Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

eladod azt is???

nemtudom....

én egy határozott egyéniség vagyok....

először begyüjtöttem a szpoilereket,meg ültetőrugókat,stb....utána eladtam mindegyiket,merthogy autótcserélek..... :(

namost tegnap meg vettem sportfutóművet koni gátlókkal :lol:

szóval ha olyan napom lesz,akkor meg ezzel eggyütt minden eladó lesz :lol:

most éppen semmisem eladó(kivéve kerekek),csak alkatrészek....

kerekeimet persze senkise akarja megvenni,pedig már kiszemeltem a szép peremes RH felniket,és félek,hogy elviszik :lol:

örömmel jelentem a corsa-s brancsnak,hogy lehet,hogy találtam egy jó,és olcsó karoszériást,úh lehet,hogy maradok az A corsanmnal,és nem cserélek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap adtam le a Corsám a kasznisnál. Nem olcsó, sőt... viszont kiváló. PL Astrám 1 éve.

Kaptam ajánlatott és elmentem sétálni egyet..... 200 ezer HUF, majd azt mondtam OK.

Azóta az egész család értetlenkedik..... MInek ez , meg hasonlók. A lényeg a feleségem és a pici velem tart:)))

Astra: http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=15...r=asc&start=435

Üdv

hemi

Link to comment
Megosztás:

Énm pedig örömmel jelentem, hogy ma végre összeáll a Corsám.Kész a kasztni, kész a festés, már csak az összerakás van hátra, aztán holnap futóműves meg egyéb. villanyászságok, majd pénteken műszaki és zöldkártya.A biztonság kedvéért ma felújítottam a hátsóféket+kéziféket, aztán majd holnap a futóműves ember kicseréli a talpasgömbőcöket, meg beállítja a futóművet.

és jólesznekem!! :smt041 :smt041

Link to comment
Megosztás:

de tudod mér? mer a hülye németek nem tudtak olyan pirosított búrát csinálni, ami fehéren világít, csak olyat, ami sárgán :-D

Korábban volt egy telibepiros is, de akkor nem volt $ :? kedvem!

Amúgy meg ennyi kurvasággal még minden menyasszony férjhez megy! :wink:

Szép lesz ez is!!!! 8) :(

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap adtam le a Corsám a kasznisnál. Nem olcsó, sőt... viszont kiváló. PL Astrám 1 éve.

Kaptam ajánlatott és elmentem sétálni egyet..... 200 ezer HUF, majd azt mondtam OK.

Azóta az egész család értetlenkedik..... MInek ez , meg hasonlók. A lényeg a feleségem és a pici velem tart:)))

Astra: http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=15...r=asc&start=435

Üdv

hemi

Jó sok pénz :roll:

FK cucc simán felment ?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem hülyeség.

És amikor ilyen módon - korrekt anyagok felhasználásáva, korrek módon van megcsinálva - akkor - nagyságrendeileg - mennyit bír megint rozsdálás nélkül vajh ?

Egy élet meg 1nap! :( Amúgy ha korekt, akkor szvsz min. 4-5 év.Gondolom én kis naívan.Remélem.

Egyébként, hogy ne legyen teljes az örömöm, valszeg elszállt a Corsámban az akku, meg a bal oldali féltengő is! :lol: Gyanus klingelő hangot ad 1-2ben gyorsításkor.Szóval holnap még azt is kereshetek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

hali.

nekem van két 1,3-as féltengelyem ha esetleg érdekel.

Köszönöm, de ma kénytelen voltam venni egy féltengelycsuklót, mert már reggel 8-ra a futóművesnél kellett volna lennem, de ugye a bontós is csak 9-re ért oda, aztán találtunk egy üzemképes akksit is, amit 3500-ért meg is kaptam, aztán goo haza, akksi kicserél, sógoromat leakaszt, futóműveshez 10:30-ra bees, aztán elmesél, hogy nem csak talpasok és futóműállítás, hanem még féltengely gömbcsukló csere is lesz.Hát mitne mondjak, rettentő boldog volt! :(

De ami a lényeg, hogy most már sínen van a dolog, aztán 17:00-ra megyek érte, még beállítom a hátsó féket+kéziféket, este jön Johnny+Tomi023, és megbütyköljük a világítást, aztán reggel 7-re pedig odaállok vele a műszakira.Sűrű a progi, de délután már szeretném leadni a papirokat az átírós embernek, hogy jövő héten az is meglegyen, aztán végre összeáll a kicsike.Lesznek még rajta apró simisimik, de a lényeg meglesz.Remélem. :roll:

Amúgy tudtátok, hogy 82-93-ig az A Corsák féltengelycsuklója tök egyforma, kivéve az 1.5D-ket?Csodálkoztam is, hiszen ott van még az 1.6SE masina is! :shock:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Az biztos ,hogy a gsi féltengely az más mert a fogszám nem egyezik

és azon kivül már astra csuklok vannak.

Csodálkoztam én is, de nem akartam erősködni, mert siettem.Na mind1.Remélem most egy darabig a féltengelyekkel nem lesz gond.Max. a jobb oldali is cserés lesz! :?

S, hogy teljes legyen a szívás, nem lett kész időre a futómű. :evil: Borul minden! :evil: De talán holnap egy kicsit hajrázva sikerül besúvasztani műszakira!Ha nem, akkor felkötöm magam. :Hangman:

Link to comment
Megosztás:

Szakmai tanácsot szeretnék kérni.Ma voltam a kisbringámmal műszakin, és a kéziféken elvérzett a dolog.Újak a fékpofák, a kézifékkötél, és az összeillesztésnél koppra rá van állítva, de semmi.Ugyanúgy a vakvilágba fel lehet húzni a kézifékkart anélkül, hogy bármi történne.Uhuhu tanácsára az autómatákat ráállítottam annyira, hogy a fékdob éppenhogycsak felmenyjen, de ezzel csak azt értem el, hogy a hátsófék is tökéletesen fog.Sajnos a kéziféken nem segített.Érzésre olyan, mint ha hosszú lenne a kézifékkötél.Pedig elvileg az autósboltban olyat kaptam, ami a 86-90-es évjératokhoz passzol, mert csak azzal szerelték.Szóval hálás lennék valami 5letért, mert most naon el vagyok keseredve.

Még gatya a leng.csillapítóm is, és azzal még át is engedték volna, de a kézifék atomgatya. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy vagy két darabból áll a huzal? Mert úgy tudom van olyan aminél két helyen lehet állítani. Egyszer a hátsó híd alatti illesztésnél, egyszer meg a karnál alulról.

Egyébként ezzel én is szoktam kínlódni. :?

Ákos szerint csak ott középen, az összeillesztésnél lehet állítani!De amúgy egyre erősebb bennem a gyanu, hogy én a 82-86-os évjáratok hosszú kézifékkötelét kaptam meg.Mindjárt indulok is vissza az autósboltba.

Aztán jól rendet teszek. :twisted:

Link to comment
Megosztás:

valszeg én elsőre az elsőt kaptam, ami nemjó.Ezért most vettem olyat, ami a második, de ezt nem kenem össze, hanem összehasonlítom majd azzal, ami bennevan.Helyesebben újra szétborítom az egészet.Ha nem találtam el, akkor vissza az egész, és próbálkozom tovább. Sajnos ez így megy.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.