Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Kiszedtem a modult, de az alaplemeztől csak úgy lehetett levenni a két csavar kitekerése után,h le kellet törnöm, mivel középen is rögzítve volt egy fej nélküli csavarral gyárilag. Vettem egy másik modult,de nem teljesen olyan a kialakítása mint a réginek.A csati ugyan az. ( müller autónál 4000ft webshopon, 1év garival)Egyszerüen nem lehet ugyan olyat kapni.

A kérdésem, hogy nyugodtan rácsavarozhatom az alaplemezre?

köszi!!

Igen, simán felrakhatod, minél simábbak legyenek az érintkező fémfelületek, és kenj közéjük hővezető pasztát (amit pl. számítógépeknél is használnak a procihűtőhöz).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problévál fordulok hozzátok, amilyet még se én, sem a szerelőm nem látott. Hosszu lesz, de probalom röviden.

Az autó elhanyagolt olajcserék miatt teljes motorfelújításon esett át: gyűrűzés, hengerfej síkolás, főtengely csapágyak, gyertyák, teljes vezérlés és perze az ezekhez tartozó minden sallang is cserélve lett amit csak kellett.

Szétszedés előtt az autó MŰKÖDÖTT. Ha olajat is evett, hülye alapjárata volt, de ment, indult.

Amint összeraktuk, indítóztunk, csak a legszükségesebb csöveket felrakván, hogy egyaltalan a motorfelújítás sikeres volt-e.(nem akad e össze stb)

Kis nyösztetésre, de elindult a befecskendező szelep kivétele, és kifújása után. Örültünk, pár másodpercet járt, rossz hang nem volt.

Másnap teljesen összeraktuk...MINDENT. Az autó nem volt hajlandó indulni...nincs befecskendezés, bármivel játszottunk nem nyomott benzint a torokba a szelep.

Tegnap szintén próbálkoztunk, szereztem másik befecskendező szelepet, hátha azzal. NEM. Megmozgattuk indítózás közben a gyújtáselosztóra menó 3 eres kábelt.

Hopp el elkapta, ha haver fogta járt az autó szép hang, benzin, gyújtás minden OK. Na ez a csatlakozó akkor a baja...(megprobálván tesztre viszatettük bele a gyári befecskendezőjét is, azzal is indult)

Mit ad Isten, ma szereztem bontott de jó csatit (újat nem lehet kapni) beszereltük. Na indítózás. és a NAGY BÜDÖS SEMMI! nincs befecskendezés egyik befecskendező szeleppel sem!

Mozgattuk, semmi. nah jött a próba led meg a multiméter....Kimértünk MINDENT. MINDEN kap jelet, kap áramot, a gyújtáselosztóról lejön a jel (hall jeladóról) a befecskendező MEGKAPJA a jelet...és NEM HAJLANDÓ INDULNI SEHOGY SEM.

Több mint 100 ezerbe van eddig a procedúra és lóf/sz.

Benzint kap, a csövet lehúzva és gyújtást ráadva nyom fel benyát....

Valakinek van ötlete, tippje mit nézzünk mégmeg?! Kezdem feladni, szinte a sírás kerülget, pedig én is szereltem sokmindent már, haver is képzett auztószerelő (ezt tanulta, villamossági is) és nem tudunk rájönni...

Néha néha akkor MIÉRT indul el?!??!

Az autó adatai:

Opel Astra, 1992, 1.4 i. 44 kw.

C14NZ

240000 km.

Bármi ötlet, tipp, jöhet, bármi amin el tudnánk indulni, hogy rájöjjünk mi a baja lehet!!!

Üdv..amit szerintem érdemes megnézni:

1. van-e tárolt hibakód, hátha megmondja a motorvezérlő mi a baja. Biztidoboz bal oldalán a diag csati jobb oszlopában a felső két pint összeköt, gyujtást ráad, motorkontrol lámpát figyel villogásokat számol. Minden kódot 3X ismétel 12-vel kezdi és fejezi be a kiolvasást. 1villanás szünet 2 villanás az a 12...stb.

2. meg lehet nézni hogy a gyujtáselosztó alatt a rotor forog-e indítózáskor, volt rá példa hogy letört egy pöcök és a vezérműtengely nem tekerte a rotort és egyben a Hall-jeladót sem. Ha nem kap ettől jelet a motorvezérlő akkor nem nyitogatja az injektort.

3. meg lehet nézni hogy van-e szikra, ha van, akkor valszeg jó a hall jeladó, mert ha ez rossz akkor gyujtás sincs.

4. véletlenek márpedig vannak, gondolni kell arra is hogy a javítástól független hiba áll fenn. Gyujtásra ugyan elindul a pumpa, de indítózásra már nem biztos. Ki kell húzni az anyósoldali lábtérben a lila AC-relét, össze kell kötni a 30-87-es lábak helyét az aljzatban ekkor el kell indulnia a pumpának gyujtás nélkül is, így is meg kell próbálni indítózni.

5. Az injektor csak egy mágnesszelep a tényleges befecskendezést a benzinpumpa által termelt nyomás végzi, a pumpának 2 liter benzint kell hoznia kábé 1 bar nyomással.

6. meg kell nézni a előrejövő és a visszatérő benzincső nem lett-e felcserélve. Ha jól látom a képeken a tűzfalon a felső cső megy az injektorház hátuljába.

7. bár elméletileg ettől a motor még indul meg kell nézni az injektorház hátulsó részában a kartergázcső és a Map szenzor csöve nem lett-e felcserélve. Az alsó jön a szelepfedéltől.

8. az összes csatit átt kell nézni a motortérben, volt már rá példa hogy a trafó alatti gyujtásmodul csatijánaka tüskéje visszatolta a csatlakozóban a pint hol elindult, hol nem.

Hát most így hirtelen csak ennyi. Ha ez vigasztal ilyenkor gyakran apró banális hibák szoktak lenni amiért nem indul a motor.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi az ötleteket Zotya!

Kiolvastuk a hibakódot...nincs benne...ezt ismétli amit írtál 1 hosszú 2 rövid... egy percen keresztül hagytuk villogni, végig ez volt. Szóval a vezérlője szerint semmi baja az autónak...

Ki lett mérve multiméterrel: a HALL jeladóról jön le jel, a befecskendező megkapja a jelet. Sőt próba leddel is megnéztük, a jeladó ad, a befecskendező megkapja.

Most a benzinszűrőt cseréljük ki majd, meg megpróbáljuk ezt amit írtál a relével kapcsolatban.

Felcserélve nem tudjuk a benzincsöveket, mert a hosszukból adódóan ez kb lehetetlenség. A visszatérő cső egyszerűen túl rövid ahhoz hogy a másikra próbáljam ráerőszakolni.

A csatlakozók átnézése és kontakt sprével befújása lesz a másik amit megcsinálunk még.

Csak ezt nem értjük: ha megkapja illetve leadja a jelet amit kell minden, akkor MI A BAJ?!


Link to comment
Megosztás:

Köszi az ötleteket Zotya!

Kiolvastuk a hibakódot...nincs benne...ezt ismétli amit írtál 1 hosszú 2 rövid... egy percen keresztül hagytuk villogni, végig ez volt. Szóval a vezérlője szerint semmi baja az autónak...

Ki lett mérve multiméterrel: a HALL jeladóról jön le jel, a befecskendező megkapja a jelet. Sőt próba leddel is megnéztük, a jeladó ad, a befecskendező megkapja.

Most a benzinszűrőt cseréljük ki majd, meg megpróbáljuk ezt amit írtál a relével kapcsolatban.

Felcserélve nem tudjuk a benzincsöveket, mert a hosszukból adódóan ez kb lehetetlenség. A visszatérő cső egyszerűen túl rövid ahhoz hogy a másikra próbáljam ráerőszakolni.

A csatlakozók átnézése és kontakt sprével befújása lesz a másik amit megcsinálunk még.

Csak ezt nem értjük: ha megkapja illetve leadja a jelet amit kell minden, akkor MI A BAJ?!

Próbáljatok egy kevéske benzint önteni közvetlenül a pillangószelepre, ha egy pillanatra beröffen, akkor csak az üzemanyagot hiányolja. Ugye ha nincs meg a szükséges üanyag nyomás akkor hiába nyit ki az injektor nem fog befecskendezni. Meg lehet nézni még az injeltorház elején található mechanikus nyomás szabályzót, 4 csavar fogja, és egy kerek membrán van benne, hátha látni rajta valami szembetűnő hibát. A pillangószelep potira is figyelni kell, ha például ez lehúzod akkor el sem indul a motor, itt is meg lehet nézni a normális csatlakozást.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Értem.
Azt viszont továbbra sem, hogy akkor mutatóba miért indult be 2 alkalommal eddig?!

Vagy több sebből vérzett az egész?! hiszen elindult a kis csatlakozo mozgatására...de amint kicseréltük azt, nem hajlandó,noha a jelek mindenhol megvannak.

Van egy komplett injektorházam, bontott, de múködő autóról lett leszedve. beépítem azt nagy valószínűséggel, de megejtjük a benzinszűrő cserét is.

Jelenleg azonban annyira elkeserített, hogy nem is nyúlok hozzá...ülepednie kell bennema dolognak. Jövő héten újult erővel tisztán nekifogok.

napra pontosan 2 hete majdnem minden nap munka után egyből szereltük este 10-11ig. Tudom ez ilyen, de most kicsi szünet, átgondolás esetleg még mi lehet...

Link to comment
Megosztás:

Értem.

Azt viszont továbbra sem, hogy akkor mutatóba miért indult be 2 alkalommal eddig?!

Vagy több sebből vérzett az egész?! hiszen elindult a kis csatlakozo mozgatására...de amint kicseréltük azt, nem hajlandó,noha a jelek mindenhol megvannak.

Van egy komplett injektorházam, bontott, de múködő autóról lett leszedve. beépítem azt nagy valószínűséggel, de megejtjük a benzinszűrő cserét is.

Jelenleg azonban annyira elkeserített, hogy nem is nyúlok hozzá...ülepednie kell bennema dolognak. Jövő héten újult erővel tisztán nekifogok.

napra pontosan 2 hete majdnem minden nap munka után egyből szereltük este 10-11ig. Tudom ez ilyen, de most kicsi szünet, átgondolás esetleg még mi lehet...

Nézd ez a néha elindul ez olyan dolog hogy majd egy évig küzdöttem kontakthibás benzinpumpa csatival. Indítózok nem indul aztán egyszercsak elkapja. Volt hogy naponta többször de volt hogy hetekig jó volt. Sohasem állt le amikor elindult, és mire kiszálltam volna hogy mi a tököm addígra jó volt. Ha meg nincs a hiba akkor ugye nem lehet megkeresni. A végén szerencsére az udvarban végkép feladta ekkor találtam meg a hibát fél óra alatt a szokásos benzin van-e szikra van-e...stb..stb keresgéléssel. Hajtottam kicsit a csati lábain és azóta jó. Ez a legegyszerűbb legkevesebb jeladót-érzékelőt tartalmazó motortípus az F astrában de ez is tudja copatni az embert. Azt szoktam csinálni hogy odaállok mellé egy másik ( többnyire az enyémmel) autóval, és elkezdem átpakolászni a szóba jöhető alkatrészeket. Ha elindul a motor akkor a kiszerelt alkatrészt megpróbálom az én autómban is. Merre laksz amúgy?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Már én is itt tartok, hogy egyesével mindent végig kell néznem!

Az durva ha ez a legkevesebb érzékelős motor ezekben, akkor a többi még bonyolultabb.?!

Igazából ez apám autója, csak ő nem ért hozzá, így én szervizelem a szerelő haverommal. Az én autóm, igaz hogy öreg, 30 éves audi 80 as, de abban érzékelő jeladó fogalom kimerül az olajnyomás, és a vízhőfok jeladóban, továbbá a töltés, és izzítás visszajelzőben. És ennyi. Számomra ez az egyszerű motor. az astráé már bonyásabb ehhez képest. Nekem. Kinek mi...

Kalocsai vagyok. Igazából az astrával kb évente előjött régebben is valami nyűg...altalaban az elektronikájával volt baj...gyújtástrafo, gyújtásmodul, szétégett rotor, gyújtáselosztó, hall jeladó, stb... Igaz, hogy mi hanyagok voltunk az olajcseréket illetően nem tartottuk be mindig, de én szerintem ennek az elektronikus hibákhoz semmi köze nincs.

12 éve van nálunk.

Szerinted a motorvezérlő játszat a hibalistában?! Még arra is gondoltunk, hogy haveréknak is ugyanilyen astraja van, átdobjuk az övékből magát csak az irányító ECU-t és hátha az...

DE. hétfőn elsza napja, hogy újra nekifogok, addig hagyom "had gondolkozzon" a astra is magában...komolyan mintha egy hisztis ovis lenne hoszzú évek óta...
Pedig alig original 100000 ezer km rel lett hozva németországból anno több mint 10 éve.

Te hova valosi vagy?! régóta van astrád? Úgy jön le nekem, hogy eléggé vágod a témát, ill típushibáit....

Link to comment
Megosztás:

Már én is itt tartok, hogy egyesével mindent végig kell néznem!

Az durva ha ez a legkevesebb érzékelős motor ezekben, akkor a többi még bonyolultabb.?!

Igazából ez apám autója, csak ő nem ért hozzá, így én szervizelem a szerelő haverommal. Az én autóm, igaz hogy öreg, 30 éves audi 80 as, de abban érzékelő jeladó fogalom kimerül az olajnyomás, és a vízhőfok jeladóban, továbbá a töltés, és izzítás visszajelzőben. És ennyi. Számomra ez az egyszerű motor. az astráé már bonyásabb ehhez képest. Nekem. Kinek mi...

Kalocsai vagyok. Igazából az astrával kb évente előjött régebben is valami nyűg...altalaban az elektronikájával volt baj...gyújtástrafo, gyújtásmodul, szétégett rotor, gyújtáselosztó, hall jeladó, stb... Igaz, hogy mi hanyagok voltunk az olajcseréket illetően nem tartottuk be mindig, de én szerintem ennek az elektronikus hibákhoz semmi köze nincs.

12 éve van nálunk.

Szerinted a motorvezérlő játszat a hibalistában?! Még arra is gondoltunk, hogy haveréknak is ugyanilyen astraja van, átdobjuk az övékből magát csak az irányító ECU-t és hátha az...

DE. hétfőn elsza napja, hogy újra nekifogok, addig hagyom "had gondolkozzon" a astra is magában...komolyan mintha egy hisztis ovis lenne hoszzú évek óta...

Pedig alig original 100000 ezer km rel lett hozva németországból anno több mint 10 éve.

Te hova valosi vagy?! régóta van astrád? Úgy jön le nekem, hogy eléggé vágod a témát, ill típushibáit....

Hát ugye minél öregebb egy autó annál egyszerűbb. A motorvezérlő ritkán romlik el, de előfordul. Átt lehet rakni ha ugyanaz a motorkód és immo abban sincs ( vagy ha neked van akkor abban is van) általában azonos vagy egymáshoz közeli évjáratoknál csereberélhető a vezérlő. Én győri vagyok, 2008-óta van nálam a kocsi, és kevés olyan része van amihez nem nyúltam még hozzá. (olyan 100 ezer kilómétert mentem már vele) A gyujtásoldalon a Hall-jeladó a régi azon kívül mindent cseréltem már, de sokszor volt kontkathibám is, ahol ugye semmit nem kellett cserélnem csak meg kellett találnom a hibás csatit. Hát kezdem már kiismerni. :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problévál fordulok hozzátok, amilyet még se én, sem a szerelőm nem látott. Hosszu lesz, de probalom röviden.

Az autó elhanyagolt olajcserék miatt teljes motorfelújításon esett át: gyűrűzés, hengerfej síkolás, főtengely csapágyak, gyertyák, teljes vezérlés és perze az ezekhez tartozó minden sallang is cserélve lett amit csak kellett.

Szétszedés előtt az autó MŰKÖDÖTT. Ha olajat is evett, hülye alapjárata volt, de ment, indult.

Amint összeraktuk, indítóztunk, csak a legszükségesebb csöveket felrakván, hogy egyaltalan a motorfelújítás sikeres volt-e.(nem akad e össze stb)

Kis nyösztetésre, de elindult a befecskendező szelep kivétele, és kifújása után. Örültünk, pár másodpercet járt, rossz hang nem volt.

Másnap teljesen összeraktuk...MINDENT. Az autó nem volt hajlandó indulni...nincs befecskendezés, bármivel játszottunk nem nyomott benzint a torokba a szelep.

Tegnap szintén próbálkoztunk, szereztem másik befecskendező szelepet, hátha azzal. NEM. Megmozgattuk indítózás közben a gyújtáselosztóra menó 3 eres kábelt.

Hopp el elkapta, ha haver fogta járt az autó szép hang, benzin, gyújtás minden OK. Na ez a csatlakozó akkor a baja...(megprobálván tesztre viszatettük bele a gyári befecskendezőjét is, azzal is indult)

Mit ad Isten, ma szereztem bontott de jó csatit (újat nem lehet kapni) beszereltük. Na indítózás. és a NAGY BÜDÖS SEMMI! nincs befecskendezés egyik befecskendező szeleppel sem!

Mozgattuk, semmi. nah jött a próba led meg a multiméter....Kimértünk MINDENT. MINDEN kap jelet, kap áramot, a gyújtáselosztóról lejön a jel (hall jeladóról) a befecskendező MEGKAPJA a jelet...és NEM HAJLANDÓ INDULNI SEHOGY SEM.

Több mint 100 ezerbe van eddig a procedúra és lóf/sz.

Benzint kap, a csövet lehúzva és gyújtást ráadva nyom fel benyát....

Valakinek van ötlete, tippje mit nézzünk mégmeg?! Kezdem feladni, szinte a sírás kerülget, pedig én is szereltem sokmindent már, haver is képzett auztószerelő (ezt tanulta, villamossági is) és nem tudunk rájönni...

Néha néha akkor MIÉRT indul el?!??!

Az autó adatai:

Opel Astra, 1992, 1.4 i. 44 kw.

C14NZ

240000 km.

Bármi ötlet, tipp, jöhet, bármi amin el tudnánk indulni, hogy rájöjjünk mi a baja lehet!!!

Azt írtad, hogy benzin van, injektorok kapnak jelet, ( kötöttetek izzót az injektorra? Villog?) ha igen akkor csak az injektorok maradnak.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Már én is itt tartok, hogy egyesével mindent végig kell néznem!

Az durva ha ez a legkevesebb érzékelős motor ezekben, akkor a többi még bonyolultabb.?!

Igazából ez apám autója, csak ő nem ért hozzá, így én szervizelem a szerelő haverommal. Az én autóm, igaz hogy öreg, 30 éves audi 80 as, de abban érzékelő jeladó fogalom kimerül az olajnyomás, és a vízhőfok jeladóban, továbbá a töltés, és izzítás visszajelzőben. És ennyi. Számomra ez az egyszerű motor. az astráé már bonyásabb ehhez képest. Nekem. Kinek mi...

Kalocsai vagyok. Igazából az astrával kb évente előjött régebben is valami nyűg...altalaban az elektronikájával volt baj...gyújtástrafo, gyújtásmodul, szétégett rotor, gyújtáselosztó, hall jeladó, stb... Igaz, hogy mi hanyagok voltunk az olajcseréket illetően nem tartottuk be mindig, de én szerintem ennek az elektronikus hibákhoz semmi köze nincs.

12 éve van nálunk.

Szerinted a motorvezérlő játszat a hibalistában?! Még arra is gondoltunk, hogy haveréknak is ugyanilyen astraja van, átdobjuk az övékből magát csak az irányító ECU-t és hátha az...

DE. hétfőn elsza napja, hogy újra nekifogok, addig hagyom "had gondolkozzon" a astra is magában...komolyan mintha egy hisztis ovis lenne hoszzú évek óta...

Pedig alig original 100000 ezer km rel lett hozva németországból anno több mint 10 éve.

Te hova valosi vagy?! régóta van astrád? Úgy jön le nekem, hogy eléggé vágod a témát, ill típushibáit....

diagos inditás?
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kedves Zotya, és a többiek:

Sosem találod ki...itt is a csati volt a baj! Haver hívott szombaton, hogy kicserélte a benzinszűrőt, és tuajdonképpen megszorította, összenyomta picit a gyújtáselosztón lévő csatit, és az injektorhoz menő csatit is. láss csodát, elindult az autó....

Hát mondom ILYEN NINCS! Hiába volt tehát meg a jel a vezetékekben a kontaktokkal, csatlakozófejekkel, tuskékkel volt a baj.

Egyenlőre...

bár már semmin se lepődnék meg....


Link to comment
Megosztás:

Kedves Zotya, és a többiek:

Sosem találod ki...itt is a csati volt a baj! Haver hívott szombaton, hogy kicserélte a benzinszűrőt, és tuajdonképpen megszorította, összenyomta picit a gyújtáselosztón lévő csatit, és az injektorhoz menő csatit is. láss csodát, elindult az autó....

Hát mondom ILYEN NINCS! Hiába volt tehát meg a jel a vezetékekben a kontaktokkal, csatlakozófejekkel, tuskékkel volt a baj.

Egyenlőre...

bár már semmin se lepődnék meg....

Na hát akkor ez kész... :Dde bizony van ilyen, volt, meg még lesz is. :rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
A hátsó ablakmosó cső elvan szakadva valahol a karosszériába és nem jut el a víz a spriccelőig. Nemsokára megy műszakira és mondták a műhelyben hogy azt is kikell cserélni mert abba is beleköthetnek vizsgán...... Az lenne a kérdésem, hogyan tudnám és azt kicserélni mit kell szétbontani hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hátsó ablakmosó cső elvan szakadva valahol a karosszériába és nem jut el a víz a spriccelőig. Nemsokára megy műszakira és mondták a műhelyben hogy azt is kikell cserélni mert abba is beleköthetnek vizsgán...... Az lenne a kérdésem, hogyan tudnám és azt kicserélni mit kell szétbontani hozzá?

Üdv, legtöbbször ott szokott megtörni ahol átmegy a csomagtér ajtóba. Kiszabadítod a cső végét a spricninél ( hogy hogyan -mit kell bontaniaz karosszéria függő) hozzáerősíted az új csövet mondjuk szigetelő szallaggal, és az anyósoldali hátsó kapaszkodó helyén szépen kihúzod a régi csövet egyben behúzod az újat. Innen először egy darab kampós dróttal tudod kihorgászni a régi csövet. Az átvezetőnél valszeg segíteni kell a kanyarvételt ezt érdemes kiszedni a kasztniból és az ajtóból is, ugye ott marad "lógva " a csövön. Persze mielőtt megtoldod nézd meg hogy valóban itt van-e megtörve és a toldás ne a törésnél legyen inkább kicsit visszább.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hátsó ablakmosó cső elvan szakadva valahol a karosszériába és nem jut el a víz a spriccelőig. Nemsokára megy műszakira és mondták a műhelyben hogy azt is kikell cserélni mert abba is beleköthetnek vizsgán...... Az lenne a kérdésem, hogyan tudnám és azt kicserélni mit kell szétbontani hozzá?

Nekem mióta megvan az autó (10 éve) nem volt benne a hátra menő cső. Tavaly húztam bele, amikor a tetőkárpit csere miatt le kellett bontanom a dolgokat. Sosem szóltak miatta műszakin, pedig a Közlekedésfelügyeletnél is volt vizsgázni.

Link to comment
Megosztás:

Már megint a vizsgától retteg mindenki... Fura helyekre jártok ti :D

Én nem szoktam rettegni..elviszem előműszakira, megcsinálom amit felírnak majd elviszem műszakira. :rolleyes: Ott szoktam ólálkodni az ajtóban, legútobb is megjáratták a hátsó ablaktörlőt, de az nem várta meg hogy odeér-e a folyadék. Nemrég fűztem be a csövet egy 5 ajtósba, az is hátul ázott, erre a srác kirántotta az egész bódéból a csövet ott volt feltekerve a motortérben. :omg: Jó móka volt visszafűzni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hátsó ablakmosó cső elvan szakadva valahol a karosszériába és nem jut el a víz a spriccelőig. Nemsokára megy műszakira és mondták a műhelyben hogy azt is kikell cserélni mert abba is beleköthetnek vizsgán...... Az lenne a kérdésem, hogyan tudnám és azt kicserélni mit kell szétbontani hozzá?

mondjuk én sem értem miért néznék ezt vizsgán

egyébként amig nem csinálod meg sztem húzd le a hátra menö csövet a spric.motorrol, nehogy telenyomd bódét véletlenül

Link to comment
Megosztás:

mondjuk én sem értem miért néznék ezt vizsgán

egyébként amig nem csinálod meg sztem húzd le a hátra menö csövet a spric.motorrol, nehogy telenyomd bódét véletlenül

Szerintem ha van rajta akkor működnie kell. Ha leveszed a kart és ledugózod a helyét, akkor valószinűleg nem próbálgatják a mosót sem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Astra F caravan C16SE autóm

gázadásra lehorkol

leesik a fordulat 5-6 száz közé és

csak torpangat ès visszadurrog a levegő torkon keresztül . Kivillogtattam a

hibakódot .

33 AGR szelep – feszültség túl

alacsony

22 Fojtószelep / potentiometer

– feszültség túl alacsony

a potentiométer új benne . C16SE

ről van szó.... de nem tudok arrol se

hogy AGR lenne benne.... tippek ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Astra F caravan C16SE autóm

gázadásra lehorkol

leesik a fordulat 5-6 száz közé és

csak torpangat ès visszadurrog a levegő torkon keresztül . Kivillogtattam a

hibakódot .

33 AGR szelep – feszültség túl

alacsony

22 Fojtószelep / potentiometer

– feszültség túl alacsony

a potentiométer új benne . C16SE

ről van szó.... de nem tudok arrol se

hogy AGR lenne benne.... tippek ?

AGR mé ne lenne benne? Tipp: vákuum csövek

Link to comment
Megosztás:

Öreg autó tény....megpróbálom az ilyen hibák elejét venni amennyire lehet, kontakt spray segítségével!

Ha velemiért nem indul, én is azzal kezdem hogy átmozgatom a csatikat a motortérben. Egy ideje már a bal hátsó tolatólámpával küzdök, nem gyullad ki, de elég kocogtatni a búrát és már világítt. Egyértelmű kontakthiba de hiába csinálok vele bármit, mindíg előjön. cseréltem már izzót, hajlítottam a foglalaton, a csatin, mindent megpróbáltam. Szándékosan előidézni mozgatással nem tudom, de 5 tolatásból 1-2 ben tuti előjön.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.