Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

20 perce, felhasznaaloo írta:

Hát ez az, augusztus vége óta így jártam vele a hétvégéig! 2 hónap zsírfürdő. A féktisztító tényleg nem bántja a gumiabroncsot?

Ha ilyen sokáig ment szakadt haranggal, akkor jó lenne ha nem csak pótolva lenne, hanem rendesen kimosva a csukló. Ha ment pele por kosz az hamar kinyírja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van nekem egy 1.4es astrám van egy kis nagy gondom :(

 

tankoltam benzinkutnál eljöttem semmi probnléma nem volt be mentem boltba , majd kocsit elis inditottam kiakartam kanyarodni a főutra rántott egy et a kocsi majd utána már nem akart elindulni :(

 

gyújtás van tekerni teker a motor de indulni nem indul szerintetek ? hiba kód nincsen:(

 

 

Link to comment
Megosztás:

24 perce, lombi írta:

Sziasztok van nekem egy 1.4es astrám van egy kis nagy gondom :(

 

tankoltam benzinkutnál eljöttem semmi probnléma nem volt be mentem boltba , majd kocsit elis inditottam kiakartam kanyarodni a főutra rántott egy et a kocsi majd utána már nem akart elindulni :(

 

gyújtás van tekerni teker a motor de indulni nem indul szerintetek ? hiba kód nincsen:(

 

 

Hátőőő...nincs kissé fura hangja indítózáskor? Vedd le az elosztófedelet és nézd meg forog-e a rotor indítózáskor. Ha nem, akkor vedd le a vezérlés felső burkolatát és nézz rá a szíjra. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 perce, zotya975 írta:

Hátőőő...nincs kissé fura hangja indítózáskor? Vedd le az elosztófedelet és nézd meg forog-e a rotor indítózáskor. Ha nem, akkor vedd le a vezérlés felső burkolatát és nézz rá a szíjra. 

korábban volt egy olyan hogy egyetlenlenülj ár és kcist elforgattam az elosztó fedelet ekkor dobott egy 85-ös hiba kdot az nmég benne van nem tudom az ezzel összefüghet e?

Link to comment
Megosztás:

Just now, lombi írta:

korábban volt egy olyan hogy egyetlenlenülj ár és kcist elforgattam az elosztó fedelet ekkor dobott egy 85-ös hiba kdot az nmég benne van nem tudom az ezzel összefüghet e?

Szerintem nem....nézd meg a szíjat, ha az megvan egészben, akkor a szokásos elindulás: kap-e szikrát, benzint...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, zotya975 írta:

Szerintem nem....nézd meg a szíjat, ha az megvan egészben, akkor a szokásos elindulás: kap-e szikrát, benzint...

Sziasztok!

 

na a konkluzió nincs szikra :(

 

megnéztem a gyújtótrafónál ha indítózok nem ad szikrát , úgy is próbáltam hogy egyik elosztópipára ráraktam egy gyertyát de úgysem adott.

 

kérdés a kocsim imobilizeres meg találtam a gyújtáskapcsoló alatt volt egy fekete kis tégla doboz amin volt egy csati ami kék színű lehúztam úgy is próbáltam de úgy sincs szikra

 

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipus__OPEL__ASTRA__ASTRA+F+CLASSIC+lépcsőshátú_s33_1998|01+++2002|08__15238/Gyújtás|izzítás__Gyújtótekercs%2C+trafó__+__.Mind.?gyakori=I&cikkkod=01-3012080003-A+*PA

 

ezt néztem ki ez jó?

Link to comment
Megosztás:

34 perce, lombi írta:

Sziasztok!

 

na a konkluzió nincs szikra :(

 

megnéztem a gyújtótrafónál ha indítózok nem ad szikrát , úgy is próbáltam hogy egyik elosztópipára ráraktam egy gyertyát de úgysem adott.

 

kérdés a kocsim imobilizeres meg találtam a gyújtáskapcsoló alatt volt egy fekete kis tégla doboz amin volt egy csati ami kék színű lehúztam úgy is próbáltam de úgy sincs szikra

 

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipus__OPEL__ASTRA__ASTRA+F+CLASSIC+lépcsőshátú_s33_1998|01+++2002|08__15238/Gyújtás|izzítás__Gyújtótekercs%2C+trafó__+__.Mind.?gyakori=I&cikkkod=01-3012080003-A+*PA

 

ezt néztem ki ez jó?

Lehúzott immókarikával nem is fog indulni,mivel így biztosan nem láthatja az immo chipet a kulcsban.Az,hogy nincs szikra annak több oka is lehet,nem csak a trafó.Azt nézted e már,hogy az elosztóban forog e a rotor indítózáskor?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Szabadij írta:

Lehúzott immókarikával nem is fog indulni,mivel így biztosan nem láthatja az immo chipet a kulcsban.Az,hogy nincs szikra annak több oka is lehet,nem csak a trafó.Azt nézted e már,hogy az elosztóban forog e a rotor indítózáskor?

igen forog azzal nincs gond ,de már a trafóból sem jön közvetlenül szikra.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, zotya975 írta:

Az immo amúgy a pumpát blokkolja nem a gyujtást ha jól tudom. Szerintem jó hozzá. 

sziasztok kiszedtem a gyújtótrafót kérdés ami közvetlen alatta van egybe építve egy fekete téglalap rajta egy fekete csatlakozó az micsoda?

 

egyébként le tudom róla húzni külön a trafót csak nem tudom az mire szolgál

 

találtam egy cikket gyújtásmodulnak hívják és ha az tönkre megy akkor egyáltalán nincs szikra igaz ez?

 

köszi elöre is

Módosítva : lombi
Link to comment
Megosztás:

Az a gyújtásmodul, igaz amit olvastál, ha az letérdel, akkor nem jön meg az "Isteni szikra".

Lehet ez sokminden, hogy nincs szikra, ahogy a fórumtársak is említették, de valahol el kell kezdeni keresni.

Én a Te helyedben (nem ismerem az anyagi kereteid) vennék egy gyújtásmodult és egy trafót, de boltban, ahol vissza is veszik ha nem kell. (Mivel nemsokára zárnak a boltok, és baromi hideg is van.)

Először kicserélném a gy.modult, de csak összedugnám, lecsavaroznám óvatosan, hogy ne látszódjon rajta semmi, majd próba, ha röffen, akkor leállít azonnal, és rendesen beszerelném. (Picit megpasztáznám a fix beszereléskor a hőátadó felületét, csak egy elektronika, még ha nem is proci.)

Ha nem röffen beleraknám a trafót is, ugyanígy próba jelleggel először az új modul majd a régi mellé.

Így lassan kiderül, hogy ki a hunyó, nem kellő alkatrészek, pedig hétfőn szép tisztán vissza a boltba, vagy anyagi vérmérséklettől függően a csomiba, mert ha az úton döglik le két fa közt a pusztában, akkor legyen mihez nyúlni.

Lehet még jeladó is, és láttam olyat is, hogy a jeladóból kijövő kábel adta meg magát, egyszerűen eltűnt a szigetelés róla, a kábeleket egy multiméterrel ki tudod mérni.

Akksisarut vedd le, ha szerelgetsz, és ha már úgy is leveszed nézd meg a testkábeleket is, így télvíz ideje előtt nem lesznek rosszul, ha megtakarítod őket. :)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Pingvin írta:

Az a gyújtásmodul, igaz amit olvastál, ha az letérdel, akkor nem jön meg az "Isteni szikra".

Lehet ez sokminden, hogy nincs szikra, ahogy a fórumtársak is említették, de valahol el kell kezdeni keresni.

Én a Te helyedben (nem ismerem az anyagi kereteid) vennék egy gyújtásmodult és egy trafót, de boltban, ahol vissza is veszik ha nem kell. (Mivel nemsokára zárnak a boltok, és baromi hideg is van.)

Először kicserélném a gy.modult, de csak összedugnám, lecsavaroznám óvatosan, hogy ne látszódjon rajta semmi, majd próba, ha röffen, akkor leállít azonnal, és rendesen beszerelném. (Picit megpasztáznám a fix beszereléskor a hőátadó felületét, csak egy elektronika, még ha nem is proci.)

Ha nem röffen beleraknám a trafót is, ugyanígy próba jelleggel először az új modul majd a régi mellé.

Így lassan kiderül, hogy ki a hunyó, nem kellő alkatrészek, pedig hétfőn szép tisztán vissza a boltba, vagy anyagi vérmérséklettől függően a csomiba, mert ha az úton döglik le két fa közt a pusztában, akkor legyen mihez nyúlni.

Lehet még jeladó is, és láttam olyat is, hogy a jeladóból kijövő kábel adta meg magát, egyszerűen eltűnt a szigetelés róla, a kábeleket egy multiméterrel ki tudod mérni.

Akksisarut vedd le, ha szerelgetsz, és ha már úgy is leveszed nézd meg a testkábeleket is, így télvíz ideje előtt nem lesznek rosszul, ha megtakarítod őket. :)

sziasztok!

 

anyiban változott a történet hogy a gyujtó trafóra ráraktam egy gyertyát a kábelre ott kiadót szikrát

 

a de ha rárakom a gyújtás eloszotóra onann már nem jön ki semmi szikraű

 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, lombi írta:

sziasztok!

 

anyiban változott a történet hogy a gyujtó trafóra ráraktam egy gyertyát a kábelre ott kiadót szikrát

 

a de ha rárakom a gyújtás eloszotóra onann már nem jön ki semmi szikraű

 

Nézz be az elosztóba, hogy megvan-e a szén rúd középen, nincs -e megszorulva, a rugó kinyomja rendesen? 

Link to comment
Megosztás:

26 perce, zotya975 írta:

Nézz be az elosztóba, hogy megvan-e a szén rúd középen, nincs -e megszorulva, a rugó kinyomja rendesen? 

szia megnéztem azok alkatrészek szinte ujjak a rotor és az elosztó fedél is a kis szénrudat kinyomja rendesen, a gyujtás elosztótól veszik el a szikra, hmm érdekes nem tudom mi lehet

 

trafótól még kijön utánnam ár nem megy a hengerekhez. létezik hogy a gyujtásmodul okozza de akkor szikra sem volna még a trafótól sem.

Link to comment
Megosztás:

meg kiprobáltam a többi gyertya kábelell is a tratófól és mind ad szikrát.

 

bocsi csak így tudtam írni a válaszodra.

 

a trafótól jövő kábellel is megpróbáltam a gyertyát azt is adott szikrát

 

magyarul  mind az 5 kábell is kiprobáltam

Módosítva : lombi
Link to comment
Megosztás:

15 perce, lombi írta:

akkor szerintetek van értelme meg venni a gyújtás modul és a gyújtó trafót? az megoldhatja a hibát?

 

vagy gyújtó kábelt is vegyek a trafótól az élosztóig? igaz az adott szikárt.

 

gyújtáselosztó okozhat ilyen hibát esetleg?

Hát figyelj az elosztó-rotor, amúgy is kopóalaktrész abból vehetsz újat nem olyan nagy összeg talán 3 ezer a kettő. A trafótól az elosztóig vezető kábelt meg húzzd le, keress valami vastagabb sodrott villanydrótot, és valahogy kendácsold be a helyére, csupasztítsd le a végét, dugd be a lyukba a tüskék mellé, szigszalaggal rögzítsd, ha így elindul akkor cseréld ki a kábelt. Vagy keress valakit hasonló motorral, és tegyél át elosztót-rotor, kábelt trafót-modult, aztán ha elindul pakolászd vissza őket egyesével, amig le nem áll, és akkor az a hibás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Hát figyelj az elosztó-rotor, amúgy is kopóalaktrész abból vehetsz újat nem olyan nagy összeg talán 3 ezer a kettő. A trafótól az elosztóig vezető kábelt meg húzzd le, keress valami vastagabb sodrott villanydrótot, és valahogy kendácsold be a helyére, csupasztítsd le a végét, dugd be a lyukba a tüskék mellé, szigszalaggal rögzítsd, ha így elindul akkor cseréld ki a kábelt. Vagy keress valakit hasonló motorral, és tegyél át elosztót-rotor, kábelt trafót-modult, aztán ha elindul pakolászd vissza őket egyesével, amig le nem áll, és akkor az a hibás.

köszi :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok ujra itt :(

 

vettem gyujtótrafót, gyujtásmodult, elosztó fedelet, rotort

 

a rotorból olyat adtak aminek nagy a lyuka középen igy azt nem tudtam lepróbálni :( holnap kicseréltetem, a többit felraktam de a helyzet változatlan , trafótól a gyújtás elosztófedélig van szikra utána a hengerekbe már nincsen:(

remélem lesz megoldás rá :(

Link to comment
Megosztás:

37 perce, lombi írta:

sziasztok ujra itt :(

 

vettem gyujtótrafót, gyujtásmodult, elosztó fedelet, rotort

 

a rotorból olyat adtak aminek nagy a lyuka középen igy azt nem tudtam lepróbálni :( holnap kicseréltetem, a többit felraktam de a helyzet változatlan , trafótól a gyújtás elosztófedélig van szikra utána a hengerekbe már nincsen:(

remélem lesz megoldás rá :(

Ha helyesek a meglátásaid ,akkor már csak maga a rotor maradt,más nincs abban a körben.Lehet,hogy megrepedt és eladja a szikrát a rotortengely felé.Egyébként nem értem, ha már behatároltad a hibát a gyújtáselosztóra,akkor miért vettél gyújtásmodult meg trafót,így pénznyelő lesz a vasból és kiábrándulsz belőle hamar...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem megoldja, de nagyon kíváncsi vagyok a fejleményekre. Ha az anyagi vérmérséklet megengedi, maradjanak az új alkatrészek, és a régiek menjenek a csomiba egy jól záró zacsiba, jobb azt onnan előkapni, ha baj van, de ha olyan boltban vetted, és nem látszik a beszerelés, lehet vissza is veszik.

Én már ketszer voltam "menteni" ilyen miatt, egyszer a trafó halt el, egyszer a gy.modul, persze mindkettő télen sötétben, és jó messze, alkatrész nem volt, így vontattunk.

Ezek megbízható és jó autók, kevesebbet látok belőlük az út szélén villogni mint a "fényes" autókból, de nem volt hülye gyerek ez a Murphy sem, hogy ami elromolhat, az el is fog romlani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.