Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

ilyen mailt kaptam:

"Tisztelt Hölgyem / Uram,

Szeretnénk tájékoztatni, hogy a 2005. év végén a magyarországi,

személygépkocsikra vonatkozó autófóliázási szabályok megváltoztak. A

változtatást cégünk már több mint 10 éve szorgalmazta a felelős

minisztériumnál, mivel a régi szabályozás nem felelt meg az általános

európai elvárásoknak. Végül az előnyös változtatást cégünk a brüsszeli

székhelyű EWFA (Európai Fólia Szövetség) segítségét igénybe véve érte el.

Jelenleg az EWFA egyedüli magyar tagja a Gál és Társa Kft.

Magyarországon, 2006 áprilisától, cégünk a Közlekedési Főfelügyelettel is

egyeztetett és jóváhagyott, elegáns megjelenésű, biztonságos és könnyen

kezelhető plasztikkártyás műbizonylat rendszert léptet életbe, melyet minden

minősített, a CPFilms Inc. által gyártott SL LLumar autófóliára alkalmaz,

amennyiben a hivatalos és gyári vizsgával rendelkező kivitelező által lett

felszerelve. Nem minősített kivitelező műbizonylatot nem adhat ki!!!

Sajnos tapasztaltuk, hogy különböző médiákban, interjúk vagy cikk keretében

nem hozzáértő személyek nyilatkoztak pontatlanul a témával kapcsolatban.

Ezért, mint az EWFA magyar tagja és a CPFilms (a LLumar fóliák elállítója és

világ szinten piacvezető fólia gyártó) délkelet-európai irodája, szeretnénk

felajánlani segítségünket a tájékoztatás pontossága érdekében.

Alapinformációkat a következő oldalon talál:

http://www.llumar.hu/magyar/ujautofolia.htm"

A linken leírják, hogy lehet fóliát tenni az első-oldalsó ablakokra is ami 70%-nál nagyobb fényáteresztő képességű.

Hallott valaki valamit erről? Lui, nem irsz a KPM-es levelezőpartnerednek, hogy mit tud erről? :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Háááát, relativ. Engem már az is zavar, ha esik az eső és pöttös a visszapillantóm :blink: Viszont az még jobban, hogy a pofámba bámulnak. Azért tetszenek a sötétebbek, mert azon tényleg nem lehet belátni. Nekem ez lenne az első számú szempont. Van ilyesmiből "tökrös" is, nemde?

Link to comment
Megosztás:

Háááát, relativ. Engem már az is zavar, ha esik az eső és pöttös a visszapillantóm :blink: Viszont az még jobban, hogy a pofámba bámulnak. Azért tetszenek a sötétebbek, mert azon tényleg nem lehet belátni. Nekem ez lenne az első számú szempont. Van ilyesmiből "tökrös" is, nemde?

Van tükrös, de nem lehet hivatalosan felrakni.

Link to comment
Megosztás:

Nem adnak hozzá papírt? Vagy mit jelent ez pontosan?

Azt, hogy még az oldalsó-hátso ablakokra sem szabad feltenni tükröset, full illegál -> helyszini fejlövés

Egyébként ez a szabálymódosítás (ha egyáltalán modosult a dolog) gyakorlatilag halottnak a csók. Első oldalsó ablakra föl lehet tenni, de 70%-nál legyen jobban áteresztő ami ugye elég nehéz ha a gyári üveg is picit szinezett. Nemnagyon van olyan fólia amit lehet legalizálni itthon.

Tehát semmi előrelépés :blink:

Link to comment
Megosztás:

Tetszik, hogy jó sötét. Nem zavar a kilátásban? Főleg este.

Hát, meg kell szokni. Ha nincs közvilágítás, akkor max. egy méterre látok el este a hátsó szélvédőn keresztül, úgyhogy csak olyan tempóval szabad tolatnom, hogy ebben az egy méterben meg is tudjak állni. De a kinézet mindenért kárpótol :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hát, meg kell szokni. Ha nincs közvilágítás, akkor max. egy méterre látok el este a hátsó szélvédőn keresztül, úgyhogy csak olyan tempóval szabad tolatnom, hogy ebben az egy méterben meg is tudjak állni.

én ezért szedettem le :blink:

egyébként is rosszul látok a félhomályban, de a sötétítéssel akár bekötött szemmel is tolathattam volna semmit sem láttam

Link to comment
Megosztás:

De van előrelépés, ugyanis a hátsó szélvédőt is lehet full sötétíteni, amit eddig nem lehetett. B)

Bezonyám. Ha valaki nagyon kötözködik letépem előről másnap meg visszarakatom. Hátsóval ezt mókásabb lett volna megjátszani. Ott jött volna a fűtőszál is. :blink: (meg visszarakni is drágább lett volna)

Rendőrnél meg lehúzott ablakkal kell megállni, úgysem húzatja fel.

Nekem eddig közel 2 év alatt 2-3szor kérték el a papírt. Odaadtam visszaadta ennyi.

Link to comment
Megosztás:

én ezért szedettem le :)

egyébként is rosszul látok a félhomályban, de a sötétítéssel akár bekötött szemmel is tolathattam volna semmit sem láttam

Látszik hogy nem jársz cégeskocsival, aminek nincs kilátása hátul. :)

Az ember ilyenkor szokik hozzá igazán ahhoz, hogy a kinti két tükröt használja. :(

Link to comment
Megosztás:

Látszik hogy nem jársz cégeskocsival, aminek nincs kilátása hátul. :(

Az ember ilyenkor szokik hozzá igazán ahhoz, hogy a kinti két tükröt használja. ;)

Jaja, így van. Nekem csak 1 dologra van a középső, szagosítót akasztok rá. :)

De a kollegám is ilyen lányosan vezet, nem pakol annyi cuccot benntre, h ne lásson hátra. Seregben teherkocsin megszoktam, h nincs középen tükör. :)

Link to comment
Megosztás:

Jaja, így van. Nekem csak 1 dologra van a középső, szagosítót akasztok rá. :)

De a kollegám is ilyen lányosan vezet, nem pakol annyi cuccot benntre, h ne lásson hátra. Seregben teherkocsin megszoktam, h nincs középen tükör. :)

akinek meg M3 tukre van, amiben nem lani semmit, na az tolat csak igazan erzesre :(

Link to comment
Megosztás:

Ha már fólia a topic címe...

Úgy vettem a vectrát, hogy a 2 hátsó oldalablak, ami a csomitéré, le van fóliázva... műbizonylat nincs... "H"-t sem látok... lesz nekem ezzel bajom? Ja, vizsgán nem tűnt fel nekik, így rá se kérdeztek.

Köszi

Sőt januártól a leghátsót is lehet fóliázni, de tudtommal csak minősített fólia és H jel birtokában szabályos.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.