.. ezen pedig még jobban hallani egy olyan magas érceset :
Viszont nekem ennél inkább mélyebb,csak magas fordulat tartományban jön mellé ez a hang.

most tehetem vissza valahogy a könyökre a hővédőt .... gondolom nem túl faja ha az nincs fenn...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.