Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Az autofit-es cuccról van némi tapasztalatom. Én megvettem tőle ;) Tegnap itt volt a borulás hogy jogvédelem meg mittomén, remélem ebből nem indul ki ugyanaz B) de ez is tédéká cédén érkezik :blush: Megmondom a frankót az astrához még nem használtam. Annyit néztem meg h benne van a listájában (ami egy elég szép hosszú lista, kevés olyan autó van amit nem találsz meg rajta) Amúgy egy 97-es fiesta műszerfal lebontására használtam. A rajzok amik benne vannak, nem a legpontosabb műszaki rajzok, de a csavarok, pantetek helyét elég korrektül meg lehet velük találni. Iszonyat részletes az egész. Azt hogy szervizek használják-e, meg nem mondom, de otthoni "nemvagyoktúlfelkészültastrából"-jellegű szerelgetésekre bőven elég. (jah és ha utcán csinálod az autót, felteszed laptopra a progit, kirakod a műszerfalra a szélvédő elé, és onnan lesel miközben csinálod garantáltan 5-en fognak odamenni kérdezősködni hogy ezmiez)

Link to comment
Megosztás:

Az autofit-es cuccról van némi tapasztalatom. Én megvettem tőle ;) Tegnap itt volt a borulás hogy jogvédelem meg mittomén, remélem ebből nem indul ki ugyanaz B) de ez is tédéká cédén érkezik :blush: Megmondom a frankót az astrához még nem használtam. Annyit néztem meg h benne van a listájában (ami egy elég szép hosszú lista, kevés olyan autó van amit nem találsz meg rajta) Amúgy egy 97-es fiesta műszerfal lebontására használtam. A rajzok amik benne vannak, nem a legpontosabb műszaki rajzok, de a csavarok, pantetek helyét elég korrektül meg lehet velük találni. Iszonyat részletes az egész. Azt hogy szervizek használják-e, meg nem mondom, de otthoni "nemvagyoktúlfelkészültastrából"-jellegű szerelgetésekre bőven elég. (jah és ha utcán csinálod az autót, felteszed laptopra a progit, kirakod a műszerfalra a szélvédő elé, és onnan lesel miközben csinálod garantáltan 5-en fognak odamenni kérdezősködni hogy ezmiez)

Ez nem hangzik rosszul. Lehet, hogy beleinvesztálom azt a 2500 + posta pénzegységet. Én lassan már nem tudok mire rágyújtani, mert a kocsi elviszi a cigi árát :D

Link to comment
Megosztás:

Ez nem hangzik rosszul. Lehet, hogy beleinvesztálom azt a 2500 + posta pénzegységet. Én lassan már nem tudok mire rágyújtani, mert a kocsi elviszi a cigi árát ;)

Az nem baj :blush: sokkal egészségesebb a géppel füstölni :D (legalábbis a benne ülsz) Amúgy sztem ócsított rajta, én mintha még 3 félért vettem volna, de a franc se emlékszik rá, amennyit ráköltöttünk erre a Ribancra (én meg így hívom, nem olyan jó mint a Gizike, de ennek van igazságtartalma :lol: ) Elkezdtem összeírni hogy mi minden lett megcsináltatva rajta mióta nálunk van, és így egyben látni elég sokkoló élmény... B)

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom OFF-os hozzászóláshoz nem sok komment érkezik. :blush:

Ne csodálkozz, ilyenkor a legtöbben melóznak. :)

Kolléga megmondTa, hagyjátok a gyerekes vitát :D

Amúgy Tápi egy új oldaladról ismertelek meg... Te tudsz ideges lenni? :lol:

Amig nem voltál hót nyugodt volt. Aztán hétvégén már vmi vibrállás volt a levegőben, de azt hittük csak hó lesz, aztán jöttél mint derült égből a villámcsapás.... B) ;)

Link to comment
Megosztás:

Amig nem voltál hót nyugodt volt. Aztán hétvégén már vmi vibrállás volt a levegőben, de azt hittük csak hó lesz, aztán jöttél mint derült égből a villámcsapás.... B) :blush:

De te is??? ;) :lol: :) :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Én is elektromos vízfűtésen gondolkozok. Szét is gányoltam egy teafőzőt, ugyanis annak a fűtőszálja úgy van gyárilag megoldva, hogy erre a célra aránylag egyszerűen fel lehet használni. A fűtőszálat egy rövid szakaszon párhuzamosan gondoltam beiktatni a vízcsőbe így nem szűkíti el annak keresztmetszetét, a keringést meg megoldja a gravitáció. Képek:

http://kepfeltoltes.hu/090113/DSC01516_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090113/DSC01517_www...ltoltes.hu_.jpg

A 2. képen a nyíl a kütyü leendő helye volna, az alábbi (vaterás) képen a kettes ábra szerint

http://kepfeltoltes.hu/090113/117_3_big_ww...ltoltes.hu_.jpg

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Én is elektromos vízfűtésen gondolkozok. Szét is gányoltam egy teafőzőt, ugyanis annak a fűtőszálja úgy van gyárilag megoldva, hogy erre a célra aránylag egyszerűen fel lehet használni. A fűtőszálat egy rövid szakaszon párhuzamosan gondoltam beiktatni a vízcsőbe így nem szűkíti el annak keresztmetszetét, a keringést meg megoldja a gravitáció. Képek:

http://kepfeltoltes.hu/090113/DSC01516_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090113/DSC01517_www...ltoltes.hu_.jpg

A 2. képen a nyíl a kütyü leendő helye volna, az alábbi (vaterás) képen a kettes ábra szerint

http://kepfeltoltes.hu/090113/117_3_big_ww...ltoltes.hu_.jpg

Szerintetek?

Szerintem nagyon kis teljesítményű hozzá. Ha leméred stoperral mennyi forró vizet állít elő az eredeti készülékben, nagy jából lehet következtetni mire megy a több liternyi hűtőfolyadékkal. Főleg -10 fokban. Valamennyire biztos, hogy melegíteni fog, csak kérdés, hogy mennyire. Szerintem először csinálj egy modellt, egy pölö 2 méteres slagnak helyezd el a legalsó pontján U-alakban meghajtva, és nézd meg mennyi idő alatt melegszik fel , ill, hogy a melegvíz mennyi idő alatt "megy fel" az U-két végére.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Én is elektromos vízfűtésen gondolkozok. Szét is gányoltam egy teafőzőt, ugyanis annak a fűtőszálja úgy van gyárilag megoldva, hogy erre a célra aránylag egyszerűen fel lehet használni. A fűtőszálat egy rövid szakaszon párhuzamosan gondoltam beiktatni a vízcsőbe így nem szűkíti el annak keresztmetszetét, a keringést meg megoldja a gravitáció. Képek:

http://kepfeltoltes.hu/090113/DSC01516_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090113/DSC01517_www...ltoltes.hu_.jpg

A 2. képen a nyíl a kütyü leendő helye volna, az alábbi (vaterás) képen a kettes ábra szerint

http://kepfeltoltes.hu/090113/117_3_big_ww...ltoltes.hu_.jpg

Szerintetek?

Szerintem is nagyon kicsi a teljesítménye! De egy próbát megér! Én az egészet megvadítanám egy keringtető szivattyúval! Ha automata mosógépét használod fel, az tökéletes! Kicsit lejjebb kell venni a fordulatszámából és jó is lesz! Egy ilyen kb:2500 Ft és kb.10-15W-ot fogyaszt. Mert az mégiscsak hatásosabb, ha keringteted a langyos vizet!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is nagyon kicsi a teljesítménye! De egy próbát megér! Én az egészet megvadítanám egy keringtető szivattyúval! Ha automata mosógépét használod fel, az tökéletes! Kicsit lejjebb kell venni a fordulatszámából és jó is lesz! Egy ilyen kb:2500 Ft és kb.10-15W-ot fogyaszt. Mert az mégiscsak hatásosabb, ha keringteted a langyos vizet!

Csak az a kérdés, hogy bírják-e az alkatrészek a fagyállót. Meg persze üzembiztosnak kell lennie, mert kellemetlen ha elfolyik a hűtővíz. B)

Link to comment
Megosztás:

Csak az a kérdés, hogy bírják-e az alkatrészek a fagyállót. Meg persze üzembiztosnak kell lennie, mert kellemetlen ha elfolyik a hűtővíz. B)

Nem tudom, hogy a műanyagot megeszi-e a fagyálló! Szerintem nem, inkább a gumi érzékenyebb rá. Mondjuk a szivattyúba a szimering nem tudom , hogy hogy viselné! Összerakás előtt önteni kell a szivattyúba fagyállós vizet és hagyni 1-2 napig! Majd elválik!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is nagyon kicsi a teljesítménye! De egy próbát megér! Én az egészet megvadítanám egy keringtető szivattyúval! Ha automata mosógépét használod fel, az tökéletes! Kicsit lejjebb kell venni a fordulatszámából és jó is lesz! Egy ilyen kb:2500 Ft és kb.10-15W-ot fogyaszt. Mert az mégiscsak hatásosabb, ha keringteted a langyos vizet!

Szerintem egyáltalán nem kicsit a teljesítménye. Az én vízforralóm pl kb 3 perc alatt 1,5L vizet mondjuk 10 fokosról forrásig hevít. Tanultatok egyenes arányosságot iskolában, számítsátok át a hűtőfolyadék mennyiségére B) Másik dolog, hogy elég lenne olyan 50-60 fokig felmelegíteni. A keringtetés vbiszont már problémásabb...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egyáltalán nem kicsit a teljesítménye. Az én vízforralóm pl kb 3 perc alatt 1,5L vizet mondjuk 10 fokosról forrásig hevít. Tanultatok egyenes arányosságot iskolában, számítsátok át a hűtőfolyadék mennyiségére B) Másik dolog, hogy elég lenne olyan 50-60 fokig felmelegíteni. A keringtetés vbiszont már problémásabb...

Hát ja sarkalatos pont a keringtetés. Hiába melegítedd fel abba a csőszakaszban a vizet ahol van a fűtőszál, ha nem keringteted akkor magától nagon lassan fog elindulni a hideg-meleg víz cseréje. Mondok egy másik megoldást. Rezsót kell tenni a karter alá, és az egész motort melegíteni. Hiszen így melegszik a víz, meg az olaj is. Persze megfelelő távolságot kell tartani , szükség esetén feszültséget csökkenteni. Ez főleg akor jöhet szóba ha van garázs. Kényelmesebb is, mert nem kell ki-bedugni a melegítőtt, csak egyszerűen föléjársz. Esetleg határoló lemezzel lezárni oldalt, hogy ne szökjön meg a meleg. Mittudomén vashordóból vágsz egy megfelelő magas karikát, amibe még nem akad el a kocsi, közepébe beteszed a rezsót, és egy 700ft-os tecsós időzítővel beállítod hogy indulás előtt pölö fél órával kapcsoljon be. Ha 2KW-os a rezsó akkor fél óra alatt 1KW-oz fogyaszt asszem 40-50 forint, szerintem simán behozza a melegebb mottor a fogyasztáson. Persze senki ne gyujtsa fel a kocsit miattam, először ki kell próbálni mekkora meleget ad, meg az esetleges lecsöpögő víz elvezetését megoldani, ne ússzon el a rezsó.

Link to comment
Megosztás:

Hát ja sarkalatos pont a keringtetés. Hiába melegítedd fel abba a csőszakaszban a vizet ahol van a fűtőszál, ha nem keringteted akkor magától nagon lassan fog elindulni a hideg-meleg víz cseréje. Mondok egy másik megoldást. Rezsót kell tenni a karter alá, és az egész motort melegíteni. Hiszen így melegszik a víz, meg az olaj is. Persze megfelelő távolságot kell tartani , szükség esetén feszültséget csökkenteni. Ez főleg akor jöhet szóba ha van garázs. Kényelmesebb is, mert nem kell ki-bedugni a melegítőtt, csak egyszerűen föléjársz. Esetleg határoló lemezzel lezárni oldalt, hogy ne szökjön meg a meleg. Mittudomén vashordóból vágsz egy megfelelő magas karikát, amibe még nem akad el a kocsi, közepébe beteszed a rezsót, és egy 700ft-os tecsós időzítővel beállítod hogy indulás előtt pölö fél órával kapcsoljon be. Ha 2KW-os a rezsó akkor fél óra alatt 1KW-oz fogyaszt asszem 40-50 forint, szerintem simán behozza a melegebb mottor a fogyasztáson. Persze senki ne gyujtsa fel a kocsit miattam, először ki kell próbálni mekkora meleget ad, meg az esetleges lecsöpögő víz elvezetését megoldani, ne ússzon el a rezsó.

Én a vizet melegítem majdnem így! Csak nem tecsós időzítővel szabályzom, hanem egy bojler hőfokszályzóval.

Jah ez nem jó példa! Mer ez a kutyáim itatóvizét melegíti 5 fokra... B)

Link to comment
Megosztás:

Én a vizet melegítem majdnem így! Csak nem tecsós időzítővel szabályzom, hanem egy bojler hőfokszályzóval.

Jah ez nem jó példa! Mer ez a kutyáim itatóvizét melegíti 5 fokra... ;)

Én este cserélem neki, meg reggel, éjjel meg nyalogasson jeget. :blush: Gondolkodtam, adok neki pájinkát, az be se fagy, meg melegít is. De így is elég kajla, az előbb lökött le a pincébe, azt hitte azért csoszogok, mert játszani akarok vele, utánnam futott, persze becsúszó szereléssel megszerezte a homokos-vödröt. B) De nem is olyan hülyeség ez a rezsós dolog nem? A kocsival nem kell semmit babrálni. Csak szabadtéren necces az érintésvédelem miatt.

Link to comment
Megosztás:

Én este cserélem neki, meg reggel, éjjel meg nyalogasson jeget. ;) Gondolkodtam, adok neki pájinkát, az be se fagy, meg melegít is. De így is elég kajla, az előbb lökött le a pincébe, azt hitte azért csoszogok, mert játszani akarok vele, utánnam futott, persze becsúszó szereléssel megszerezte a homokos-vödröt. B) De nem is olyan hülyeség ez a rezsós dolog nem? A kocsival nem kell semmit babrálni. Csak szabadtéren necces az érintésvédelem miatt.

Szerintem is lehetne rezsóval melegíteni a karteR alatt, csak arra kell vigázni, hogy nehogy olajos, trutyis legyen arrafelé, mert az aztán szépen tud égni!

Egyszer volt sajna alkalmam közelről látni (éjjel és Németországban) porig égni egy autót. Félelmetes! 15 méter magas lángok, iszonyú hő, olvad a vas!

Link to comment
Megosztás:

Én is gondolkodtam ezen az alámelegítős megoldáson, de szerintem (legalább is szabad téren) nem a legjobb megoldás. Egyrészt a fent leírt tűzveszélyesség miatt, másrészt hatékonyság szempontjából. Elég egy kis légmozgás és azt a kis meleget elviszi a motor alól. Szerintem a beépíthetős a legjobb. Ott a keringtetés is megoldott ha a lehető legmélyebb pontra van beszerelve, mert a meleg folyadék úgyis fölfelé kezd el áramolni. És egy időkapcsolós órával tök jól lehet "szabályozni"

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is lehetne rezsóval melegíteni a karteR alatt, csak arra kell vigázni, hogy nehogy olajos, trutyis legyen arrafelé, mert az aztán szépen tud égni!

Egyszer volt sajna alkalmam közelről látni (éjjel és Németországban) porig égni egy autót. Félelmetes! 15 méter magas lángok, iszonyú hő, olvad a vas!

Persze, mindenképp meg kell nézni, mennyire melegszik fel,esetleg a feszültséget csökkenteni. Meg vmi takaró lemez kell is a rezsó fölé lejtősen, mert nem kerülhet rá víz, olvadt hó.

Én is gondolkodtam ezen az alámelegítős megoldáson, de szerintem (legalább is szabad téren) nem a legjobb megoldás. Egyrészt a fent leírt tűzveszélyesség miatt, másrészt hatékonyság szempontjából. Elég egy kis légmozgás és azt a kis meleget elviszi a motor alól. Szerintem a beépíthetős a legjobb. Ott a keringtetés is megoldott ha a lehető legmélyebb pontra van beszerelve, mert a meleg folyadék úgyis fölfelé kezd el áramolni. És egy időkapcsolós órával tök jól lehet "szabályozni"

Ja hát ezt garázsban érdemes telepíteni, akkor fel se kell szedni. Persze a meleg folyadék fölfele áramlik, az igaz, de a legmélyebb pontra nem rakhatod, pölö a hűtő kivezető csővére, mert az a zárt termosztát miatt nem tud keringeni. Mindenképp a kis körbe kell beépíteni, ez viszont eléggé lecsökkenti a lehetőségeket. Ahogy nézegettem, a fűtőradiátor kivételével nem nagyon lehet a kis körhöz hozzáférni. Esetleg a radiátor becsatlakozásánál, két T-idommal kialakítani egy másik kört, és abba tenni a fűtést, de akkor mindenképp keringtetéssel.

Link to comment
Megosztás:

Nem kötözködésből de ha már van garázs akkor betolok egy olajradiátort, meg kibélelem hungarocellal és máris olyan idő van bent amiben beindul a gép, és még fel se gyújtom B) Kár hogy ehhez kell egy garázs, a lakótelepi parkolóban sajnos elég keveset látok de ha a ház oldalába tudok állni egy szélvédett helyre akkor egész rendben van a reggel. És még garázs se kell hozzá. ;)

Link to comment
Megosztás:

reggeli induláshoz kapcsolódva: Hogyan lehet házilagosan az izzító gyertyákat meg mittudom én milyen kütyüket ellenőrízni? Mostanában reggelente olyan rángatósan berreg a szekér amíg be nem melegszik. Mintha egy-két henger csak később akarna munkába állni...

Link to comment
Megosztás:

reggeli induláshoz kapcsolódva: Hogyan lehet házilagosan az izzító gyertyákat meg mittudom én milyen kütyüket ellenőrízni? Mostanában reggelente olyan rángatósan berreg a szekér amíg be nem melegszik. Mintha egy-két henger csak később akarna munkába állni...

Leveszed róluk az összekötő vezetéket vagy lemezcsíkot, fogsz egy multimétert, és megméred az ellenállást a gyertyák csavarja és a test között. Amelyik nem néhány vagy néhányszor tíz ohm ellenállást mutat, az hibás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.