Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Tudna nekem valaki tanácsot adni a az üzemanyag tank, szellőzésével kapcsolatban? Az a problémám, hogy (mivel a benzin k..va drága ezért heti egyszer ki járok ukrajnába tankolni, és ha már egyszer ott vagyok szeretném fullra vágni a tankot) de miután kb. 43 liternél lecsattan a pisztoly az utána következő 5-6 litert csak 8-10 perc alatt tudom bele csorgatni, de ez valamikor több időt is igénybe vesz. És ami ennél is bosszantóbb, a legutóbbi 2 tankolás után (csorgatás ide vagy oda) a benzin mutatóm nem akad ki teljesen úgy mint rég! Na most akkor vagy nincs tele a tankom vagy a szintjelzőm sz..akodik! Van valami megoldás arra hogy ne kelljen eddig csorgatnom az üzemanyagot hogy tele legyen, mert néha már kínos hogy akár 2-3 autó is ott vár arra hogy meddig bénázok még.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudna nekem valaki tanácsot adni a az üzemanyag tank, szellőzésével kapcsolatban? Az a problémám, hogy (mivel a benzin k..va drága ezért heti egyszer ki járok ukrajnába tankolni, és ha már egyszer ott vagyok szeretném fullra vágni a tankot) de miután kb. 43 liternél lecsattan a pisztoly az utána következő 5-6 litert csak 8-10 perc alatt tudom bele csorgatni, de ez valamikor több időt is igénybe vesz. És ami ennél is bosszantóbb, a legutóbbi 2 tankolás után (csorgatás ide vagy oda) a benzin mutatóm nem akad ki teljesen úgy mint rég! Na most akkor vagy nincs tele a tankom vagy a szintjelzőm sz..akodik! Van valami megoldás arra hogy ne kelljen eddig csorgatnom az üzemanyagot hogy tele legyen, mert néha már kínos hogy akár 2-3 autó is ott vár arra hogy meddig bénázok még.

Nem igazán ajánlott a csőbe tankolni. Magyarán szólva, sz*rrá megy a szellőzés, nem hogy nem fog üzemelni addig. Amikor lecsattan, legyen annyi elég. Az az 5-6 lityó akár kannába is mehetne, nem? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem vagyok rutinos vezető fél éve vezetgetek ,olyan problémám lenne hogy, csúszik a kuplung , bár a pedált nyomva szépen lent kezd fogni ahol kell.

Lehet ezt orvosolni a bowden állítással? szépen váltogatva fel sem tűnik, csak 80 felett "kövéret" taposva , illetve hegymenetben.

Szerintetek sürgős a csere vagy próbálgathatom otthon hogy változik e valami a bowden állításával.

Egyenlőre csak a városban araszolok a dugókban, de augusztusban azért mennénk nyaralni :)

előre is kösz az infókat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem vagyok rutinos vezető fél éve vezetgetek ,olyan problémám lenne hogy, csúszik a kuplung , bár a pedált nyomva szépen lent kezd fogni ahol kell.

Lehet ezt orvosolni a bowden állítással? szépen váltogatva fel sem tűnik, csak 80 felett "kövéret" taposva , illetve hegymenetben.

Szerintetek sürgős a csere vagy próbálgathatom otthon hogy változik e valami a bowden állításával.

Egyenlőre csak a városban araszolok a dugókban, de augusztusban azért mennénk nyaralni :)

előre is kösz az infókat

Próbáld meg a csavar állításával. Mivel neked csúszik a kuplungod ezért ha szembe állsz a motorral akor feléd hajtsd a csavart. Magyarul lazits rajta. Ha ez nem oldja meg a problémát, akkor kuplung csere. Kb ugy 30-40 környékén mozog egy normális szerkezet csapágy és tárcsa kombináció.

Link to comment
Megosztás:

Srácok holnap szétszedem a kipufit rendszert mert nem kicsit rohad. HA véletlen :) elfelejtem berakni a katalizátort az fog valamit okozni? Ugyanis kipotolnám a gyári rendes csövével. Van itthon. Műszaki csak 2 év múlva fog lejárni szóval az még odébb van. Hangsúlyozom hogy nem sport kipufogót akarok csinálni csak nem akarom a katalizátort szét rohasztani. Elég kakasin néz ki csak azért.

Link to comment
Megosztás:

Srácok holnap szétszedem a kipufit rendszert mert nem kicsit rohad. HA véletlen :) elfelejtem berakni a katalizátort az fog valamit okozni? Ugyanis kipotolnám a gyári rendes csövével. Van itthon. Műszaki csak 2 év múlva fog lejárni szóval az még odébb van. Hangsúlyozom hogy nem sport kipufogót akarok csinálni csak nem akarom a katalizátort szét rohasztani. Elég kakasin néz ki csak azért.

Nem lesz semmi baja, a katalizátor a környezetet védi, nem a mocit. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérni szereték egy kis helpet.

kuplungcserés lett a kocsim és nem találok semmi infot arról hogy mekkora méret megy bele, mert azt hiszem 2 félét is raktak bele anno.

az autó astra c20xe 95-ös és félek nem a kisebb méret kell bele pedig csak azt lehet raktárról kapni.

tudom telon bárki megmondaná de holnap reggel csinálják és gyors info kéne.

előre is köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg nem lyukas e valahol a kipuff rendszered, mert akkor be tud jutni az utastérbe a gáz. Ha nem, akkor esetleg jól záródik e a csomagtér ajtód. Vagy a motortérben nem fuj e ki a kipuff, és az juthat sz utastérbe.

A csomagtér ajtóm mozog egy kicsit, lehet ott jön be a cucc!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is szeretnék bemutatkozni. Nagy Gergő vagyok 21 éves Friss OPEL Astra F Caravan 1.4 Si tulajdonos :)!

Volt már a családomban OPEL (ugyan ilyen mint most nekem van) és jelenleg is van (Opel vectra c 08')!

Két dolgot szeretnék kérdezni!

1. Hosszabb úton ki-ki villan a motoros probléma de aztán elalszik.

Azt hiszem ez---> http://kissservice.5mp.eu/honlapkepek/kiss...ngine_light.jpg

csak a check felirat hiányzik ha jól emlékszem.

Mitől lehet ez?

2. A közép konzolomban a fűtés kapcsolónál nem világítanak a ledek?! Nehéz ezt kibontani valamint cserélni vagy gyerekjáték??? Képek?

Ne haragudjatok ha esetleg első hozzászólásnak kicsit hosszúra sikerült :)

Várom a válaszotokat!

Üdv.: Gergő

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is szeretnék bemutatkozni. Nagy Gergő vagyok 21 éves Friss OPEL Astra F Caravan 1.4 Si tulajdonos :)!

Volt már a családomban OPEL (ugyan ilyen mint most nekem van) és jelenleg is van (Opel vectra c 08')!

Két dolgot szeretnék kérdezni!

1. Hosszabb úton ki-ki villan a motoros probléma de aztán elalszik.

Azt hiszem ez---> http://kissservice.5mp.eu/honlapkepek/kiss...ngine_light.jpg

csak a check felirat hiányzik ha jól emlékszem.

Mitől lehet ez?

2. A közép konzolomban a fűtés kapcsolónál nem világítanak a ledek?! Nehéz ezt kibontani valamint cserélni vagy gyerekjáték??? Képek?

Ne haragudjatok ha esetleg első hozzászólásnak kicsit hosszúra sikerült :)

Várom a válaszotokat!

Üdv.: Gergő

Üdv itt.

Ne izgulj lesz még hosszabb is :D Először is ajánlom a GyIK-topikot, nagyon sok okosság ottvan (pl.: a középkonzol világítás is) A ChecEngine lámpa meg sok mindent jelenthet. Ez egy jelzés, hogy "valami van". Ezután ki illik kiolvasni a hibakódot. A Motorvezérlő a kódokkal pontosan megmutatja azt hogy mi miatt villant fel a hibajelző lámpája.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is szeretnék bemutatkozni. Nagy Gergő vagyok 21 éves Friss OPEL Astra F Caravan 1.4 Si tulajdonos :)!

Volt már a családomban OPEL (ugyan ilyen mint most nekem van) és jelenleg is van (Opel vectra c 08')!

Két dolgot szeretnék kérdezni!

1. Hosszabb úton ki-ki villan a motoros probléma de aztán elalszik.

Azt hiszem ez---> http://kissservice.5mp.eu/honlapkepek/kiss...ngine_light.jpg

csak a check felirat hiányzik ha jól emlékszem.

Mitől lehet ez?

2. A közép konzolomban a fűtés kapcsolónál nem világítanak a ledek?! Nehéz ezt kibontani valamint cserélni vagy gyerekjáték??? Képek?

Ne haragudjatok ha esetleg első hozzászólásnak kicsit hosszúra sikerült :)

Várom a válaszotokat!

Üdv.: Gergő

Üdv a fórumban!

1.:Próbálj hibakódott villogtatni így:Klikk ide! A biztodobozban van egy csati, ha jól rémlik a bal oldali oszlop felső kettő sarkot kell összekötni pölö egy gémkapoccsal, majd a gyujtást ráadni. Pölö egy villanás, szünet két villanás az 12-es kód...stb. De ha rövid időre villant fel a lámpa valszeg nem tárolt hibakódot.

2.:Középkonzol világítás javítása. Lehet kicsit lefele kell görgetni, de ezen az oldalon van. Amúgy van itt valahol ledesítés is ugyanide, mert gyárilag izzók vannak benne.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumban!

1.:Próbálj hibakódott villogtatni így:Klikk ide! A biztodobozban van egy csati, ha jól rémlik a bal oldali oszlop felső kettő sarkot kell összekötni pölö egy gémkapoccsal, majd a gyujtást ráadni. Pölö egy villanás, szünet két villanás az 12-es kód...stb. De ha rövid időre villant fel a lámpa valszeg nem tárolt hibakódot.

2.:Középkonzol világítás javítása. Lehet kicsit lefele kell görgetni, de ezen az oldalon van. Amúgy van itt valahol ledesítés is ugyanide, mert gyárilag izzók vannak benne.

Köszönöm szépen a gyors választ! :)

Ezeket a rizsszem izzók vagy mik, lehet kapni autósboltban vagy valami ritkaság számba megy? :)

Eddig Trabantom volt és BMW-m azokba penge voltam ezt még most tanulom! :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a gyors választ! :)

Ezeket a rizsszem izzók vagy mik, lehet kapni autósboltban vagy valami ritkaság számba megy? :)

Eddig Trabantom volt és BMW-m azokba penge voltam ezt még most tanulom! :D

Lehet kapni autós boltokban is, olyn 60-70 forinért, de nálunk van a hypertecsóban is, persze ott drágább.

Link to comment
Megosztás:

www.csergoe.hu felhivod, megmondják motorszám alapján :)

Sziasztok!

Kérni szereték egy kis helpet.

kuplungcserés lett a kocsim és nem találok semmi infot arról hogy mekkora méret megy bele, mert azt hiszem 2 félét is raktak bele anno.

az autó astra c20xe 95-ös és félek nem a kisebb méret kell bele pedig csak azt lehet raktárról kapni.

tudom telon bárki megmondaná de holnap reggel csinálják és gyors info kéne.

előre is köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy a hátsó hangszórókhoz a vezetéket melyik oldalon érdemes elvezetni? Meg az is érdekelne, hogy a hangszóróra mindegy, hogy hogy teszem fel a sarukat (amit vettem nincs rajta melyik a + és a -)?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy a hátsó hangszórókhoz a vezetéket melyik oldalon érdemes elvezetni? Meg az is érdekelne, hogy a hangszóróra mindegy, hogy hogy teszem fel a sarukat (amit vettem nincs rajta melyik a + és a -)?

Köszi.

Üdv

A hátsó hangszórókhoz a bal oldali lábtérben a küszöb burkolata alatt mennek a zsinórok gyárilag. Valami jelnek biztos lennie kell rajta. Nincs megfestve egyik saru sem?

Link to comment
Megosztás:

Majd írd meg mire jutott, tanulhatunk belőle... :)

A vezérműszíj laza volt, meg hányadék állapotban volt, de végülis nem az volt a gond...

AC pumpa behalt. Majd a srácok tettek bele egy bontott BOSCH-t, szépen belerakták, beindították, frankó volt. Fel is hívtak, hogy minden oké.

De azért a biztonság kedvéért tettek egy próbakört...

...behalt a másik pumpa is a kapuban. A szűrőbe ragadva meg találtak valami fél ujjnyi nagy, szilikonszerű ragacsos mocsadékot...

Link to comment
Megosztás:

A vezérműszíj laza volt, meg hányadék állapotban volt, de végülis nem az volt a gond...

AC pumpa behalt. Majd a srácok tettek bele egy bontott BOSCH-t, szépen belerakták, beindították, frankó volt. Fel is hívtak, hogy minden oké.

De azért a biztonság kedvéért tettek egy próbakört...

...behalt a másik pumpa is a kapuban. A szűrőbe ragadva meg találtak valami fél ujjnyi nagy, szilikonszerű ragacsos mocsadékot...

Talán nem a házi tömítőanyag? :) (sziloplasz) :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.