Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Próbált már valaki javitani ablaktőrlő mototrt ?

A mozgásperiódusa féluton leáll...

De most már kezd kikönyököln

egyszer 1.5-éve szétkaptam megolajoztam .

ki volt kopva a tengelye , viszont nem volt lehetőségem megperselyezni van valakinek ötlete hogy javitsak az állapotán ?

Link to comment
Megosztás:

Próbált már valaki javitani ablaktőrlő mototrt ?

A mozgásperiódusa féluton leáll...

De most már kezd kikönyököln

egyszer 1.5-éve szétkaptam megolajoztam .

ki volt kopva a tengelye , viszont nem volt lehetőségem megperselyezni van valakinek ötlete hogy javitsak az állapotán ?

Pl.: 5000-ért veszel egyet kompletten szerkezettel együtt? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan képre lenne szükségem amin látszik a nyelestengelycsapágy..váltót kell cserélni az autómba vettem is bontottan egy sráctól aki aztmnodta 1.6ba biztos hogy jo meg tökmindegy összes 1.6ba jó aztán megvettem elvittem a szerelőhöz és msot ott áll a kocsim szétszedve mert ebbe a váltóba nincs meg a csapágy helye...Ugyanis a 94 utáni astrákhoz más váltó kell mint a 94előttiekbe...Az enyém 97-esNa ezt nevezem én autóbontásnak hogy azt sem tudja mibe jó h b***odjon meg:@Aztmondja van neki egy oylan ami kicsit másképp néz ki..szóval ha lenne vkinek ilyen képe szívesen megnézném hogy néz ki az ilyen váltó.Nehogy még egyszer átvágjon ez a gyökér.Köszi :lol:

Ilyen képeim vannak.

http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=211904

Link to comment
Megosztás:

HAli tudna valaki segiteni hogy az mit jelent hogyha az astran gyujtásra teszem és vilog folyamatosan a motor control lámpa???? És nem indl az autó!!!

Immobiliser anyázik. Lehet kiesett a kulcsból a kis fekete transzponder bizbasz. Vagy az immokarika nem jó. Lényeg, hogy immo baj van.

Link to comment
Megosztás:

Bontottat?

Persze, nem kell mindjárt újat venni. Futkozás szerelgetés, többet vesztesz mint egy bontottal. Nekem idáig csak a hátsó esett szét. Összeraktam átfúrtam csavarral anyával megfogattam és most szebben siklik mint vala :lol:

Teszveszre írd be ezt: "Opel Astra F bal első ajtó + sok alkatrész" a képek között találsz egy listát ott van benne hogy ablaktörlő motor + mechanika 4000 HUF plusz a posta 1690 futárral és meg van oldva a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

C14NZ eléggé szelephangja van a mocinak irták hogy vigyem el hézagállításra. Erröl tudtok valami linket adni hogyan is zajlik az egész? Házilag is lehet állítani vagy valami speckós módon történik ez?

Nem igen lehet szelephézagot állítani. Ugyanis Hidrótőkés..... Tehát mindig úgy áll ahogy kell. Nincs állítási lehetőség. Vagy átvertek. Vagy az az illető sem értett hozzá. Max hidrótőke csere. Vagy csak takarítás...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Új vagyok a fórumon.

Az idén áprilisban vettem egy 1996 végi f astra-t, sedant.

Elég összetett problémám lenne.Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

A szerelőm minden érintkezőt,csatlakozót,csövet kitakarított átnézett.Most vagyunk túl egy 1 hónapos szervízen.

Ki lett cserélve vezérmű szíj,vízpumpa,szimeringek,termosztát,benzin szűrő,benzin szivattyú,generátor szíj.

Volt az autó elektronikai szerelőnél.Ő szintén rendbe tette a kábeleket ( most már van fűtés,belső világítás...stb)

kicserélte az összeégett biztosíték táblát.Egyszóval szinte minden rendbe lett téve.

Az autó 1.6-os és 6 -6,5 litert eszik.

Mégis van 1 nagyon idegesítő probláma ami miatt az egész szervízelgetés indult.Van 1 narancssárga visszajelző lámpa,ami egy (szerintem) motort v váltót ábrázolna ,ilyen kis villámjellel a közepén ( talán motorkontroll lámpa lenne ???!!). Biztos tudjátok miről van szó.

És akármit csináltak a kocsival, ez a kis visszajelző változó kilóméterenként kigyullad.Amikor kigyullad akkor el kell telnie egy kis időnek mikorra érzékeli a gázadást,és néha meg is torpan.

Kérem aki tud segítsen, mert nem tudom mit is kéne még tenni.

Jah és normális ha a tanksapka lecsavarásánál szusszan egyet ??? Ugy h kivan fúrva a tanksapka....

Előre is köszi.

Üdv.:

Ádám Imre

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Új vagyok a fórumon.

Az idén áprilisban vettem egy 1996 végi f astra-t, sedant.

Elég összetett problémám lenne.Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

A szerelőm minden érintkezőt,csatlakozót,csövet kitakarított átnézett.Most vagyunk túl egy 1 hónapos szervízen.

Ki lett cserélve vezérmű szíj,vízpumpa,szimeringek,termosztát,benzin szűrő,benzin szivattyú,generátor szíj.

Volt az autó elektronikai szerelőnél.Ő szintén rendbe tette a kábeleket ( most már van fűtés,belső világítás...stb)

kicserélte az összeégett biztosíték táblát.Egyszóval szinte minden rendbe lett téve.

Az autó 1.6-os és 6 -6,5 litert eszik.

Mégis van 1 nagyon idegesítő probláma ami miatt az egész szervízelgetés indult.Van 1 narancssárga visszajelző lámpa,ami egy (szerintem) motort v váltót ábrázolna ,ilyen kis villámjellel a közepén. Biztos tudjátok miről van szó.

És akármit csináltak a kocsival, ez a kis visszajelző változó kilóméterenként kigyullad.Amikor kigyullad akkor el kell telnie egy kis időnek mikorra érzékeli a gázadást,és néha meg is torpan.

Kérem aki tud segítsen, mert nem tudom mit is kéne még tenni.

Előre is köszönöm.

Üdv.:

Ádám Imi

Hi!

Az a sárga lámpa motorhibát jelez. Meg lehet kérdezni tőle, mi a problémája pl. így házilagosan, vagy márkaszervizben műszeresen.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Az a gáz h volt már számítógépre rakva és semmit nem jelzett.

Mindenesetre próbáld meg így házilag is kifaggatni, hátha... Egyébként sosem alszik el a sárga lámpa, tehát gyújtás ráadásától leállításig folyamatosan világít? Csak mert lehet az még egy kábelhiba is az alapján, amit az összeégett biztitábláról meg elektromos problémákról írtál. Sőt, ilyen okokból akár az ECU is lehet hibás. Ezzel a hibakód kivillogtatással legalább kiderülne, hogy a lámpa csak valami zárlat miatt világít, vagy ténylegesen hibát jelez-e.

Link to comment
Megosztás:

üdv.

Hát megpróbáljuk mégegyszer ezt a hibakódos dolgot.

Egyébként van h 100 km-t megyek és nem gyullad ki,de van hogy 300 m után kigyullad.Ha leállítom akkor elalszik és kezdődik előről a dolog....vagy kigyullad 3-400 m után v később.

Ezek az elektromos cuccok teljesen fel lettek újítva.uj biztosíék doboz,uj kábelek stb

idáig csak erre a problémára 65 e ft-ot költöttem és a lámpa ég............

Nem lehet lambda szonda probléma?

A motornak mi hibája lehet egyébként?

Igaza volt annak az illetőnek,aki a fórum elején írta,hogy nagyon sokan csak gyilkolják az autót aztán ha kicsit törődni kellene velük,akkor meg eladják.

egyébként szolnok megyében nem tudtok valakit aki meg is tudná nézni,v kifaggatni a hibakódról az autót?Mert én annyira nem értek hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

C14SE 1992 Astra F caravan, manuál váltó.

A probléma a következő: Motorfék üzemmód vagy kismértékű gázelvétel ledadogtatja a gépet ha csak rövid motorfék mód van, ha hosszabb, kuplungolás után le is áll. Check engine sárgalámpa.

Mi okozhatja ezt? Ahogy olvasgattam EGR ebben nincs. Mit lehet ilyenkor házilag megnézni, hogy szűkíthető mi a baja?

Előre is kösz.

Hibakód van? Sárga lámpa motorjellel világít.

FPepe az előbb linkelte a kiolvasást, nem nagy ügy, 5 perc és többet tudsz egyből.

Link to comment
Megosztás:

Hibakód van? Sárga lámpa motorjellel világít.

FPepe az előbb linkelte a kiolvasást, nem nagy ügy, 5 perc és többet tudsz egyből.

Igen, de nekem ezt menet közben kéne megcsinálnom. Azt lehet? tehát ha leállítom dadogás vagy sárgalámpa után a motort, akkor újraindításkor nem lesz lámpa, teljesen normális minden. Ettől még fog írni valamit?

Továbbá, ez az utolsó hibakód amit kivillog?

Sajna szívódízeleken nöttem fel, elektronika az nem volt sehol :lol:

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de nekem ezt menet közben kéne megcsinálnom. Azt lehet? tehát ha leállítom dadogás vagy sárgalámpa után a motort, akkor újraindításkor nem lesz lámpa, teljesen normális minden. Ettől még fog írni valamit?

Továbbá, ez az utolsó hibakód amit kivillog?

Sajna szívódízeleken nöttem fel, elektronika az nem volt sehol :lol:

Köszi előre is.

Aszem a többször előforduló hibát tárolja, tehát nem menetközben kell. álló helyben leállított motornál. kb 3-4cm kábeldarab mindkét vége megblankolva, 10 pines csatinál A-B lábat összezár, gyújtás ráad(nem beindít), számol. megnéz a kódtáblán, de a linken le van írva minden

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Új vagyok a fórumon.

Az idén áprilisban vettem egy 1996 végi f astra-t, sedant.

Elég összetett problémám lenne.Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

A szerelőm minden érintkezőt,csatlakozót,csövet kitakarított átnézett.Most vagyunk túl egy 1 hónapos szervízen.

Ki lett cserélve vezérmű szíj,vízpumpa,szimeringek,termosztát,benzin szűrő,benzin szivattyú,generátor szíj.

Volt az autó elektronikai szerelőnél.Ő szintén rendbe tette a kábeleket ( most már van fűtés,belső világítás...stb)

kicserélte az összeégett biztosíték táblát.Egyszóval szinte minden rendbe lett téve.

Az autó 1.6-os és 6 -6,5 litert eszik.

Mégis van 1 nagyon idegesítő probláma ami miatt az egész szervízelgetés indult.Van 1 narancssárga visszajelző lámpa,ami egy (szerintem) motort v váltót ábrázolna ,ilyen kis villámjellel a közepén ( talán motorkontroll lámpa lenne ???!!). Biztos tudjátok miről van szó.

És akármit csináltak a kocsival, ez a kis visszajelző változó kilóméterenként kigyullad.Amikor kigyullad akkor el kell telnie egy kis időnek mikorra érzékeli a gázadást,és néha meg is torpan.

Kérem aki tud segítsen, mert nem tudom mit is kéne még tenni.

Jah és normális ha a tanksapka lecsavarásánál szusszan egyet ??? Ugy h kivan fúrva a tanksapka....

Előre is köszi.

Üdv.:

Ádám Imre

Két tippem van: EGR szelep vagy Lambdaszonda. Ugyanis pont ezeknél csinál ilyen hibát, hogy csak időszakos a hiba és ha nem áll fenn sokáig a hiba, akkor el sem tárolja. Bár olvastam már ki olyan Corsa-ból lambda hibakódot, hogy csak néha anyázott érte.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

C14SE 1992 Astra F caravan, manuál váltó.

A probléma a következő: Motorfék üzemmód vagy kismértékű gázelvétel ledadogtatja a gépet ha csak rövid motorfék mód van, ha hosszabb, kuplungolás után le is áll. Check engine sárgalámpa.

Mi okozhatja ezt? Ahogy olvasgattam EGR ebben nincs. Mit lehet ilyenkor házilag megnézni, hogy szűkíthető mi a baja?

Előre is kösz.

Alapjárati motor vagy talán még a másik probléma lehet a sz?rakodó útjeladó a km-órában, igaz, arra sírnia kéne az ECU-nak. Tehát mikor világít, akkor 10-ből 10 esetben le is fullad kuplungolásnál a motor.

De a hibakód kiolvasás többet elárul.

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati motor vagy talán még a másik probléma lehet a sz?rakodó útjeladó a km-órában, igaz, arra sírnia kéne az ECU-nak. Tehát mikor világít, akkor 10-ből 10 esetben le is fullad kuplungolásnál a motor.

De a hibakód kiolvasás többet elárul.

Az a vicc, hogy nem. Sárga lámpával is lehet kuplungolni. Néha.

Olvasok valami kódot, s meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

Az a vicc, hogy nem. Sárga lámpával is lehet kuplungolni. Néha.

Olvasok valami kódot, s meglátjuk.

Ha te nem tudod kiolvasni, Opel szervízben Tech műszerrel 1 perc alatt kiolvassák 1 - 2 ezerért. Ez nem azt jelenti amit írtál, hogy "számítógépre tették", mert ez egy kis kézi műszer.

Nagyon esélyes a lambda szonda. Ha cserélni kell, csak gyári minőséget, semmi mást, mert rövidesen megbánod és a pénzed is bánja. Igaz, a gyári nem olcsó, de 150 - 180 ezer km-t kibír.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C14NZ-s motor+váltóhoz milyen áttételü kmóra kell? Jelenleg 1111-es van benne és 50 helyett 80-at mutatott, ezt megoldottam hogy arrébb tettem a mutatóját ,beállítottam, de a km számláló ígyis gyorsan megy... na most akkor a váltót cserélték a kocsiba vagy az órát? Fordulatszámmérősre cserélésnél csak rákell dugni ugyanúgy a csoportot vagy kell bekötni +ba valamit?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.