Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Segítesetek Srácok!

Opel Astra F, benzines, 1.4, 8 szelep C14NZ motorral!

gondom a következő: a motor se szó se beszéd megáll,de előtte kigyullad a motor hibát jelző lámpa,gyakran teszi ezt menetközben.Az imént úgy jártam,hogy durrant egy szép nagyot,aztán megállt megint.(gyújtás vezérlés talán??)

tényleg szükségem lenne segítségre.előre is köszönöm!

Gyujtás van? Próbáltad indítani?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Igen van,a leállást követően indítható és nincs vele semmi baj egy darabig...

Hmm...durranás. Miféle durranás, a motortérből hallatszik? Olyasmi, mint amikor zárlat keletkezik pölö elszáll egy hosszabbító, és kibacca az autómatát? Utánna meg azonnal indítható a kocsi?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Igen van,a leállást követően indítható és nincs vele semmi baj egy darabig...

Esetleg itt is olvasgathatsz, hátha rátalálsz a te problémádra és a megoldásra is. Nálam a gyújtásmodul okozott váratlan lefulladásokat, de a kontroll lámpa nem jelzett be előtte csak a leállás után világitott - de ez természetes, hogy álló motornál világit - úgyhogy maradt a kizárásos módszer.. Viszont, ha jelzett a "check engine" akkor kezdd a hibakód kivillogtatásával! Ha csak elnézted, és neked is csak leállás után világitott a lámpicsek, akkor próbáld a motortérben fellelhető csatik határozott megmozgatásával előidézni a moci leállását - én is igy deritettem ki a bibit mert 4 szerviz(ebből 2 Opel) nem tudott mit kezdeni vele.

szerk.: ooops, Pepe megelőzött... :)

Link to comment
Megosztás:

És a durranás? :)

pl. petárda :D De az lehet, hogy valami szelepgond vagy nem tudom..lehet, hogy nem is durranás volt, hanem a hirtelen megtorpanás miatt rántott a kocsin akkorát a moci, hogy "nagy zajt csapott"..de én nem okoskodom, nehogy (több) hülyeséget irjak. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én úgy értelmeztem, hogy az a kis műanyag bisz-basz van neki elkopva a szár végén, de ha nem válszol sose tudjuk meg. ;)

Szia igen valóban az a kis fehér csúsz"K"a ami a szár végén van. Hát siralmas kicsit hogy ezt nem cserélhetőre csinálták :D

Nekem ugyan ez a gondom,bal oldalon.valahogy az ablak felétől felfelé,félre tolja magát,s hézag lesz.mindig kézzel szokta rásegíteni hogy illeszkedjen,ami nem megoldás.elég drága egy elektromos emelő...

Igen nekem is hasonló volt oldalra is ment meg kifele is ;)

Na majd próbálkozom én is valami maszekolással ha nincs barátságos megoldása :)

De ha valakinek van még valami jó ötlete szivesen olvasom.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Szia igen valóban az a kis fehér csúsz"K"a ami a szár végén van. Hát siralmas kicsit hogy ezt nem cserélhetőre csinálták :)

Miért ne lehetne cserélni? Ahogy nézem kis gömbfejen van, lepattint-felpattint. :D Meg kellene kérdezni boltban, talán még árulják is. De szerintem bontóban úgy vágják hozzád, nem sokan keresik a manuálisat, arról leveheted.

Link to comment
Megosztás:

Miért ne lehetne cserélni? Ahogy nézem kis gömbfejen van, lepattint-felpattint. ;) Meg kellene kérdezni boltban, talán még árulják is.

Magát a mechanikát nem szereltem ki, de a műanyagot próbáltam feszegetni elég erősen, de nem pattant ki belőle,de ha ma is jó idő lesz akkor még próbálkozom vele.

MEg azért gondoltam, mercs t sehol nem találtam ilyen alkatrészt, persze ez nem azt jelenti hogy nincs is. Csak én is most tudok több időt fordítani az autóra mikor nincs nyitva semmi :D

Kellemes Húsvétot mindenkinek. :)

Link to comment
Megosztás:

Magát a mechanikát nem szereltem ki, de a műanyagot próbáltam feszegetni elég erősen, de nem pattant ki belőle,de ha ma is jó idő lesz akkor még próbálkozom vele.

MEg azért gondoltam, mercs t sehol nem találtam ilyen alkatrészt, persze ez nem azt jelenti hogy nincs is. Csak én is most tudok több időt fordítani az autóra mikor nincs nyitva semmi :D

Kellemes Húsvétot mindenkinek. :)

Azt úgy nem fogod kiszedni. Le kell fúrni a szegecseket, amik a szerkezetet tartják, és az üveg sinjéből előre, és hátrafelé ki kell csúsztatni a műanyagot. Nem éppen egy egyszerű feladat, de megoldható.

Link to comment
Megosztás:

Azt úgy nem fogod kiszedni. Le kell fúrni a szegecseket, amik a szerkezetet tartják, és az üveg sinjéből előre, és hátrafelé ki kell csúsztatni a műanyagot. Nem éppen egy egyszerű feladat, de megoldható.

És a másikat popszegeccsel fel lehet? Bár annak forognia is kellene.

Link to comment
Megosztás:

Hi! (itt is:)

Két problémám van: az egyik: a motorom 1000 km-en 1 liter olajat fogyaszt. De nem füstöl kéken , ereje is van(60 kehes). Viszont jobb oldalt a vezérműszíj oldalán karter vastagon olajos. A kartertömítést már csréltük, nem volt a fogyásban változás. Mostmár nagyon főtengely szimmering eredetűenk tűnik a fogyás. Az a kérdésem, hogy mekkora méretű ez a szimmering, ugyanis 2 félét találtam a unix oldalán, mekkora méretűre van nekem szükségem? A motorkód x14nz. A vezérlés cseréjéhez útmutató találtam a gyikben. Le tudná valaki írni, hogy mit kell még pluszban lebontani, hogy elérjem szimmeringet? Illetve a gyikben leírtakon kívül mire figyeljek összepakoláskor?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hi! (itt is:)

Két problémám van: az egyik: a motorom 1000 km-en 1 liter olajat fogyaszt. De nem füstöl kéken , ereje is van(60 kehes). Viszont jobb oldalt a vezérműszíj oldalán karter vastagon olajos. A kartertömítést már csréltük, nem volt a fogyásban változás. Mostmár nagyon főtengely szimmering eredetűenk tűnik a fogyás. Az a kérdésem, hogy mekkora méretű ez a szimmering, ugyanis 2 félét találtam a unix oldalán, mekkora méretűre van nekem szükségem? A motorkód x14nz. A vezérlés cseréjéhez útmutató találtam a gyikben. Le tudná valaki írni, hogy mit kell még pluszban lebontani, hogy elérjem szimmeringet? Illetve a gyikben leírtakon kívül mire figyeljek összepakoláskor?

Köszi

Szimmering cseréhez az általad is említett GyIK-os leírásban nem tárgyalt rész, a fogasszíj kerekének levétele a főtengelyről. Na az is egy érdekes művelet. Elvileg két csavarhúzóval lefeszíthető lenne, ám nekem pl rendesen rá volt feszülve. Ja, és természetesen előtte le kell venni a vezérlés belső burkolatát is.

Link to comment
Megosztás:

Hi! (itt is:)

Két problémám van: az egyik: a motorom 1000 km-en 1 liter olajat fogyaszt. De nem füstöl kéken , ereje is van(60 kehes). Viszont jobb oldalt a vezérműszíj oldalán karter vastagon olajos. A kartertömítést már csréltük, nem volt a fogyásban változás. Mostmár nagyon főtengely szimmering eredetűenk tűnik a fogyás. Az a kérdésem, hogy mekkora méretű ez a szimmering, ugyanis 2 félét találtam a unix oldalán, mekkora méretűre van nekem szükségem? A motorkód x14nz. A vezérlés cseréjéhez útmutató találtam a gyikben. Le tudná valaki írni, hogy mit kell még pluszban lebontani, hogy elérjem szimmeringet? Illetve a gyikben leírtakon kívül mire figyeljek összepakoláskor?

Köszi

Találtam pár képet róla:

http://pics.coldline.hu/pics/26377-20100404-cXMKDl.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/26378-20100404-adJTNy.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/26379-20100404-N9sZdA.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/26380-20100404-TTyWGu.jpg

forrás: http://astra.autokacik.pl

A többi már elhangzott, vagy benne van a gyik-ba(e)n.

Jó munkát!

gorbi

Link to comment
Megosztás:

JA értem már :)

Nekem a szerkezet maga már csavarozva van.Azért nem tudtam hirtelen, hogy mit mondasz.De a csúszka hogy jön le róla?

Helló-helló! Biztos, hogy elolvasod a hsz-eket? Írtam már egyszer, le kell pattintani!

:D

334737.jpg

Befújod szilikonnal, vagy WD-40-el, úgy könnyebben lejön, megfogod egy kombináltfogóval tőben, bár a réginek már tökmindegy, és lefordítod a gömbről. Felfele ugyanígy.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat.

"Másik kérdés: PL. TOLATÁSKOR jelentkezik a következő probléma, vagy ha pl 1-es ben haladok(dugó) hogy gáz kuplung váltogatásakor kattanásszerű fémes hangot lehet hallani, főleg amikor összenegedem fölengedem a kuplungot. Mi lehet ennek az oka?"

Erre a kérdésre valaki?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat.

"Másik kérdés: PL. TOLATÁSKOR jelentkezik a következő probléma, vagy ha pl 1-es ben haladok(dugó) hogy gáz kuplung váltogatásakor kattanásszerű fémes hangot lehet hallani, főleg amikor összenegedem fölengedem a kuplungot. Mi lehet ennek az oka?"

Erre a kérdésre valaki?

Gondolom a kuplungal lehet valami. Máskor nem venni észre, ha álló motornál nyomkodod?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Van egy svájcból behozott GSi-m, és a ma bontottam a műszeregységet, hogy átpakolom az enyémbe, de olyan problémába ütköztem, hogy a svájcin K-s szám van (K=16111), az enyémen W-s (W=1111)!?

Eddig csak W-st láttam, és a gyik-nél is megnéztem ott is csak arról van szó!

Ha van valakinek valami infója róla irja meg légyszives!

üdv, bandi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.