Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

én most szétkaptam a b oszlopot, nem volt túl nehéz. Aztán amennyire tudtam wd40-el befújkodtam a tekercselő részt, de semmi változás. :/ amit észrevettem még, hogy nem csak a rugós rész tompítja az erőt, hanem a fenti öv vezető sínek is nagyon legyengítik. és még annyit vettem észre, hogy ha teljesen kihúzom az övet, akkor a feléig rendesen erősen visszarántja ha elengedem, de utána már semmit nem húz :/

És úgy láttam, hogy nem túl egyszerű kiszerelni, mert nem csavarral volt rögzítve :S

Ezt mondom, a spirálrugó elgyengül.

Mint a mérőszalagokban, először csak az utolsó 30 centit nem húzza vissza, később már az utolsó 1 métert, és igy tovább.

A spirálrugoja amugy szalag szerű? Mint a mérőszalagoké? Mert akkor ha juttatsz be oda olajat, javulnia kéne picit...

Nálam az a poén, hogy a jobb és a bal is csinálja, de nem mindig. Eddig még nem sikerült se hideghez, se meleghez, se esőhöz, se szárazsághoz kötnöm. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt mondom, a spirálrugó elgyengül.

Mint a mérőszalagokban, először csak az utolsó 30 centit nem húzza vissza, később már az utolsó 1 métert, és igy tovább.

A spirálrugoja amugy szalag szerű? Mint a mérőszalagoké? Mert akkor ha juttatsz be oda olajat, javulnia kéne picit...

Nálam az a poén, hogy a jobb és a bal is csinálja, de nem mindig. Eddig még nem sikerült se hideghez, se meleghez, se esőhöz, se szárazsághoz kötnöm. :lol:

nem tudom milyen rugó van benne, mert műanyag borítás van rajta, és nem tudtam szétszedni, csak fújtam mindenhova olajat.

de egyébként amikor szét van szedve, és lent a felcsavart résznél húzom ki az övet, akkor viszonylag elég erősen húzza vissza, csak mint mondtam, a fenti öv vezetőkön gyengül el szerintem. vagy csak tényleg ennyire gyenge már a rugó az utolsó 30-60cm-re.

itt egy kép róla, hogy is néz ki:

P1020233__2448_x_1380__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

nem tudom milyen rugó van benne, mert műanyag borítás van rajta, és nem tudtam szétszedni, csak fújtam mindenhova olajat.

de egyébként amikor szét van szedve, és lent a felcsavart résznél húzom ki az övet, akkor viszonylag elég erősen húzza vissza, csak mint mondtam, a fenti öv vezetőkön gyengül el szerintem. vagy csak tényleg ennyire gyenge már a rugó az utolsó 30-60cm-re.

itt egy kép róla, hogy is néz ki:

A henger - amire felcsavarodik az öv - mellett kell legyen valamelyik oldalt a rugo, burkolat alatt. Szerintem mas nem lehet tenni, mint kitisztitani amennyire csak lehet, illetve a forgo alkatreszeket, rugot beolajozni. Vagy csere.

Amugy, nehez volt lebontani a burkolatot a hozzaferesehez? Le kellett szedni az alul levo vizszintes burkolatot is? Igy mar hozzaferheto a hatso ajto kabelkoteg csatlakozoja is? Más miatt kérdem.

Link to comment
Megosztás:

A henger - amire felcsavarodik az öv - mellett kell legyen valamelyik oldalt a rugo, burkolat alatt. Szerintem mas nem lehet tenni, mint kitisztitani amennyire csak lehet, illetve a forgo alkatreszeket, rugot beolajozni. Vagy csere.

Amugy, nehez volt lebontani a burkolatot a hozzaferesehez? Le kellett szedni az alul levo vizszintes burkolatot is? Igy mar hozzaferheto a hatso ajto kabelkoteg csatlakozoja is? Más miatt kérdem.

igen, oldalt van a rugó, ha jól láttam mind a két oldalon van 1. mikor olajoztam látszott hogy beissza a szerkezet spirális alakban.

cserénél csak az a kérdéses, hogy lehet-e újat kapni viszonylag olcsón, mert bontott úgyis ugyan erre a sorsra jut hamarosan..:/

nem nehéz leszedni (ha kell tudok feltenni róla képeket hogy kell szétkapni) , csak patentok tartják a helyén, sehol nem kell csavarni. az alsó vízszintes burkolatot csak picit ki kell pattintani a hátsó üléssortól haladva, így nem kell sokat bontani onnan se. És igen, innen már jól hozzáférhető a hátsó ajtó kábelkötege is. ezen a képen látszik is:

P1020223__2448_x_1380__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

itt pedig a kartámasz amit tegnap beoperáltam:

P1020215__2448_x_1380__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni hogy milyen árban lehet az X20XEV-hez a szelepfedél?

Bármit csinálok vele folyik és jobban megnéztük aztán kiderült hogy meg van vetemedve. Esetleg x22 vagy y22-höz nincs fém? Mert az is jó hozzá.

Köszi

Hello!

Nekem van egy tartalék jó állapotú, ha gondolod jó pénzért odaadom. Ha érdekel írd meg, hogy mennyit érne meg neked, aztán meglátjuk!

Link to comment
Megosztás:

Nem néz ki rosszul. Kellett hozzá rongálni (úgy értem visszafordíthatatlanul fúrni-faragni, miegymás) a középkonzolt, vagy bármit?

hát fúrni kellett a kardánalagutat, viszont nagyon pici csavarokkal rögzítettem, és fekete színű csavarnál, vagy fekete csavarrejtő fejjel észrevehetetlen marad. egy kardánalagút bontóban amúgy 5e ha mégse kéne:)

de a kényelem miatt megéri ez a kemény 5e-res beruházás

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nekem van egy tartalék jó állapotú, ha gondolod jó pénzért odaadom. Ha érdekel írd meg, hogy mennyit érne meg neked, aztán meglátjuk!

Hello! Ha a kolléga mégsem vinné el a szelepfedelet engem érdekelne egy jó állapotú nem törött, repedt, elhajlott X20XEV szelepfedél!

Link to comment
Megosztás:

hát fúrni kellett a kardánalagutat, viszont nagyon pici csavarokkal rögzítettem, és fekete színű csavarnál, vagy fekete csavarrejtő fejjel észrevehetetlen marad. egy kardánalagút bontóban amúgy 5e ha mégse kéne:)

de a kényelem miatt megéri ez a kemény 5e-res beruházás

Egész jó lett. És ahogy nézem, még a belméretei is talán nagyobbak, mint a gyárié.

Link to comment
Megosztás:

Lángzám bitte... Majd lesz az is, de nem akarok összegagyizni semmit, így megvárom amíg befut egy irmscher :lol: :P A következő lépések is már rendelés/beszerzés alatt vannak... :lol:

:lol: Kíváncsian várom, hogy fog kinézni! Én a faberakásos pohártartót lecseréltem fekete polcosra! Hasznosabb számomra! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egész jó lett. És ahogy nézem, még a belméretei is talán nagyobbak, mint a gyárié.

igen, jóval nagyobb, több minden fér bele és sokkal kényelmesebben lehet rajta mereszteni a kezemet :lol: és még vmi pohártartó is van a hátulján a hátul ülőknek

Link to comment
Megosztás:

Volt már valakinek olyan gondja hogy a váltórudazat váltás közben fémes hangot ad? A hideg végigfut a hátamon tőle, és idegesítő is! Van valakinek ötlete hol keressem a hibát? A váltórudazat végén a csuklókat már megzsíroztam de még mindig nem jó! A gumiharangot hogy lehet leszedni és honnan férek hozzá? Ott lehet a gond! Megőrülök tőle! Please help! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Volt már valakinek olyan gondja hogy a váltórudazat váltás közben fémes hangot ad? A hideg végigfut a hátamon tőle, és idegesítő is! Van valakinek ötlete hol keressem a hibát? A váltórudazat végén a csuklókat már megzsíroztam de még mindig nem jó! A gumiharangot hogy lehet leszedni és honnan férek hozzá? Ott lehet a gond! Megőrülök tőle! Please help! :lol:

Gumiharang?A váltószoknyára gondolsz?Azt csak símán, némi erőszakkal.De lehet, hogy nem ártana egy olajszintet nézni a váltóban, ill. váltóolajat cserélni.Mert olykor azt kell.

Én most bemelegedés utáni alacsony fordulatszám tartományban, magasabb sebességi fokozatban lévő gázadásnáli rángatás mikéntjére próbálok rájönni.Kicsit mechanikus hibának tűnik, gondolok itt a kuplung és környékére.Nem szívesen szedném most szét, mert nincs sok kedvem hozzá.Ha ugyanez a gázadás magasabb ford.szám tartományban történik, vagy alacsonyabb sebességi fokozatban van a váltó, nincs gond.De nem járhatok állandóan úgy az autóval, mint egy Hondával...... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gumiharang?A váltószoknyára gondolsz?

Nem, nem a váltószoknyára gondolok hanem a motortérben ahol a rudazat megy be a váltókarhoz! A tűzfalnál van egy gumiharang és lehet hogy ott nem jó valami! De a váltóolaj se lehet rossz ötlet! Bár a hangot nem onnan hallom! De azt is megnézem!

Rángat? Hmm. az nem jó! Sajna arra nincs ötletem! Nekem se nagyon van kedvem szétszedni mert olyan hideg van! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem a váltószoknyára gondolok hanem a motortérben ahol a rudazat megy be a váltókarhoz! A tűzfalnál van egy gumiharang és lehet hogy ott nem jó valami! De a váltóolaj se lehet rossz ötlet! Bár a hangot nem onnan hallom! De azt is megnézem!

Rángat? Hmm. az nem jó! Sajna arra nincs ötletem! Nekem se nagyon van kedvem szétszedni mert olyan hideg van! :lol:

Ott csak a váltórúd megy be az utastérbe.Ha a fűtéskonzol alá nézel, jól látszik a rúd.Ott nincs fém.

A rángatás sztem is érdekes dolog, ha lesz időm kiviszem a villanyász barátomhoz szakértésre TECH2-vel, és ha nem talál semmit, utána jön a mechanikus szakasz.

Link to comment
Megosztás:

azt tudja valaki, hogy a díszlécet hogy kell feltenni?

Én úgy láttam, hogy a régi kipattint, újra fel kell kenni valami ragasztót és felpattint?

szia!

én úgy csináltam, hogy a régit leszedtem fémmel együtt a helyét nitro hígítóval jól letakarítottam, az újat is letakarítottam nitróval majd fbs-sel szépen bekentem és felnyomtam a helyére. arra kell figyelni esetleg, a "pöcköket" ami bepattan azoknak a fülei kifele áljanak egyébként ezekre is nyomtam bőven fbs-t hogy a helyükön maradjanak. nagyjából ennyi

Link to comment
Megosztás:

Havernak ma csináltuk a vectráján a bal első kp zárat, először az eddigibe cseréltünk mikrokapcsolót, csak felfúráskor károsodott a szerkezet így nem volt tökéletes. Elmentünk venni bontóba egyet, betettük, ment, becsuktuk az ajtót 2x ment aztán lent maradt. Most sehogy se nyílik. örökre zárva maradt:/ Ötletek? Belülről szét kell kapni és kikaparni valahogy?

meg a műszerfalát is szétkaptuk volna, ha nem lett volna olyan irdatlanul ráhúzva az összes csavar amik a szellőzőket tartják. Hogy lehet azokat kilazítani?

végül pedig ha a computernél azt írja program vagy ilyesmi akkor mit kell tenni? Mostanában volt másnak is ilyen kérdése, de választ nem kapott még ő se.

Viszont én meg saját vekimen megcsináltam az alapjáratot végre, az alapjárati motort kitakarítottam, most már szépen jár, nem 1500on..

Hétfőn pedig jön a kartergáz szűrő a csonkokkal, 5+1,5e ft, nem nagy tétel szerencsére.

szia!

én úgy csináltam, hogy a régit leszedtem fémmel együtt a helyét nitro hígítóval jól letakarítottam, az újat is letakarítottam nitróval majd fbs-sel szépen bekentem és felnyomtam a helyére. arra kell figyelni esetleg, a "pöcköket" ami bepattan azoknak a fülei kifele áljanak egyébként ezekre is nyomtam bőven fbs-t hogy a helyükön maradjanak. nagyjából ennyi

Köszi, holnap kipróbálom. Amivel a szelepfedelet tömítettem az is fbs lehet? Fekete gumis tömítő paszta.. Vagy ez valami sokkal erősebb cucc?

Link to comment
Megosztás:

-kp zárat nem szedtem még szét azt nemtom

-műszerfal szétszedése/én is ez alapján csináltam nekem sikerült/: www.aty.hu/kek

-szerencsére ilyen "program" probléma még nem volt

-az alapjárati motoromat viszont nekem is ki kéne takarítani mert nem tökéletes

-szerintem igen csak egy lesz az fbs meg az a szilikonos fekete tömítő csak az fbs-kisebb kiszerelés meg színtelen, de a gugliba rá kell keresni

Link to comment
Megosztás:

-szerintem igen csak egy lesz az fbs meg az a szilikonos fekete tömítő csak az fbs-kisebb kiszerelés meg színtelen, de a gugliba rá kell keresni

Én jól megszívtam a hagyományos szilikon tömítő pasztával. Két hete cseréltem ki a szelepfedél tömítést, mert picikét szivárgott már az olaj. Már nyár óta, nem vészesen a szívósor felőli oldalon, de jobbnak láttam cserélni. Vettem új tömítést, és szilikon pasztával bekenve raktam fel.

Egy hétig jó volt, most meg a kipufogócsonkok felőli oldalon enged át az olajat a rohadék, és jobban, mint a csere előtt. Érdemes volt hozzányúlnom. :lol:

Most szerzek be Loctite5910-et, és azzal fogom tömíteni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

remélem itt valaki tud segíteni mert a szerelők nem.egy hónapja kezdte azt csinálni a vectrám ami 1.6 16v hogy 1-2-3 sebességbe rakom a gázra lépek és az autó hörög majd pár másodperc múlva megindul.

olyan mintha nem kapna benzint vagy levegőt.lett rajat cserélve egr,benzinszűrő,gyújtókábel ki lett tisztítva minden és mégsem szűnik a probléma.

tapasztalt már valaki ilyet ha igen kérem segítsen.köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

remélem itt valaki tud segíteni mert a szerelők nem.egy hónapja kezdte azt csinálni a vectrám ami 1.6 16v hogy 1-2-3 sebességbe rakom a gázra lépek és az autó hörög majd pár másodperc múlva megindul.

olyan mintha nem kapna benzint vagy levegőt.lett rajat cserélve egr,benzinszűrő,gyújtókábel ki lett tisztítva minden és mégsem szűnik a probléma.

tapasztalt már valaki ilyet ha igen kérem segítsen.köszi

szerintem azokon felül amit írtál még lehet hibás az ecu, lambda szonda, pillangó szelep, légtömegmérő, illetve ha már belemerülsz az alapjárati motort is takarítsd ki, szóval azokat kellene megnézni amik a keverékért felelősek. nem zabál többet az autó? esetleg még a trafót is meg lehetne nézni hogy ad e szikrát rendesen. vagy nemtom a főtengely jeladó ha rossz az nem e okozhat ilyen problémát? ennyi az ötletem, az a baj hogy én sem értek hozzá nagyon. vagy még az AC-t nézném meg nyom e elég benzint. több ötlet télleg nincs.... remélem megoldódik a gondod

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.