Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Nekem van itthon 2-féle szervoszett, de egyik se jó a kocsiba. Az egyik egy C20NE-ről való hagyományos ékszíjas, a másik egy C16NZ-ről való hosszbordás szíjas. Úgyhogy annyira azért nem mindegy.

Akk passzolom én tom hogy az enyém az 1.6bol van feszitő motortartó szivattyúú és jóó.

Link to comment
Megosztás:

Nálam anno C16NZ-ről vettünk le mindent és egy az egyben felment C14NZ-re. :) A spanolóval kellett variálni mivel nekem ott hiányzott 2 csavarhely, klíma beépítésnél is hiányzott pár furat a motorblokkon, viszont X14NZ-nél már minden furat a helyén van.

Link to comment
Megosztás:

Nálam anno C16NZ-ről vettünk le mindent és egy az egyben felment C14NZ-re. :) A spanolóval kellett variálni mivel nekem ott hiányzott 2 csavarhely, klíma beépítésnél is hiányzott pár furat a motorblokkon, viszont X14NZ-nél már minden furat a helyén van.

Nekem is az a két csavarhely hiányzik a blokkból, csak nekem a szivattyú menne oda.

Link to comment
Megosztás:

Nálam anno C16NZ-ről vettünk le mindent és egy az egyben felment C14NZ-re. :) A spanolóval kellett variálni mivel nekem ott hiányzott 2 csavarhely, klíma beépítésnél is hiányzott pár furat a motorblokkon, viszont X14NZ-nél már minden furat a helyén van.

Nekem is az a két csavarhely hiányzik a blokkból, csak nekem a szivattyú menne oda.

Nekem benne volt, csak újra kellett fúrni a menetet.

Link to comment
Megosztás:

Nekem benne volt, csak újra kellett fúrni a menetet.

Nekem nincs. Egymástól távolabb, már a műanyag vezérműszíjburkolat alatt van két furat, mint Udi képein látni. Lehet nekem is egy olyan lemezt kéne fabrikálni oda ezekhez a furatokhoz rögzítve, és arra csavarozni a szivattyút.

Nekem x14nz-m van és a feszítőnek meg volt a helye. Én még nem is láttam olyan szervót aminek a motor blokkon van a szivatyú ahol nekem a feszítő. HM van akkor ebből vagy 3fajta:D

Van abból még több is. Egyébként ez a fajta a '92.09. előttieken található.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Ha helyben állva tekerem a kormányt jobbra-balra, megváltozik a fényszórók fényereje....ergo enyhe pillogás észlelhető. Gondolom nem kis terhelést nyom az elektrónikára az elektro-hidraulikus szervó. :)

Már a G astráknál is betegség volt,látom a mérnökök megfeszítve dolgoznak a problémán azóta is! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

a motor amiről szeretnénk átszerelni a szervószivattyút C16NZ, és amibe szeretnénk áttenni az meg C14SE.

a bibi csak az, hogy a generátoron (c16nz) hosszbordás a szíjtárcsa, míg c14se-n meg a sima ék alakú van. Ez még nem is lenne nagy probléma, meg lehetne cserélni a c16nz generátoráról a szíjtárcsát, DE lent is az az ékalakú szíjtárcsa van a főtengelynél.

Ebből következik (szerintünk) hogy a szervószivattyún kéne tárcsát, szíjat cserélni. ugye? :lol: ez lenne a gazdaságosabb :P

mennyi egy ilyen tárcsa? egyáltalán van ilyen külön? vagy kellene venni egy olyan szervószivattyút, amin olyan a szíjtárcsa? :lol:

Link to comment
Megosztás:

a motor amiről szeretnénk átszerelni a szervószivattyút C16NZ, és amibe szeretnénk áttenni az meg C14SE.

a bibi csak az, hogy a generátoron (c16nz) hosszbordás a szíjtárcsa, míg c14se-n meg a sima ék alakú van. Ez még nem is lenne nagy probléma, meg lehetne cserélni a c16nz generátoráról a szíjtárcsát, DE lent is az az ékalakú szíjtárcsa van a főtengelynél.

Ebből következik (szerintünk) hogy a szervószivattyún kéne tárcsát, szíjat cserélni. ugye? :lol: ez lenne a gazdaságosabb :P

mennyi egy ilyen tárcsa? egyáltalán van ilyen külön? vagy kellene venni egy olyan szervószivattyút, amin olyan a szíjtárcsa? :lol:

Nem tudnátok megcsinálni hagyományos szíjjal. A megoldás, hogy bontóból nézni kell hosszbordás C14SE főtengelytárcsát, volt belőle olyan is.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv Urak!

Tök király az oldal! A szemem gúvad ki annyit olvastam

Egy hete tulajdonosa vagyok (az én garázsomban van) ennek a csodának 94-es x17dtl caravan. A kérdésem a szervoszivattyút meglehet csapágyazni itthon csak úgy parasztba vagy csak szakműhelyben javítható. Igaz még le sem tudtam venni. Az ékszíjtácsa (9,5 es) nemenged ki egy csavart. :rolleyes: sos

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.