Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Úszó? Tűszelep? :lol:

EZ MÁR A XXI. Század. :lol: :D

Azt hiszem itt az ideje frissiteni a müszaki ismereteimet! :lol: Köszi a válaszokat előveszem a leirást és szétszedem amit tudok.

Helyesbitek megnéztem a könyvben, nekem túl bonyolult az üzemanyag befecskendezés. Viszont volt a motor rángatására egy olyan hibaleirás hogy.:" szennyezett üzemanyag gözbuborék képződése" ez lehetséges mert nem voltak éppen ideálisak a körülmények amikor a tankot takaritottam. Remélem megjavul magától!

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem itt az ideje frissiteni a müszaki ismereteimet! :lol: Köszi a válaszokat előveszem a leirást és szétszedem amit tudok.

Helyesbitek megnéztem a könyvben, nekem túl bonyolult az üzemanyag befecskendezés. Viszont volt a motor rángatására egy olyan hibaleirás hogy.:" szennyezett üzemanyag gözbuborék képződése" ez lehetséges mert nem voltak éppen ideálisak a körülmények amikor a tankot takaritottam. Remélem megjavul magától!

Üzemanyagszűrőt mikor cseréltél?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a motor hűtője cak kb. 100 foknál kapcsol be, már majdnem pirosba ér, mielőtt bekapcsol. Van tapasztalatok, mi lehet a probléma? Mit lehet tenni vele?

Semmi gond nincs vele, ez enyémé is olyan 98-100 közt kapcsol. A régije (mert azt hittem ott a hiba -mivel nem ment a venti, kontaktos volt a vezeték és a csatisaru a sajtolásánál) amit kivettem belőle az már olyan 93-94 körül dolgozott csak lusta vagyok visszatenni bele.

Link to comment
Megosztás:

Kösz egész jó áraik vannak.

Ezzel azért vitatkozhatnék. Debrecenben a Derék utcán az Opeleseknél olcsóbb egy kicsivel, az Unixosokról meg ne is beszéljünk, ráadásul ugyanazt az utángyártott cuccot nyomatják.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel azért vitatkozhatnék. Debrecenben a Derék utcán az Opeleseknél olcsóbb egy kicsivel, az Unixosokról meg ne is beszéljünk, ráadásul ugyanazt az utángyártott cuccot nyomatják.

Amit az általam linkelt oldalról tudsz rendelni, az nem utángyártott, eredeti GM-es zacsiban jön, sőt én rendeltem már tőlük sárpofozó gumikat is, azok is erdedeti GM cuccok. Mindenesetre nekem bevált.

Link to comment
Megosztás:

És ez a sok "Delphi" nevű valami az gyári? Mert szerintem nem. Meg se közelíti a minőségét. Januárban dobtam alá az enyémnek cashhiány miatt 2 első tárcsát "télire úgyis lecserélem csak menjen át műszakin" címszóval és már eléggé megették a betétek, olyan csíkos mint az iromba macskám. Szóval elég ratyi valami. Amire oda van firkantva a GM az meg minden bizonnyal gyári minőségi cucc bár az is vitatható esetenként.

Link to comment
Megosztás:

Azért tőlünk az egy kicsit messze lenne. :D

Bár én inkább ne szóljak egy szót se, még a budira is autóval mennék, ha fel tudnám hozni a 8.-ra. :lol: :lol:

Nekem sincs okom panaszra naaagy sportember voltam csak biciklivel télen-nyáron ha fújt ha esett az autók büdösek meg szennyezik a környezetet. Nekem nem is kell minek? Most meg.: fátyolfelhős lehet délután esni fog, hol a kulcs? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az a kérdés, hogy a generátor hibája okozhatja-e a motor kismértékű rángatását? 1 hete elkezdett-persze finoman rángatni a motor, de most már hidegen is ezt műveli, ráadásul elég gyakran. Tegnap útban Bajára észrevettem, hogy vibrál a lámpa, gázadásra erősödött a tompított, és a BC kijelző is hol halványul, hol normálisan világít. Ma reggel meg alapjáraton néha világít a töltésjelző- ezért az első kérdés. Valaki valami okosat? :lol: Köszi!!!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az a kérdés, hogy a generátor hibája okozhatja-e a motor kismértékű rángatását? 1 hete elkezdett-persze finoman rángatni a motor, de most már hidegen is ezt műveli, ráadásul elég gyakran. Tegnap útban Bajára észrevettem, hogy vibrál a lámpa, gázadásra erősödött a tompított, és a BC kijelző is hol halványul, hol normálisan világít. Ma reggel meg alapjáraton néha világít a töltésjelző- ezért az első kérdés. Valaki valami okosat? :lol: Köszi!!!

Igen rángathat.

Minnél előbb kellne valamit csinálni azzal a generátorral tán.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudna nekem vki ötletet adni, hogy mihez kezdjek az olajbetöltő nyílás sapkájával mert mindig kilazul.

Már rendeltem újjat is de az is 2-3 hét után kilazult! Most levan ragasztva így tartja magát!

Tud vki megoldást erre a problémára?

Hmm. A gumitömítés benne van? Normális helyzetben érezni hogy picit bepattan a helyére, nálad van ilyen? A fedél esetleg nincs elrepedve vagy úgy elkoszolódva, hogy elnyomja a sapkában lévő füleket? Lehetőség szerint tisztítsd meg a felfekvő felületeket, hogy minél kevésbé legyenek olajosak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.