Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Meghalt a roncsom!

Valamiért nem megy az AC, és mintha nem adna szikrát sem.

AC pumpa jó, a gyújtás ráadásakor egy pillanatra elindul, de indítozás közben nincs feszültség a csatlakozóban.

Motorvezérlő elektronikát cseréltem, biztosíték táblát megnéztem, nem találtam semmit.

Valami beázhatott, vagy van valahol még biztosíték, vagy relé?

Hol kezdjem a próbálkozást?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy ilyen csoda autóm C12NZ motorral, de most másodszor játssza el azt, hogy hétvégén mikor lerakom pihenni, hétfőn nem akar beindulni.

Múltkor itt volt egyik ismerősöm, lehúzott a motortérben középen egy 3 pólusú zöld csatit visszadugta, kicsit megmozgatta azt elindult.

Most is próbáltam a trükköt néha olyan volt mintha indulna azt mégsem.

Mit tudok tenni vele?Valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok! C12NZ motornál a termosztát cseréhez le kell szedni a vezérlést is? Mennyire lehet hozzáférni? Egy ismerősöm ma kért meg hogy cseréljem ki neki de így látott képek alapján ha jól látom le kell szedni a szíjat ugye? Előre is köszi a segítséget! Üdv Gabeszv8

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! C12NZ motornál a termosztát cseréhez le kell szedni a vezérlést is? Mennyire lehet hozzáférni? Egy ismerősöm ma kért meg hogy cseréljem ki neki de így látott képek alapján ha jól látom le kell szedni a szíjat ugye? Előre is köszi a segítséget! Üdv Gabeszv8

Igen, a vezérlés alatt van ahol a vastag cső megy, ha leszedted a vezérlést ott lesz egy csonk, két csavarral átlóban, azokat leveszed és alatta lesz a termosztát.

Jelre kell állítani a vezérlést és úgy leszedni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ! A gyári tömítő gyűrű elég hozzá vagy azért nem árt ha be van kemnve tömítő pasztával? Vízrendszer légtelenítésnél van valami amire figyelni kell?

Nem kell bekenni semmivel, csak tisztára takarítsd ki a helyét, ne legyen vízköves hanem csak a tiszta fém, általában a termosztáthoz adnak többféle tömítést, vastagabb vékonyabb, a kivett tömítéssel összehasonlítod és annál egy kicsit vastagabb lesz, mert a régi már kilapult.

Légteleníteni nem igen tudod, a kiegyenlítő kupakja majd megoldja. Annyit lehet, hogy feltöltésnél a szívócsonk bal oldalán az órának az érzékelőjét kitekered és elkezded feltölteni, majd amikor megjelenik ott a víz akkor betekered.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szíjfeszítőjét cserélnem kell ha megbontom a vezérlést? Vízpumpát szoktad ilyenkor cserélni? Előre is köszi!

Ha már közel van a csere periódushoz akkor érdemes cserélni, mivel le kell szedned. Vízpumpát is csak új szíjnál szokás, mert ha a régit meghagyod az új feszesebb szíj általában kivégzi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Cartársak!

Keresnék megvételre 8 szelepes 1000-es motort, gyakorlatilag érdekel bármilyen, ami feltétlen fontos, hogy legalább az alja egyben legyen a hengerfejtől lefelé (fűzött blokk gyakorlatilag). Cserét is tudok ajánlani, ha valakit érdekel, akkor tudok érte egy szétszedett C20XE-t adni!

Priviben lehet zaklatni!

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!
Van egy 1985-ös 1.2ST A Corsam, nagyon szeretem, de sajnos valami ökör teherautós a lábtartójával (rendőrség szerint) a parkoló állapotában lévő kis autóm csomagtér ajtaját javíthatatlanúl megzúzta és most le kéne cserélnem. Természetesen senki nem hagyott ott semmit és senki nem látott semmit... vicc :(((
A gondom az, hogy gőzöm sincs honnan szerezzek ilyen hátsó ajtót vagy legalább fehéret, ami jó állapotba van és amire a szárnyacskát érdemes lenne ráaplikálni.

Tudna valaki nekem ebbe tanácsot adni?

Link to comment
Megosztás:

Van egy 86-os csomiajtóm, de piros.

Hmmm... Lehet az is jó lesz, bár azóta pótoltam ezt a dolgot egy szürke ajtóval, de sajnos csak vész megoldásként tudok rátekninteni, mert ezt még át se fújatnám. A Tieden van az a kis gumi szárnyacsaka? Milyen állapotba van, és mit adsz vele? MEnnyiért kínálnád?

Link to comment
Megosztás:

Budapesti, A Corsa terén jártas ember kerestetik, aki megnézne egy kicsikocsit számomra. Van-e rá vállalkozó szellemű egyén?

Ha minden jól megy, blitzen lesörözzük a segítséget!

Szia. Sikerült meg oldani a gondodat??

Nálunk van egy okos tóbiás. Vágja a dolgot. Igaz Esztergom - Kertvárosi. Nincs messze. Én is oda vittem a Corzát és a Monzámat is.. Ügyes a fiú .. ha kell Priviben írj. Ha aktuális még..

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szia. Sikerült meg oldani a gondodat??

Nálunk van egy okos tóbiás. Vágja a dolgot. Igaz Esztergom - Kertvárosi. Nincs messze. Én is oda vittem a Corzát és a Monzámat is.. Ügyes a fiú .. ha kell Priviben írj. Ha aktuális még..

Most úgy néz ki, azért kellett volna pesti, mert egy corsát kellett volna megszakérteni megvétel előtt. Csak azt közben elvitték, de már megint fent van hahu-n, az új tulaj árulja. A jelek szerint nem volt valami túl jó mégsem.

Viszont én most lehet "beújítok" egy ritkaságot. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.