Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

A legnagyobb ellensége ezekenek a motoronak az idő és a futásteljesítmány...

Hozzánk már visszatekert órával érkeztek, így nem csoda ha ez az elromlik bennük.

Arról nem is beszélve, hogy a magyar tulajok nem sűrűn költenek megfelelő szervízre, ami aztán megbosszulja magát...persze ilyenkor az opel a szar és a motor is egy fos, mert bedöglött..

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk privátba kellett volna irnom télleg nem ide a fika-fórumba mert itt csak az megy merthogy a kérdésre nemsokan válaszolnak sosem csak a kekeckedés megy..

De én mégegyszer nem vennék ilyen motorral akkor sem,ha agyonszervizeled akkor is 250 000 max a motor...míg az isuzu fejlesztés 450-500..akkor tényleg nem a német verzió a szar ugye?..mindegy is..

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk privátba kellett volna irnom télleg nem ide a fika-fórumba mert itt csak az megy merthogy a kérdésre nemsokan válaszolnak sosem csak a kekeckedés megy..

De én mégegyszer nem vennék ilyen motorral akkor sem,ha agyonszervizeled akkor is 250 000 max a motor...míg az isuzu fejlesztés 450-500..akkor tényleg nem a német verzió a szar ugye?..mindegy is..

Fika fórum?

Azért, mert te kifogtál egy szart, nem azt jelenti, hogy a német fejlesztésű motor az is.

Vannak olyanok, akik az iuzuval szívtak hasonló képpen...akkor az is szar?

Másrészt magad írtad, hogy tudtad, hogy baj van, de húztad halasztottad...

Link to comment
Megosztás:

Fika fórum?

Azért, mert te kifogtál egy szart, nem azt jelenti, hogy a német fejlesztésű motor az is.

Vannak olyanok, akik az iuzuval szívtak hasonló képpen...akkor az is szar?

Másrészt magad írtad, hogy tudtad, hogy baj van, de húztad halasztottad...

Hehehe közel fél milliót költöttem rá a kocsira 4 év alatt és még vannak gondok, aki nem akar szívni vegyen új autót jópénzért... :D

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk privátba kellett volna irnom télleg nem ide a fika-fórumba mert itt csak az megy merthogy a kérdésre nemsokan válaszolnak sosem csak a kekeckedés megy..

De én mégegyszer nem vennék ilyen motorral akkor sem,ha agyonszervizeled akkor is 250 000 max a motor...míg az isuzu fejlesztés 450-500..akkor tényleg nem a német verzió a szar ugye?..mindegy is..

Nekem is X17dtl-em van. Óra szerint 290 ezer, de igazábol még plusz kb 150. A motor bontatlan, és hibátlan. Télen a legnagyobb hidegben is elsőre indult, pedig kint áll az utcán. Szerintem nagyon megbizható motor.

Link to comment
Megosztás:

Hááát, azért azzal is lehet szopni! :)

Egyértelmű, de olyan hogy valaki vesz egy 10-x éves autót és csak tankolni kell bele olyan nincs , hosszabb ideig. Ennyi idő után elöregszenek az alkatrészek szépen elromlik minden lehet cserélgetni, dehát ezt te is tudod jobban mint én. Lehet hogy opel meleg vagyok és imádom a márkát a kocsimat, ezért kicsit érzékenyen érint amikor valaki leszólja, ezért írtam hogy lehet új kocsit venni, és egy darabig talán nincs vele gond.

Link to comment
Megosztás:

Egyértelmű, de olyan hogy valaki vesz egy 10-x éves autót és csak tankolni kell bele olyan nincs , hosszabb ideig. Ennyi idő után elöregszenek az alkatrészek szépen elromlik minden lehet cserélgetni, dehát ezt te is tudod jobban mint én. Lehet hogy opel meleg vagyok és imádom a márkát a kocsimat, ezért kicsit érzékenyen érint amikor valaki leszólja, ezért írtam hogy lehet új kocsit venni, és egy darabig talán nincs vele gond.

Igazada van!Jól mondod! ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem mindenki azt mondja Isuzu dieselt vegyek :)

Vagy B Corsa 1,5 TD 67Le vagy pedig F Astra 1.7 DTL 82Le

Igazából majd így állapot alapján eldontöm melyik legyen :)

Amúgy TDS az isuzu 82Le astra:) Nekem vectra-ba van ilyenem, teljes mértékben meg vagyok vele elégedve, egy hf. cserém volt, de az is az én hibám miatt, azon kívül semmi gond vele 480ezer Km van benne, szépen húz, kartergáz mentes, olajfogyasztás: meg mondom őszintén 13-15ezrenkét cserélem a szigorúan csak Valvoline durablend 10w40 olajat az alatt semmit nem kell utána öntenem (érdekes :D) télen, ha jók az izzógyertyák pöcc-röff akár milyen hideg legyen, az ereje olyan 2200 rpm körül jön meg, most lesz majd kuplung cserés, de az fogyó alkatrész minden autónál, a szelepfedélnél előszeretettel szokott szivárogni ennél a típusnál az olaj-én vettem hozzá tömítést+bekentem pasztával azóta semmi. Röviden ennyit tudok mondani róla, jó kis motor az isuzu csak néha kicsit nehézkes az alkatrész beszerzés hozzá (bár ezt a motort rakták a mazda 323-ba+Vectra B-be is, ott is lehet keresgélni), de nem mondanám drágának, mondjuk a DTL-t én nem igen ismerem.
Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem is x17dtl motorosom van. Tavaly szeptemberben vettem futári melómhoz 1 caravant. A kezdeti nehézségek után ( 10ezer km után szijszakadás), kapott 1 kinti papíros motort, 305km-el ami szervizkönyves volt. Ez volt decemberben, azóta futottam vele 27ezer km-et, gond nélkül. 10-ezrenként olajat cserélek, a fogyasztása 6 liter. Szóval nekem erre a melóra tökéletesen megfelel.

Link to comment
Megosztás:

Jól van köszi mindenkinek :)

Beszéltem a sráccal aztán holnap megyek meglesni kipróbálni a verdát :)

Menet közben mire figyeljek oda? :)

Ha tudsz, akkor menjél egy félórával a megbeszélt időpont előtt, hogy ne tudja járatni kicsit sem, mire odaérsz...

Az indításból lehet következtetni a motor állapotára... ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha tudsz, akkor menjél egy félórával a megbeszélt időpont előtt, hogy ne tudja járatni kicsit sem, mire odaérsz...

Az indításból lehet következtetni a motor állapotára... ;)

70 fokban fog állni a napon:) Ez télen számit sokat.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tippeket kérnék, ha valakinek van ötlete mielőtt szétkapom. Isuzu motor az egyik henger kipuf leömlőnél bugyok a motor olaj, addig tiszta sor, hogy tömítés csere, de az olaj miként kerülhet oda? Én turbóra tippelek (a turbinakerék csapágya esetleg megadta magát vagy a szimeringe és az olaj bekerül a kipufcsonkba ezáltal ) vagy esetleg szelepszár szimeringes lehet annál a hengernél? Hf repedésre utaló jel nincs, se nem olajos a víz, nívót kihúzva sincs kartergáz, de nem is habos ect. A turbót mindenképp leakarom szedni első lépésben, csak kicsit macerás a dolog a sok cső, kis hely végett. Előre is köszi, ha valaki tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tippeket kérnék, ha valakinek van ötlete mielőtt szétkapom. Isuzu motor az egyik henger kipuf leömlőnél bugyok a motor olaj, addig tiszta sor, hogy tömítés csere, de az olaj miként kerülhet oda? Én turbóra tippelek (a turbinakerék csapágya esetleg megadta magát vagy a szimeringe és az olaj bekerül a kipufcsonkba ezáltal ) vagy esetleg szelepszár szimeringes lehet annál a hengernél? Hf repedésre utaló jel nincs, se nem olajos a víz, nívót kihúzva sincs kartergáz, de nem is habos ect. A turbót mindenképp leakarom szedni első lépésben, csak kicsit macerás a dolog a sok cső, kis hely végett. Előre is köszi, ha valaki tud segíteni.

Meg kell nézni, honnan folyik. Folyhat a hengerfej alól, a turbóra menő illetve az onnan eljövő olajcsőből, azok csatlakozásaitól. Ha belső olajvesztesége van a turbónak, azt megeszi a motor a beszívott levegővel együtt, vagy ha a kupuffogó oldal felé, akkor elég a magas hőmérsékleten és a kipuffogógázzal együtt távozik.

Link to comment
Megosztás:

Meg kell nézni, honnan folyik. Folyhat a hengerfej alól, a turbóra menő illetve az onnan eljövő olajcsőből, azok csatlakozásaitól. Ha belső olajvesztesége van a turbónak, azt megeszi a motor a beszívott levegővel együtt, vagy ha a kupuffogó oldal felé, akkor elég a magas hőmérsékleten és a kipuffogógázzal együtt távozik.

Eddig eljutottam odáig, hogy a turbóra menő vízcső van már csak hátra és lent van csonkkal együtt. Így már kicsit el tudtam húzni a leömlőt a hf-től, se a hf-leömlő nyílásnál, sem a kipuf csonkba (alul a kipufogó rendszer találkozásánál) sem találtam olajat, pedig bugyogott mielőtt leállítottuk nem hiszem, hogy nem maradt volna ott olaj, ha feltolja a turbó,de lehet tévedek. Még a hf csavarokra ráellenőrzök, mert a leömlő csavarjai meg sem voltak szinte húzva+ ahol szivárgott félig kint is volt a csavar. Most így arra tudok tippelni, hogy a szelepfedél tömítése oda volt leszivárgott az olaj a csonkhoz és mivel nem volt rendesen lehúzva átázott a kipuf tömítés és mivel kifújt ezért nyomta felfelé. A turbót azért megnézem.
Link to comment
Megosztás:

Hali!

Úgy néz ki a szelepszár szimeringek vannak oda, leömlő lebontása után 3 henger kipufszelepére pillantva olajos a szelepszár+ a hf leömlő felé vezető járat felső része olajos, 4dik henger száraz, csak korom. Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e csak szimeringet cserélni vagy fel kéne csiszolni az üléket+vezető csere vagy, ha olyan nagy mozgása nincs a szelepnek, akkor megoldás lehet csak szimering csere, mivel a hf-et nem szeretném lebontatni, mert az plusz költség lenne?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.