Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Ha úgy van kötve, mint nekünk a corsa, akkor be tudod tolni.

Az egy dolog, hogy világítanak, de nem halványulnak el egyáltalán, ha próbálsz indítózni? Pattintsd ki azt a kis ablakot a kormány alatt, és azon benyúlva mozgasd meg a kábeleket a gyújtáskapcsolón, közben próbálj indítózni.

Amúgy hogy érted, hogy a riasztó nem kapcsol ki? B)

Nagyon pici elhalványodást tapasztalok, persze nem olyan mikor forog az önindító de picit halványodik. A riasztó kikapcsol, de hátha valami immo baj van...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget Breki, Zotya és Dáwid!

Betoltuk,elmentünk vele a szerelőhöz meglátjuk a leszerelés után mit mond.

Megállás után próbáltam indítózni, de a probléma még mindig fentállt. Olyan egyszerűen nem pattan az ki B)

Kettő darab csavar, valamint a kalapácsolós módszert igazán megcsinálhattad volna. Ezt bárki megtudja. :D

Link to comment
Megosztás:

http://pics.coldline.hu/pics/222359-20110430-oLmtW3.jpg

Sziasztok!

Valaki árulja el nekem legyen szíves,hogy a jelölt cső micsoda,vagyis mi célt szolgál,és mekkora gond hogy a képen látható bilincs nincs rajta.

Van valami köze az alapjárathoz??Csak mert az enyémen nincs bilincs és elég lötyögős..... B)

Háát ha lecsúszik akkor picit trutyis lessz ott minden :D .

Amúgy a "kartergáz" (lehet rosszul irom....) azon megy vissza a némi kenés és elégetés céljából a fojtószelepházba.

Link to comment
Megosztás:

Háát ha lecsúszik akkor picit trutyis lessz ott minden B) .

Amúgy a "kartergáz" (lehet rosszul irom....) azon megy vissza a némi kenés és elégetés céljából a fojtószelepházba.

A kartergázcső az a másik, ami a nívópálca mellett megy fel a karterből. Amit Te mutatsz, az pedig nem tudom mire szolgál, de meleglevegőt biztos ad...

Link to comment
Megosztás:

Jajj bocsiiii! Igy jobban hangzik:

Amúgy a vezérműházból (lehet rosszul irom....) azon megy vissza az olajgőz némi kenés és elégetés céljából a fojtószelepházba.

Akkor lehet hogy ezért húzgálja afordulatszámot még új alapjárati mocival is?....

Na majd holnap megkukkantom.

Amúgy az alapjárati moci melyik része felel a helyes fordulatszámért,a mechanikus vagy az elektonyikus?... B)

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet hogy ezért húzgálja afordulatszámot még új alapjárati mocival is?....

Na majd holnap megkukkantom.

Amúgy az alapjárati moci melyik része felel a helyes fordulatszámért,a mechanikus vagy az elektonyikus?... :D

Hát a motorvezérlő elektronikusan szabályozza a mechanikus alapjárati szelepet. :) Legalábbis nálam így van. Egy kis villanymotor mozgat ki-be egy kúpot. Tényleg mit szabályoz, levegőt, vagy benyát? B)

Link to comment
Megosztás:

Hát a motorvezérlő elektronikusan szabályozza a mechanikus alapjárati szelepet. :) Legalábbis nálam így van. Egy kis villanymotor mozgat ki-be egy kúpot. Tényleg mit szabályoz, levegőt, vagy benyát? B)

az csak levegőt szabályoz, mivel az injektor csak utána van ha központis akkor is :D

Link to comment
Megosztás:

Hát a motorvezérlő elektronikusan szabályozza a mechanikus alapjárati szelepet. :) Legalábbis nálam így van. Egy kis villanymotor mozgat ki-be egy kúpot. Tényleg mit szabályoz, levegőt, vagy benyát? B)

http://pics.coldline.hu/pics/222499-20110501-T5sc9h.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/222498-20110501-sydtiK.jpg

Az én alapjáratim így néz ki,két részből áll,ezért kérdeztem hogy melyik fele szabályoz,vagyis melyik hajlamosabb a meghibásodásra.. :D

Link to comment
Megosztás:

http://pics.coldline.hu/pics/222499-20110501-T5sc9h.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/222498-20110501-sydtiK.jpg

Az én alapjáratim így néz ki,két részből áll,ezért kérdeztem hogy melyik fele szabályoz,vagyis melyik hajlamosabb a meghibásodásra.. B)

Ez csak úgy szabályoz, hogy végrehajtja az ECU által küldött utasításokat!

Növeli a megkerülő levegő mennyiségét vagy csökkenti. Aszerint, hogy épp mi a szükséges.

Ha csökken a fordulatszám, akkor kicsit rányit, ha nő akkor meg zár egy kicsit. A hozzá szükséges benzin mennyiségét pedig a lambda-szonda jele alapján számítja az ECU.

Ahová a vezetékek csatlakoznak, ott van egy elektromotor, ami a másik mechanikus szelepet mozgatja.

Meghibásodásra mindkét rész hajlamos lehet. Az elektromotor zárlatos lehet vagy hasonló bajok, míg a másik rész a trutyiktól szorulhat...

Bár nem vagyok szakértő, én így gondolom a folyamatot. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez csak úgy szabályoz, hogy végrehajtja az ECU által küldött utasításokat!

Növeli a megkerülő levegő mennyiségét vagy csökkenti. Aszerint, hogy épp mi a szükséges.

Ha csökken a fordulatszám, akkor kicsit rányit, ha nő akkor meg zár egy kicsit. A hozzá szükséges benzin mennyiségét pedig a lambda-szonda jele alapján számítja az ECU.

Ahová a vezetékek csatlakoznak, ott van egy elektromotor, ami a másik mechanikus szelepet mozgatja.

Meghibásodásra mindkét rész hajlamos lehet. Az elektromotor zárlatos lehet vagy hasonló bajok, míg a másik rész a trutyiktól szorulhat...

Bár nem vagyok szakértő, én így gondolom a folyamatot. B)

THX!!

Link to comment
Megosztás:

Ez csak úgy szabályoz, hogy végrehajtja az ECU által küldött utasításokat!

Növeli a megkerülő levegő mennyiségét vagy csökkenti. Aszerint, hogy épp mi a szükséges.

Ha csökken a fordulatszám, akkor kicsit rányit, ha nő akkor meg zár egy kicsit. A hozzá szükséges benzin mennyiségét pedig a lambda-szonda jele alapján számítja az ECU.

Ahová a vezetékek csatlakoznak, ott van egy elektromotor, ami a másik mechanikus szelepet mozgatja.

Meghibásodásra mindkét rész hajlamos lehet. Az elektromotor zárlatos lehet vagy hasonló bajok, míg a másik rész a trutyiktól szorulhat...

Bár nem vagyok szakértő, én így gondolom a folyamatot. B)

Akkor eszerint, ha a lambdaszonda rosszul működik, akkor még túlfogyasztás is lehetséges? Meg az alapjáratimotor mechanikus részét sem árt időközönként kitakarítani. :D

Link to comment
Megosztás:

Igyvan, nemis kevés.

A legutóbbi teletank óta mentem 500 km-t, de ezt mind városi forgalomban. Így sacc/kb 10 L-t falt be 100-on. Városban azért ez nem annyira sok egy 1.8-asnak. Csak az én pénztárcámnak... Próbáljak ki egy másik lambdát esetleg, hátha azzal kevesebbet enne? Bár még sosem volt cserélve mióta nálam van az autó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 db kérdésem lenne.

1. Agila könyvében olvastam, hogy ha ráadod a gyújtást, akkor kivillan az ABS visszajelző. Ennek F Astra-n is így kell(ene) működnie? Family feszereltségű, 97-es kocsinkon megvan az ABS visszajelző, jobbról a 4. az alsó sorban, de sose villog-ég.

2. Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy a 75 000 km-es szervíz esetében miket kell megnézni, mit kellene cserélni stb.

jelenleg 74 248 km.

Ha tudna valaki válaszolni, ezekre, azt nagyon megköszönném.

Üdvözlettel,

Cosso B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.