Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Mentségemre legyen mondva hogy nem az én ötletem volt, de nem rossz. Így legalább ezer közül is megismerem az enyémet, akkor is ha nem látom csak beszélnek róla. Nokedli nincs mégegy! :D

A nokedli az meg amúgy is egy veszlyes dolog.

Régebben egy kollégám nokedlivel vágta szét úgy a tenyerét,hogy össze kellett neki varrni. <_< :huh:

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Segítségetek szeretném kérni.

Most lett kész a kicsikocsim, és észrevettem, hogy a hátsó ablakspricniből nem jön a víz. A szivattyú pörgeti a rendszert, előre jön is az ablakmosó folyadék, de hátra valahogy nem vándorol el. Nyugtassatok meg, hogy nem áztatja nekem szét valahol a kocsit a lötty, most lett kilakatolva, szóval nem nagyon örűlnék ha ez előfordúlna. Pontosan ilyen megfontolásból nem is eröltetem "hátha csak megjelenik hátúl az ablakmosó, nyomjuk még a kart!!" efektust. Egyáltalán hol vezetik el a kocsiban hátra? A küszöbnél, vagy a tetőkárpit alatt?

Segítségeteket, és valaszaitokat előre is nagyon köszönöm!

Maradok Tisztelettel: Mihaszna a Zulu

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Segítségetek szeretném kérni.

Most lett kész a kicsikocsim, és észrevettem, hogy a hátsó ablakspricniből nem jön a víz. A szivattyú pörgeti a rendszert, előre jön is az ablakmosó folyadék, de hátra valahogy nem vándorol el. Nyugtassatok meg, hogy nem áztatja nekem szét valahol a kocsit a lötty, most lett kilakatolva, szóval nem nagyon örűlnék ha ez előfordúlna. Pontosan ilyen megfontolásból nem is eröltetem "hátha csak megjelenik hátúl az ablakmosó, nyomjuk még a kart!!" efektust. Egyáltalán hol vezetik el a kocsiban hátra? A küszöbnél, vagy a tetőkárpit alatt?

Segítségeteket, és valaszaitokat előre is nagyon köszönöm!

Maradok Tisztelettel: Mihaszna a Zulu

Ilyenkor örülök hogy a puritán City felszereltséghez nem járt hátsó ablaktörlő/mosó berendezés. <_<

Amúgy az A-oszlopban megy fel a cső és valahol a tetőkárpit alatt megy hátra. Valszeg nálad ez a cső lehet kirepedve/eldugulva/lecsúszva, ha elég kitartó vagy akkor könnyen kiderítheted hogy hol, csak nyomjad jó sokáig a kart és ahol megjelenik a folt a tetőkárpiton, ott van a kutya elásva. :huh: A másik lehetőség hogy leveszed a tetőkárpitot és utánajársz a problémának.

Link to comment
Megosztás:

Ilyenkor örülök hogy a puritán City felszereltséghez nem járt hátsó ablaktörlő/mosó berendezés. :lol:

Amúgy az A-oszlopban megy fel a cső és valahol a tetőkárpit alatt megy hátra. Valszeg nálad ez a cső lehet kirepedve/eldugulva/lecsúszva, ha elég kitartó vagy akkor könnyen kiderítheted hogy hol, csak nyomjad jó sokáig a kart és ahol megjelenik a folt a tetőkárpiton, ott van a kutya elásva. :lol: A másik lehetőség hogy leveszed a tetőkárpitot és utánajársz a problémának.

Köszi a segítséget! Egy kicsit megnyugodtam, hogy nem a küszöb oldalán vezették végig, hanem fent. A jövőhéten úgyis viszem egy kis téli felkészítésre, és akkor megkérem a szerelőt, hogy matasson már utánna.

Respect!!

Mihaszna a Zulu

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén a közelgő télre való tekintettel Nokedli kapott egy kis alvázvédelmet, úgyhogy így már bátran neki merek vágni a hideg évszaknak:

08150852229.jpg

08150958976.jpg

Amúgy a szemrevételezés során egész jónak tűnt az alja, pár egész pici felületi korrózión kívül semmi komoly rozsda nem volt, és még a gyári alvázvédelem volt rajta. Mától egyébként munkára fogtam a kisautót, a Coupé a téli pihenőjét tölti gondosan konzerválva a garázsban, előreláthatólag március végéig.

Link to comment
Megosztás:

Ebben a mocsok esős időben kellett szembesülnöm vele hogy hiányzik a szakaszos/intervallum ablaktörlés lehetősége a Corsámból. :lol: Van valami mód arra hogy ezt utólag összehozzam? Azt sejtem hogy másik ablaktörlőrelé illetve megfelelő funkcióval rendelkező bajuszkapcsoló kell hozzá, de létezett egyáltalán ilyen A Corsában? Nem akarnám másik típus bajuszkapcsolójával megoldani, mert akkor nem lesz egyforma a két oldal.

Link to comment
Megosztás:

Létezik bajuszkapcsoló A Corsához intevallum állással. Nekem is az van a Corsában és a régiben is olyan volt.

Viszont nem tudom, hogy elég-e a másik relé és a kapcsoló, elképzelhető hogy kábelt is be kell húzni.

De ilyent még nem csináltam, ezért nem tudom...

Link to comment
Megosztás:

Volt egy említés Corsa A vs Porsche... kiváncsi volnék a videóra.. :lol:

Gondolom nem készült videó, mert én sem videózok mindig, amikor kocsikázok.

Mondjuk néha érdemes lenne, de az már más dolog. :lol:

Én "csak" Corsa vs. E55 AMG, Corsa vs. 645i és hasonló videókat tudok mutatni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.