Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Hehh, úgy néz ki végre szerető gazdihoz került Wolfi ex-Corsája, egy Astra-Coupé Clubos srác vette meg, már el is kezdődött az építés. Kíváncsi vagyok miből lesz a cserebogár, vagy pontosabban mi lesz végül a "cserebogárból"... ha tehetem majd tudósítok az épülés folyamatáról. Most ilyen:

74248990.jpg

74249147.jpg

74249146.jpg

74249001.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszaolvastam pár oldalt, de nem leltem rá a keresett infóra. A kérdésem az lenne, hogy melyik digit műszerfal működik az A2 Corsában. Mi kell hozzá? Elég csak a műszerfal?

Kadett (E) GSi-ét szokták belerakni. Nem egy az egyben berakod és működik, kicsit át kell kötözgetni pár dolgot, meg kell egy plusz csati is hozzá. Ezen az oldalon érdemes körülnézni: klikk

Link to comment
Megosztás:

Üdv Cartársak , egy ismerősöm kért segítséget,A Corsa 1.5 isuzu motor, Kuplung bowden elszakadt, én fogom kicserélni, kérdésem vmi szerszám kell hozzá? Mire kell figyelnem? Üdv Pety (tudom nem egy nagy dolog a csere régi kadettembe cseréltem csak már nem emlékszem pontosan , a kocsi meg a soroksárin áll délután, kapja a kuplung bowdent, igy SOS a dolog)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Cartársak , egy ismerősöm kért segítséget,A Corsa 1.5 isuzu motor, Kuplung bowden elszakadt, én fogom kicserélni, kérdésem vmi szerszám kell hozzá? Mire kell figyelnem? Üdv Pety (tudom nem egy nagy dolog a csere régi kadettembe cseréltem csak már nem emlékszem pontosan , a kocsi meg a soroksárin áll délután, kapja a kuplung bowdent, igy SOS a dolog)

Szerintem semmi extra nem lesz a Kadetthoz képest. Kell valami feszítő alkalmatosság a váltónál a kinyomórúdhoz, hogy lelazuljon a bovden, aztán az állítónál le kell tekerni. A pedálnál talán kicsit macerás lehet odaférni normálisan, de ha már a motortérben le van lazítva ott is ki kell könnyen jönnie :)

Akinek volt már Kadettja, az tuti, hogy meg tudja csinálni :D :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma levettem az elosztófedelet, s azt láttam, hogy alatta van egy kis friss olaj.

Ott van valami tömítés, amit ki kell cserélni?

szia van. a fedelet levetted 2 db csavarral alatta van egy alu rész amin keresztül kibújik a vezérmű tengelyed ezt az alu valamit egy 8 as csavar fogja alulról azt kicsavarod és egyik irányba fordítani kell és kijön. alatta van egy vékony O gyűrű. ami 80 ft asszem :) nekem tavaly kellett cserélnem. de jelöld össze a kivett darabot a henger felőli résszel, mondjuk vagy filc, vagy karcold meg, mert nekem pl így kell állítani a gyújtásomat. magyarul ha azt kiveszed akkor el is állítottad a gyújtást ha nem ugyanoda raqkod vissza

Link to comment
Megosztás:

Hehh, úgy néz ki végre szerető gazdihoz került Wolfi ex-Corsája, egy Astra-Coupé Clubos srác vette meg, már el is kezdődött az építés. Kíváncsi vagyok miből lesz a cserebogár, vagy pontosabban mi lesz végül a "cserebogárból"... ha tehetem majd tudósítok az épülés folyamatáról. Most ilyen:

:) :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.