Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

F-nél nincsenek ilyen trükkök. Ha egy kicsit visszaolvasol, néhány hsz-el korábban (is!!!!) volt már szó a hibakódvillogtatásról. Egész pontosan ITT !

Jogos a bőgés oroszlán... :(

Nem olvastam, csak írtam, nem gondoltam, hogy itt lehet ilyen közel...

Mondjuk azért továbbra is várom a hasonló problémát megtapasztalók véleményét :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már valaki az alábbi problémával?

Egyenletesen gyorsítok 110-ig, majd (forgalmi okokból) fék nélkül elkezdek lassulni (ötödik sebességi fokozatban), egyszerűen csak visszább veszek a gázból. Ekkor kigyullad a motorkontroll lámpa és égve is marad. Ezt követően megállok, leállítom a motort, újraindítok és a lámpa nem ég (mintha misem történt volna). Másfél hónap alatt másodszor fordult ez elő velem. Az az érdekes, hogy mindkét esetben éppen ennél a bűvös 110 Km/h tempónál villant fel a sárga lámpa. Egyébként egy 16SZR-es Caravanról van szó.

...

Sztem jó eséllyel AGR szelep lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már valaki az alábbi problémával?

Egyenletesen gyorsítok 110-ig, majd (forgalmi okokból) fék nélkül elkezdek lassulni (ötödik sebességi fokozatban), egyszerűen csak visszább veszek a gázból. Ekkor kigyullad a motorkontroll lámpa és égve is marad. Ezt követően megállok, leállítom a motort, újraindítok és a lámpa nem ég (mintha misem történt volna). Másfél hónap alatt másodszor fordult ez elő velem. Az az érdekes, hogy mindkét esetben éppen ennél a bűvös 110 Km/h tempónál villant fel a sárga lámpa. Egyébként egy 16SZR-es Caravanról van szó.

Egyetértek. AGR szelepre fog anyázni a villogtatás során. Ha visszább veszel a gázból, de nem engeded el a pedált, tehát kisebb gázpedálállást használsz, akkor eléggé esélyes, mivel az AGR szelep részterhelésen dolgozik a leginkább. Ha tényleg arra anyázik, akkor le kell szerelni, kipucolni féktisztítóval és mehet vissza, ha már könnyen jár a dugattyúja, de én ajánlom neked, hogy zárd le! :lol: Én is lezártam és kicsivel több erős is jött a kocsiba, mivel nem kap már kipufogógázt, amit újra el kell égetnie. :excl: Lezárás miatt egyszer volt problémám csak (igaz, eléggé nagy volt, mert vészprogramra állt :(). AGR szelepről találsz leírást a GyIK-ben is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fpepe és daykiller köszi a hozzászólásokat! :excl:

Megpróbálom ma kivillogtatni a kapott leírás alapján, aztán majd meglátjuk...

Azzal ugye semmi problámát nem okozok, ha a villogtatás érdekében rövidre zárom a diagnosztikai csati 5. és 6. lábát? Mármint úgy értem, hogy legrosszabb esetben nem villog majd ki semmit, de nem tudok kiütni vele semmit ami miatt esetleg nem indulna az autó? :(

Link to comment
Megosztás:

Fpepe és daykiller köszi a hozzászólásokat! :excl:

Megpróbálom ma kivillogtatni a kapott leírás alapján, aztán majd meglátjuk...

Azzal ugye semmi problámát nem okozok, ha a villogtatás érdekében rövidre zárom a diagnosztikai csati 5. és 6. lábát? Mármint úgy értem, hogy legrosszabb esetben nem villog majd ki semmit, de nem tudok kiütni vele semmit ami miatt esetleg nem indulna az autó? :(

Természetesen nem, mivel azokat kell összezárni, hogy villogjon valamit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Természetesen nem, mivel azokat kell összezárni, hogy villogjon valamit. :excl:

Gyorsan kimentem, rövidre zártam és villogtattam. Az eredmény: 1 villogás, majd 4 majd 10 majd 5. Amennyiben a 10 villogás a nullát jelzi, akkor ezek szerint 1405 a hibakód! Tudja valaki, hogy ez mit jelent?

Link to comment
Megosztás:

Gyorsan kimentem, rövidre zártam és villogtattam. Az eredmény: 1 villogás, majd 4 majd 10 majd 5. Amennyiben a 10 villogás a nullát jelzi, akkor ezek szerint 1405 a hibakód! Tudja valaki, hogy ez mit jelent?

EGR hiba. bár 1.6 8vnél nem ez a rendszer szokott működni, hanem a két digites.

Link to comment
Megosztás:

EGR hiba. bár 1.6 8vnél nem ez a rendszer szokott működni, hanem a két digites.

Igen én is csodálkoztam, mert talátam egy cikket a neten (éppen az itt is ismerős Addamsky és UHUHU jegyzik), ahol úgy indul az folyamat, hogy 1 majd 2 villanás (12) jelzi a diganosztika kezdetét és a következő két max. 3 számjegy a hibakódot. Ehhez képest nekem egyből 1 majd 4 villantással kezdett (azaz 12 helyett 14-gyel),ezért sem értettem. Egyébként a motorszámom X16SZR-rel kezdődik, és 96 júniusi Caravanról van szó. Azaz 8 szelepes, de ezt még asszem' Németországban gyártották, mert 2002-ben lépett be hazánkba... Lehet, hogy más rendszert tettek bele?

Link to comment
Megosztás:

Igen én is csodálkoztam, mert talátam egy cikket a neten (éppen az itt is ismerős Addamsky és UHUHU jegyzik), ahol úgy indul az folyamat, hogy 1 majd 2 villanás (12) jelzi a diganosztika kezdetét és a következő két max. 3 számjegy a hibakódot. Ehhez képest nekem egyből 1 majd 4 villantással kezdett (azaz 12 helyett 14-gyel),ezért sem értettem. Egyébként a motorszámom X16SZR-rel kezdődik, és 96 júniusi Caravanról van szó. Azaz 8 szelepes, de ezt még asszem' Németországban gyártották, mert 2002-ben lépett be hazánkba... Lehet, hogy más rendszert tettek bele?

Nem tudom mi lehet. A te motorod multec ecus, a hibakódjaid meg simtec 56.5...

Link to comment
Megosztás:

Igen én is csodálkoztam, mert talátam egy cikket a neten (éppen az itt is ismerős Addamsky és UHUHU jegyzik), ahol úgy indul az folyamat, hogy 1 majd 2 villanás (12) jelzi a diganosztika kezdetét és a következő két max. 3 számjegy a hibakódot. Ehhez képest nekem egyből 1 majd 4 villantással kezdett (azaz 12 helyett 14-gyel),ezért sem értettem. Egyébként a motorszámom X16SZR-rel kezdődik, és 96 júniusi Caravanról van szó. Azaz 8 szelepes, de ezt még asszem' Németországban gyártották, mert 2002-ben lépett be hazánkba... Lehet, hogy más rendszert tettek bele?

Nem tudom mi lehet. A te motorod multec ecus, a hibakódjaid meg simtec 56.5...

Igen, kicsit érdekes dolog. Pl mikor nincs hibakód, akkor nem is villogja a 12-t, hanem kialszik a pechlámpa és ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Sziaztok!

Olvastam itt már az enyémhez hasonló problémát, de hogy megoldódott volna arról nem találtam semmit, ezért szeretnék kérdezni tőletek.

C14NZ Astrám van. cseréltünk vezérlést, vízpumpát, termosztátot, hűtőt-mert likas volt. Újra feltöltve a rendszer vízzel,fagyállóval.

És jön az a titokzatos csobogás amiről itt már olvastam. A műszerfal mögött megy a Niagara vízesés. Légtelenítettem-azaz próbáltam ismét légteleníteni

ott az egyvezetékes hőjeladónál. Kicsit sziszegett is és jött szépen a víz, a kiegyenlítő tartályból fogyott, visszatöltöttem.

Aztán kipróbáltam és megint csobog...Valahogyan levegő marad a rendszerben. Azt mondták, hogy majd kilégteleníti magát a rendszer, de ebben nem hiszek, mert ez a művelet tavaly volt. Azóta megy a Niagara...

Kérem szépen, akinek volt ilyen problémája, az hogyan oldotta meg?

Köszönöm segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Nem is lehet, mert a simtec 56.5 az x20xev, x18xe ecuja...

Akkor ez azt jelenti, hogy nem is lehet hozzátanítani egy X16SZR motorhoz a fenti motorok ECU-ját ugye?

Amennyiben ez így van, két verzió lehet:

1./ vagy nem is X16SZR motor van az autómban, és minden átírásnál meg eredetvizsgánál eddig (többek között idén augusztusban amikor vettem) benézték...

2./valahogy mégis ilyen ECU-t szereltek ebbe a szériába

Egyébként a második verziót támasztja alá az is, hogy a biztosítéktáblám mellett lévő diagnosztikai csatlakozó is simtec 56.5, ami így néz ki:

astra_ECU_csati_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Na erre varrjatok gombot! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez azt jelenti, hogy nem is lehet hozzátanítani egy X16SZR motorhoz a fenti motorok ECU-ját ugye?

Amennyiben ez így van, két verzió lehet:

1./ vagy nem is X16SZR motor van az autómban, és minden átírásnál meg eredetvizsgánál eddig (többek között idén augusztusban amikor vettem) benézték...

2./valahogy mégis ilyen ECU-t szereltek ebbe a szériába

Egyébként a második verziót támasztja alá az is, hogy a biztosítéktáblám mellett lévő diagnosztikai csatlakozó is simtec 56.5, ami így néz ki:

astra_ECU_csati_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Na erre varrjatok gombot! :excl:

Nemigazán sikerült bemásolni a képet a diagnosztikai csatlakozóról, de itt a linkje:

http://kepfeltoltes.hu/view/101128/astra_E...ltoltes.hu_.jpg

Nem akarlak megsérteni, de mindegyik 96 után Astrának ilyen a csatlakozója és nem azért mert Simtec. :(

Link to comment
Megosztás:

Pont hogy nem. Csak akkor világít, ha tartósan rossz értéket kap vissza a lambdától, hiába korrigál az ECU. Haverom Corsájában is motorféknél kialudt, de tartósabb haladásnál (folyamatos gázpedál nyomás) egy idő után kivillant és folyamatosan világított, aztán hosszabb motorféknél vagy lámpás állásnál egy idő után ismét nem jelzett. Ettől függetlenül eltárolja a hibát. Vannak hibák, amiket folyamatosan jelez sárga lámpával, de a lambdaszondánál nem. Szóval a kódot jó lenne tudni, mert van háromféle csak lambda esetén: a 13-as, 44-es és 45-ös. Aztán az is lehet, hogy nem ez a baj, bár más nagyon nem lehet. Esetleg a váltások utáni gázadásra, nem torpan meg, majd kap erőre a motor? Mert ez is a lambdaszonda kezdődő halálát jelzi és ahogy döglik, úgy erősödik/durvul a jelenség. Nekem is ezt csinálja, de még nem anyázik rá az ECU.

Ami érdekes, hogy most megjártam oda-vissza Pécset és nem gyulladt ki, viszont végig állandó sebességgel haladtam ugye, de viszont a városban úgy 10 perc járatás után (gyorsítás-fékezés) magától kigyullad...

Link to comment
Megosztás:

Ma mentem az autóval és szakadó hóba egyszer csak megállt az autó és nem indult el volt benne benzin hallani is lehetett hogy az ac működik de azért lottyantottam be az injektorba benzint de nem indult el.Gondolom elektronikai hiba lehet de az a kérdésem hogy mi szokott így elromlani hirtelen??

Link to comment
Megosztás:

Ma mentem az autóval és szakadó hóba egyszer csak megállt az autó és nem indult el volt benne benzin hallani is lehetett hogy az ac működik de azért lottyantottam be az injektorba benzint de nem indult el.Gondolom elektronikai hiba lehet de az a kérdésem hogy mi szokott így elromlani hirtelen??

Vezérlés hogy van? :excl:

Link to comment
Megosztás:

Ma mentem az autóval és szakadó hóba egyszer csak megállt az autó és nem indult el volt benne benzin hallani is lehetett hogy az ac működik de azért lottyantottam be az injektorba benzint de nem indult el.Gondolom elektronikai hiba lehet de az a kérdésem hogy mi szokott így elromlani hirtelen??

Pl. generátor testkábel érintkezés probléma. Így jártam kb. 1 hónapja... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Vezérműszíj csere óta kb 15000 km-t ment az autó.

Hibalámpát nem dobott.

Nem lehet hogy a gyújtótrafó romlott el?

Elszakadhat a szíj bármikor, mondjuk nekem azonnal kigyulladt a sárga lámpa szakadáskor. Trafó is lehet vagy bármi elektromos, nézegesd végig a kábeleket, csatikat minden a helyén van-e. Ha elosztó-rotoros, abba is belekukkanthatsz. Attól hogy hibalámpát nem dobot még megróbálhatod kivillogtatni , hátha van eltárolt hiba.

Link to comment
Megosztás:

Elszakadhat a szíj bármikor, mondjuk nekem azonnal kigyulladt a sárga lámpa szakadáskor. Trafó is lehet vagy bármi elektromos, nézegesd végig a kábeleket, csatikat minden a helyén van-e. Ha elosztó-rotoros, abba is belekukkanthatsz. Attól hogy hibalámpát nem dobot még megróbálhatod kivillogtatni , hátha van eltárolt hiba.

Nem azért, mert az ECU tudta, hogy elszakadt. :( Lefulladásnál/leállásnál mindig felvillan ha közben gyújtáson van. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.