Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

Na remélem sikerül a linket beszúrni, csakhogy lássátok, nem kamu a Felügyelettől van az általam belinkelt levél... A Pajor Ákos elérhetősége:

http://www.kff.hu/dokk/main/forum/cmi-18.8...le-88953&89446&

Mellesleg mindenki megkeresheti hivatalosan a www.kff.hu oldalról jobbra a Központi felügyelet re kattintva a Menüjében, a Közúti Jármű > Műszaki Engedélyezési Osztály

Ettől többet nem tudok ... aki ezek után sem hisz nekem az meg kérdezze meg személyesen... :(

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

A színezett üvegre is lehet fóliát tenni. Gyártanak kifejezetten színtelen fóliát, ami nem sötétít ugyan, de elnyeli az UV sugarakat, így véd a káros napsugárzás ellen és mégis szabályos (de legalábbis nem szúr szemet a közegnek... :twisted: )

Link to comment
Megosztás:

A színezett üvegre is lehet fóliát tenni. Gyártanak kifejezetten színtelen fóliát, ami nem sötétít ugyan, de elnyeli az UV sugarakat, így véd a káros napsugárzás ellen és mégis szabályos (de legalábbis nem szúr szemet a közegnek... :twisted: )

És max a betörés ellen jó, azon kívül meg semmi értelme.

Link to comment
Megosztás:

Eztetet itt most közzétenném, ilyen az én fóliám:

" ....Állandóan 8 autófólia típust tartunk raktáron. Ezek színben és árnyalatban különbözőek és a színtelen biztonsági fóliától a legsötétebb, 5%-os fényáteresztésű fekete fóliáig terjednek. A szürke különböző árnyalatai mellett van pl. nagyon dekoratív metál zöld és metál kék autófólia is.

Mindegyik autófóliánk rendelkezik "H"-jellel és műbizonylattal (ezek mindig szükségesek ha az autó gyári állapotát megváltoztatjuk akár fóliával akár pl. vonóhoroggal), de ez nem jelenti azt, hogy bármelyik fólia az autó bármelyik üvegén szabályosan elfogadott. A Magyarországon jelenleg hatályos jogszabályok szerint az autóüvegeknek fóliázott állapotban is a következő fényátengedési értékeknek kell megfelelniük személygépkocsiknál:

- első szélvédő: min. 75%

- első üléssor melletti oldalüvegek: min. 70%

- első üléssor mögötti oldalüvegek: bármilyen "H"-jeles fólia

- hátsó szélvédő: min. 70%...."

Link to comment
Megosztás:

Vizsgán meredeken kakálnak a sötítített autókra! Nekem megsem várták mire odaadom a bizonylatot és hiába mutogattam a h engedély számot az ablakon. Mondták, vigyem máshová nem érdekli őket, vagy hozzam vissza rendes üveggel. Úgyhogy én kétévente kicserélgettem a koplett ablakokat gyári garnitúrára, utána meg vissza.

Link to comment
Megosztás:

Vizsgán meredeken kakálnak a sötítített autókra! Nekem megsem várták mire odaadom a bizonylatot és hiába mutogattam a h engedély számot az ablakon. Mondták, vigyem máshová nem érdekli őket, vagy hozzam vissza rendes üveggel. Úgyhogy én kétévente kicserélgettem a koplett ablakokat gyári garnitúrára, utána meg vissza.

Hát ez sajnos benne van a pakliban... :( Ilyen esetben viszont érdemes a vizsahelyet névvel címmel megkérdezni a KFF-től.. Tehát kicsit befűteni nekik.. Ugyanis nem tudom, hogy milyen vizsgahey az, ahol még az érvényben lévő szabályokkal sincsenek tisztában...

Link to comment
Megosztás:

Ilyen esetben viszont érdemes a vizsahelyet névvel címmel megkérdezni a KFF-től.. Tehát kicsit befűteni nekik.. Ugyanis nem tudom, hogy milyen vizsgahey az, ahol még az érvényben lévő szabályokkal sincsenek tisztában...

Ebben van vmi. Ugyanis hatósági dolgot, nem illik "személyeskedésre" venni....

Mondjuk nekem ami magas az a hátsó szélvédő dolog. Mióta autózom, sosem vágtam miért nem lehet lefóliázni, elsötétíeni, rolózni. Nee... ne gyertek az átláthatósággal.. mert ha átlát vki egy kisteherautón netalántalán egy IFA-n.... Szvsz baromság... (persze most jön, hogy jó látni x autóval elölrébb a féklámpát meg ilyenek - köv táv...)

A rendőr meg ne akarjon átlátni a kocsimon. Ha nem tetszem, állítson meg, nézzen meg, de csak úgy ne akarjon benézni. (Mellékesen megjegyzem szimpatikus az amcsi hozzáállás, mikoris ameddig nem követsz el semmit, nem cseszegetnek)

Link to comment
Megosztás:

kisteherautónál tök mindegy, ott az áru védelme miatt bármit csinálhatsz a hátsó ablakkal

be is lemezelheted

személyautónál nem

de egyszerű :arrow: kalaptartóba, csomitérajtóba bevágni egy rolót, belülre elhelyezni és gyári

kész :(

Link to comment
Megosztás:

kisteherautónál tök mindegy, ott az áru védelme miatt bármit csinálhatsz a hátsó ablakkal

be is lemezelheted

személyautónál nem

de egyszerű :arrow: kalaptartóba, csomitérajtóba bevágni egy rolót, belülre elhelyezni és gyári

kész :(

Bazs tényleg szőke vagy? :lol: Személyautóról beszélek. Csak az átláthatalansági példa kedvéért (Te egy Astrából nem látsz át egy Mazda E2200 ason keresztül) hoztam fel (Azon keresztül se látsz át...)

Link to comment
Megosztás:

Bazs tényleg szőke vagy? :( Személyautóról beszélek. Csak az átláthatalansági példa kedvéért (Te egy Astrából nem látsz át egy Mazda E2200 ason keresztül) hoztam fel (Azon keresztül se látsz át...)

ja

de nem is kell átlátnod rajta ;-)

amúgy télleg szőke vagyok, de legalább egyértelműen fogalmazom meg, amit leírok :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Vizsgán meredeken kakálnak a sötítített autókra! Nekem megsem várták mire odaadom a bizonylatot és hiába mutogattam a h engedély számot az ablakon. Mondták, vigyem máshová nem érdekli őket, vagy hozzam vissza rendes üveggel. Úgyhogy én kétévente kicserélgettem a koplett ablakokat gyári garnitúrára, utána meg vissza.
Nem hagytam szó nélkül :lol:

Tisztelt Harsányi Úr!

Kicsit elszomorodva, de semmiképpen sem meglepődve olvastam levelét. A különböző visszáságokat megmagyarázni sajnos nem tudom, de nem is tisztem mások munkájáról értékelést adni.

Ami tény az a következő: az érvényben lévő előírások szerint a vezető meletti illetve az "anyósülés" meletti ablakokra is csak 70% vagy annál jobb fényáteresztő képességű fólia alkalmazható. Figyelembe veendő azonban az, hogy nagyon sok jármű üvegei, szélvédői már eleve színezettek, melyre értelemszerűen már nem tehető fel a 70%-os fólia sem. Amennyiben a vezető által bemutatott műbizonylat visszakereshetően igaz, úgy nyugodtan menjen bele bármilyen vitába, feljelentésbe - a felhelyezést végző igazolni fogja. / Persze a fóliában is benne kell legyen a "H" jel! / Amennyiben a vizsga során az előbbi feltételek teljesülése esetén van vitája, úgy kérje a műszaki vezetőt aki feltehtően már helyesen fog dönteni.

Sajnálom, de csak ilyen formában tudok a levelére válaszolni, remélem ez is segít valamit. Továbbra is él, amennyiben gondolja, hogy válaszolni tudok keressen meg kérdésével.

Tisztelettel

Pajor Ákos

>>> Lui 2005.08.05. 1:30 >>>

Tisztelt Pajor Ákos Úr!

Bár nem gondoltam volna, de további kérdésekkel is Önhöz kell fordulnom. Mivel a korábban már leírt okok miatt az információs sztrádán található információ-morzsák összeszedegetésétől tartózkodom...

Többször előfordult már ismerettségi körömben, hogy az autón meglévő, az Ön által leírtaknak megfelelő (tehát megengedett mértékű, és Műbizonylattal rendelkező) fóliázással rendelkező autón az éppen intézedő rendőr úgy vélte, hogy a fólia sötétebb a megengedett értéknél (ezt néha elemlámpa felhasználásával, néha egy kézi fénymennyiség mérővel felszerelkezve, vagy ezek nélkül állította). Egy konkrét esetben a barátom hiába bizonygatta, hogy a fóliázást a llumar fóliával (www.llumar.hu), budapesti szakszervízben, teljesen jogszerűen és megfelelően végezték, a rendőr hajthatatlan volt és csak úgy engedte volna tovább, ha a fóliát leszedi az első oldalabalkokról. Mivel barátom erre nem volt hajlandó (és szerintem a szakszerűen felrakott fólia miatt nem is lett volna képes), így az autót lezáratta és közölte a barátommal, hogy el fogják szállítani a kocsit, ellene pedig feljelentést fognak tenni.

A másik esetben a saját autómmal történt meg, hogy amikor a fóliázott autóval műszaki vizsára jelentkeztem az adott vizsgahely mindenféle mérés és szerintem alap nélkül, az autó fóliázottságára való tekintettel metagadta a műszaki viszga elvégzését, illetve kilátásba helyezte a sikertelen műszaki vizsgát. Mikor említettem, hogy az autó hivatalosan van fóliázva és rendelkezem műbizonylattal, akkor közölték, hogy akármilyen papírt ők is tudnak gyártani, vegyem tudomásul, hogy engedélyezett fóliás sötétítés Magyarországon nem létezik. Minden fóliás autó, ahol az első oldalablakok, vagy az első illetve hátsó szélvédő sötétített, az büntetésre számíthat illetve nem kap műszakit.

Az Ön által leírtak alapján viszont nem értem, hogy akár az intézkedő rendőr, akár egy vizsgahely hogyan bírálhatja felül - ráadásul mindenféle vizsgálat nélkül, holott nem is akármilyen vizsgálat hivatott eldönteni a fóliázás fényáeresztő képességét, ahogy az az interneten olvasható - a kiállított MŰBIZONYLAT valódiságát. Ráadásul valóban, az Ön által leírtaknak megfelelően kiállított hivatalos műbizonylatokról volt szó... Érdekelne, hogy ilyen esetekben mi lenne a helyes magatartás az "intézkedést" elszenvedő részéről, illetve hová és milyen jogorvoslatért lehet fordulni ilyen esetben... Továbbá, ha az Ön levelében leírtak szerint szeretnék meggyőződni arról, hogy a fóliázást megfelelő szakképzettséggel és megfelelő engedéllyel rendelkező személy, megfelelő anyagokat felhasználva végzi, úgy milyen dokumentumokat lehet elkérni ennek igazolására? utána lehet nézni valahl, hogy formailag hogyan néz ki egy ilyen engedély, vagy esetleg utána lehet érdeklődni, hogy egy adott cég rendelkezik-e az Önök álal kiadott engedéllyel ezen tevékenység elvégzéséhez?

Segítségét előre is köszönöm

.

Best Regards / Tisztelettel,

Lui

Szal hajrá. Én most leszedem a ... khm ... kicsit nem engedélyezett fóliát az ótóról és ha összejön a ZS, akkor megy rá a teljesen szabályos (szélvédó 100%, első oldalsó 70 %. hátsó és csomagtér oldalsó 15%, hátsó szélvédő 75%), nem olcsó, mindenféle bizonylattal, jellel rendelkező fólia.. Oszt ha valaki kötekedni akar, akkor a bíróságon találkozunk... :) :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Én csak simán lehúztam és utánna Nitrohigítóval jól letöröltem :roll:

(bár előtte én is raktam fel)

Tomi!

a 7végén esetleg olyn Vasárnap környékén megpróbálhatnánk megejteni egy hasonlót? esetleg csak megsza(g)kértenéd, hátha a Tied egészen más megoldással volt, mert én néztem, de nem tartom valószínűleg, hogy az üveget kivétele nélkül ennyire le lehet fóliázni, igaz, hogy nem is próbáltam még asonlót sem.. :?

Link to comment
Megosztás:

Tomi!

a 7végén esetleg olyn Vasárnap környékén megpróbálhatnánk megejteni egy hasonlót? esetleg csak megsza(g)kértenéd, hátha a Tied egészen más megoldással volt, mert én néztem, de nem tartom valószínűleg, hogy az üveget kivétele nélkül ennyire le lehet fóliázni, igaz, hogy nem is próbáltam még asonlót sem.. :?

Én is kiszedtem az üvegeket ám :roll:

Vasárnap családi ebéd lesz :?

De elküldöm a számom pü-ben és megbeszéljük.

Egyébként reggel ott mentem el az Omegák mellett.

Hazafelé meg a fehér mellett :wink:

De megoldjuk Lui ne aggódj :wink:

Link to comment
Megosztás:

Én is kiszedtem az üvegeket ám :roll:

Vasárnap családi ebéd lesz :?

De elküldöm a számom pü-ben és megbeszéljük.

Egyébként reggel ott mentem el az Omegák mellett.

Hazafelé meg a fehér mellett :wink:

De megoldjuk Lui ne aggódj :wink:

Oksa mindjárt hívlak is, csak éppen vacsizok és nem akarom, hogy zavarjon a csamcsogásom.. :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Üdv!

Tervezem hogy fóliáztatom az autót. Már gyárilag zöldes, 70%-os színezett üveg van benne, amiről nem tudom hogy UV szűrő-e vagy sem, ezért egyenlőre így csináltatnám:

Első oldalsó üvegekre: betörés, UV védő.

Hátsó oldalsó és csomagtér oldalsó: betörés, UV védő, színezett.

Első szélvédő: napcsík

Hátsó szélvédő: semmi...

A kérdés hogy milyen %-os átlátszóságú üveg az ami már érezhetően segít a belső klímának de a téli estéken is ki lehet rajta látni? Mármint elsősorban nem a vezetőnek, hanem az utasoknak. Az első üvegeken úgysem lesz sötétítés, és ehhez nagyon nem passzolna a nagyon sötét hátsó üveg (láttam már ilyet, elég bénán názett ki), inkább valami világos árnyalatra gondoltam. De viszont ha túl villágos a sötétítés :lol: és ezért nem ér semmit akkor inkább bele se vágok...

Másik dolog hogy a fólia színe nem zavarja pld. a jelzőlámpák színét? Zöld fóliára gondoltam a kék Astrámhoz, a sárga jelzőlámpa a zöld fólián keresztül is ugyanolyan sárgának fog látszani?

Mégegy kérdés: érdemes a szélvédőre bármit feltenni a napcsíkon kívül? Törés vagy UV védőt... a hátső szélvédő fűtött, egyáltalán rá lehet ráfóliázni a fűtőszálakra?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tervezem hogy fóliáztatom az autót. Már gyárilag zöldes, 70%-os színezett üveg van benne, amiről nem tudom hogy UV szűrő-e vagy sem, ezért egyenlőre így csináltatnám:

Első oldalsó üvegekre: betörés, UV védő.

Hátsó oldalsó és csomagtér oldalsó: betörés, UV védő, színezett.

Első szélvédő: napcsík

Hátsó szélvédő: semmi...

A kérdés hogy milyen %-os átlátszóságú üveg az ami már érezhetően segít a belső klímának de a téli estéken is ki lehet rajta látni? Mármint elsősorban nem a vezetőnek, hanem az utasoknak. Az első üvegeken úgysem lesz sötétítés, és ehhez nagyon nem passzolna a nagyon sötét hátsó üveg (láttam már ilyet, elég bénán názett ki), inkább valami világos árnyalatra gondoltam. De viszont ha túl villágos a sötétítés :lol: és ezért nem ér semmit akkor inkább bele se vágok...

Másik dolog hogy a fólia színe nem zavarja pld. a jelzőlámpák színét? Zöld fóliára gondoltam a kék Astrámhoz, a sárga jelzőlámpa a zöld fólián keresztül is ugyanolyan sárgának fog látszani?

Mégegy kérdés: érdemes a szélvédőre bármit feltenni a napcsíkon kívül? Törés vagy UV védőt... a hátső szélvédő fűtött, egyáltalán rá lehet ráfóliázni a fűtőszálakra?

Fóliázás:

Sajnos a magyar szabályok a 70%-ot előírják még ugye a hátsó szélvédőre is, pedig az nincs megtiltva, hogy plafonig pakold a kocsit. Ez külföldön másként van.

Nagyon fontos a műbizonylat, nehogy leszedessék veled vizsgán...esetleg megoldható kis +pénzzel a vizsgabiztosnál...ha olyan.

Nekem valaki cserélte a hátsó fűtéses szélvédőt és fóliával színezte a többi gyári színére(zöldes, 70%-os), fűtés működik, és kell is, tehát lehet fóliázni a hátsó szélvédőt is.

Napcsík: nekem gyárilag van benne a zöld sáv, kicsit másképp mutatnak a lámpák, de meg lehet szokni, ja, és főleg nyári estéken tud jól szolgálni, mikor a lenyugvó nap nem vakít.

ha teheted fóliázz, csak vigyázz a fényáteresztés mértékére ahol kell, ill. feltétlen legyen veled mindig a műbizonylat, nehogy egy kukacoskodó rendőr vizsgára küldjön..

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tervezem hogy fóliáztatom az autót. Már gyárilag zöldes, 70%-os színezett üveg van benne, amiről nem tudom hogy UV szűrő-e vagy sem, ezért egyenlőre így csináltatnám:

Első oldalsó üvegekre: betörés, UV védő.

Hátsó oldalsó és csomagtér oldalsó: betörés, UV védő, színezett.

Első szélvédő: napcsík

Hátsó szélvédő: semmi...

A kérdés hogy milyen %-os átlátszóságú üveg az ami már érezhetően segít a belső klímának de a téli estéken is ki lehet rajta látni? Mármint elsősorban nem a vezetőnek, hanem az utasoknak. Az első üvegeken úgysem lesz sötétítés, és ehhez nagyon nem passzolna a nagyon sötét hátsó üveg (láttam már ilyet, elég bénán názett ki), inkább valami világos árnyalatra gondoltam. De viszont ha túl villágos a sötétítés :lol: és ezért nem ér semmit akkor inkább bele se vágok...

Másik dolog hogy a fólia színe nem zavarja pld. a jelzőlámpák színét? Zöld fóliára gondoltam a kék Astrámhoz, a sárga jelzőlámpa a zöld fólián keresztül is ugyanolyan sárgának fog látszani?

Mégegy kérdés: érdemes a szélvédőre bármit feltenni a napcsíkon kívül? Törés vagy UV védőt... a hátső szélvédő fűtött, egyáltalán rá lehet ráfóliázni a fűtőszálakra?

Nem akarok qkacoskodni, de Óvassávissza icsit, mert elég sokat volt erről szó... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok qkacoskodni, de Óvassávissza icsit, mert elég sokat volt erről szó... :lol:

Hi Lui!

Vegigbongesztem a kinyomtatva 92 oldalas topicot, es nem talaltam valaszt a kerdesemre (talaltam viszont rengeteg nem mukodo kepre linket).

Gondoltam akinek van tapasztalata a foliak sotetsegevel kapcsolatban (lsd eredeti kerdes), annak nem nagy faradtsag segiteni azzal hogy erdemben valaszol...

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok qkacoskodni, de Óvassávissza icsit, mert elég sokat volt erről szó... :lol:

nekem hátul 90%-ossal sötététítéssel van csinálva, és kilátok rajta rendesen (jogilag ott bármilyen lehet)

de színezett fóliát nagyon nem szeretik a rendőrök

Elől viszont semmit sem lehet

Link to comment
Megosztás:

Első oldalsó üvegekre: betörés, UV védő.

Hátsó oldalsó és csomagtér oldalsó: betörés, UV védő, színezett.

Első szélvédő: napcsík

Hátsó szélvédő: semmi...

Szerintem hülyén néz ki ha hátul nincs semmi, de egy csak magánvélemény. Mellesleg ha jól tudom minden fólia UV védő.

A kérdés hogy milyen %-os átlátszóságú üveg az ami már érezhetően segít a belső klímának de a téli estéken is ki lehet rajta látni? Mármint elsősorban nem a vezetőnek, hanem az utasoknak.

Ez nagyon relatív. Minden egyes sötétebb árnyalatnál romlik a kilátás, hogy neked még mi a megfelelő azt csak te tudod eldönteni. Keress ismerősök körében fóliázott autót és nézd meg milyen. (pl. este, meg különböző helyzetekben)

A klímára: nekem elég sötét van rajta körben, de ha nyáron a napon áll pár órát ugyanúgy dögmeleg lesz a kocsiban mint amikor nem volt rajta. Talán néhány fok eltérés lehet.

Mégegy kérdés: érdemes a szélvédőre bármit feltenni a napcsíkon kívül? Törés vagy UV védőt... a hátső szélvédő fűtött, egyáltalán rá lehet ráfóliázni a fűtőszálakra?

Szerintem nem. A szélvédőt magában sem egyszerű betörni.

Fűtőszálakra lehet rakni, leszedni viszont már nehezebb. Csak úgy csináltasd meg ha biztos vagy benne hogy ott akarod hagyni.

A már pár éve útban lévő eu-s szabvány még mindig csak útban van sajnos miszerint hátra is tetszőlegesen lehet akármit rakni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.