Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Üdv. Nincs nyoma, ilyesminek. Amikor eltört annyit éreztem, mintha rossz sorrendbe adta volna a gyujtást majd kiugrott a motor majd leállt. Mivel akkor még nem gondoltam, hogy ismét ez a gond beinditottam de 3méter után megálltunk.

A boltba ahol megrendeltem ezt valamit azt mondta az eladó, hogy lehet a tengely görbe. Nem tudom mennyire lehet ez.

Köszi a gyors választ

Hát nem tartom valószinűleg hogy az el tud görbülni, de szerintem ha pörög levett elosztóval akkor látszana ha görbe lenne nem? Ugye a rotor középső része érintkezik az elosztóban a garfitrúddal, ha görbe lenne ott is csinálna galibát. Vagy melyik tengelyre gondolt?

Link to comment
Megosztás:

rrfVq2X.jpg

Érdemes ezt kiszedni,szokott koszolódni,vagy kopni annyira hogy az alapjárat elbacódjon?

Pl.:ha ég a sárgalámpa akkor jó az alapjárat,de olyan is van,hogy lámpa nélkűl is .

Néha meg minden átmenet nélkűl pörög mint állat.

Módosítva : gaga1
Link to comment
Megosztás:

Hát nem tartom valószinűleg hogy az el tud görbülni, de szerintem ha pörög levett elosztóval akkor látszana ha görbe lenne nem? Ugye a rotor középső része érintkezik az elosztóban a garfitrúddal, ha görbe lenne ott is csinálna galibát. Vagy melyik tengelyre gondolt?

Arra a tengelyre de én sem tartom valószinűnek. Nem tudom mi lehet most megvettem majd nézek valamit a neten, hogy hogyan szokják ezt cserélni, hátha én rontottam el valamit, bár nem hiszem , hogy ellehet.

Link to comment
Megosztás:

Érdemes ezt kiszedni,szokott koszolódni,vagy kopni annyira hogy az alapjárat elbacódjon?

Pl.:ha ég a sárgalámpa akkor jó az alapjárat,de olyan is van,hogy lámpa nélkűl is .

Néha meg minden átmenet nélkűl pörög mint állat.

Mi ez? :icon1:

Arra a tengelyre de én sem tartom valószinűnek. Nem tudom mi lehet most megvettem majd nézek valamit a neten, hogy hogyan szokják ezt cserélni, hátha én rontottam el valamit, bár nem hiszem , hogy ellehet.

Én csak széttszedtem meg összeraktam, már nem is tudom miért, de nem cseréltem. Na és ha bontóban néznél olyan elosztó fejet kompletten? Nem tudom mennyi lehet.

Link to comment
Megosztás:

Mi ez? :icon1:

Én csak széttszedtem meg összeraktam, már nem is tudom miért, de nem cseréltem. Na és ha bontóban néznél olyan elosztó fejet kompletten? Nem tudom mennyi lehet.

Nem szeretnék venni ha menthetö de lehet az lesz, ha ismét eltöri azt a bigyót :)

Módosítva : astramarci
Link to comment
Megosztás:

Első ablaktörlő... Az ablaktörlő karok mozognak, lötyögnek 10 mmert simán, s így a jobb oldali bele is ér a műanyagba. Ki van kopva valami a mechanikában? Maga az ablaktörlő motor levehető az ablaktörlő szerkezetről?

Levehető, de vedd le a műanyagot ami takarja a pollenszűrőt akkor látod hol kottyan.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! :) De mi lazulhat meg a 8as anyán kívül? :)

Ahol a tengelycsonkokra rá va préselve az alu összekötő cső ott kottyan nekem egy kicsit, de nem sokat. De amúgy a karoknak nekem is van némi holtjátéke mert a csuklóknál sokat kottyan az egész. Ha csak a lapátokat akarod magasabbról indítani akkor elég a lapátokat fellazítani, ha viszont először lefele indul meg és utána kezd rendesen törölni akkor kell a motor tengeléyn a csavart meglazítani és állítani rajta. Minden tengely kúpos és bordázott a csavar lelazítása után még alá kell feszíteni a karnak. Ennyire nem kell megbontani elég ha leveszed a polenszűrőt takaró műanyagot.

Link to comment
Megosztás:

Hmm de akkor meg jóval fentebb kerül és nagyon bénán néz ki. :D Na hétvégén meglesem.

Én úgy lőttem be, hogy pont az üveg alján áll meg, nem szeretem ha látom amikor nem töröl. A hátsót is úgy állítottam be hogy ha nem működik akkor nem is látom hogy van. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Két kérdésem lenne.

Egy órája böngészek az oldalon, de nem találtam választ.

Egyik, hogy a fűtés-állító bovden kicseréléséhez mit kell tennem, hogy hozzáférjek.

Másik, hogy a km - számláló nem megy, már hónapok óta 110.000 km-en áll, ki tudom-e cserélni, amit kell, egyáltalán mit kell kicserélni?

Segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Két kérdésem lenne.

Egy órája böngészek az oldalon, de nem találtam választ.

Egyik, hogy a fűtés-állító bovden kicseréléséhez mit kell tennem, hogy hozzáférjek.

Másik, hogy a km - számláló nem megy, már hónapok óta 110.000 km-en áll, ki tudom-e cserélni, amit kell, egyáltalán mit kell kicserélni?

Segítséget előre is köszönöm!

Le kell szedned a középkonzol borítást, előtte a kormányburkolatot és a műszeregység keretet. Ugye ez a bowden a bal oldali tekerőtől megy az anyósoldali lábtérbe fent-középen.

Ott azt a kart kell mozgatnia ahogy tekered a váalsztót:

1612976-20141005-NcQZxu.jpg

A kilóméter számlálónál komplett műszeregységet tudsz csak cserélni ritkán bontják meg. Ha eddíg nem fordaltszámmérős volt, akkor pont jó alkalom olyat venni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nincs véletlenül Gödöllő környékén valaki, akinek 16v 1.6XEL autója van?? Próba erejéig kellene az ECU-t átcserélni.

Ha lenne valaki , megköszönném.

06305946994----- igy gyorsabb lenne, nem mindig tudom nezni a netet.

Nem találok itt a környéken bontókban .... :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.