Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nem akarok belepofázni moderátor Úr, de enyém is multec és 16 pines OBD csati van. Szerintem ez a fészlifttel együtt változott. :lol:

'94-ben már megjelent az obd2 (16pines csati), de kötelező csak '01-től lett. Addig a gyártóra volt bízva, hogy milyennel szereli, obd1-el, vagy 2-vel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akadozik a hűtőventim: volt amikor nem akart leállni és most rajtakaptam, hogy nem tud beindulni (meg-megindul, de nem pörög tartósan). Jön a melegebb idő, ideje lesz utána nézni. Hőgomba vagy valami relé tehet ilyet szerintetek?

(Két fokozatú ventilátor van benne - alacsony fokozaton, amit a klíma kapcsol szépen pörög. A magas fokozatú - hűtővíz hőmérséklet által kapcsolt résszel van gond.)

Akinek van hasonló tapasztalata írjon! Thx!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akadozik a hűtőventim: volt amikor nem akart leállni és most rajtakaptam, hogy nem tud beindulni (meg-megindul, de nem pörög tartósan). Jön a melegebb idő, ideje lesz utána nézni. Hőgomba vagy valami relé tehet ilyet szerintetek?

(Két fokozatú ventilátor van benne - alacsony fokozaton, amit a klíma kapcsol szépen pörög. A magas fokozatú - hűtővíz hőmérséklet által kapcsolt résszel van gond.)

Akinek van hasonló tapasztalata írjon! Thx!

Mit takar, hogy nem tud beindulni, búg a motorjam csak nem forog?

Link to comment
Megosztás:

Mit takar, hogy nem tud beindulni, búg a motorjam csak nem forog?

Bekapcsol (látni a műszerfal fényein is, mert elég nagy a teljesítmény-felvétele), hallani hogy felpörög, de utána leáll. Másodpercen belül újra lerántja a fényeket, felpörög, de újra leáll - sokat nem tudtam még megfigyelni, hideg van még manapság, és nem csinálja mindig :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bekapcsol (látni a műszerfal fényein is, mert elég nagy a teljesítmény-felvétele), hallani hogy felpörög, de utána leáll. Másodpercen belül újra lerántja a fényeket, felpörög, de újra leáll - sokat nem tudtam még megfigyelni, hideg van még manapság, és nem csinálja mindig :lol:

Sztem a hőgombát cseréld ami a hűtőben van. Lehet már kontaktos. De mielőtt cserlnéd nézd meg a csatlakozóükat is. Ha megcibálod kicsit a vezetékeket nem változik semmi?

Link to comment
Megosztás:

Sztem a hőgombát cseréld ami a hűtőben van. Lehet már kontaktos. De mielőtt cserlnéd nézd meg a csatlakozóükat is. Ha megcibálod kicsit a vezetékeket nem változik semmi?

A csati visszatérő gond, ez tény, de azon túl vagyok - elvileg érintkezik rendesen. De! Olyat csati nem tud, hogy rosszul érintkezik, és a ventilátort nem kapcsolja le! Ezért gondolom, hogy a jeladó (relé vagy a hőgomba) buzul - ráadásul sosem voltak még cserélve.

Link to comment
Megosztás:

De! Olyat csati nem tud, hogy rosszul érintkezik, és a ventilátort nem kapcsolja le! Ezért gondolom, hogy a jeladó (relé vagy a hőgomba) buzul

Hát akkor csere.

ráadásul sosem voltak még cserélve.

Ez nem érv egy csere mellett. Én a csak akkor cserélj ha elromlik elv mellett vagyok. (kivéve a párban cserélendő fék és futómű alkatrészek)

Nekem sem volt soha cserélve ráadásul pesten dugóban állandóan kapcsolgat télen nyáron egyaránt és semmi baja.

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor csere.

Ez nem érv egy csere mellett. Én a csak akkor cserélj ha elromlik elv mellett vagyok. (kivéve a párban cserélendő fék és futómű alkatrészek)

Nekem sem volt soha cserélve ráadásul pesten dugóban állandóan kapcsolgat télen nyáron egyaránt és semmi baja.

Jogos, persze hogy nem cseréltetek semmit, csak ami rossz vagy ami agyonkopott. Nem új autót akarok faragni :lol:

Csak kíváncsiskodom, hogy halhat-e így meg egy gomba.

Link to comment
Megosztás:

Csak kíváncsiskodom, hogy halhat-e így meg egy gomba.

Persze. Pont mint egy relé az érintkező felületek rosszul érinkznek ezért felmelgszik és össze is ragadhat ekkor nem állt le. Aztán jól lehült és mégis szétakadtak a kontakt felületek csak most meg gondolom alig akar érinkezni mert elég csúnya lehet a felülete.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.