Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Kell hozzá szivattyú is, ami keringeti a vizet, vagy tévedek?

Hali! Jó lenne ha azt is bele lehetne mokolni de egyelőre még nincs ötlet. Gondolkoztam már régi mosogép vizszivatyújában, az a legnagyobb baj hogy hely szükébe vagyok a vizmelegitő is alig fért el ugy hogy a csövek ne törjenek meg. Minden utban volt a turbo az abs szivatyu meg minden. Amugy olyan helyen dolgozom hogy meg lehetett valositani mindent esztergályos, hegesztő munka volt vele böven ,dehát bele fért a munka idöbe :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hali! Jó lenne ha azt is bele lehetne mokolni de egyelőre még nincs ötlet. Gondolkoztam már régi mosogép vizszivatyújában, az a legnagyobb baj hogy hely szükébe vagyok a vizmelegitő is alig fért el ugy hogy a csövek ne törjenek meg. Minden utban volt a turbo az abs szivatyu meg minden. Amugy olyan helyen dolgozom hogy meg lehetett valositani mindent esztergályos, hegesztő munka volt vele böven ,dehát bele fért a munka idöbe :icon1:

Szerintem anélkül is megfordul a víz .

Link to comment
Megosztás:

Hali! Jó lenne ha azt is bele lehetne mokolni de egyelőre még nincs ötlet. Gondolkoztam már régi mosogép vizszivatyújában, az a legnagyobb baj hogy hely szükébe vagyok a vizmelegitő is alig fért el ugy hogy a csövek ne törjenek meg. Minden utban volt a turbo az abs szivatyu meg minden. Amugy olyan helyen dolgozom hogy meg lehetett valositani mindent esztergályos, hegesztő munka volt vele böven ,dehát bele fért a munka idöbe :icon1:

Egyszerűbb, és biztosabb megoldás, ha elmész egy bontóba, és egy Omegából kiszeded az elektromos szivattyút, azokban ugyanis szériafelszerelés.

Link to comment
Megosztás:

Meg fordul csak akkor nem kellene indulás elött 1 orával bekapcsolni.

Az biztos, de olyan megoldást kell találni ami minden körülmények között üzembiztos, bírja a meleget-hideget, nyomást, fagyállót. Erre a mosógép szivattyú szerintem nem alkalmas. Vannak elektromos vízpumpával felszerelt autók úgy tudom, ez már "méretezve" van minden szempontból ide. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Az biztos, de olyan megoldást kell találni ami minden körülmények között üzembiztos, bírja a meleget-hideget, nyomást, fagyállót. Erre a mosógép szivattyú szerintem nem alkalmas. Vannak elektromos vízpumpával felszerelt autók úgy tudom, ez már "méretezve" van minden szempontból ide. :icon1:

Valami 230v-os megoldásban gondolkodtam, hogy egyszerre induljon az elömelegitövel.

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűbb, és biztosabb megoldás, ha elmész egy bontóba, és egy Omegából kiszeded az elektromos szivattyút, azokban ugyanis szériafelszerelés.

A klímás, Isuzu motoros B Vectrában is van elektromos vízszivattyú. Ennek áramfelvétele, teljesítménye pont álló helyzeti működésre van tervezve, szóval az akkut sem fogja leszívni olyan hamar. Direkt a kocsi hűtőrendszeréhez van tervezve, bírja a fagyállót, és az állandó forró hűtővizet. Ebből a szempontból teljesen üzembiztos megoldás. Itt a képen:

IMG02473-20120430-1137_www.kepfeltoltes.

Csatlakozó csöveinek vastagsága 18-20 mm körül van, pont olyan, mint amelyik cső megy be a fűtőradiátorba. Egyetlen probléma vele, hogy a fűtés körébe beépítve állandó ellenállást képez akkor is, amikor amúgy nem kellene, hogy ott legyen. Ergo a fűtés lehet, hogy gyengébb lesz, mert lassabban fordul meg a víz a fűtőradiátorban. Ezt egy megkerülő szeleppel persze ki lehet küszöbölni.

Másik probléma, hogy a klímás Isuzu motoros B Vectra ritka, mint a fehér holló, ezért nem lesz egyszerű beszerezni a szivattyút.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Én is vettem egy hasonlót (700W-os) és beszerelés előtt vagyok. Te hova tetted (rögzítetted) és melyik csöveket "csapoltad" meg? Nincs egy-két képed róla?

Köszi!

Helló!

Én a hűtőről a hengerfejre menő alsó nagy víz csőbe kötötem bele.A készüléket az első lökhárító baloldalán (benne a lökhárítóba) helyeztem el jól lent de azért a patkán nem akad fen :icon1: A bekötési terven amit adtak ehhez a készülékhez volt vagy 3 féle bekötési lehetőség én ezt választatom.Igaz kellet hozzá barkácsolnom egy tartó konzolt de mivel lakatos vagyok ez nem okozott problémát.

Holnap lefényképezem ha gondolod.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Én a hűtőről a hengerfejre menő alsó nagy víz csőbe kötötem bele.A készüléket az első lökhárító baloldalán (benne a lökhárítóba) helyeztem el jól lent de azért a patkán nem akad fen :icon1: A bekötési terven amit adtak ehhez a készülékhez volt vagy 3 féle bekötési lehetőség én ezt választatom.Igaz kellet hozzá barkácsolnom egy tartó konzolt de mivel lakatos vagyok ez nem okozott problémát.

Holnap lefényképezem ha gondolod.

Szerintem ez nem túl jó ötlet, mert a termosztát nyitásáig a hűtőre menő nagy vízkör zárva van, így a víz áramlása korlátozott.

Így a motor sem, és a fűtőradiátor sem melegszik be megfelelően. Az állófűtést a kis vízkörbe kell bekötni, amiben kering a víz a termosztát nyitásáig beleértve a fűtőradiátort is. Így a hűtőben lévő nagy víztömeg ki van hagyva a melegítésből, csak az a pár liter víz melegszik, ami a motorban és a fűtőradiátorban van. Így a motorhőfok indítás előtt már 40-50 fokos, és egyből fűtés is van.

A nagy vízkörös megoldásnál a felmelegítéshez jóval több idő kell. Ha most így 1 óra, akkor az általam leírt esetben kb fele, vagy negyede.

Link to comment
Megosztás:

kicsit off, mert nekem nem dizelben van, olyan fagydugós fűtés

szerintetek az okozhat hosszú távon problémát, hogy a "felfűtött" motorra, indításkor "ráömlik" a hideg víz, jó nem a hűtőből mert az zárva van, de máshonnét?

Ezért kell szivattyú, hogy ez a jelenség, amit írtál, ne játszódjon le. Ha úgy van bekötve ahogy írtam, azaz a fűtés körébe, akkor ugyanaz a szituáció játszódik le, mint üzem közben a termosztát kinyitásakor. Hogy ez jó-e vagy rossz, nemtudom, de minden motorban minden felmelegedéskor ez játszódik le, így elkerülhetetlen.

Link to comment
Megosztás:

kicsit off, mert nekem nem dizelben van, olyan fagydugós fűtés

szerintetek az okozhat hosszú távon problémát, hogy a "felfűtött" motorra, indításkor "ráömlik" a hideg víz, jó nem a hűtőből mert az zárva van, de máshonnét?

Ha fagydugós fűtés akkor eleve melegitti a blokkot is nem? Abban is van nem kevés víz nem hiszem hogy akkora hősokk lenne.

Link to comment
Megosztás:

Ha fagydugós fűtés akkor eleve melegitti a blokkot is nem? Abban is van nem kevés víz nem hiszem hogy akkora hősokk lenne.

jaja persze melegíti, csak ha melegítem, "zubog" a víz az első 5ms-ben(gondolom a tartályban), ha nem melegítem, akkor nem, azé gondoltam, hogy esetleg gond lehet neki

Link to comment
Megosztás:

jaja persze melegíti, csak ha melegítem, "zubog" a víz az első 5ms-ben(gondolom a tartályban), ha nem melegítem, akkor nem, azé gondoltam, hogy esetleg gond lehet neki

Hát ha belegondolsz mondjuk -10 fokban ha állsz negyed órát akkor a motorban még viszonylag meleg a víz, de a külső csövekben már nem annyira, és azt is bírni kell neki.

Link to comment
Megosztás:

Kedves f astra tulajdonosok segítsdéget kérek!

Kb. 1 hete kezdődött a problémám az autómmal, amikor meghallt az akkumulátorom. Vettem is egy újat persze a saját pénztárcámhoz mérten, melynek Jászplasztik a márkája. Ilyenkor persze mindenki el kezdte mondani mekkora szart vettem, mert boscht és csipet csapatát kellett volna vásárolni mert az ugye dolgozó lány jó. Na mindegy tehát megvettem az új akksit, be is raktam. Na most ezt megelőzően generátos ékszij csere is történt nálam, ami a csere után meglazult, íly módon nem volt töltésem a generátorról. Le is merült az új akkumulátorom, amit fel töltöltöttem, de újra lemerült. Ekkor elmentem egy szerelőhöz aki egy szíj feszítéssel elintézett, de újra így jártam. Tegnap egy másik szerelő két órát szopott vele. Az alap tényállás sz volt, hogy generátor és az akksi között 1 volt feszültség elveszik. Na most eközött a testkábelek rendbe lettek téve, maga a töltési értékek is jók voltak. Ma reggel indításkor nagyon nehezen indult és 17:00 órára újra lemereült. Egyszerűen nem értem, lehet, hogy szar az akksi, de másra is gyanakszom, hogy esetleg valami leszívja. Na de mi?

Ha esetleg valaki találkozott már ilyennel nagyon kérem írjon, mert már elegem van ebből, komolyan mondom be dobok egy égő gyufát a tankba, ha nem lesz jó :D

Köszönöm

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.