Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Ok,holnap előkerítem...köszi a segítséget!!!!

Esetleg lenne látatlanban tipped hogy mi lehet a gondom?Előző oldal...B)

Ilyet tud okozni EGR, halódó lambda, de akár légtömegmérő/map-szenzor is. Legjobb lenne, ha kivillogtatnád, hátha van benne újabb hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Milyen légtömegmérő került bele?

A friss hibakód mit ad ki?

Most hirtelenjében nem tudom milyen márka,de mindíg ugyanazt a kódot köpi:73-légtömegmérő-fesz.túl alacsony B)

Az nem lehet hogy a lambda szarakodik,csak nem szélsőséges értékeket közvetit,és ezért nincs csekkendzsin?

Link to comment
Megosztás:

Hááát.... Ha olcsón kapsz egy jó állapotút, akkor felesleges vele kínlódni! :D

Mennyi körül van egy F-es tank? B)

Hát urak nem is gondoltam volna de megúsztam az utángyártottal ÉS nem volt vészes az ára sem a csergnél 18 jó magyar ft. rgó nem érdemes használt után rohangálni. Kellemes meglepetés 4-5 éve még ismerősömnek 90 papír volt a csere bár neki sos volt.

Ami viszont tuti kicsi meló még van vele a festése gyatra a két oldal illesztésénél (sajtolás) fém tiszta így nem szabad felszerelni, én adtam neki:

http://pics.coldline.hu/pics/213443-20110418-ilTY2n.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hát urak nem is gondoltam volna de megúsztam az utángyártottal ÉS nem volt vészes az ára sem a csergnél 18 jó magyar ft. rgó nem érdemes használt után rohangálni. Kellemes meglepetés 4-5 éve még ismerősömnek 90 papír volt a csere bár neki sos volt.

Ami viszont tuti kicsi meló még van vele a festése gyatra a két oldal illesztésénél (sajtolás) fém tiszta így nem szabad felszerelni, én adtam neki:

http://pics.coldline.hu/pics/213443-20110418-ilTY2n.jpg

annyiért autót veszek bazzeeee B)

Link to comment
Megosztás:

Így hírtelen nem találom a saját képeimet a hátsó ablaktörlő motorról, pedig direkt ilyen esetekre lefotóztam mindent részletesen a javításakor... (de mivel ilyen nagy rend van a gépemen, sehol sem találom)

De itt egy Vaterás kép! Hátha segít!

Amúgy a gumik ferde részei szembe vannak egymással, úgy illeszkednek, kötöttük a kaszni! B)

Köszi, sokat segített. Nekem rossz gumit adtak (meredekebben van ferdére vágva), valamint a takaró műanyag sincs meg.

Link to comment
Megosztás:

Hát urak nem is gondoltam volna de megúsztam az utángyártottal ÉS nem volt vészes az ára sem a csergnél 18 jó magyar ft. rgó nem érdemes használt után rohangálni. Kellemes meglepetés 4-5 éve még ismerősömnek 90 papír volt a csere bár neki sos volt.

Ami viszont tuti kicsi meló még van vele a festése gyatra a két oldal illesztésénél (sajtolás) fém tiszta így nem szabad felszerelni, én adtam neki:

http://pics.coldline.hu/pics/213443-20110418-ilTY2n.jpg

Vigyázz vele! A képen is látszik hogy lyukas! Több helyen is!

B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Hátha esetleg tud valaki jó tanácsot adni. 93-as 1.4 benzines F astrám van.2 napja rakoncátlankodik, egyszer indul, egyszer nem. Addig már eljutottam, hogy az AC PUMPÁNÁL van a hiba. Gyujtás ráadásakor nem mindig jön a kis zörgő hang felőle, ilyenkor nem is induk. A hátsó űlés alatt megtaláltam a kis fekete csatlakozót, megmozgattam és indult, majd megint nem, megkopogtattam, megint indul, majd megint nem. Ez érintkezési hiba a csatlakozónál, vagy sima ac pumpa csere?????

Ha csere, akkor ESETLEG VALAKINEK VAN VÉLETLENÜL EHHEZ VALÓ AC PUMPÁJA, ÁTVENNÉM.

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Hátha esetleg tud valaki jó tanácsot adni. 93-as 1.4 benzines F astrám van.2 napja rakoncátlankodik, egyszer indul, egyszer nem. Addig már eljutottam, hogy az AC PUMPÁNÁL van a hiba. Gyujtás ráadásakor nem mindig jön a kis zörgő hang felőle, ilyenkor nem is induk. A hátsó űlés alatt megtaláltam a kis fekete csatlakozót, megmozgattam és indult, majd megint nem, megkopogtattam, megint indul, majd megint nem. Ez érintkezési hiba a csatlakozónál, vagy sima ac pumpa csere?????

Ha csere, akkor ESETLEG VALAKINEK VAN VÉLETLENÜL EHHEZ VALÓ AC PUMPÁJA, ÁTVENNÉM.

Előre is köszi a segítséget.

Nézd meg az érintkezőket, esetleg mérd ki multiméterrel. :D

Ha minden okés, akkor AC, gyanús amúgy, hogy megfáradt 93óta. B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Hátha esetleg tud valaki jó tanácsot adni. 93-as 1.4 benzines F astrám van.2 napja rakoncátlankodik, egyszer indul, egyszer nem. Addig már eljutottam, hogy az AC PUMPÁNÁL van a hiba. Gyujtás ráadásakor nem mindig jön a kis zörgő hang felőle, ilyenkor nem is induk. A hátsó űlés alatt megtaláltam a kis fekete csatlakozót, megmozgattam és indult, majd megint nem, megkopogtattam, megint indul, majd megint nem. Ez érintkezési hiba a csatlakozónál, vagy sima ac pumpa csere?????

Ha csere, akkor ESETLEG VALAKINEK VAN VÉLETLENÜL EHHEZ VALÓ AC PUMPÁJA, ÁTVENNÉM.

Előre is köszi a segítséget.

Jövő hét vége fele lesz egy fölös AC pumpám, ha érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Hátha esetleg tud valaki jó tanácsot adni. 93-as 1.4 benzines F astrám van.2 napja rakoncátlankodik, egyszer indul, egyszer nem. Addig már eljutottam, hogy az AC PUMPÁNÁL van a hiba. Gyujtás ráadásakor nem mindig jön a kis zörgő hang felőle, ilyenkor nem is induk. A hátsó űlés alatt megtaláltam a kis fekete csatlakozót, megmozgattam és indult, majd megint nem, megkopogtattam, megint indul, majd megint nem. Ez érintkezési hiba a csatlakozónál, vagy sima ac pumpa csere?????

Ha csere, akkor ESETLEG VALAKINEK VAN VÉLETLENÜL EHHEZ VALÓ AC PUMPÁJA, ÁTVENNÉM.

Előre is köszi a segítséget.

Én kihúztam az csatiból a lábakat, hajtottam az érinkező részén azóta jó.

Link to comment
Megosztás:

A szintjelzős kiegyenlítőtartály-kupak felmegy a sima kupak helyére? (Vagy sajna tartályt is kell cserélni hozzá?) B)

Rámegy.

Nekem is később került be a bc-vel a szintjelzős kupak. Egyik ki csavar másik meg be.

Semmivel nem különbözik. Annyiba hogy az úszós. Ehhez nem kell tartály csere. A ablakmosó szintjelzőhöz viszont igen. Vagy kifúrod a simát helye benne van. :D Ezt csak bónusznak írtam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Hosszabb motorfékezéskor felgyullad a motorhibajelző lámpa. Az EGR szelepet már kitisztítottam, működik is, bár ez nem elektronikus vezérlésű. Amikor újra indítok, eltűnik a hiba jel. Hiba kódot nem villog ki B) , úgy hogy nem tudom mi lehet. Van valami ötletetek?

Köszönettel, Laci

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.