Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Sose add fel! :D

Amúgy egyik se nagy cucc, csak ki kell tapasztalni mindent..., valamint hozzáértő jó tanácsa, vagy segítsége kell az elején!!

AZ esetleg le van valahova írva, hogy ha fékolajat és váltóolajat akarok cserélni, akkor milyen jó bele? Konkrétan nekem a C14SE spec. érdekelne?!

Fékolaj DOT 4, a váltóolaj meg csak gyári GM váltóolaj. Ennyi. Az lehet amúgy, hogy volt riasztó leszeded a bal küszöböt és alatt ott lesz a szürke kábel az a test lehet, hogy valamihez ér és ezért világít de nem hiszem. A kesztyűtartó és a szivargyújtó nekem se működik nem értem miért.

Link to comment
Megosztás:

Fékolaj DOT 4, a váltóolaj meg csak gyári GM váltóolaj. Ennyi. Az lehet amúgy, hogy volt riasztó leszeded a bal küszöböt és alatt ott lesz a szürke kábel az a test lehet, hogy valamihez ér és ezért világít de nem hiszem. A kesztyűtartó és a szivargyújtó nekem se működik nem értem miért.

A szirvargyújtón akkor kéne tápnak lenni ha gyújtás van illetve a kesztyű tartóban is. A kesztyűtartóba a lámpa ugyan onnan kap tápot mint a szivargyújtó csak annyi van egy kapcsoló közbe iktatva. Most nem vágom fejből de megnézem neked melyik a biztije hogy ki lesen mérni. Nekem defektes volt a szivargyújtó és kivágta mindig a biztit. Ha ez megvolt a tolatólámpám se világított :P

Most még van egy kis meló a kocsival estére megírom az infókat. Remélem segít valamit :D

Közben ki lett pucolva az alapjárati vezérlő. Jó gyenyás volt :P

Most úgy néz ki hogy rendben van. Nem folyik sehonnan az olaj stb. El sem hiszem.

A km spirál amit a bontóba vettem beraktam és kb 200m után elszakadt......

Maradt amit vettem a szerelő srác öntött bele kis olajat nem kattog, kicsit még remeg a mutató de nem vészes :D

Link to comment
Megosztás:

elég sokszor olvastam h érdemes kitisztítani az alapjárati motort,vezérlőt. Na itt a kérdés hogy az melyik? :D nekem elég soxor ingadozik, 800 és 850között. (nem tudom mennyire egészséges)

Alapjárati motor a karburátor/injektornál van, ha az szemből ránézel egy kicsit balra található, egy csatlakozó megy rá ha jól emlékszem 4 tüskés, azt érdemes kivenni, kitisztítani a helyét illetve magát a motort is, visszarakás után az első indításkor lehetséges hogy hülyén fog járni az alapjárat egy pillanatig de utána be kell állnia!

Kép ha minden igaz a corsa b-s topicban van róla!

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati motor a karburátor/injektornál van, ha az szemből ránézel egy kicsit balra található, egy csatlakozó megy rá ha jól emlékszem 4 tüskés, azt érdemes kivenni, kitisztítani a helyét illetve magát a motort is, visszarakás után az első indításkor lehetséges hogy hülyén fog járni az alapjárat egy pillanatig de utána be kell állnia!

Kép ha minden igaz a corsa b-s topicban van róla!

köszi a gyors választ. Meglesem mit tehetek :D
Link to comment
Megosztás:

Fékolaj DOT 4, a váltóolaj meg csak gyári GM váltóolaj. Ennyi. Az lehet amúgy, hogy volt riasztó leszeded a bal küszöböt és alatt ott lesz a szürke kábel az a test lehet, hogy valamihez ér és ezért világít de nem hiszem. A kesztyűtartó és a szivargyújtó nekem se működik nem értem miért.

Megnéztem 18 bizti adja a feszkót a szivargyújtónak. Legalábbis nálam így van :P

A képlet egyszerű. 18 biztit kivenni. Műszerrel megnézni hogy van-e 12V mikor a gyújtás van adva rá. Ha testhez pépest meg van a 12V (persze ez több de jó esetben 13,6V) akkor odáig eljut a feszkó.Esetleg nem akkor passzolok de ha van türelmed kikeresem neked melyik kábel lehet a ludas. Ha ez megvan akkor márt csak a szivargyújtó kábelét kell ellenőrizni. A szivargyújtón a közepében lévő érintkező a +12V és a bizti táblán lévő csatira kell rakni a műszert(amin nem mértél 12V-ot. Ha folytonos a kábel akkor a szivargyújtó rossz. De ha van időd jobb ha a kábelre mérsz rá. (gyakran szétég a sok nagyobb áramot felvevő készüléktől)

Tipp: Ha esetleg nem tudod belenyomni a műszered kis "pálcikáját"a szivargyújtóba akkor ha beledugsz valamit és pl. gombostűt nyomsz a kábelbe az is jó de ha ilyenekbe nincs sok rutinod inkább nem ajánlom :D

Folytonos a kábel:Ha olyan műszered van akkor sípolós állásba tekered ha nem olyan akkor 200 Ohm os méréshatárba és max 10 Ohm kellene mérni rajta

Eddig úgy néz ki hogy az alapjárati bigyó volt a ludas most úgy néz ki rendben van

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem 18 bizti adja a feszkót a szivargyújtónak. Legalábbis nálam így van :P

A képlet egyszerű. 18 biztit kivenni. Műszerrel megnézni hogy van-e 12V mikor a gyújtás van adva rá. Ha testhez pépest meg van a 12V (persze ez több de jó esetben 13,6V) akkor odáig eljut a feszkó.Esetleg nem akkor passzolok de ha van türelmed kikeresem neked melyik kábel lehet a ludas. Ha ez megvan akkor márt csak a szivargyújtó kábelét kell ellenőrizni. A szivargyújtón a közepében lévő érintkező a +12V és a bizti táblán lévő csatira kell rakni a műszert(amin nem mértél 12V-ot. Ha folytonos a kábel akkor a szivargyújtó rossz. De ha van időd jobb ha a kábelre mérsz rá. (gyakran szétég a sok nagyobb áramot felvevő készüléktől)

Tipp: Ha esetleg nem tudod belenyomni a műszered kis "pálcikáját"a szivargyújtóba akkor ha beledugsz valamit és pl. gombostűt nyomsz a kábelbe az is jó de ha ilyenekbe nincs sok rutinod inkább nem ajánlom :D

Folytonos a kábel:Ha olyan műszered van akkor sípolós állásba tekered ha nem olyan akkor 200 Ohm os méréshatárba és max 10 Ohm kellene mérni rajta

Eddig úgy néz ki hogy az alapjárati bigyó volt a ludas most úgy néz ki rendben van

Aha akkor majd ránézek gyújtáson is. :P Az hittem azok nyitott állapotban világítanak függetlenül a gyújtástól. köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok még új vagyok de már nem tudok kihez fordulni segítségért ti vagytok az utolsó esélyem szóval:

olyan problémám lenne hogy nemrég vettem egy 99-es Opel Corsat(B)1.2 16V és nemrég elkezdett hidegen rángatni de nagyon ha kinyomom a kuplungot ilyenkor lemegy a fordulat olyan 600körülire és dadog az autó ha megpróbálom felpörgetni befullad és visszadurrog ha kicsit bemelegszik akkor jó de akkor is nagyon sokat eszik kb. 9-10litert kimérték tech2-es műszerrel de semmi hibakód lambda szonda rendben ja és ilyenkor nagyon nagyon benzinszag van már nem tudom mit kezdjek vele egr lefalazva hibalámpa nem világít nem tudom hova kihez forduljak segítségért.

Válaszotokat előre is köszönöm remélem valaki tud segíteni :D!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok még új vagyok de már nem tudok kihez fordulni segítségért ti vagytok az utolsó esélyem szóval:

olyan problémám lenne hogy nemrég vettem egy 99-es Opel Corsat(B)1.2 16V és nemrég elkezdett hidegen rángatni de nagyon ha kinyomom a kuplungot ilyenkor lemegy a fordulat olyan 600körülire és dadog az autó ha megpróbálom felpörgetni befullad és visszadurrog ha kicsit bemelegszik akkor jó de akkor is nagyon sokat eszik kb. 9-10litert kimérték tech2-es műszerrel de semmi hibakód lambda szonda rendben ja és ilyenkor nagyon nagyon benzinszag van már nem tudom mit kezdjek vele egr lefalazva hibalámpa nem világít nem tudom hova kihez forduljak segítségért.

Válaszotokat előre is köszönöm remélem valaki tud segíteni :D!

X12XE? Az trafóhidas nem? És két gyertyát visza egy tarfó, akkor lehet csak két henger megy.

Link to comment
Megosztás:

X12XE? Az trafóhidas nem? És két gyertyát visza egy tarfó, akkor lehet csak két henger megy.

Nagyon érdekes ez a történet. Olyan dologtól is lehet amire nem is gondolsz...

Pl akár egy repedt levegő cső... fals levegő

Vagy volt AC csere? Esetleg a csövet kell megnézni, h rendesen illeszkedik-e!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok igen x12xe és trafóhidas ac cserén gondolkodtam de fura hogy csak hidegen fúllad vákumcsövek ellenörizve esetleg fals levegő lehet most gondolkodom gyertyacserén hátha segít

Üdv!

A gyertyákat könnyen ellenőrizheted. 1x Ránézéssel. 2x Méréssel!

Akkor jó ha a középső elektróda és a felső pöcök között 5Kohm mérsz. Meg fontos h ne legyen elégve.

A trafóra kitalálok valamit hogyan lehetne megnézni hogy az e a baj. Ez kis idő.

A gyújtókábeleket is érdemes kimérni. kb 10-15Kohm/ méter. Tehát ha van egy 50cm akkor olyan 7Kohm kell mérni rajta akkor jó. Ha áthúz azt átütés vizsgálóval lehetne kipróbálni. Nekem van de.......

Esetleg én a helyedben megméretném a hengerekbe a kompresziót :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok még új vagyok de már nem tudok kihez fordulni segítségért ti vagytok az utolsó esélyem szóval:

olyan problémám lenne hogy nemrég vettem egy 99-es Opel Corsat(B)1.2 16V és nemrég elkezdett hidegen rángatni de nagyon ha kinyomom a kuplungot ilyenkor lemegy a fordulat olyan 600körülire és dadog az autó ha megpróbálom felpörgetni befullad és visszadurrog ha kicsit bemelegszik akkor jó de akkor is nagyon sokat eszik kb. 9-10litert kimérték tech2-es műszerrel de semmi hibakód lambda szonda rendben ja és ilyenkor nagyon nagyon benzinszag van már nem tudom mit kezdjek vele egr lefalazva hibalámpa nem világít nem tudom hova kihez forduljak segítségért.

Válaszotokat előre is köszönöm remélem valaki tud segíteni :D!

és végig néztek minden élőadatot ,és megnézték hogy a gyárilag előírt értékek stimmelnek-e ???

Link to comment
Megosztás:

Csak érdeklődésképpen, nincs véletlenül valakinek Opel Corsa B 1.4i-hez való vezérműtengelye, ami nem kopott hanem "jó állapotban" van, természetesen bontottra gondolok?! :D

Hehe, ez volt nekem is 1 éve.. Körbenézek, hátha tudok egy szépet. C14NZ? Nekem viszont egy hűtőrács embléma kéne 93-as corsára. A folszvágen jól néz ki rajta de mosolyogtat sokakat..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.