Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nekem is teljesen szét volt rohadva a kipufogóm csoda h nem esett le(becsatlakozásnál eltörve burkolata egybe lejött stb)....

Tegnap lett cserélve a rendszer meg múlt hónapban a flexicső(mert az meg ki volt szakadva aztán nagyon traktor hangja volt)...nem akartam taknyolni lett rá rakva egy új katalizátor is ez így volt cakli pakli 73ezerFt(2dob+csövek+szerelés 35ezer, katalizátor 25ezer, felxi cső+szerelés 13ezer)...

9kor odavittem a kocsi 2kor mehettem érte...egész rendszer szépen fel van hegesztve mindenhol hőálló festékkel lefújva szal én meg vagyok elégedve szép mély morgós(de nem hülyegyerekhangos) hangja lett és egy szép nagy ovális krómos kipufogóvég lett rá felhegesztve sokat dob az autón :)

Lényeg a lényeg ha valaki Tatabányán jó autó/motor kipufogóst keres EGRUS-t nagyon tudom ajánlani :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Van egy Philips car 400 autórádiom ,A Sógorom Zafirájába raknám bele, de nem tudom a codját :a száma az oldalán :GM040023221477,vonalkód: 9022 213 99754 02 ,a másik vonalkód:003 0215 3221477. A Zafirájában is van egy ugyan ilyen, de amit adtak kártyát az egy másik autohoz való! Segitségeteket előre is köszönöm! ÜDV: Jenő

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

1998-as, 2000-es TD Vectrám van, a gyengített változat. Elszállt az alsó munkahenger, így a kuplunggal együtt cserélve lett. Nem biztos, hogy a kettőnek köze van egymáshoz, de az a gondom, hogy azóta az autó nem gyorsul. Teljesen mindegy, milyen fordulatszám, hogyan próbálom, olyan, mintha elment volna a turbója. Azt viszont hallom, hogy működik. Kiszámíthatatlan, hogy mikor mit csinál, mert menet közben időnként észhez tér, és úgy üzemel, ahogy kell.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Egy érdekes probléma ütötte fel a fejét minap. 3 napja kivillant az abs lámpa, nagy jelentőséget nem fordítottam neki fékek fognak faján.

Tegnap elindultam a kocsival, felváltottam 3 asig és akkor durrant valami. Olyan hangja volt mintha rávágott volna valaki a karosszérára egy jó nagyot. A jobb első oldalon hallom a durranást.

Mentem vele még egy darabig majd leparkoltam 5-10 perc. Amikor elindultam csak simán egyesbe gurultam és megfordultam megint jött a durranás kb 5 métert mozogtam.

Szétnéztem mi lehet a gond, fórumokban itt ott. Volt ott minden tengely/ motorbak. Elvittem egy kanyarra megint a kocsit, jól kipörgetve a motort váltogattam fel le. Lementem vele egy borzalmas földútra 40-50 km/h nem kímélve a kocsit végigmentem a szakaszon 4x 5 x és meg se nyikkant semmi. Elmentem egy elhagyatott helyre és 60 -70 km ról satufék, de semmi zaj.

Ma reggel pedig megint ahogy elindultam vele 1-esben semmi gond, majd mikor felváltottam 2-esbe megint durranás azután megint semmi. 5 km mentem megint panaszmentesen.

A váltóra gyanakszom, de amikor bemelegszik a rendszer akkor meg semmi.

Hátha más is találkozott ilyen hibával.

Üdv Frank

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre...

A következő ajánlatot kaptam nagyszervízre:

(az alkatrészek márkája, minősége kb átlagos, nevet nem tudok)

  • pollenszűrő 2500
  • benyaszűrő 2500
  • olajszűrő 1000
  • gyertya 5000
  • olaj 7500
  • váltó olaj 8000
  • vezérlés 35000
  • hosszbordás szíj 2500
  • hátsó kereszt-lengőkar külső szilent 14000/4db
  • munkadíj 25000

ÖSSZ 103000HUF

  • Első féktárcsák+betétek 24000
  • hátsó féktárcsák+betétek+fékpofák 20000
  • munkadíj 25000

Össz 69000HUF

Tapasztalataitok szerint mennyire reális a fenti két lista?

SOS kellene már vinnem a kocsit, kissé túl léptem az 50000km-t, csak nem vagyok biztos abban, hogy ezek reális árak...

Szívesen fogadnék pár véleményt, ki mit gondol, ki mennyiből úszta meg ezeket a dolgokat, előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

www.kovacsauto.hu

Nézz szét itt is. Jó áraik vannak, és rendelni is lehet tőlük. Szerintem spórolni tudsz az alkatrész árakon.

Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre...

A következő ajánlatot kaptam nagyszervízre:

(az alkatrészek márkája, minősége kb átlagos, nevet nem tudok)

  • pollenszűrő 2500
  • benyaszűrő 2500
  • olajszűrő 1000
  • gyertya 5000
  • olaj 7500
  • váltó olaj 8000
  • vezérlés 35000
  • hosszbordás szíj 2500
  • hátsó kereszt-lengőkar külső szilent 14000/4db
  • munkadíj 25000

ÖSSZ 103000HUF

  • Első féktárcsák+betétek 24000
  • hátsó féktárcsák+betétek+fékpofák 20000
  • munkadíj 25000

Össz 69000HUF

Tapasztalataitok szerint mennyire reális a fenti két lista?

SOS kellene már vinnem a kocsit, kissé túl léptem az 50000km-t, csak nem vagyok biztos abban, hogy ezek reális árak...

Szívesen fogadnék pár véleményt, ki mit gondol, ki mennyiből úszta meg ezeket a dolgokat, előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő kérdésem lenne, hátha valaki tud segíteni! Már többször előfordult velem, hogy menet közben kifogyott az üzemanyag és műszer még azt jelezte, hogy van a tankban gázolaj. A rátankolás után 46-52 liter között tudtam tankolni.

Hány literes ténylegesen vectra B 2000 Y20DTH motorkódú kombi üzemanyagtankja, mert műszer szerint ugye 60 literes lenne? :icon1:

Amennyiben kifogy a gázolaj, hogyan lehet légteleníteni az üzemanyagrendszert, hogy elinduljon az autó?

Előre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő kérdésem lenne, hátha valaki tud segíteni! Már többször előfordult velem, hogy menet közben kifogyott az üzemanyag és műszer még azt jelezte, hogy van a tankban gázolaj. A rátankolás után 46-52 liter között tudtam tankolni.

Hány literes ténylegesen vectra B 2000 Y20DTH motorkódú kombi üzemanyagtankja, mert műszer szerint ugye 60 literes lenne? :icon1:

Amennyiben kifogy a gázolaj, hogyan lehet légteleníteni az üzemanyagrendszert, hogy elinduljon az autó?

Előre is köszi a válaszokat.

Elvileg 60 literes az üzemanyagtank. Én 1050-1150 km között szoktam megtenni, és ekkor 50-56 liter körül szoktam megtenni. Egyszer mentem 1170 km-t, akkor már nagyon feküdt a mutató, és akkor 57 litert sikerült utánna töltenem. A légtelenítés menete eltérő motortípustól függően. Az Isuzu motor pl simán felkapja az anyagot a tankból, nem kell légteleníteni. Ilyenkor köhög egyet kettőt és megy tovább.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

www.kovacsauto.hu

Nézz szét itt is. Jó áraik vannak, és rendelni is lehet tőlük. Szerintem spórolni tudsz az alkatrész árakon.

Nézegettem sok helyen, de az Unixos 35%-os kedvezménynél jobb árakon nemigen tudtam volna venni sehol. Főleg ha rájön a szállítási díj is. És még arról nem is szóltam, hogy ha nem jó az alkatrész, akkor szó nélkül visszaveszik. Meg se nézik, vagy kérdezik, hogy tényleg rossz-e.

Link to comment
Megosztás:

Most vettem komplett vezérlést, gyertyát stb egy G Astrához kovácsnál. Cikk szám szerint megnéztem mindkét boltnál és olcsóbban jöttem ki. Igaz én személyesen át tudtam venni. Unixnál nekem is van kedvezményem. Természetesen olyan dolgot kell csak meg rendelni, amit tuti biztosra tud az ember, hogy az kell hozzá.

Nézegettem sok helyen, de az Unixos 35%-os kedvezménynél jobb árakon nemigen tudtam volna venni sehol. Főleg ha rájön a szállítási díj is. És még arról nem is szóltam, hogy ha nem jó az alkatrész, akkor szó nélkül visszaveszik. Meg se nézik, vagy kérdezik, hogy tényleg rossz-e.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg 60 literes az üzemanyagtank. Én 1050-1150 km között szoktam megtenni, és ekkor 50-56 liter körül szoktam megtenni. Egyszer mentem 1170 km-t, akkor már nagyon feküdt a mutató, és akkor 57 litert sikerült utánna töltenem. A légtelenítés menete eltérő motortípustól függően. Az Isuzu motor pl simán felkapja az anyagot a tankból, nem kell légteleníteni. Ilyenkor köhög egyet kettőt és megy tovább.

Hát nekem köhög ni köhög, de egyáltalán nem kapja fel az üzemanyagot. Mi lehet a probléma, ha kifogy a gázolaj és műszer szerint még van benne legalább 10 liter?

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem köhög ni köhög, de egyáltalán nem kapja fel az üzemanyagot. Mi lehet a probléma, ha kifogy a gázolaj és műszer szerint még van benne legalább 10 liter?

Kérdés, hogy a műszer jól mér-e, de írtad, hogy ilyenkor 46-52 liter körül tudsz rátankolni, szóval ezek szerint jó.

Fogalmam sincs, mi lehet a gond.... De valami a tankkal lesz, az tuti.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Csao!
Van egy olyan észrevételem a géppel, hogy néha a reggeli első indítózáskor sokkal többet kell tekertetni, mire beindul a motor. Nem akarok hülyeséget írni, ez kb. 3-4 mp. Nem hörög, nem fulladozik, rendesen jár a moci. Nem sűrűn, de azért előfordul. Üa.szűrő tiszta (remélem, mert nemrég cseréltem :) ), gázolaj kúti, motor rendben.
Ilyenkor kell valamire gyanakodni, esetleg aggódni? Most van benne 302000.
Ja és mivel kiégett a balos fény, így tegnap belement egy:

4008321786753_Silverstar_H7.jpg

Remélem este is tetszeni fog... B)

Módosítva : zozor
Link to comment
Megosztás:

Hello, a segítségeteket szeretném kérni.

Van egy 1996-os Opel Vectra B 2.0 (automata) autó amivel néha akadnak problémák.

1.: főleg télen, de nyáron is előfordul, hogy nehezen indul forgatja néha egy picit mint ha el is indulna de végül nem és csak többedik indításra indul el.

2.: 1-es pont után is ,hogy alapjáraton le-leesik 450-500as fordulatra ilyenkor be is rázkódik kicsit az autó, majd visszapörgeti magát ilyen max 1000-ig és van, hogy e két érték között ingadozik.

3: ez az utóbbi időben fordult elő, egyszer piros lámpánál (pár hete) , majd ma 2-szer is földúton.
A motor egyszerűen leáll állóhelyzetben (leálláskor az olajszintmérő világít) hőfok 95 és 100 fok között volt, utána többnyire gond nélkül elindul

4: városi tempóban van, hogy teljesen némán csendben megy, van, hogy ilyen mélyebb, dörmögősebb hangja van.


Tudom, nem a legrészletesebb leírásai a gondoknak, de szerintetek mi okozhatja ezeket? Olvasva az utolsó pár oldalt az első 3-ra talán a alapjárati motor tisztítása/cseréje lehetne a megoldás?

Segítségeteket előre is köszönöm! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hello, a segítségeteket szeretném kérni.

Van egy 1996-os Opel Vectra B 2.0 (automata) autó amivel néha akadnak problémák.

1.: főleg télen, de nyáron is előfordul, hogy nehezen indul forgatja néha egy picit mint ha el is indulna de végül nem és csak többedik indításra indul el.

2.: 1-es pont után is ,hogy alapjáraton le-leesik 450-500as fordulatra ilyenkor be is rázkódik kicsit az autó, majd visszapörgeti magát ilyen max 1000-ig és van, hogy e két érték között ingadozik.

3: ez az utóbbi időben fordult elő, egyszer piros lámpánál (pár hete) , majd ma 2-szer is földúton.

A motor egyszerűen leáll állóhelyzetben (leálláskor az olajszintmérő világít) hőfok 95 és 100 fok között volt, utána többnyire gond nélkül elindul

4: városi tempóban van, hogy teljesen némán csendben megy, van, hogy ilyen mélyebb, dörmögősebb hangja van.

Tudom, nem a legrészletesebb leírásai a gondoknak, de szerintetek mi okozhatja ezeket? Olvasva az utolsó pár oldalt az első 3-ra talán a alapjárati motor tisztítása/cseréje lehetne a megoldás?

Segítségeteket előre is köszönöm! :icon1:

Ezek alapján túl sokat nem lehet mondani, a légtömegmérő, az EGR szoktak leggyakrabban szarakodni abban a motorban, végső esetben az adagoló. 4es-re azt mondom, egyértelműen az előtöltés szabályzó szarakodik az adagolóban. Ettől van hogy hol csörög a motor, van hogy finoman jár.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok cserélt már valaki szervóolajat és fékolajat ha igen hogy kell leengedni meg hasonlók segítsetek ha tudtok légyszi.

illetve a fékolajtartály az ott van az abs-nél a szervótartály pedig az olaj töltő nyílással szemben?

egy 1.6 16 szelepes 2002-es vectra előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.
A segítségeteket kérném valaki biztos tud válaszokat.

A fedélzeti kiírásaiban kellene egykis forditás hogy mi- mit jelent...

1. Inst. Cons. 0.0L / H

2. Range 109 km

3. Outs. Temp. 15.0 C "hőmérséklet" ?


4. Trip Cons 0.3L

5. Consumpt. 00.0L / 100km

6. Inst. Cons 0.0L /H

7. Wash. Fluid Level

8. Brake Pad

9. Coolant Level "hűtőfolyadékszint" ?

10. Oil Lack "olaj hiány" ?

11. Speed 0km/ h "sebesség" ?

12. Trip Dist 0.0 km "napi táv" ?

13. Stop Watch 0 min 0.0s "stopperóra" ?

Próbáltam fordítgatni mi mi lehet...

Ésmég ojan kérdésemis lenne hogy a tempomatot hogy tudom használni kapcsolni ijenek... Az indexkaron és a ablaktörlőkaronis megvannak a kiskapvcsolok...


Esetlegmég ojan kérdés hogy a gyujtáskapcsolóban a zárbetétet hogy tudom kicserélni???


Nagyon jólenne ha valaki tudná és megis osztanávelem a válaszokat!! :D

Előreis köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok cserélt már valaki szervóolajat és fékolajat ha igen hogy kell leengedni meg hasonlók segítsetek ha tudtok légyszi.

illetve a fékolajtartály az ott van az abs-nél a szervótartály pedig az olaj töltő nyílással szemben?

egy 1.6 16 szelepes 2002-es vectra előre is köszi

A szervókormány olajat nem kell cserélni. De ha nagyon akarod, akkor a tartályban lévő mennyiséget kicserélheted. Azzal nem ártasz semminek. Megbontani viszont nem szabad a rendszert, hogyha egyéb hibája nincs. Automata váltó olaj való bele egyébként.

A fékolajat néha érdemes cserélni. Ehhez ki kell pumpálni az olajat a rendszerből (két emberes meló) minden keréknél lévő légtelenítő csavaron keresztül. Vagy vákuumos leszívatóval is le lehet szívni, én így csináltam. Így nem kell hozzá segítség, és nem is levegősödik fel a rendszer. Felkevertem a tartályt, hogy vegyen fel minden szennyeződést, ami leülepedett az aljára. Ezután onnan kiszívtam az olajat, majd felöntöttem új olajjal. Ezután elkezdtem szívatni le egyesével minden keréknél. Közben öntöttem utánna az olajat a tartályba.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

A segítségeteket kérném valaki biztos tud válaszokat.

A fedélzeti kiírásaiban kellene egykis forditás hogy mi- mit jelent...

1. Inst. Cons. 0.0L / H Pillanatnyi fogyasztás

2. Range 109 km Megtehető távolság

3. Outs. Temp. 15.0 C "hőmérséklet" ? Külső hőmérséklet

4. Trip Cons 0.3L

5. Consumpt. 00.0L / 100km fogyasztás

6. Inst. Cons 0.0L /H Pillanatnyi fogyasztás

7. Wash. Fluid Level ablakmosó folyadékszint

8. Brake Pad fékbetét kopásjelző

9. Coolant Level "hűtőfolyadékszint" ?

10. Oil Lack "olaj hiány" ?

11. Speed 0km/ h "sebesség" ?

12. Trip Dist 0.0 km "napi táv" ?

13. Stop Watch 0 min 0.0s "stopperóra" ?

Próbáltam fordítgatni mi mi lehet...

Előreis köszi

Link to comment
Megosztás:

A szervókormány olajat nem kell cserélni. De ha nagyon akarod, akkor a tartályban lévő mennyiséget kicserélheted. Azzal nem ártasz semminek. Megbontani viszont nem szabad a rendszert, hogyha egyéb hibája nincs. Automata váltó olaj való bele egyébként.

A fékolajat néha érdemes cserélni. Ehhez ki kell pumpálni az olajat a rendszerből (két emberes meló) minden keréknél lévő légtelenítő csavaron keresztül. Vagy vákuumos leszívatóval is le lehet szívni, én így csináltam. Így nem kell hozzá segítség, és nem is levegősödik fel a rendszer. Felkevertem a tartályt, hogy vegyen fel minden szennyeződést, ami leülepedett az aljára. Ezután onnan kiszívtam az olajat, majd felöntöttem új olajjal. Ezután elkezdtem szívatni le egyesével minden keréknél. Közben öntöttem utánna az olajat a tartályba.

Köszi előre is holnap megprobálom!:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Általános műszaki problémám van; nem indul be. Teker szépen. Múltkor azt hittem ferdén álltam meg és nem éri el a szivattyú a benzin-t de aztán gyanús volt hogy tudtam tankolni 52 litert szóval nem kifogyott csak épp nem indult be. Most tele a tank de mégsem indult be kocsimosás után. Gondoltam beázott valami pedig motort nem mostam. És amúgy is csont szárazt volt a motortér. 30 perc után beindult, majd 3 óra múlva ismét nem. Tök jó hogy szerdán mentem volna vele nyaralni...

Check engine nincs.

Egy valami gyanakodhatnék, SPURI van benne most, de egyrészt 60 literhez 100ml másrészt ezt a flakont használtam már más autóhoz is meg amúgy sincs baj a spurival.. meg spuri előtt sem indult be ugye csak akkor még azt annak tituláltam hogy üres a tank.

A GSI is csinált ilyet, de aztán eladtam nem derült ki mi volt. Talán ott cseréltünk főtengely jeladót de hiába.

:omg:

z18xe b2 2001

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.