Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Úgy kéne, mert eléggé speciális, 5 bordás szíja van, nem a mostanság használatos 6 bordás. Esetleg elcserélem vele a sima ékszíjashoz való tárcsára, meg generátorra. :huh: EPC szerint ez a fajta szervó előfordult az 1.4NZ-n és az 1.6NZ-n is, ugyanazzal a cikkszámmal.

Az jó lenne :lol: . Neked műxik az EPC? Nézz már át az ált. prob. topicba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintem az 5bordás szíjat nem nehéz kapni, én itt Győrben az opelos boltban vettem az enyémhez. Ez egy ritka példány, egyben találtam és én bontottam le. A gépemre(95' C14NZ) némi menetigazítással ráment. Sajna a blokk oldalában lévő M8 furatok a kihasználatlanság miatt kicsit kirohadtak. Nálam a szíj simán háromszög alakban fut, és a generátorral feszítem.A csövek helye, felfogatása, minden stimmelt, mindennek megvolt a helye.Természetesen a főtrengely tárcsával együtt hoztam, hiszen nekem szervó nélkül V-szíjas volt a rendszer,

Megjegyzem ez ritkaság, én még még rajtam kívül nem láttam ilyet. :lol:

Összedobtam egy kis "mórickaeccerű" :huh: képes Flash-t( 3 lényeges képpel), nézzétek meg. Pár hétig biztosan fenn hagyom.

http://w3.enternet.hu/kismacko/

Karesz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintem az 5bordás szíjat nem nehéz kapni, én itt Győrben az opelos boltban vettem az enyémhez. Ez egy ritka példány, egyben találtam és én bontottam le. A gépemre(95' C14NZ) némi menetigazítással ráment. Sajna a blokk oldalában lévő M8 furatok a kihasználatlanság miatt kicsit kirohadtak. Nálam a szíj simán háromszög alakban fut, és a generátorral feszítem.A csövek helye, felfogatása, minden stimmelt, mindennek megvolt a helye.Természetesen a főtrengely tárcsával együtt hoztam, hiszen nekem szervó nélkül V-szíjas volt a rendszer,

Megjegyzem ez ritkaság, én még még rajtam kívül nem láttam ilyet. :lol:

Összedobtam egy kis "mórickaeccerű" :huh: képes Flash-t( 3 lényeges képpel), nézzétek meg. Pár hétig biztosan fenn hagyom.

http://w3.enternet.hu/kismacko/

Karesz

Köszi Karesz!

Sztem ez látható az általam talált autóban, nincs is messze, holnap felhívom az illetőt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintem az 5bordás szíjat nem nehéz kapni, én itt Győrben az opelos boltban vettem az enyémhez. Ez egy ritka példány, egyben találtam és én bontottam le. A gépemre(95' C14NZ) némi menetigazítással ráment. Sajna a blokk oldalában lévő M8 furatok a kihasználatlanság miatt kicsit kirohadtak. Nálam a szíj simán háromszög alakban fut, és a generátorral feszítem.A csövek helye, felfogatása, minden stimmelt, mindennek megvolt a helye.Természetesen a főtrengely tárcsával együtt hoztam, hiszen nekem szervó nélkül V-szíjas volt a rendszer,

Megjegyzem ez ritkaság, én még még rajtam kívül nem láttam ilyet. :lol:

Összedobtam egy kis "mórickaeccerű" :huh: képes Flash-t( 3 lényeges képpel), nézzétek meg. Pár hétig biztosan fenn hagyom.

http://w3.enternet.hu/kismacko/

Karesz

Szia Karesz!

Off Nézz már át néha a nyugati régió topicba is. Szeretnénk néhányan amolyan talikat szervezni, azon opeles forumozókkal, akik ebben a régióban tartózkodnak. On

Karesz (én is)

Link to comment
Megosztás:

Köszi Karesz!

Sztem ez látható az általam talált autóban, nincs is messze, holnap felhívom az illetőt.

Ilyenkor bírnék felrobbanni! Eladta az egész motort a szervoszivattyúval együtt 30e Ft-ért, a generátor meg ottmaradt nála. Gondolom nagyon érthetett hozzá az is, aki megvette, mert másmilyen generátorral nem tudja használni :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Talán itt jobb helyen lesz a kérdésem, mint a karosszéria topikban. Ugyanis nem tudom, hogy hogyan lehet levenni a régi kétküllős kormánykereket:

IMG_7896_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Addig eljutok, hogy leveszem a közepén lévő "fedelet", de onnantól kezdve semmi megbonthatót nem látok:

IMG_7897_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(Eléggé bemozdult a kép, de remélem azért a lényeg kivehető.)

Link to comment
Megosztás:

C4 ? :)

Már megvettem, de előbb valami finomabb módszert is kipróbálnék.

Csak egy tipp, a kormány másik oldalán nincs vmi csavar, ami tarthatja?

Ott még nem néztem, de holnap megtekintem, bár elég franciás megoldás lenne, ha már a c4-eknél tartunk.:)

Link to comment
Megosztás:

ha nem lufis, akkor tudok segíteni

a kürt érintkezőjét ki lehet pattintani, egy kicsit feszítve

utána már ott is az anya, 24-es vagy 27-es talán, azt lecsavarod és megütöd a kormányt

csak puszta kézzel, mert egyébbként be tud csúszni és gázos kihúzni (állítólag)

Link to comment
Megosztás:

ha nem lufis, akkor tudok segíteni

a kürt érintkezőjét ki lehet pattintani, egy kicsit feszítve

utána már ott is az anya, 24-es vagy 27-es talán, azt lecsavarod és megütöd a kormányt

csak puszta kézzel, mert egyébbként be tud csúszni és gázos kihúzni (állítólag)

Ez a kerék nem lufis, és valóban a kürt érintkezőit kell kiszedni. Az anyát viszont érdemes csak meglazítani első körben, mert a kormány nagyon tud ragaszkodni a pozíciójához, :) és ha hirtelen leszalad, még orba talál vlakit.

Link to comment
Megosztás:

Köszöntem a tanácsokat, holnapután remélhetőleg nekifeszülhetek.:)

Megkérdezhetem,miért akarod levenni? Csak mert az enyémben is ilyen van,de majd akarok helyette egy sportkormányt.Ezt egy kicsit nagynak találom,és a küllők is eléggé lent vannak,így nem jó fogni. Nekem is sokat segítettek a válaszok,THX :)

Link to comment
Megosztás:

ha nem lufis, akkor tudok segíteni

a kürt érintkezőjét ki lehet pattintani, egy kicsit feszítve

utána már ott is az anya, 24-es vagy 27-es talán, azt lecsavarod és megütöd a kormányt

csak puszta kézzel, mert egyébbként be tud csúszni és gázos kihúzni (állítólag)

22-es :)

Link to comment
Megosztás:

Megkérdezhetem,miért akarod levenni? Csak mert az enyémben is ilyen van,de majd akarok helyette egy sportkormányt.Ezt egy kicsit nagynak találom,és a küllők is eléggé lent vannak,így nem jó fogni. Nekem is sokat segítettek a válaszok,THX :)

Egy GSi kormány kerül a kocsiba a hozzá tartozó Recaro ülésekkel remélhetőleg holnapután. :) (Mondjuk az ülésektől kicsit félek, mert a mostaniakat úgy vadászta össze az előző tulaj, nagyon kényelmes gyári Recaro-k, de már sajnos eléggé szét van ülve a vezetőülés.)

Link to comment
Megosztás:

Egy GSi kormány kerül a kocsiba a hozzá tartozó Recaro ülésekkel remélhetőleg holnapután. :) (Mondjuk az ülésektől kicsit félek, mert a mostaniakat úgy vadászta össze az előző tulaj, nagyon kényelmes gyári Recaro-k, de már sajnos eléggé szét van ülve a vezetőülés.)

Megjött minden, de sajnos a kormánnyal nem boldogulok (igen, mérnök vagyok :) ). Gondolom a duda érintkezőit tartalmazó műanyagot kellene valahogyan kipattintani, de minden feszegetési kísérletnek ellenállt eddig, nagy erőt alkalmazni meg nem merek, mert biztosan van valami trükkje. (A második képen látható a duda érintkezőivel a műanyag lap: kormány)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.