Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

egyébként ennek a működési hibája, befolyásol valamit az autóval kapcsolatban?

vagy csak nem jó és ennyi. B)

Ha a sebesség jeladó hibájából nem csinálja, akkor gőz van. Ha csak valamiért nem csinálja, akkor ez van, sprite.

Viszont nem értem hogy miért nem csinálja, nekem még a dízelben, a sebességjeladó nélküli műszeregységgel is megcsinálja. Rendes TID van benne, (óra-dátum-hőmérő), vagy csak DID?

Link to comment
Megosztás:

Ha a sebesség jeladó hibájából nem csinálja, akkor gőz van. Ha csak valamiért nem csinálja, akkor ez van, sprite.

Viszont nem értem hogy miért nem csinálja, nekem még a dízelben, a sebességjeladó nélküli műszeregységgel is megcsinálja. Rendes TID van benne, (óra-dátum-hőmérő), vagy csak DID?

óra-dátum az biztos, de hőmérsékletet még nem láttam.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm Uram! :D

most jön az, hogy belerakom a BC-ét.

Viszont te tudod esetleg, hogy a vízhőfokmérőnek mi adja a jelet?

mert az enyém egyik napról a másikra kimúlt.

Egy jeladója van a motorba beletekerve, viszonylag magasan (ott szokták légteleníteni a népek a hűtőrenCCert) pontosan nem tudom hogy hol lakik, még sose volt dolgom vele B)

Link to comment
Megosztás:

Egy jeladója van a motorba beletekerve, viszonylag magasan (ott szokták légteleníteni a népek a hűtőrenCCert) pontosan nem tudom hogy hol lakik, még sose volt dolgom vele B)

igen, az a hengeres jeladó, azt cseréltem ki egy vadi újra.

az lenne megint sz@r? :D

Link to comment
Megosztás:

Ott van a jeladó a piros nyíl hegyén....

http://pics.coldline.hu/pics/211023-20110414-P566qK.jpg

azt cseréltem ki vadi újra, és mégse mér.

mielőtt kicseréltem volna, állandóan azt csinálta, hogy hol felugrott valameddig, aztán meg menet közben lesett vissza "0"-ra.

kicseréltem, egy darabig ment, aztán semmi.

de most járattam sokáig a motort, és a venti se kapcsol be.

kezd érdekes lenni a dolog.

Link to comment
Megosztás:

azt cseréltem ki vadi újra, és mégse mér.

mielőtt kicseréltem volna, állandóan azt csinálta, hogy hol felugrott valameddig, aztán meg menet közben lesett vissza "0"-ra.

kicseréltem, egy darabig ment, aztán semmi.

de most járattam sokáig a motort, és a venti se kapcsol be.

kezd érdekes lenni a dolog.

Oszt víz van benne? B) :D Üzemanyagszint jelző nem játszik hülyeségeket?

Link to comment
Megosztás:

Oszt víz van benne? B) :D Üzemanyagszint jelző nem játszik hülyeségeket?

Az egész autó hülyeségeket játszik velem :)

de van benne víz, és a tankóra is biztos jó, mivel pont annyit mutat, mint amennyi van benne.

A piros mező felé mostanság ritkán tankolok, így azt keveset helyesen mutatja :(

Link to comment
Megosztás:

azt cseréltem ki vadi újra, és mégse mér.

mielőtt kicseréltem volna, állandóan azt csinálta, hogy hol felugrott valameddig, aztán meg menet közben lesett vissza "0"-ra.

kicseréltem, egy darabig ment, aztán semmi.

de most járattam sokáig a motort, és a venti se kapcsol be.

kezd érdekes lenni a dolog.

A venti nekem is nagyon ritkán kapcsol be, általában csak nyáron dugóban, ez még nem biztos, hogy baj. A jeladó alatt légbubi szokott megrekedni, ami meghamisítja a működését, ha kitekered, nincs ott levegő?

Link to comment
Megosztás:

A venti nekem is nagyon ritkán kapcsol be, általában csak nyáron dugóban, ez még nem biztos, hogy baj. A jeladó alatt légbubi szokott megrekedni, ami meghamisítja a működését, ha kitekered, nincs ott levegő?

ezt még nem néztem, de amikor cseréltem azt tudom, hogy megégett a kezem B)

de mindjárt megnézem azt is.

ha az nem akkor passz, hogy mi lehet vele.

Link to comment
Megosztás:

Előfordulhat, ki kell mérni a jeladót hidegen, melegen, valaki tudja a helyes értékeket...vagy ha nem akkor majd kimérem én is aztán összehasonlítjuk.

átnéztem mindent, nem találtam törést a kábelen, kábeleken.

kivettem a jeladót és egyből a víz jön, nincs levegő.

szóval..... marad a kimérése.

Link to comment
Megosztás:

Előfordulhat, ki kell mérni a jeladót hidegen, melegen, valaki tudja a helyes értékeket...vagy ha nem akkor majd kimérem én is aztán összehasonlítjuk.

Hidegen (kb. 6fok) majdnem 2000ohm ellenállású, üzemmeleg motornál pedig csak 100ohm. A kettő között pedig a tendencia a lényeges nem a konkrét ellenállás és hőfokérték.

Link to comment
Megosztás:

ezt még nem néztem, de amikor cseréltem azt tudom, hogy megégett a kezem B)

de mindjárt megnézem azt is.

ha az nem akkor passz, hogy mi lehet vele.

Húzd le a csatit a jeladóról, és nyomd le testre a madzagot. A műszernek fel kell mennie plafonig ha ráadod a gyújtást. Ha meg sem mozdul rossz a műszer. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítenétek?

2001-es X16SZR Caravanom van.

Ha a 16 érintkezős diagnosztikai csatin összezárom az 5-öst a 6-ossal, és ráadom a gyújtást, ennyiszer villog:

10-2-10-10, 10-2-10-10, 10-2-10-10

10-1-7-10, 10-1-7-10, 10-1-7-10

Meg tudnátok mondani, mit jelentenek ezek a kódok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítenétek?

2001-es X16SZR Caravanom van.

Ha a 16 érintkezős diagnosztikai csatin összezárom az 5-öst a 6-ossal, és ráadom a gyújtást, ennyiszer villog:

10-2-10-10, 10-2-10-10, 10-2-10-10

10-1-7-10, 10-1-7-10, 10-1-7-10

Meg tudnátok mondani, mit jelentenek ezek a kódok?

200-as hibakód: valami injektor hibakód

170-es hibakód: valami lambda hiba

Remélem segít vmit B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre eljutottam odáig, hogy "csak" össze kell rakni a kocsit, de a hátsó ablaktörlővel elakadtam.

Nem tudna valaki a ferdehátúsok közül köldeni egy képet a hátsó ablaktörlő motor rögzítéséről? A tengelyen lévő két ferdén hasított gumi sehogy sem akar illeszkedni a csomiajtóhoz.

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Gondban vagyok a paripámmal!

Jelenség a következő, hidegen-melegen egyaránt és a nyári időszakban.

Folyamatos tempónál mikor csak tartom a fordulatot nem gyorsítok, bármely fokozatbak rángat a motor.

Nem durván de rángat.

Amint odalépek gyorsít rendesen. A jelenség van, hogy megszűnik és akkor pár napig, hétig megvagyunk.

Másik problémám ez is esetleges, gyorsításkor erőtlenkedik majd egyszer csak nekilódul.

Már volt gyertyacsere+kábel amikor jelentkezett az 1 hiba de semmi eredménye.

Közeleg a jó idő és már előre félek a nyakrándulástól.

Ha van tapasztalat az ügyben ne fogjátok vissza!

köszi Tafi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.