Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Valaki cserélt már otthon alapjárati motort ? Ki lehet ezt tisztítani, vagy valami ilyesmi? Hol találom? Kézikönyvet már át nyálaztam, sehol nem említették... vagy valami spéci neve van?

Hali!!!

A 3 részből álló pdf-ben szkennelt javítási könyvben a 75.-ik oldalon van.

Lehet tisztítani, féktisztító sprével jól be kell locsolni és megjáratni.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Pár napja a kicsi kocsim ( Corsa C 1.0, 3 henger, 2003, Z10XE) egyszer csak nem indult. Amit rögtön észrevettem, hogy nem zümmög az üzemanyag szivattyú. Persze reménykedtem, hogy esetleg valamelyik biztosíték adta meg magát, esetleg egy relé, de sajnos nem jutottunk előbbre. Viszont egy szerviz 45 és 90 ezer körül saccolta a javítást, amiről most had nem mondjak semmit. Ezeken felbuzdulva kollégáimmal nekiestünk hibát keresni, eljutottunk a szivattyúig, mondván kivesszük, betesszük az újat (amit még nem vásároltam meg…) és örül mindenki. A szivattyúról lehúzott csatlakozón, ráadott gyújtás mellett megmértük a feszültséget, ami 3.6V-ot mutatott. Ezt viszont nem egészen értem. Ennek ennyinek kell lennie? Az üzemanyag szivattyú nem 12V feszültséggel működik?

http://gallery.site.hu/d/15077783-1/20100823608.jpg

Nos, itt tartok, ezért lenne pár kérdésem:

-A mért 3.6V rendben van?

-Van rá esély, hogy nem a szivattyú a hibás?

-Esetleg tudtok ajánlani valakit, aki elfogadható áron dolgozik és a XIII kerület környékén elérhető?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

További szép napot mindenkinek!

A 3.6V nincs rendben.

Az anyós oldali lábtér burkolatát bontsd le.Ott fogod megtalálni az ECU-t(motorvezérlő) és felette lesz pár relé.

Egy ilyen relét keress:

90459642.jpg

Ez a relé adja az AC pumpának a "szaftot" hátra.

Próba képpen cseréld ki egy sima kürt relére:

bolt2%20097.jpg

Ha ezek után meglesz a 12V hátul,akkor valszeg a reléd égett be már,cserére szorul.

Bontóban érdemes keresgélni,a kürt relé csak ideiglenes megoldásként felel meg.

Link to comment
Megosztás:

Valaki cserélt már otthon alapjárati motort ? Ki lehet ezt tisztítani, vagy valami ilyesmi? Hol találom? Kézikönyvet már át nyálaztam, sehol nem említették... vagy valami spéci neve van?

Készülj fel egy nőgyógyásazti beavatkozásra. :wacko:

Fogod szidni a tervezőt,hogy miért oda rakta. :(

Először is tágulási tartály lebont a tűzfalról és a csöveit rajta hagyva félre noszogatod,hogy hozzáférj a kérdéses területhez.

Benzincsöveket szintén,mert azok is útban vannak.(Érdemes a nyomsát elereszteni a csövekből...AC bizti ki,indít ás majd magától leáll,így nem lesz a csövekben akkora nyomás és sok nafta)

Ezt kell keresned:

A95214_best.JPG

Két pici torx csavar fogja fel,elég szar helyen van,nem kis kínlódás kiszedni.

Ha kiszedted féktisztítóval és fogkefével óvatosan takarítsd meg és nézd meg a végén a kúp mennyire kopott és a tengelye mennyire lötyög.

Ha ezek a hibák fenn állnak érdemes cserélni.

Visszarakásnál ne felejtsd el a szilikongumi Ó gyűrűt is visszarakni,ami az alapjárati motor nyakán található.

Jó lego-zást! <_<

Link to comment
Megosztás:

Készülj fel egy nőgyógyásazti beavatkozásra. :wacko:

Fogod szidni a tervezőt,hogy miért oda rakta. :(

Először is tágulási tartály lebont a tűzfalról és a csöveit rajta hagyva félre noszogatod,hogy hozzáférj a kérdéses területhez.

Benzincsöveket szintén,mert azok is útban vannak.(Érdemes a nyomsát elereszteni a csövekből...AC bizti ki,indít ás majd magától leáll,így nem lesz a csövekben akkora nyomás és sok nafta)

Ezt kell keresned:

%7Boption%7Dhttp://picture.yatego.com/images/46efe9446389a2.1/A95214_best.JPG

Két pici torx csavar fogja fel,elég szar helyen van,nem kis kínlódás kiszedni.

Ha kiszedted féktisztítóval és fogkefével óvatosan takarítsd meg és nézd meg a végén a kúp mennyire kopott és a tengelye mennyire lötyög.

Ha ezek a hibák fenn állnak érdemes cserélni.

Visszarakásnál ne felejtsd el a szilikongumi Ó gyűrűt is visszarakni,ami az alapjárati motor nyakán található.

Jó lego-zást! <_<

jézusom! ha ki józanodok, meg össze szedem magam , szerintem neki is próbálok! köszi szépen J0hnny !!!

Link to comment
Megosztás:

A 3.6V nincs rendben.

Az anyós oldali lábtér burkolatát bontsd le.Ott fogod megtalálni az ECU-t(motorvezérlő) és felette lesz pár relé.

Egy ilyen relét keress:

90459642.jpg

Ez a relé adja az AC pumpának a "szaftot" hátra.

Próba képpen cseréld ki egy sima kürt relére:

bolt2%20097.jpg

Ha ezek után meglesz a 12V hátul,akkor valszeg a reléd égett be már,cserére szorul.

Bontóban érdemes keresgélni,a kürt relé csak ideiglenes megoldásként felel meg.

Köszönöm, sikerült megbütykölni. Üzemanyag szivattyú volt és a csatlakozó ami a szivattyúra van ültetve. A kiszerelt szivattyú meg sem mozdult direkt 12Vra, ezért cseréltük és beszerelésnél vettük észre a kontakt hibát.

Köszönöm a hozzászólást!

További szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Üdv srácok!

Érdeklődnék hogy van egy '93-mas 1.2literes b corsam(C12NZ) és baromira rángat a kocsi. Furcsa mert csak akkor ha teli van tankolva a kocsi, letekert sapkával csinálja, feltekertel csinálja, rángatás után kipattanok letekerem a sapkát nem szisszen. Benzinszűrő frissen cserélve de még mindig rángat. Sőt van hogy gázt adok és mintha nem is történne semmi pár pillanat és felbőg a motor. Most cserélünk injektort, szar volt már nagyon mondta a nagybátyám(hivatalos szervizes egy nagyobb cégnél). Szénszűrő vagy a lambda szonda a gyanús állítása szerint, azonban találomra nincs pénzem cserélgetni. nektek valami ötlet vagy tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Most cseréltem gyertyákat attól megoldódott az egyenletlen alapjárat bár még egy kicsit ráz a kocsi(közvetlen gyertyacsere után olyan szépen járt......meg se rezzent a kocsi), pedig nincsenek 1 hetesek a gyertyák és nem is kormosak. Összefügghet a két dolog?

Köszi

Moskito

Link to comment
Megosztás:

Üdv srácok!

Érdeklődnék hogy van egy '93-mas 1.2literes b corsam(C12NZ) és baromira rángat a kocsi. Furcsa mert csak akkor ha teli van tankolva a kocsi, letekert sapkával csinálja, feltekertel csinálja, rángatás után kipattanok letekerem a sapkát nem szisszen. Benzinszűrő frissen cserélve de még mindig rángat. Sőt van hogy gázt adok és mintha nem is történne semmi pár pillanat és felbőg a motor. Most cserélünk injektort, szar volt már nagyon mondta a nagybátyám(hivatalos szervizes egy nagyobb cégnél). Szénszűrő vagy a lambda szonda a gyanús állítása szerint, azonban találomra nincs pénzem cserélgetni. nektek valami ötlet vagy tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Most cseréltem gyertyákat attól megoldódott az egyenletlen alapjárat bár még egy kicsit ráz a kocsi(közvetlen gyertyacsere után olyan szépen járt......meg se rezzent a kocsi), pedig nincsenek 1 hetesek a gyertyák és nem is kormosak. Összefügghet a két dolog?

Köszi

Moskito

az aktív szénszűrő széteshetett ,meg van egy cső amin a levegőzik a tank az szokott eldugulni,vékony fekete csövet keres a motortérben a tűzfalon megy lefele.

a szűrő jobb első kerékjárat a műanyag betét mögött az A oszlop felé.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen Mc-elek holnap megsasolom! Ma kicseréltem az injektort, ugyan nem vagyok nagy szaki de ment. Hasonló kvalitású embereknek mondom ha lehúzod a mapszenzor csatiját és vissza is dugod, akkor megspórolsz magadnak másfél óra idegbajt(34-es hibakód) :wacko:

Ha megemelem a kocsit, akkor a kerékjárati ív leszedése után hozzáférek a szénszűrőhöz, vagy le kell szednem a kereket is? Honnan látom ha szét van esve, darabokban lesz vagy belül ment tropára?

Bocs a hülye kérdésekért, de ez az első kocsim, így most tanulom a dolgokat <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Fékolajat cseréltem a kis Corsa-mban és nem tudom, hogy jól csináltam vagy sem, mert ahogy olvasom, először az első fékkört kellett volna légteleníteni. Én úgy csináltam, hogy jobb hátsó, bal hátsó, jobb első és bal első (nincs ABS). Jó ez így? A végén a bal első elég buborékos volt és akármeddig csináltam, nem változott. Elronthattam valamit? Mi a jelenség, ha levegős a fék?

Köszönöm előre is a válaszokat.

G.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen Mc-elek holnap megsasolom! Ma kicseréltem az injektort, ugyan nem vagyok nagy szaki de ment. Hasonló kvalitású embereknek mondom ha lehúzod a mapszenzor csatiját és vissza is dugod, akkor megspórolsz magadnak másfél óra idegbajt(34-es hibakód) :wacko:

Ha megemelem a kocsit, akkor a kerékjárati ív leszedése után hozzáférek a szénszűrőhöz, vagy le kell szednem a kereket is? Honnan látom ha szét van esve, darabokban lesz vagy belül ment tropára?

Bocs a hülye kérdésekért, de ez az első kocsim, így most tanulom a dolgokat <_<

jobb ha leveszed a kereket,de előtte nézd meg azt a levegőztető csövet amit írtam.

nekem tele volt sárral....

ha kiszedted a szénszűrőt és fejre állítod ,és pereg ki a szén belőle akkor kuka.

3ezerért vettem bontóba ,az új 18-20e

sok sikert

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Fékolajat cseréltem a kis Corsa-mban és nem tudom, hogy jól csináltam vagy sem, mert ahogy olvasom, először az első fékkört kellett volna légteleníteni. Én úgy csináltam, hogy jobb hátsó, bal hátsó, jobb első és bal első (nincs ABS). Jó ez így? A végén a bal első elég buborékos volt és akármeddig csináltam, nem változott. Elronthattam valamit? Mi a jelenség, ha levegős a fék?

Köszönöm előre is a válaszokat.

G.

Azt bizony elszabtad!

Az a szabály, hogy a fékhengerhez legközelebb eső hengert kell elsőnek, aztán egyre távolodva, általában jobb első, bal első, jobb hátsó, bal hátsó!

Az a gond, hogy a hátsó hengert lelégteleníted, de az első még tele van levegőbuborékkal, és amikor légteleníted, belenyomod ismét a hátsóba!

Ha levegős a fék, akkor elég rugalmas a fékpedál, és szarabb a fékhatás is!

Érdemes újra légteleníteni az egészet, és hátha ez okozza az abs hibát is!

Link to comment
Megosztás:

Azt bizony elszabtad!

Az a szabály, hogy a fékhengerhez legközelebb eső hengert kell elsőnek, aztán egyre távolodva, általában jobb első, bal első, jobb hátsó, bal hátsó!

Az a gond, hogy a hátsó hengert lelégteleníted, de az első még tele van levegőbuborékkal, és amikor légteleníted, belenyomod ismét a hátsóba!

Ha levegős a fék, akkor elég rugalmas a fékpedál, és szarabb a fékhatás is!

Érdemes újra légteleníteni az egészet, és hátha ez okozza az abs hibát is!

A NINCS ABS az nem azt jelenti, hogy nem működik, hanem hogy ABS nélküli a kocsi. A sorrend ABS-es kocsiknál az, amit te írtál, ha jól tudom. Köszi szépen! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újfent generátor probléma miatt fordulok Hozzátok, a probléma a következő: a generátor néhány hete "ciripelő" hangot kezdett kiadni, nem tudtam, mi lehet a probléma. Elvittem a szakihoz, aknán megnézte, és mondta, hogy a generátor rotorlapátjai "eszik" a generátorházat. Valahogy beljebb mászott a generátor tengelye vagy a rozsda miatt lett "vastagabb" a tárcsa.

Itt kezdődnek a problémák: tudtok-e olyan védőburkolatról, ami a jobb első kerék előtt/fölött van, hogy felfogja a sarat, vizet, amit a jobb első kerék felver a generátorra és környékére? Ugyanis minden tiszta rozsda a motor, generátor tájékán, ahogy a jobb első kerék felver minden mocskot.

Néztem, de nem láttam erre kialakított helyet, ezért kérdezem, hátha Ti tudtok olyan lemezről vagy más megoldásról, amivel meg lehet akadályozni, hogy ne legyen minden tiszta víz/sár és hogy a generátor is tovább bírja.

Ja, és 1.5 TD dízel Corsáról van szó.

Köszi a válaszokat, üdv: jester

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Következő problémám lenne. Van egy 96 b corsam amibe most vettem egy gsi sport belsőt. A probléma az lenne hogy a hátsó üléssor más mint az enyémben. enyémben a támlák külön dőlnek és a támla hátuljába megy bele a hátsó konzolokon lévő vas. A sport belsőnél pedig egyben nyílnak és nem is a támla hátuljába megy a vas.DE ez nem is lényeg az a baj hogy az ülést nem tudom a mostani helyére csavarozni mert nem passzol. Most az a kérdésem hogy a kasztni lehet más hátul vagy még kellene hátra valami + konzol hogy betudjam rakni az ujat? majd megprobálok képet csinálni mert nem tudom hogy így érthető e. De ha valaki tudja a válszt annak előre is kösz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 96-os 1.4es Tigrám és van egy kis gondom vele. Menet közbe jellemzően 2-3asban rángat, de előfordult már 140nél is....valamint ha menet közben kinyomom a kuplungot akkor előfordul hogy leáll(ezt azért ritkábban csinálja), alapjárat is időnként picit ingadozik 1-200at. Mikor rángat akkor fogom és feldobom egy sebességgel akkor épp abbahagyja. Fél évente jön elő 1-2 hónapra. A rángatás mértéke is fojton változik, van mikor csak ritkán, van mikor minden gyorsításkor csinálja.Ha a sebességem mondjuk 40en tartom akkor is előfordul, de egy gázadásra megszűnik a rángatás, de visszaengedésre gyakran visszajön. Gyertyát cseréltem, de nem segített.

EGR szelep 2 éve volt pucolva, de akkor azt csinálta hogy csak 3. 4. indítás után indult be.Vagyis beindulni mindíg beindult,de megis ált egyből. Ezt azóta nem csinálja, gondolom ezzel akkor a gyertyát és az EGR-t kilőttem.

Mi lehet ilyen ami hol előjön hol nem, hol kevésbé hol nagyon? Eddíg jellemzően nyáron csinálta, de most egész nyáron semmi baja nem volt, hanem most kezdte el. Tudom hogy elvileg sok minden lehet de valahogy lekéne szűkítenem a tünetek alapján. Ecotec motoros.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 96-os 1.4es Tigrám és van egy kis gondom vele. Menet közbe jellemzően 2-3asban rángat, de előfordult már 140nél is....valamint ha menet közben kinyomom a kuplungot akkor előfordul hogy leáll(ezt azért ritkábban csinálja), alapjárat is időnként picit ingadozik 1-200at. Mikor rángat akkor fogom és feldobom egy sebességgel akkor épp abbahagyja. Fél évente jön elő 1-2 hónapra. A rángatás mértéke is fojton változik, van mikor csak ritkán, van mikor minden gyorsításkor csinálja.Ha a sebességem mondjuk 40en tartom akkor is előfordul, de egy gázadásra megszűnik a rángatás, de visszaengedésre gyakran visszajön. Gyertyát cseréltem, de nem segített.

EGR szelep 2 éve volt pucolva, de akkor azt csinálta hogy csak 3. 4. indítás után indult be.Vagyis beindulni mindíg beindult,de megis ált egyből. Ezt azóta nem csinálja, gondolom ezzel akkor a gyertyát és az EGR-t kilőttem.

Mi lehet ilyen ami hol előjön hol nem, hol kevésbé hol nagyon? Eddíg jellemzően nyáron csinálta, de most egész nyáron semmi baja nem volt, hanem most kezdte el. Tudom hogy elvileg sok minden lehet de valahogy lekéne szűkítenem a tünetek alapján. Ecotec motoros.

nézd meg megint az egeret :)

aztán visszatérünk a további lehetséges problémára :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szevasztok!

Lehetőségem nyílt hogy vegyek egy ~'99 x14xe komplett motort, azonban váltó nincs hozzá. Nekem most egy c12nz van a kocsiban. kérdésem arra irányul hogy vajon az én váltóm jó lenne e hozzá, vagy kell azt is vennem(ha venni kell akkor milyet)?

Köszi

Moskito

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Lehetőségem nyílt hogy vegyek egy ~'99 x14xe komplett motort, azonban váltó nincs hozzá. Nekem most egy c12nz van a kocsiban. kérdésem arra irányul hogy vajon az én váltóm jó lenne e hozzá, vagy kell azt is vennem(ha venni kell akkor milyet)?

Köszi

Moskito

Jó a váltód hozzá.

A kábelkötegben van némi különbség, de nem vész, könnyen orvosolható.

Link to comment
Megosztás:

Jó a váltód hozzá.

A kábelkötegben van némi különbség, de nem vész, könnyen orvosolható.

elvileg van a motorhoz minden, kábelköteg, ecu, gyújtás, injektor,stb, kivéve a váltót. Szervizes rokon teszi majd be, ha rábólint az ötletemre, de mi az mire figyelni kell berakáskor(és most nem a fényezésre gondolok :o ), gondolok itt arra, hogy más a tartóbak, esetleg a kiegyenlítőtartály máshova kerül, ilyenek. Jól tudom hogy az ilyen 16 szelepes corsákon astra fékek vannak alapból? Ha igen akkor gondolom a vizsgán át sem megy ha nincs lecserélve, jól gondolom?

(bocs a hülye kérdésekért, de motorcserés kocsim még nem volt és inkább mindent megveszek ami szükséges a gyors cseréhez)

Link to comment
Megosztás:

elvileg van a motorhoz minden, kábelköteg, ecu, gyújtás, injektor,stb, kivéve a váltót. Szervizes rokon teszi majd be, ha rábólint az ötletemre, de mi az mire figyelni kell berakáskor(és most nem a fényezésre gondolok :D ), gondolok itt arra, hogy más a tartóbak, esetleg a kiegyenlítőtartály máshova kerül, ilyenek. Jól tudom hogy az ilyen 16 szelepes corsákon astra fékek vannak alapból? Ha igen akkor gondolom a vizsgán át sem megy ha nincs lecserélve, jól gondolom?

(bocs a hülye kérdésekért, de motorcserés kocsim még nem volt és inkább mindent megveszek ami szükséges a gyors cseréhez)

Vizsgán minden átmegy ha adsz nekik megfelelő ellenértéket. :o

Astrán 3 fajta fék van, 236-os sima, 236-os hűtőtt, és 256-os ami 20 vastag.A tied sima 236-os, a 16 szelepesnél 236-os hűtött tárcsa van, a gsi-nek egyezik meg az astrával a féke, de arra csak 14-es felni megy fel, a 13-as nem.

Ha ki akarod cserélni a fékedet 236-os hűtőtre ahoz van 5000-ért egy pár féknyergem. Ezt csak akkor érdemes megcsinálni, ha nem akarsz 14-es felnire váltani. Ha váltasz 14-es felnire akkor pedig nem a 256x20-as féket érdemes feltenni, hanem a calibra vagy vectra 256x24-es tárcsáját és nyergét.

Link to comment
Megosztás:

Ez aztán a gyors és részletes válasz! Nagyon szépen köszönöm. Ha jól értem akkor gyárilag a 16 szelepesen 236-os hűtött tárcsa van és ha nem cserélek 14-es felire akkor az jó is. Még egy buta kérdés de nem hagy nyugodni....Szeretnék fordulatszámmérős km-órát beletenni viszont olvastam hogy van elektromos és spirálos is, kérdés ha még nem cserélek az én spirálos órám jó lesz addig vagy change alapból mert ehhez a motorhoz elektronyos kell???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.