Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

A szerkezet azon részét, ami érintkezik a tárcsával+a lendítőkereket.

Hát, olyat még nem láttam, nem tudom, hogyan is lehetne befogni a gépbe, de a lendkereket szokták felhúztani inkább érintőleg.

Ha a kinyomó kínai kalapja kopott, akkor már azon semmi nem segít.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Akinek 1.7 DTL motorja van meg tudná mondani pontosan milyen turbó van rajt és hogyan viselkedik kb. milyen fordulaton érezni, hogy tölt? GT1544H-t találtam, változós-e vagy sem? A 98-2002-ig gyártott astra-ra is ezt írja a 2.0 82 pacisra.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Akinek 1.7 DTL motorja van meg tudná mondani pontosan milyen turbó van rajt és hogyan viselkedik kb. milyen fordulaton érezni, hogy tölt? GT1544H-t találtam, változós-e vagy sem? A 98-2002-ig gyártott astra-ra is ezt írja a 2.0 82 pacisra.

Hogy lenne már változós :)

Link to comment
Megosztás:

Ki tudja, az utolsó szériákba mit raktak:D Na mind1 ma megnézem a másik turbóm, aztán keresek valami hasonlót változósból, ne keljen sokat mókolni, ha fel akarok rakni olyat.

Valamiért nem raktak kamrás motorokhoz változósat. Bár ez lehet azért van, mert mikor elkezdték nyomatni a változós turbójkat, akkor már kifutottak a kamrás dieselek, és jöttek a TDI-sek.

Amúgy mivel fogod vezérelni a változósat?

Az isuzu motorhoz egyébként egy kisebb turbó lenne jó, ami már 1500-tól elkezd tölteni, és akkor monrjuk használható a motor 1500-3000 között. Nem úgy, mint most.

Link to comment
Megosztás:

Valamiért nem raktak kamrás motorokhoz változósat. Bár ez lehet azért van, mert mikor elkezdték nyomatni a változós turbójkat, akkor már kifutottak a kamrás dieselek, és jöttek a TDI-sek.

Amúgy mivel fogod vezérelni a változósat?

Az isuzu motorhoz egyébként egy kisebb turbó lenne jó, ami már 1500-tól elkezd tölteni, és akkor monrjuk használható a motor 1500-3000 között. Nem úgy, mint most.

Vezérelni pl. egyik ismerősömnek punto 1.7 td van arra is változós lett rakva és valahogy a fékrásegítőről lett vezérelve de konkrétan nem tudom hogyan egy gt 17es turbó. Az jó lenne ha már 1500től valami történne:)
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e az a dolog, hogy az isuzu motoros Astráról leszedném a coolert és a turbo körüli csöveket, és átmosnám valamivel, mondjuk foltbenzinnel vagy brigéciollal. Így elvileg kicsit javulna a levegő hűtése! Mit gondoltok, ez mondjuk egy festékszóró pisztollyal kompresszorral sűrített levegővel megoldható, hogy a festék helyére önteném a tisztító löttyöt, majd ha átmosta akkor sűrített levegővel kinyomatni, hogy kiszáradjon. Mennyire elfogadható megoldás ez, esetleg van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Előre is köszi a segítséget! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e az a dolog, hogy az isuzu motoros Astráról leszedném a coolert és a turbo körüli csöveket, és átmosnám valamivel, mondjuk foltbenzinnel vagy brigéciollal. Így elvileg kicsit javulna a levegő hűtése! Mit gondoltok, ez mondjuk egy festékszóró pisztollyal kompresszorral sűrített levegővel megoldható, hogy a festék helyére önteném a tisztító löttyöt, majd ha átmosta akkor sűrített levegővel kinyomatni, hogy kiszáradjon. Mennyire elfogadható megoldás ez, esetleg van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Előre is köszi a segítséget! :D

Én nekem van plusz coolerem tavasszal azt mostam ki és raktam be az előző helyett, de semmi különbség nem volt. Azt is kimostam ami bent volt, de semmi mocsok nem jött belőle, igazából csak a kartergáz-olaj pára, ami oda juthat, mivel az bele van vezetve a szűrő után a csőbe, ha nincs oda a motorod, akkor az sem:D. Amúgy a leírtak szerint elég korrektül ki tudod mosni én csak lezártam az egyik felét feltöltöttem valamennyire brigéciol-al befogtam, rázogattam párszor ismételtem aztán vízzel öblítettem. Inkább egy nagyobb cooler kellene:)
Link to comment
Megosztás:

Én nekem van plusz coolerem tavasszal azt mostam ki És raktam be az előző helyett, de semmi különbsÉg nem volt. Azt is kimostam ami bent volt, de semmi mocsok nem jött belőle, igazából csak a kartergáz-olaj pára, ami oda juthat, mivel az bele van vezetve a szűrő után a csőbe, ha nincs oda a motorod, akkor az sem:D. Amúgy a leírtak szerint elÉg korrektül ki tudod mosni Én csak lezártam az egyik felÉt feltöltöttem valamennyire brigÉciol-al befogtam, rázogattam párszor ismÉteltem aztán vízzel öblítettem. Inkább egy nagyobb cooler kellene:)

Köszi, szerintem se lesz sok retek benne, mert a turbó (lekopogom) elég jó állapotban van, de biztos ami biztos alapon.... köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudtok nekem segíteni olyanban, hogy olajteknő leszedés? Isuzu motoros Astrához a Unix webshop-ja ajánl több féle olajteknő tömítést is, viszont ma bementem az Opel centrumba a Szállás utcába és ők azt mondták, hogy az Isuzu motornak az olajteknőjét tömítőlap nélkül, pasztával kell visszatenni. Viszont ahogy én látom a helyzetet most is van rajta valami lap, és szívesebben raknám fel tömítőlappal és pasztával mint csak önmagában pasztával. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, vett már le valaki 1.7-es turbós isuzu motorról olajteknőt?

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Köszi, szerintem se lesz sok retek benne, mert a turbó (lekopogom) elég jó állapotban van, de biztos ami biztos alapon.... köszi a segítséget!

Én nem tudom hogy mivel szokták felrakni,de az enyémen csak piros paszta van,én igy vettem az autot.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudtok nekem segíteni olyanban, hogy olajteknő leszedés? Isuzu motoros Astrához a Unix webshop-ja ajánl több féle olajteknő tömítést is, viszont ma bementem az Opel centrumba a Szállás utcába és ők azt mondták, hogy az Isuzu motornak az olajteknőjét tömítőlap nélkül, pasztával kell visszatenni. Viszont ahogy én látom a helyzetet most is van rajta valami lap, és szívesebben raknám fel tömítőlappal és pasztával mint csak önmagában pasztával. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, vett már le valaki 1.7-es turbós isuzu motorról olajteknőt?

Előre is köszi a segítséget!

Én nem tudom hogy mivel szokták felrakni,de az enyémen csak piros paszta van,én igy vettem az autot.
Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom hogy mivel szokták felrakni,de az enyémen csak piros paszta van,én igy vettem az autot.

Nekem most az a gondom, hogy délután alaposabban szemügyre vettem a gépet, és hát ugye az isuzu teknő 2 részből áll. Az alsó teknőt lazán leveszem, mert ereszti az olajat az is, de a fölötte levővel lesz a gond. Azt is le kéne szednem, mert ereszt az is keményen. Valaki tudja, hogy hol lehet ilyen pasztát kapni, ami tuti jó ehhez? Nekem van egy GM pasztám, de azt a differenciálmű tömítéshez vettem, nem tudom, jó-e az a motorhoz, mert nagyobb ott a hő mint a váltóban. Valaki tud infót ilyenekről?

Link to comment
Megosztás:

Nekem most az a gondom, hogy délután alaposabban szemügyre vettem a gépet, és hát ugye az isuzu teknő 2 részből áll. Az alsó teknőt lazán leveszem, mert ereszti az olajat az is, de a fölötte levővel lesz a gond. Azt is le kéne szednem, mert ereszt az is keményen. Valaki tudja, hogy hol lehet ilyen pasztát kapni, ami tuti jó ehhez? Nekem van egy GM pasztám, de azt a differenciálmű tömítéshez vettem, nem tudom, jó-e az a motorhoz, mert nagyobb ott a hő mint a váltóban. Valaki tud infót ilyenekről?

Bemensz az autosboltba és megmondod hogy tömitő pasztát szeretnél venni a teknőhöz,ezek jók mindenhová.Kicsit drágák de megéri.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e az a dolog, hogy az isuzu motoros Astráról leszedném a coolert és a turbo körüli csöveket, és átmosnám valamivel, mondjuk foltbenzinnel vagy brigéciollal. Így elvileg kicsit javulna a levegő hűtése! Mit gondoltok, ez mondjuk egy festékszóró pisztollyal kompresszorral sűrített levegővel megoldható, hogy a festék helyére önteném a tisztító löttyöt, majd ha átmosta akkor sűrített levegővel kinyomatni, hogy kiszáradjon. Mennyire elfogadható megoldás ez, esetleg van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Előre is köszi a segítséget! :D

Ahhoz elvileg le kell bontani az egész hűtőt, ventilátorokkal együtt, szóval rohadtul nincs semmi értelme, csak akkor, ha hűtőt, vagy ventilátort cserélsz.

Ha már lent van, akkor mindig érdemes átmosni, de ez minden alkatrészre igaz, én mindent csak letisztítva szereltem vissza, pl mikor a klímát szereltem a kocsira, hűtő, cooler, ventilátorok minden alaposan meg volt tisztítva.

Coolert festékszóróval telenyomod brigécollal, hagyod állni, majd magasnyomású mosóval lenyomatod. Majd kiöblíted vízzel. Ezt addig ismétled, amíg tiszta víz nem jön ki belőle.

Nekem most az a gondom, hogy délután alaposabban szemügyre vettem a gépet, és hát ugye az isuzu teknő 2 részből áll. Az alsó teknőt lazán leveszem, mert ereszti az olajat az is, de a fölötte levővel lesz a gond. Azt is le kéne szednem, mert ereszt az is keményen. Valaki tudja, hogy hol lehet ilyen pasztát kapni, ami tuti jó ehhez? Nekem van egy GM pasztám, de azt a differenciálmű tömítéshez vettem, nem tudom, jó-e az a motorhoz, mert nagyobb ott a hő mint a váltóban. Valaki tud infót ilyenekről?

Loctite 5910, korom fekete, hihetetlenül jól tapad, hőálló, olajálló.

Bármelyik Unixban kapsz. Én mindenhova ezt használom a tömítésekhez a motoron.

Link to comment
Megosztás:

Szép reggelt!

Segítséget kérek szépen, x17dtl-es motorhoz, a termosztát házon lévő vákuumkapcsolót, lehet-e kapni külön, és ha igen, hol?

Sajna az egyik kis csonk, amire az adagolóhoz menő csövet tartja, nekem letört.... NE kérdezzétek, hogyan! :unsure:

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Szép reggelt!

Segítséget kérek szépen, x17dtl-es motorhoz, a termosztát házon lévő vákuumkapcsolót, lehet-e kapni külön, és ha igen, hol?

Sajna az egyik kis csonk, amire az adagolóhoz menő csövet tartja, nekem letört.... NE kérdezzétek, hogyan! :unsure:

Előre is köszönöm a válaszokat!

Hi!

Lehet kapni, kétféle cikkszámon is: 08 51 633, 58 51 021. Az oldal tetején található Csergő hirdetést nézd meg, náluk kaphatsz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.