Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nincs abban az autóban véletlenül egy rejtett lopásátló kapcsoló, vagy valami riogató, ami megszakítja az AC áramkörét? Engem egyszer egy ilyen kapcsoló szivatott, nem bírta a terhelést, és gondolom felmelegedve nem juttatott elég áramot a pumpának.

De valóban van benne egy riogató!Sose használtam mert hát ki akarna meglovasítani egy ilyen öreg szartalicskát :D

Az ötlet viszont jó, belekotrok egy kicsitt.

Köszi a tippet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Cserbenhagyott a drágám. :lol:

Rakom a másodikat, gyorsulok, harmadik, gyorsulok, aztán minden előjel nélkül motorfékezni kezd, gázpedálra nem reagál. Félreállok, indítok, semmi. Pöröget az önindító, de meg sem röffen a motor. ECU nem tárolt semmit. Nemsoká megyek vissza a kicsikémért haverral. Csekkolom, hogy van-e benzin, szikra. Esetleg még vezérműszíj szakadásra tippelek. Ha a DIS modul hal meg, azt az ECU-nak jeleznie kéne.

Link to comment
Megosztás:

Cserbenhagyott a drágám. :lol:

Rakom a másodikat, gyorsulok, harmadik, gyorsulok, aztán minden előjel nélkül motorfékezni kezd, gázpedálra nem reagál. Félreállok, indítok, semmi. Pöröget az önindító, de meg sem röffen a motor. ECU nem tárolt semmit. Nemsoká megyek vissza a kicsikémért haverral. Csekkolom, hogy van-e benzin, szikra. Esetleg még vezérműszíj szakadásra tippelek. Ha a DIS modul hal meg, azt az ECU-nak jeleznie kéne.

Vezérműszíj szakadásnál a motort jobban pörgetné, mert nem fogja vissza semmi, azt észrevennéd, meg nemrég lett cserélve nálad minden, így ez most talán kizárható...

Link to comment
Megosztás:

Vezérműszíj szakadásnál a motort jobban pörgetné, mert nem fogja vissza semmi, azt észrevennéd, meg nemrég lett cserélve nálad minden, így ez most talán kizárható...

A vezérlés nem lett cserélve.

De:

megnéztük. szikra van, benzinszagot érzünk, de nem lucskos a gyertya vele, a vezérműszíj egyben van. vagyis úgy éreztünk benzinszagot, ha indítás közben nyomtuk a gázpedált.

Ötlet? ECU továbbra sem jelez problémát.

Haza vontattuk. Holnap szolgálat után foglalkozom vele.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Egy Astra F indítási probléma hátterének felderítésében kérném segítségeteket. 1996-os évjáratú 1.4-es benzines a "drága".

Hidegen beindul, de melegedő félben lévő vagy már üzem meleg motornál nem szeret indulni a motor, de ha lehűl akkor indul. Természetesen ez is eléggé kiszámíthatatlan. Vajon mi lehet a bibi?

violino

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Egy Astra F indítási probléma hátterének felderítésében kérném segítségeteket. 1996-os évjáratú 1.4-es benzines a "drága".

Hidegen beindul, de melegedő félben lévő vagy már üzem meleg motornál nem szeret indulni a motor, de ha lehűl akkor indul. Természetesen ez is eléggé kiszámíthatatlan. Vajon mi lehet a bibi?

violino

Hőgomba .

Kétvezetékes . szerintem neked is a szivótorok aljában talállható , gyakori bibi az opeloknál.

Feladata, hogy villamos vezetési ellenállásának változtatásával tájékoztassa a motor vezérlőegységét az aktuális motorhőmérsékletről. (Nem a hőmérsékletmutató jeladója.)

Ha meghibásodik, akkor több járulékos problémát képes még okozni, de a lényeg, hogy nem valós értéket ?küld? az ecu-nak. Ha a hiba jellege olyan, hogy állandóan hideg motort érzékel, akkor ennek hatására az ecu módosítja a benzin-levegő arányt, dúsít.

Szereljük ki. (Csatlakozó lehúz, jeladó ?kicsavar?.) Vigyázzunk, mert hűtőfolyadék folyhat ki a furaton. (Meleg motornál balesetveszélyes!!)

Ellenállásmérővel mérjük meg az ellenállását több hőmérsékleten is. Az adatok a következők:

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

Ezek csupán tájékoztató jellegű adatok, adott hőfokon nem a konkrét érték a lényeges (mert az a szakirodalom szerint is tartományi érték), hanem a tendencia!!

Javítani nem lehet, csere.

Link to comment
Megosztás:

Hőgomba .

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=90e9bccc8...&aid=167351

Feladata, hogy villamos vezetési ellenállásának változtatásával tájékoztassa a motor vezérlőegységét az aktuális motorhőmérsékletről. (Nem a hőmérsékletmutató jeladója.)

Ha meghibásodik, akkor több járulékos problémát képes még okozni, de a lényeg, hogy nem valós értéket ?küld? az ecu-nak. Ha a hiba jellege olyan, hogy állandóan hideg motort érzékel, akkor ennek hatására az ecu módosítja a benzin-levegő arányt, dúsít.

Szereljük ki. (Csatlakozó lehúz, jeladó ?kicsavar?.) Vigyázzunk, mert hűtőfolyadék folyhat ki a furaton. (Meleg motornál balesetveszélyes!!)

Ellenállásmérővel mérjük meg az ellenállását több hőmérsékleten is. Az adatok a következők:

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

Ezek csupán tájékoztató jellegű adatok, adott hőfokon nem a konkrét érték a lényeges (mert az a szakirodalom szerint is tartományi érték), hanem a tendencia!!

Javítani nem lehet, csere.

Üdv! nagyon köszönöm a gyors választ!

Link to comment
Megosztás:

Benzint nem kap a verda. Pillangószelepre öntöttem benyát, be is indult a motor. AC-relénél szikrázik a 30 és 87 között, tehát venné fel a villanyt az ac elvileg. Mikor indítottuk a verdát, akkor a szűrő utáni csövön jött visszafele a benya, de a szűrőből nem jött ki. A szűrő előtti kötésen se jött ki benya, mikor indítottuk. Érdekes.

Csak már lemerült az akksi, mire jött volna az AC-relénél a két láb összekötése és indítás verzió.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy F astrám (x16sz)

Most hogy hideg van nehezen éri el az üzemi hőfokot.

Azt jelenti hogy 35km-után 90 fok alatt van a mutató.

Néztem a hűtő felé menő csöveket, nyitás előtt a felső meleg,az alsó hideg. Ez elvileg normális.

Viszont nyáron,meg képes felmenni egy -két araszolgatásnál 100fokra is!

Nem értem mert nem egyértelmű termosztát probléma,szerintem.

Valakinek valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy F astrám (x16sz)

Most hogy hideg van nehezen éri el az üzemi hőfokot.

Azt jelenti hogy 35km-után 90 fok alatt van a mutató.

Néztem a hűtő felé menő csöveket, nyitás előtt a felső meleg,az alsó hideg. Ez elvileg normális.

Viszont nyáron,meg képes felmenni egy -két araszolgatásnál 100fokra is!

Nem értem mert nem egyértelmű termosztát probléma,szerintem.

Valakinek valami ötlet?

Pedig de. Egyértelmű termosztát probléma.

De mielött másikat vennél tesztelj le vmit.

Hidegen beinditod az autot, és ra tenyerelsz a hűtőre. Olykor ranézel a mutatóra...

Ha hirtelen melegszik fel a hűtőnek az a része ahol a bemenő csonk van akkor nagy gond nincs, de ha folyamatosan melegszik, akkor érdemes minnél elöbb cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Biztosan felmerült már itt ez a kérdés, de nem találtam rá választ eddig, ezért megkérdezem úgy, hogy ha valaki a Google-ban keresi a választ akkor is megtalálja:

Tehát..

a 16 szelepes Opel Astra F környezetvédelmi besorolása EURII (Euro 2) vagy EURIII (Euro 3)?

Egyáltalán kapott F astra Euro 3-as motort?

Ha igen, akkor én egy ilyen F astra Caravant szeretnék. A Német autós portálokon írnak ezt is azt is a 16 szelepes ecotec motorokra.

Mi az igazság? Tudja valaki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Biztosan felmerült már itt ez a kérdés, de nem találtam rá választ eddig, ezért megkérdezem úgy, hogy ha valaki a Google-ban keresi a választ akkor is megtalálja:

Tehát..

a 16 szelepes Opel Astra F környezetvédelmi besorolása EURII (Euro 2) vagy EURIII (Euro 3)?

Egyáltalán kapott F astra Euro 3-as motort?

Ha igen, akkor én egy ilyen F astra Caravant szeretnék. A Német autós portálokon írnak ezt is azt is a 16 szelepes ecotec motorokra.

Mi az igazság? Tudja valaki?

F Astrákba nem raktak Euro 3-as motorokat, csak 2-eseket. A motorkód elején az X is erre utal, hoyg Euro 2-es.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A hozzáértő segítségetek kérném.

Szabálytalan időközönként indulásnál ( nem a reggeli első indításra gondolok, hanem amikor már járkálok a kocsival és pl. a lámpától indulnék) rángat, torpan, lefullad az autó. Ilyenkor nehezen lehet beindítani. Néha menet közben, váltás után ugyancsak torpan, nem gyorsúl.

Ha valaki találkozott már ilyennel kérem írjon. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A hozzáértő segítségetek kérném.

Szabálytalan időközönként indulásnál ( nem a reggeli első indításra gondolok, hanem amikor már járkálok a kocsival és pl. a lámpától indulnék) rángat, torpan, lefullad az autó. Ilyenkor nehezen lehet beindítani. Néha menet közben, váltás után ugyancsak torpan, nem gyorsúl.

Ha valaki találkozott már ilyennel kérem írjon. Köszönöm.

Én üzemanyag-rendszeri problémára tippelnék, dugulás, AC-pumpa, ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Ennél a típusnál milyen AC pumpa van? Mechanikus, elektromos. Tankon belül vagy kívül?

A kisebbik fajta (1bar) elektromos, a tankban található, a hátsó ülés alatti szerelőablak alatt elérhető. Mielőtt cserélnéd: benzinszűrő mikor volt cserélve?

Link to comment
Megosztás:

A kisebbik fajta (1bar) elektromos, a tankban található, a hátsó ülés alatti szerelőablak alatt elérhető. Mielőtt cserélnéd: benzinszűrő mikor volt cserélve?

Benzinszűrő olyan fél éve nagyon max. 1 éve volt cserélve, gondolom az még nincs eldugulva...

Link to comment
Megosztás:

Természetesen a baj csőstül jön...

Ékszíjat kell cserélnem, de nem tudom hogy 913 v. 925 mm-es kell a járgányba.

Az a felettébb érdekes számomra hogy az x14nz motorkódhoz ( ami nekem a forgalmimban szerepel) a webshopok a 925 mm-es ékszíjat hozzák, elméletileg meg is lenne oldva a kérdés, DE ezt a x14nz motorkódot nem tudom párosítani az én 1997-es évjáratú autómmal mert minden webshop csak az 1998+ évjáratot rendeli az x14nz-hez, az én autóm viszont 1997-es.

Ha az 1997-es évjáratnak megfelelő motorkódot (c14nz) használom a kereséshez akkor viszont már 913-as és 925-ös ékszíjat is felad választásnak.

Remélem kb. érthető mit is akartam írni.

Esetleg valaki rendbe tudja ezt rakni a fejembe? :D

Link to comment
Megosztás:

Természetesen a baj csőstül jön...

Ékszíjat kell cserélnem, de nem tudom hogy 913 v. 925 mm-es kell a járgányba.

Az a felettébb érdekes számomra hogy az x14nz motorkódhoz ( ami nekem a forgalmimban szerepel) a webshopok a 925 mm-es ékszíjat hozzák, elméletileg meg is lenne oldva a kérdés, DE ezt a x14nz motorkódot nem tudom párosítani az én 1997-es évjáratú autómmal mert minden webshop csak az 1998+ évjáratot rendeli az x14nz-hez, az én autóm viszont 1997-es.

Ha az 1997-es évjáratnak megfelelő motorkódot (c14nz) használom a kereséshez akkor viszont már 913-as és 925-ös ékszíjat is felad választásnak.

Remélem kb. érthető mit is akartam írni.

Esetleg valaki rendbe tudja ezt rakni a fejembe? :D

Mérd meg , vagy kockáztasd meg a 12mm-es diferenciát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.