Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

0105 a MAP szenzor, alias szívócső-vákum mérő eszköz.

Nézd már meg, nincs-e szétégve a gyújtáskapcsolód, mert felmerült egy ilyen gyanú bennem :D

A slussz végén van felrögzítve egy fekete műanyag, amiből a kábelek mennek ki, azt kéne megnézni,

hogy a kontaktok nincsenek-e megégve benne. Meg továbbra is gyanús az a relé, ami az injektornál szakít.

Első körben meg kell pucolni az egyvezetékes jeladót és a csatiját, mert elég szerencsétlen megoldás. Aztán meg kell

nézni a kábelköteget, nincs-e sérülés valahol. Aztán meg lehet kiszedni a műszeregységet, mert lehet hogy azon kontaktos.

Persze, azon meg a karbit kell néha pucolni, állítani, és kicsit nehezebb a hidegindítása is :D

Na, megoldódott a hőfokkijelzős dolog!!! Szétszedtem a műszerfalat, elsőre nem volt egyszerű. A hátulján van egy áramkör, de nem olyan, mint amit várna az ember, egy vastagabb nyáklemezen, hanem egy hajlékony vacak, amit ráadásul nem véd semmi pl. a kosztól. Na ehhez érintkeznek a sokpólusú csatlakozók, itt volt kontakt hiba, ami nem is csoda ilyen technikai megoldás mellett. Kicsit megtisztogattam, most jó.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ma este a világításkapcsolóm ment tönkre.Úgy kezdődött,hogy a fűtésfúvókából (ami a bal oldalon

van a kapcsoló fölött) furcsa fanyar szag jött ki.Először arra gondoltam,hogy a pollenszűrő koszos vagy ilyesmi,

úgyis tervbe van a csere szóval nem baj!Csakhogy mikor hazaértünk,bepakolunk a kocsiból ,állnék be a garázsba

felkapcsolom a világítást és ...semmi,se elöl se hátul .Próbálom a többit:féklámpa,tolatólámpa,index,vészvillogó minden működik,biztosítékok jók

csak a helyzetjelző-tompított-távolsági és ködlámpa nem!Holnap reggel szétszedem és meglesem mi van a kapcsolóval!

Remélem könnyen orvosolható,mert délelőtt lenne egy Debreceni utam!Bár odáig lámpa nélkül is elmegyek,

legfeljebb,ha megállítanak,magyarázkodok kicsit (vagy sokat)!

Link to comment
Megosztás:

Sima 55-ös égők vannak benne?

Ez mit jelent? H4-es tipus?

A céges autómban, mostanában többször kellett cserélni, és abban ilyen van.

Na akkor szidtam a német mérnököket is! (Ford Fiesta)

Eszméletlen, hogy milyen nehéz abban izzót cserélni!

Apropó!

OFF

topic a kérdésem, de hátha ismeri valaki ezeket is.

A cégem ragaszkodik ezekhez, és jónéhányat vettek már belőle.

Mikor én kaptam, nagyjából egy éve, akkor éppen 6-ot vettek.

Ha jól tudom 1,4 es Peugeot 206-os motorja van benne. (Bár azért a Ford felirat van rajta!)

Az enyémen kívűl már mindegyik leállt már, azonos hibával. Az egyik srác, még haza

sem ért vele Pécsre, már szállítani kellett. (Tréler) (Az enyém 35000-nél jár)

Valami üzemanyagszállító gumi alkatrész adja meg magát, és sehova tovább!

Egy szegedi kollégáé a pályán adta meg magát.

Nos, Pénteken én is diesel szagot éreztem. És ilyen hülye a rendszer! Pestre kell szervízbe

vinnem! Hétfőn viszem, és f...sok is rendesen, hogy oda érek e vele!?

Hallottatok a Fiesták ilyen hibájáról?

ON

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem,megégett,elfolyt a világításkapcsolóm egy érintkezőjénél a műanyag!

Ma Debrecenbem megpróbálok venni bontóban ,ha nyitva lesz!Remélem az újjal,jó lesz,mert azon a részen is van egy kis égésnyom

ami benn van a karosszéria felől és azt meg úgy nézem macerás lenne lebontani.

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem,megégett,elfolyt a világításkapcsolóm egy érintkezőjénél a műanyag!

Ma Debrecenbem megpróbálok venni bontóban ,ha nyitva lesz!Remélem az újjal,jó lesz,mert azon a részen is van egy kis égésnyom

ami benn van a karosszéria felől és azt meg úgy nézem macerás lenne lebontani.

És mekkora égők vannak benne? 55 vagy 100W-os?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is nézd meg az égőket, mert ha nagyobb mint 55W, akkor azért égett szét a kapcsolód (és valszeg

a lámpa foncsor is, azért nem látod erősebbnek).

Ford Fiesta 1.4TD van nálunk is 7db a cégnél, de egyiknek sincs baja, jól bírják a kiképzést. Lassan két évesek,

és 100000km közelében járnak.

Link to comment
Megosztás:

ennél jobbat nem tudtam csinálni, vaku nélkül sötét lett

de azt hiszem, így is kivehető a kopás

a keresztben futó fényes csík az

kb. 40%-án van a kúpnak

alapjárat többé kevésbé rendben

néha nagyon leengedi, 4-500 körülre, aztán mikor elkezd fulladozni, fel 1200-ra

nem sűrűn csinálja, de akkor gondolom ez leeht az oka

PIC_0028_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

...

néha nagyon leengedi, 4-500 körülre, aztán mikor elkezd fulladozni, fel 1200-ra

nem sűrűn csinálja, de akkor gondolom ez leeht az oka

...

Ami ebből látszik az alapján azt mondom ennyi minden autóban van. Ha esetleg picit barázdás, akkor csiszolj rajta egy keveset, de nagyon nem kell aggódni, a kosz úgyis eltömíti a pici réseket.

Link to comment
Megosztás:

ennél jobbat nem tudtam csinálni, vaku nélkül sötét lett

de azt hiszem, így is kivehető a kopás

a keresztben futó fényes csík az

kb. 40%-án van a kúpnak

alapjárat többé kevésbé rendben

néha nagyon leengedi, 4-500 körülre, aztán mikor elkezd fulladozni, fel 1200-ra

nem sűrűn csinálja, de akkor gondolom ez leeht az oka

Szerintem ha nem zár rendesen,akkor megemelkedik a fordulatszám.

Ha felmelegedett a motorod üzemi hőre,akkor ejti lejebb a fordulatszámot?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is nézd meg az égőket, mert ha nagyobb mint 55W, akkor azért égett szét a kapcsolód (és valszeg

a lámpa foncsor is, azért nem látod erősebbnek).

Megnéztem:60/55W Tungsram duolux van benne.(mind a kettő)

Szerintem a kapcsolóm lett zárlatos vagy ilyesmi,mert amikor szétszedtem kiesett belőle egy pici érintkező.

Lehet az ékelődött be valahova és az okozta a hibát.

Most viszont világítás nélküli vagyok,ami nem az igazi.Holnap reggel is mennem kell Debrecenbe.

Nem lehetne valahogy összezárni a csatlakozóban az érintkezőket,hogy legalább tompítottam legyen,míg Debibe beérek,ott úgyis veszek kapcsolót!

Link to comment
Megosztás:

Az enyémnek sem tökéletes az alapjárata,ha üresben picit 1100-1200 körül tartom a fordulatot,majd lelépek a pedálról,mindig le akar fulladni. De még sosem állt le,csak nehezen talál vissza alapjáratra. Vagy ez ilyen másnak is? Mindegy,én is csináltam képet anno,enyém is ferdén kopott:

267785905k_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ford Fiesta 1.4TD van nálunk is 7db a cégnél, de egyiknek sincs baja, jól bírják a kiképzést. Lassan két évesek,

és 100000km közelében járnak.

Nálunk is rengeteg ilyen járgány van. Kb. 40. Csak ezzel a 6-al van gond.

Azóta is vettek már néhányat. Újjabban Conet helyett is ezt veszik. :D

Gondolom egy hibás sorozat volt.

Remélem holnap nem fog megállni alattam!

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem:60/55W Tungsram duolux van benne.(mind a kettő)

Szerintem a kapcsolóm lett zárlatos vagy ilyesmi,mert amikor szétszedtem kiesett belőle egy pici érintkező.

Lehet az ékelődött be valahova és az okozta a hibát.

Most viszont világítás nélküli vagyok,ami nem az igazi.Holnap reggel is mennem kell Debrecenbe.

Nem lehetne valahogy összezárni a csatlakozóban az érintkezőket,hogy legalább tompítottam legyen,míg Debibe beérek,ott úgyis veszek kapcsolót!

Megjártam Debrecent(ködben, vészvillogóval), ott vettem vílágításkapcsolót 4 ezerért, most minden kiválóan működik!

Link to comment
Megosztás:

0105 a MAP szenzor, alias szívócső-vákum mérő eszköz.

Nézd már meg, nincs-e szétégve a gyújtáskapcsolód, mert felmerült egy ilyen gyanú bennem

A slussz végén van felrögzítve egy fekete műanyag, amiből a kábelek mennek ki, azt kéne megnézni,

hogy a kontaktok nincsenek-e megégve benne. Meg továbbra is gyanús az a relé, ami az injektornál szakít.

Megnéztem a kapcsolót, minden rendben találtam. A relét kicseréltem de azóta is marha nehezen indúl. Közben találtam egy másik relét is ami az injektor van rákötve... Ez egy időkapcsolós relé, amihez a gázhoz van köze szerintem.

Viszont egy valamit nem értek: A múltkor lehúztuk a benzin visszafolyó csövet. Ha jól tudom ezen kéne visszafolynia a benzinnek amit a nyomásszabályzó átenged. Viszont nekünk soha egy cseppnyi benya sem jött rajta. Rossz lenne valami?

Másik: A tankszellőző szelepen aktív szenet találtam :D Már erről olvastam itt a fórumon... De arra a megállapításra jutottam, hogy ez miatt még be kéne indúlni az autónak...

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a kapcsolót, minden rendben találtam. A relét kicseréltem de azóta is marha nehezen indúl. Közben találtam egy másik relét is ami az injektor van rákötve... Ez egy időkapcsolós relé, amihez a gázhoz van köze szerintem.

Hát eddig arról a reléről beszéltünk... :D Azt kéne megnézni, ami az injektort szakítja :D

Ha beindul, akkor megy rendesen, vagy erőhiányos?

Link to comment
Megosztás:

Hát is-is. Fater azt mondja, hogy mostanában már erőtlenebb is, néha rángat, máskor viszont jó.

Ja de én két relét találtam. Egy a vezérlőegység melett van (nem az benzin pumpa reléje), egy motortérben. A motortérben az időkapcsolós van. Na ez biztos az injektorra van kötve. Ha lesz időm kimérem. Viszont most mikor ott a motortérben keresgéltem észrevettem, hogy valamelyik vezeték benzines, csak nem tom mitől. Üzemanyagcsövet ok, azokat átnéztem. esetleg eresztene az injektor O gyűrűje?...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.