Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

sziasztok!

sajnos nincs jó hírem a tömlő végét nem találtam sőt lehúzógatam a többi tömlőt de semmi nem változót.

beszéltem adagolosal NORMÁLIS volt ,mondta hogy ö elkezdi cserélgetni a dolgokat de a pénztálcám bánja .Azt tanácsolta mennyek addig amíg megy majd ki agya magát hogy mi a baja aztán lépunk .

Nem adom fel ,jó ötleteket várok köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek

gyurma

Link to comment
Megosztás:

Egyik kollégámat kártyával is próbálták lehúzni, kártyával fizetett a kúton, aztán miután lehúzta a kutas a kártyát, közölte, hogy nem sikerült, úgyhogy lehúzza megint. Csakhogy a srác zsebében ott volt a mobilja, ami azonnal jelezte a tranzakciót az állítólag nem sikerült lehúzásnál...

A kártyás fizetésnél nem kerül rögtön átutalásra az összeg. Nem leemelik a számláról, hanem zárolják. Aztán később, történik meg a valódi átutalás.

Ha elindítják a tranzakciót, a POS terminál egy ssl kapcsolaton keresztül kapcsolatba lép az authorizációs központtal. Ha azt állapítják meg, hogy van elég pénz a számlán, akkor zárolják az összeget, elküldik az sms-t róla, majd a kommunikációs kapcsolaton visszaüzennek a POS terminálnak, hogy minden OK. A POS kinyomtatja a cetlit, elsőt a kasszának, a másodikat neked. Ha minden jól sikerül, ez a folyamat. De a POS terminálok sokféle módon tudnak kommunikálni. Van ahol sima telefonvonalon , van ahol 3g-s mobil kapcsolaton, van ahol műholdon keresztül és egyre többször sima tcp/ip (internet) kapcsolaton keresztül. A legrosszabb a helyzet a kábeltv-s telefonnal. Ha a tranzakció elindulása után megszakad a kapcsolat a POS és a központ között, akkor a vevő kaphat sms-t a tranzakcióról ami aztán mégsem történik meg. Ilyenkor sem fog a vevő károsodni, majd fog kapni egy másik sms-t ami stornózza az előzőt. Ezzel nem lehúzzák a vevőt, sajnos a technika bizonytalansága miatt kellett valami biztonságosat kitalálni. Természetesen a bank maximálisan védi a saját érdekeit, ezért a ő szempontjai az elsők. Végül is a vevő sem károsodik, csak esetleg a frászt hozzák rá!

A régebbi bankkártyákon csak mágnescsík, a korszerűeken meg chip is van. A chipes kártyák egy nagyság rendel biztonságosabbak! A csak mágnescsíkot tartalmazó kártyákat le lehet másolni. Ha a PIN kódot is megszerzik, akkor le tudnak emelni róla. A chipes kártyát nem tudják másolni. Ha szemmel tartod a kártyádat és csak a POS-on húzzák le, (akár többször is) akkor jó eséllyel nem fognak lenyúlni. A lényeg, hogy ne furcsa kinézetű kütyün húzzák le, megszerezni az adatokat róla!

Link to comment
Megosztás:

Egyik kollégámat kártyával is próbálták lehúzni, kártyával fizetett a kúton, aztán miután lehúzta a kutas a kártyát, közölte, hogy nem sikerült, úgyhogy lehúzza megint. Csakhogy a srác zsebében ott volt a mobilja, ami azonnal jelezte a tranzakciót az állítólag nem sikerült lehúzásnál...

15 éve fizetek kártyával, még sose próbáltak átverni. Figyelek. Ha mégis kétszer kell lehúzni a kártyát, akkor is kiadja a bizonylatot, hogy sikertelen tranzakció. El kell kérni a cetlit!

Link to comment
Megosztás:

15 éve fizetek kártyával, még sose próbáltak átverni. Figyelek. Ha mégis kétszer kell lehúzni a kártyát, akkor is kiadja a bizonylatot, hogy sikertelen tranzakció. El kell kérni a cetlit!

Egyáltalán volt akkor már bankkártya? :D Ha volt is, tuti nem ennyire népszerű, és tized ennyi üzletben lehetett használni, mint most :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán volt akkor már bankkártya? :D Ha volt is, tuti nem ennyire népszerű, és tized ennyi üzletben lehetett használni, mint most :lol:

Hogyne lett volna, 94-ben kezdtem el melózni a következő évebn bevezették az utalásos fizetést ott volt a Győri Textil bejárata mellett az autómata.

Link to comment
Megosztás:

Kellene nekem egy kis segítség...

1.7TD (Opel) felhúzósan indul, de utána mint a doxa óra. Fogyasztása is rendben, meg az izzítása is. Viszont azt látom, hogy az adagoló környéke tiszta trutyi. Elöl-hátul, jobbra-balra... Mindenütt. Most az előbb lemostam, hogy hátha látszik, hogy hol enged...

Szóval az a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy egy adagoló felújítás mennyibe van akkor, ha nem a lelke van ki, hanem csak engedi ki a nyomást? Létezik ezekhez - mint pl. a főfékhengerhez - felújító készlet?

Link to comment
Megosztás:

Kellene nekem egy kis segítség...

1.7TD (Opel) felhúzósan indul, de utána mint a doxa óra. Fogyasztása is rendben, meg az izzítása is. Viszont azt látom, hogy az adagoló környéke tiszta trutyi. Elöl-hátul, jobbra-balra... Mindenütt. Most az előbb lemostam, hogy hátha látszik, hogy hol enged...

Szóval az a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy egy adagoló felújítás mennyibe van akkor, ha nem a lelke van ki, hanem csak engedi ki a nyomást? Létezik ezekhez - mint pl. a főfékhengerhez - felújító készlet?

Bosch adagolókhoz van -úgy tudom- tömítés készlet. Olyan 30e körül mondják az árát, de azért kérdezd meg pontosan adagolóstól, vagy Bosch CarService-ben. Ha megtudsz valami pontosabb infót azt közkinccsé tehetnéd :D

SZERK: A fenti ár munkadíjat is takar

Link to comment
Megosztás:

Kellene nekem egy kis segítség...

1.7TD (Opel) felhúzósan indul, de utána mint a doxa óra. Fogyasztása is rendben, meg az izzítása is. Viszont azt látom, hogy az adagoló környéke tiszta trutyi. Elöl-hátul, jobbra-balra... Mindenütt. Most az előbb lemostam, hogy hátha látszik, hogy hol enged...

Szóval az a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy egy adagoló felújítás mennyibe van akkor, ha nem a lelke van ki, hanem csak engedi ki a nyomást? Létezik ezekhez - mint pl. a főfékhengerhez - felújító készlet?

Természetesen van, helytől és alkatrészminőségtől függőek az árak így nem lehet konkrétat mondani.

Link to comment
Megosztás:

Kellene nekem egy kis segítség...

1.7TD (Opel) felhúzósan indul, de utána mint a doxa óra. Fogyasztása is rendben, meg az izzítása is. Viszont azt látom, hogy az adagoló környéke tiszta trutyi. Elöl-hátul, jobbra-balra... Mindenütt. Most az előbb lemostam, hogy hátha látszik, hogy hol enged...

Szóval az a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy egy adagoló felújítás mennyibe van akkor, ha nem a lelke van ki, hanem csak engedi ki a nyomást? Létezik ezekhez - mint pl. a főfékhengerhez - felújító készlet?

Általában csak a tömítések fáradnak el, felújítókészlet is van hozzá, régebben volt Budapesten egy bolt, most felszívódtak, extremediesel volt a neve, de szerintem a legtöbb nagykerben van Bosch-adagolóhoz tömítéskészlet. Volt egy ismerős, ő tömítéscsere+próbapadi beállításért kért 16 ezer Forintot. De akkor nekem kellett odavinni az adagolót. Amúgy ha már le van szedve az adagoló, akkor nem egy nagy valami kicsereberélni rajta a tömítéseket.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ha már le van szedve az adagoló, akkor nem egy nagy valami kicsereberélni rajta a tömítéseket.

Ezen törpölgetek én is, de attól félek, hogy a levétel és a csere maga után húzza a beállítás szükségességét is. Autószerelő cimborám van, de előre megmondta évekkel ezelőtt, hogy nem tudja az adagolót beállítani.

Link to comment
Megosztás:

Ezen törpölgetek én is, de attól félek, hogy a levétel és a csere maga után húzza a beállítás szükségességét is. Autószerelő cimborám van, de előre megmondta évekkel ezelőtt, hogy nem tudja az adagolót beállítani.

A levétel nem gond, ugyanúgy kell visszarakni is, csak jelölj össze mindent a vezérlésnél, meg hát az adagolón a beállítás az az, hogy 2 csavart kell tekergetni, egyik az alapjárat, másik meg, hogy mennyi anyagot adsz neki, hogy füstöljön. :D

A kisebb gond ott lehet, amikor a bronzperselyt cserélnéd az adagoló felső kupakjában, mert ott le kell szedni az ütköző karokat, no annak is annyi a titka, hogy mindent jelölj össze(pl alkoholos filccel, bár azt lemossa a gázolaj, akkor karcold össze)szerintem várd meg, míg melegebb lesz, aztán hajrá. Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Ezen törpölgetek én is, de attól félek, hogy a levétel és a csere maga után húzza a beállítás szükségességét is. Autószerelő cimborám van, de előre megmondta évekkel ezelőtt, hogy nem tudja az adagolót beállítani.

Szia!

Egy tömítéskészlet Bosch adagolóhoz pár ezer forint. Az enyémhez konkrétan 1500ft volt.

Szegeden is van sok profi dízel szerviz, de ha gondolod kérj árajánlatot a szatymazi Budai Bosch Car szerviztől, vagy keresd dorozsmán Vér Csabát :D

Ha felújításon töröd a fejed, nem pedig tömítéscserén, akkor inkább tegyél rá egy másik adagolót (bontóból) pár forintért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,új vagyok még itt.Rögtön lenne is egy kérdésem:93as veki 1.7 td isuzu motor van benne,alapjáratom 1000-1100körül van melegen,hidegen 800körül.Szerintem fordítva kéne lennie,ha nem oké mi szokott gyakran előfordulni?

Nézd meg hogy a gázkar visszamegy-e rendesen a helyére. A rugó visszahúzza-e. Pl nálam nem húzta vissza, ezért plusz rugót kellett beépítenem.

Link to comment
Megosztás:

... de ha gondolod kérj árajánlatot a szatymazi Budai Bosch Car szerviztől, vagy keresd dorozsmán Vér Csabát :D
Tudsz ide elérhetőséget? (Elsősorban az utóbbihoz.)

Csak tömítéscserén gondolkodom, mert amúgy rendben van. Más hibát nem tapasztalok, csak hogy elejti a nyomást, meg hogy tiszta szutyok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget, ill. tanácsot kérek!

95-ös 1.7d f Astra kombim van, most lett felújítva a hf, és a próba során vetük észre, h elég keményre felnyomja a vízcsövet!!

A termosztát ki lett cserélve, tömítések, miegymás, ami kell, és mégsem jó valami.... A vizet nem főzi, motor tökéletesen műkszik, ventillátor bekapcsol, amikor kell. Nem is tudom, mit kellene még írnom róla, talán ennyi elég lesz...

A szerelő haverom, aki csinálta, arra gyanakszik, h talán a blokk van megrepedve. Remélem nem... :D

Várom az ötleteket, jót is, rosszat is, hátha valamelyik segít!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget, ill. tanácsot kérek!

95-ös 1.7d f Astra kombim van, most lett felújítva a hf, és a próba során vetük észre, h elég keményre felnyomja a vízcsövet!!

A termosztát ki lett cserélve, tömítések, miegymás, ami kell, és mégsem jó valami.... A vizet nem főzi, motor tökéletesen műkszik, ventillátor bekapcsol, amikor kell. Nem is tudom, mit kellene még írnom róla, talán ennyi elég lesz...

A szerelő haverom, aki csinálta, arra gyanakszik, h talán a blokk van megrepedve. Remélem nem... :lol:

Várom az ötleteket, jót is, rosszat is, hátha valamelyik segít!

Üdv!

A kiegyenlítő sapkáján sziszeg a szelep? Nem olajos a víz? :D

Link to comment
Megosztás:

A sapka ki lett cserélve működik, és nem olajos a víz! :lol: Eddig akiket kérdeztem, mindenkinek halovány lila gőze volt, mi lehet a baj...

Az normális hogy keményebb a vízcső, mint hidegen, mert valamennyi nyomás mindig van a rendszerben, azért van a sapka szelepe, hogy ha túl nagy lenne ez a nyomás, akkor ne a cső menjen szét, hanem ott sziszegjen le. :D

Link to comment
Megosztás:

Az normális hogy keményebb a vízcső, mint hidegen, mert valamennyi nyomás mindig van a rendszerben, azért van a sapka szelepe, hogy ha túl nagy lenne ez a nyomás, akkor ne a cső menjen szét, hanem ott sziszegjen le. :D

Tudom, h kevés volt az infó, amit leírtam, de akkor ezek szerint, ha minden jól megy nincs nagy baja, és talán még a blokk sem repedt!? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy blokkrepedést szerintem észrevettél volna :D

Nna abban nem vagyok biztos, annyira nem értek a motorokhoz, nem tudom, milyen jeleket kell észrevenni, blokk repedésnél! :D

Nagyon köszöntem a gyors válaszokat, ha kiderül, mi, és mekkora volt a bibi, leírom a tapasztalatokat, hátha más is tud belőle okulni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudsz ide elérhetőséget? (Elsősorban az utóbbihoz.)

Csak tömítéscserén gondolkodom, mert amúgy rendben van. Más hibát nem tapasztalok, csak hogy elejti a nyomást, meg hogy tiszta szutyok.

Tudok telszámot de az otthon van, (én meg nem). Hamarosan elküldöm magán üziben.

Sziasztok!

Segítséget, ill. tanácsot kérek!

95-ös 1.7d f Astra kombim van, most lett felújítva a hf, és a próba során vetük észre, h elég keményre felnyomja a vízcsövet!!

A termosztát ki lett cserélve, tömítések, miegymás, ami kell, és mégsem jó valami.... A vizet nem főzi, motor tökéletesen műkszik, ventillátor bekapcsol, amikor kell. Nem is tudom, mit kellene még írnom róla, talán ennyi elég lesz...

A szerelő haverom, aki csinálta, arra gyanakszik, h talán a blokk van megrepedve. Remélem nem... :D

Várom az ötleteket, jót is, rosszat is, hátha valamelyik segít!

Üdv!

A hf felújítás után (mielőtt átadják a hf-et) főleg dízelnél szokás a nyomáspróba a jobb gépműhelyekben. A "kemény vízcső" elég relatív. Mivel ez egy bizonyos értékig normális, ezért nyomást kell mérni a hűtőrendszerben ahhoz, hogy meg lehessen ítélni. (Jellemzően 1,2-1,5 bar túlnyomásig elfogadható, de ez minden típusnál egy adott konkrét érték.)

Többször találkoztam olyannal, hogy a hűtőfolyadékba kerülő motorolaj kilágyította a gumi vízcsöveket és azok úgy felfúvódtak, mint a lufi. Mivel már kilágyúltak ezért tűntek ua. üzemi nyomásnál keményebbnek. A megoldás a vízcsövek cseréje volt.

Ideiglenesen csökkentsd a folyadékszintet a tartályban a nyomásmérésig, nehogy károsodjon a hűtő ha mégis baj van. (A nyomásmérésnél rendes folyadékszint -nem a hideg jelnél- és üzemmeleg motor legyen.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.