Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Segítséget kérnék!

9 éve használunk egy Corsa A C12NZ 1,2i motoros autót. Eddig nem volt vele sok problémánk annak ellenére, hogy a sárga lámpa bemelegedés után mindig kigyullad. De ezt már így vettük. De egy ideje egyre jobban rángat. Olvastam, hogy a lambda szonda lehet a ludas. Ahhoz, hogy ki tudjam villogtatni tudnom kéne hol a Multec csatlakozó. De nem találom. A bizt. táblán se. Megmondaná valaki hol lehet? A szerelőm a benzinszűrőt cserélte. ^_^ Persze így sem jó. Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

ALDL csati az A Corsában a motortér szélvédő felőli részén van, arra a lemezre felcsavarozva (tűzfal?) ami az ablaktörlőszerkezetnek meg a fűtőmotornak kialakított "árkot" választja el az effektív motortértől. Nagyjából középen.

Köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Leírom a tapasztalataimat, hogy kevesebben kínlódjatok hasonló hibával. Szóval, miután megtaláltam az oktánszámállító mellett a diag. csatlakozót, és az A, és B pontokat rövidre zártam kivillogott: 35, 44, 45. 35=alapjárati motor, 45= dús keverék, 44=szegény keverék. Mi következik ebből? Lambdaszonda hiba. 9500Ft, csere, és minden maradt a régiben: rángat, ereje nincs. Ez után nem volt más ötletem, injektor csere. (4500Ft) És láss csodát, minden megjavult. Az alapj. motort kiszedtem, megtisztítottam, bejárattam, visszaszereltem. Ezt a hibát most is jelzi, nem tudom miért. 2000 alatti fordulaton most is rángat egy kicsit. De ezzel nem tudok mit csinálni. Szóval a szívás az volt, hogy cseréltem szondát, pedig nem kellett volna. Köszönöm a segítséget, tényleg az oktánszámállító mellett van a csati az én autómban. A MAP szezor mit mér, vákuumot?

Link to comment
Megosztás:

Üdv cartársak!

Jól megszivattam magam... rendeltem 4 csomag 5db-os kék ledet T5-ös foglalatút a műszerfal világításom "tuningolásához", de csak a középkonzol órájában tudtam kicserélni az izzót ^_^ . Rájöttem hogy a zsebmetsző, irányjelző és a többi kicsi indikátornál felesleges kicserélni kékre mert színezett az "üveg" az izzó felett, de fehéret vagy SMD ledet lehetne berakni. Viszont a nagy óralapok megvilágításáért felelős 3db T10-es izzót ki tudom cserélni :D . Viszont nem tudom mit kezdjek a maradék bontatlan 3 csomag kék leddel. Ajándékba kicsit húzós lenne :D . Valakit érdekel? :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A minap megvettem Korzás barátunk (aki már Vectrás) Corsáját, amúgy hálás köszönet neki.

Szóval nagyon szeretnék elektromos ablakemelőt az Ördögbe, mert ez a neve.

Tudd valaki segíteni?

Előre is köszi

üléseket nem akarod elcserélni? feltéve ha még a bőrözött gsi-k vannak benne :""( ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

ha valakit érdekel vannak akciós féktárcsáim AP(brembo angol gyára) márkájú nagyon olcsón több tipusra

pl Corsa A első 236-os 7000ft 2db

Ascona B 5000ft

calibra ,vectra,kadett hátsó 7000ft 2db

első 14000ft 2db

és sok másra nem opel modellekre is.

Te véletlenül nem a trostnál dolgozol? <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.