Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Sziaztok,

Próbáltam keresgélni ezzel kapcsolatos információt ha esetleg mégis van válasz a kérdésemre ne haragudjatok újonc vagyok még!

Szóval a gondom, hogy kormányösszekötőt kellene cserélnem 92-es C16NZ astrában, van 2 könyvem ehhez a tipushoz, de egyikben sem találom ennek a cseréját, a kérdésem az lenne, hogy nagyon bonyolult múvelet ezt kicserélni, vagy meg tudom otthon is csinálni, nem vagyok teljesen analfabéta, de nem nevezném magamat profinak sem, valaki esetleg cserélt már ilyet?Vagy van valami leirásotok, hogy hogyan kellene?

Köszi a választ előre is!

A 98megás pdf 154. oldala segíteni fog! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziaztok,

Próbáltam keresgélni ezzel kapcsolatos információt ha esetleg mégis van válasz a kérdésemre ne haragudjatok újonc vagyok még!

Szóval a gondom, hogy kormányösszekötőt kellene cserélnem 92-es C16NZ astrában, van 2 könyvem ehhez a tipushoz, de egyikben sem találom ennek a cseréját, a kérdésem az lenne, hogy nagyon bonyolult múvelet ezt kicserélni, vagy meg tudom otthon is csinálni, nem vagyok teljesen analfabéta, de nem nevezném magamat profinak sem, valaki esetleg cserélt már ilyet?Vagy van valami leirásotok, hogy hogyan kellene?

Köszi a választ előre is!

nem nagy kunszt :lol:

kis idő, és kedv, no meg elég sör :lol:

futóműállítás kell ilyenkor?? gondolom ha szervót cserélnénk, akkor is kellene, nem??

Link to comment
Megosztás:

nem nagy kunszt :lol:

kis idő, és kedv, no meg elég sör :(

futóműállítás kell ilyenkor?? gondolom ha szervót cserélnénk, akkor is kellene, nem??

Hát nem tudom, de amióta féltengelyt cseréltem :lol: és ki kellett fordítanom a rugóstagot, kitekertem a talpas csavarját, meg asszem stabrudét azóta mintha nem tartaná az egyenest a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, de amióta féltengelyt cseréltem :lol: és ki kellett fordítanom a rugóstagot, kitekertem a talpas csavarját, meg asszem stabrudét azóta mintha nem tartaná az egyenest a kocsi.

Ha nem szeretnél egy pár gumit is venni rövidesen, akkor érdemes lenne beállítni :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol: :lol: :( ez gonosz volt :D :D :D

Kösz igyekszem :D

Nekem is kopog valami lehet a kormány összekötőm (csak hogy ne legyek off) de egyenlőre ráfogom a kipuf felfüggesztésre :lol: Majd az áprilisi műszaki előtt elviszem egy futómű ellenőzzésre. Félek, hogy nem csak egy gömbcsukló hanem lengéscsillapító csere is lesz belőle :D

Ezen a télen sokat használtam a kocsit és nagyon megviselte ez a pesti útminőség :P

Link to comment
Megosztás:

Kösz igyekszem :D

Nekem is kopog valami lehet a kormány összekötőm (csak hogy ne legyek off) de egyenlőre ráfogom a kipuf felfüggesztésre :lol: Majd az áprilisi műszaki előtt elviszem egy futómű ellenőzzésre. Félek, hogy nem csak egy gömbcsukló hanem lengéscsillapító csere is lesz belőle :D

Ezen a télen sokat használtam a kocsit és nagyon megviselte ez a pesti útminőség :P

Azt elhiszem... :( Nekem is szét van csapva szerintem, de egyébként is be volt tervezve tavaszra az első futómű rendbetétel. :lol: Azt vettem észre hogy "visszacsámpázott" a kormányom egyenesbe. Tom hülyén hangzik, de télleg. Úgy nézett ki eddig hogy valami ügyes futóműállításnak hála amikor az autó egyenesen ment akkor a kormány kicsit ferdén állt. Amikor kormányt cseréltem, direkt megnéztem hol volt az előző, és egy ricnivel odébb tettem fel az újat. Így a másik irányba lett ferde :D Azthittem túl sokkal tettem odébb, egy ricnivel visszább pakoltam, így megint ferde volt ahogy előtte is. Az autó egyenesen ment, mondom lesz.rom, mejd ha lesz futóműállítás akkor szólok a srácoknak hogy a kormány állást nézzék már állítás közben. Aztán jól nem volt. :D Most egy pár lyukat, bárhogy kerülgetem őket benyeltem, és tegnap este asszonytól hazafelé az M3-on hogy mif.sz? :D Egyenesen megyek, és egyenesen áll a kormány. Kapott valami nagyobbat, és a kormány így jól áll. (majd a tavaszi nekiugrásnál megnézzük, kíváncsi vagyok mi mászott el azzal hogy ez visszamászott :lol:)

Link to comment
Megosztás:

Amikor kormányt cseréltem, direkt megnéztem hol volt az előző, és egy ricnivel odébb tettem fel az újat. Így a másik irányba lett ferde :lol: Azthittem túl sokkal tettem odébb, egy ricnivel visszább pakoltam, így megint ferde volt ahogy előtte is.

Ezzel a kormány ricni pakolással vigyázni. Ha a kormány még nem volt leszedve akkor a futómű állítással kell bejátszani hogy egyenesen álljon, mert ha sokat odébbpakolod egyszer csak azt veszed észre, hogy egyik irányba kevesebbet tudsz tekerni mint másikba, magyarul mikor egyenesen mész nem középen van a kormánymű fogasléc.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel a kormány ricni pakolással vigyázni. Ha a kormány még nem volt leszedve akkor a futómű állítással kell bejátszani hogy egyenesen álljon, mert ha sokat odébbpakolod egyszer csak azt veszed észre, hogy egyik irányba kevesebbet tudsz tekerni mint másikba, magyarul mikor egyenesen mész nem középen van a kormánymű fogasléc.

Tudom, ezért is csak 1-1 ricnivel pakolgattam odébb, meg aztán befizetnék arra is hogy 16 év és 5 tulaj után az a fogasléc jó helyen van :( :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudom, ezért is csak 1-1 ricnivel pakolgattam odébb, meg aztán befizetnék arra is hogy 16 év és 5 tulaj után az a fogasléc jó helyen van :( :lol: :lol:

olyan is van, hogy futómű állítás után a már kezdődő félrekopás megszűnik, mert a jó beállítás helyrehúzza a kereket és az eddig nem kopott oldalra fog jobban terhelődni eleinte, lehet ez is közrejátszott a kormányodban.

Link to comment
Megosztás:

Egy ilyen művelet után illik futóművet állítani.

Ha nem szeretnél egy pár gumit is venni rövidesen, akkor érdemes lenne beállítni :lol:

Lesz is, de mivel áprilisban műszaki akkor tuti cserénem kell a talpast, összekötőt, stabrud bekötését nem állítatom be most, nem hiszem hogy a heti egyszeri tecsóba járás akkor kárt tenne a gumikban.

Hogy mennyi gondot tud okozni egy 600ft-os kipuf tartó :lol: :(

HA-HA-HA!!! :D És 610FT ha már itt tartunk. :D

Link to comment
Megosztás:

Lesz is, de mivel áprilisban műszaki akkor tuti cserénem kell a talpast, összekötőt, stabrud bekötését nem állítatom be most, nem hiszem hogy a heti egyszeri tecsóba járás akkor kárt tenne a gumikban.

HA-HA-HA!!! :( És 610FT ha már itt tartunk. :D

mi van? :lol: a kipufogó kopogott, és ezért cseréltél féltengelyt meg csapágyat? :lol:

Link to comment
Megosztás:

mi van? :lol: a kipufogó kopogott, és ezért cseréltél féltengelyt meg csapágyat? :(

Mindenki tudja csak te nem? Vettem bontott féltengelyt 5ropiért, meg 30-as hosszú dugókulcsot 2500--ért , ki is cseréltem, aztán egy 610-forintos kipuftartó gumibak volt elszakadva. A dob verte a kasztnit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mindenki tudja csak te nem? Vettem bontott féltengelyt 5ropiért, meg 30-as hosszú dugókulcsot 2500--ért , ki is cseréltem, aztán egy 610-forintos kipuftartó gumibak volt elszakadva. A dob verte a kasztnit. :lol:

gyanítom nem voltam itthon :lol:

2heti adagot meg nem olvasok vissza, de fogd fel úgy,hogy amit megvettél nem ment kárba, csak a szerelgetési időd :(

Link to comment
Megosztás:

gyanítom nem voltam itthon :D

2heti adagot meg nem olvasok vissza, de fogd fel úgy,hogy amit megvettél nem ment kárba, csak a szerelgetési időd :D

Aha, csak nem volt egyszerű beadni az asszonynak. :lol: Hazavittem kicseréltem, ugyanúgy kopogott. El kellett mennem az asszony elő, rádió plafonon+kanyarok óvatosan, mégis meghalllotta. :D Mi van nem kaptál? De, csaknem az a rossz. :( Hát mint ne mondjak, sokat nőttem a szemében. :D Elvittem a Karcsihoz, mentünk vele pár kört, először kuplungra gondolt, de aztán mondta ez nem kattogás, valami üti a kasztnit. Hát ennyi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lesz is, de mivel áprilisban műszaki akkor tuti cserénem kell a talpast, összekötőt, stabrud bekötését nem állítatom be most, nem hiszem hogy a heti egyszeri tecsóba járás akkor kárt tenne a gumikban.

HA-HA-HA!!! :lol: És 610FT ha már itt tartunk. :(

Ott vetted ahol a Megalightot? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.