Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Ha szemből nézed a motorteret akkor a motor jobb oldalán lesz, vagyis pontosabban a szívótorok mellett. Le kell venni a légszűrőháztól jövő műanyag csövet ami megy a pillangószelepre első körben, lehet az EGR-t is érdemes egyúttal ha már arra jársz, és azt is kitakarítani. Ott lesz az EGR mellett, két 20as torx csavar fogja. Sztem megtalálod, az más kérdés hogy elég nehezen lehet hozzáférni, kell egy kis türelem mire kiszedi az ember.

Képem nincs róla, de ha keresgélsz egy kicsit neten akkor találsz., én szerelés közben nem szeretek fényképezgetni :)

Féktisztítóval tisztítsd, ha e után sem lesz jó akkor csere.

Köszönöm a leírást, ha csere lenne milyen márkát érdemes venni? Mennyibe kerül?

Link to comment
Megosztás:

Na ez eszembe se jutott,köszi a tippet remélem 1-2 óra alatt csak ki lehet cserélni.De biztos szerencsétlenkedni fogok a kivétellel és berakással ha jól emlékszem csak kis lyukak vannak amin meg kell próbálnom a szerkezetet bedugni.

Meg lehet csinálni egyedül, kényelmesen. És egyébként csak az eredeti mechanikát kell a helyére rakni és jó lesz. Max annyi a baj hogy a kar ami emeli az üveget általában el szokott csavarodni. Ha megigazítod, akkor minden a helyén lesz, de sztem felesleges bármit is kicserélni....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

:lol: :lol:

Ne röhögjél tudod hogy ez a mániám....az internet a tudás és a lehetőségek végtelen tárháza, már a tescóba sem indulok el anélkül hogy itthon meg ne nézzem mi mennyi... :D de még mindíg nem tudom milyen rugót vegyek hátra. Bontott gyárit, vagy találtam újat 5500-ért de az milyen lehet???? vagy menjen alá vekié-omegáé? :icon14: Neked nincs meg a gyári rugód?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tetőkárpit téma.

Találtam egy hirdetést, és innen veszek a fejem fölé új kárpit anyagot:

http://aprod.hu/hirdetes/tetokarpit-szovet-auto-karpit-harmad-aron-akcio-ID1Am2p.html

Nem ismerősöm az illető, csak máshol nem találok ilyet sehol. A világosszürke a hirdető állítása szerint nem rózsaszines, csak a fotó olyan róla, én arra mozdulok rá.

A régit ledrótkefézem, és a kéregre az újat felragasztom, legalábbis ez a terv. Ha tudtok jó spray-ragasztót a művelethez, kérlek szóljatok, mert azt még nem találtam. Köszi!

Üdv. Csaba

Módosítva : felhasznaaloo
Link to comment
Megosztás:

Gcvane van ha az kell... :)

Az konkrétan milyen?

Tegnap este fölemeltük csáppal, két hátsó rugó helyből kiesett :lol: (nem, nem adom. Visszaraktam) :D

Hogyhogy és mi van az ültetéssel??? :D

Sziasztok, tetőkárpit téma.

Találtam egy hirdetést, és innen veszek a fejem fölé új kárpit anyagot:

http://aprod.hu/hirdetes/tetokarpit-szovet-auto-karpit-harmad-aron-akcio-ID1Am2p.html

Nem ismerősöm az illető, csak máshol nem találok ilyet sehol. A világosszürke a hirdető állítása szerint nem rózsaszines, csak a fotó olyan róla, én arra mozdulok rá.

A régit ledrótkefézem, és a kéregre az újat felragasztom, legalábbis ez a terv. Ha tudtok jó spray-ragasztót a művelethez, kérlek szóljatok, mert azt még nem találtam. Köszi!

Üdv. Csaba

Most a hypertescóban néztem valami sprét konkrétan az volt ráírva hogy kárpitragasztó, de valaki azt mondta a Praktikerben is ugyan olyan van.

Link to comment
Megosztás:

Hogyhogy és mi van az ültetéssel??? :D

Azé' esett ki. Nincs olyan hosszú, hogy a lógó hátsó hídtól fölérjen a fölső rugótányérig. Ha autó emel, rugó kiesik :D Viszont kib.szott bokorugró lett a nyárikkal. Téli kerékkel teljesen jó volt, most föltettem a nyárit, és annyival kisebb a 195/45-16 alatta, hogy elveszik. A csomiajtón a Low&Slow matricán áthúztam filccel a Low-t és kijavítottam Offroadra... Fölteszem a lökösöket, és megyek futóművezni, mert így szörnyű... :D

Link to comment
Megosztás:

Azé' esett ki. Nincs olyan hosszú, hogy a lógó hátsó hídtól fölérjen a fölső rugótányérig. Ha autó emel, rugó kiesik :D Viszont kib.szott bokorugró lett a nyárikkal. Téli kerékkel teljesen jó volt, most föltettem a nyárit, és annyival kisebb a 195/45-16 alatta, hogy elveszik. A csomiajtón a Low&Slow matricán áthúztam filccel a Low-t és kijavítottam Offroadra... Fölteszem a lökösöket, és megyek futóművezni, mert így szörnyű... :D

Az igen....nem azért szoktak gátlót cserélni ültetéskor?

Konkretan sztem tok uolyan. Majd melo utan meg kell merjem masnak.

Még mindíg nem találtam itt a környéken, szóval lehet érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Az igen....nem azért szoktak gátlót cserélni ültetéskor?

Nem. Azért, hogy ne iksz centivel alacsonyabban billegjen, hanem tartson, és lengéscsillapítson. (kicsit határozottabban, mint ami benne volt. Ettől függetlenül, ez már a keményebb, rövidebb lengéscsillapító, de nem az a dolga, hogy a felemelt autó lógó hídját magasabban tartsa :D Mindenesetre jövő hónapban megyünk lejjebb, mert katasztrófa hogy hogy néz ki. be tudok nyúlni az első kerék fölé...

Link to comment
Megosztás:

Nem. Azért, hogy ne iksz centivel alacsonyabban billegjen, hanem tartson, és lengéscsillapítson. (kicsit határozottabban, mint ami benne volt. Ettől függetlenül, ez már a keményebb, rövidebb lengéscsillapító, de nem az a dolga, hogy a felemelt autó lógó hídját magasabban tartsa :D Mindenesetre jövő hónapban megyünk lejjebb, mert katasztrófa hogy hogy néz ki. be tudok nyúlni az első kerék fölé...

El tudom képzelni hogy kétségbe lehetsz esve...képzeld akkor az omega rugóval lehet a fejem is befér majd.

Link to comment
Megosztás:

Nem. Azért, hogy ne iksz centivel alacsonyabban billegjen, hanem tartson, és lengéscsillapítson. (kicsit határozottabban, mint ami benne volt. Ettől függetlenül, ez már a keményebb, rövidebb lengéscsillapító, de nem az a dolga, hogy a felemelt autó lógó hídját magasabban tartsa :D Mindenesetre jövő hónapban megyünk lejjebb, mert katasztrófa hogy hogy néz ki. be tudok nyúlni az első kerék fölé...

Mivel? Vonalzó élével? Vagy késpengével? :D

Felháborító!

Link to comment
Megosztás:

Nem. Azért, hogy ne iksz centivel alacsonyabban billegjen, hanem tartson, és lengéscsillapítson. (kicsit határozottabban, mint ami benne volt. Ettől függetlenül, ez már a keményebb, rövidebb lengéscsillapító, de nem az a dolga, hogy a felemelt autó lógó hídját magasabban tartsa :D Mindenesetre jövő hónapban megyünk lejjebb, mert katasztrófa hogy hogy néz ki. be tudok nyúlni az első kerék fölé...

Orvost neki!!!! :D

(azért vicces lehet egy lendületből vett púposabb vasúti átjárónál mikor kihullik a rugó. :) )

Link to comment
Megosztás:

Orvost neki!!!! :D

(azért vicces lehet egy lendületből vett púposabb vasúti átjárónál mikor kihullik a rugó. :) )

nem esik ki, csak ha magasabbra emeljük mint ameddig leér a kerék.. A lendületesen vett vasúti átjáró meg azt se tudom mi :D egyébként krokival cseréltem kereket, és akkor se esik ki. Csak ha mind a két hátsó kerék a levegőben van. Azért az viszonylag ritka :lol:
Link to comment
Megosztás:

Oké, de a Gabi alatt nem túl átlagos felhasználás történt :D

Amúgy a telók mennyit tartanak? Mert amiket kivettem unixosak azok semmit, ahová nyomom őket ott maradnak. Nem kellene ezeknek is kiugrani mint pölö a csomitartó teleszkópnak? Nem emlékszem már a régiek milyenek voltak. :icon14:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy a telók mennyit tartanak? Mert amiket kivettem unixosak azok semmit, ahová nyomom őket ott maradnak. Nem kellene ezeknek is kiugrani mint pölö a csomitartó teleszkópnak? Nem emlékszem már a régiek milyenek voltak. :icon14:

Nekem kitolják magukat szépen lassan, de nem úgy műkszik mint a csomié. inkább próbáld meg ki-berángatni, az kevésbé fog menni :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.