Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Franky123:

Én is ezzel a problémával küszködöm, az autó (Astra G Caravan 1,6 16v '99, X16XEL) jelenleg is villamossági szerlőnél van. Kb. egy hónapja kezdte, a legváratlanabb helyeken adta meg magát de szerencsére még sohasem forgalmi szituációban. Mindig leparkolás után csinálta, nem lehetett elindítani, volt úgy, hogy napokig állt ugyanott, majd minden gond nélkül elindult és pár napig tökéletesen működött. Nem merünk a városból kimozdulni vele mert bárhol rájöhet a dili és akkor lehet fél nap de akár egy hét is, mire újra elindul. A szerelő immobiliser hibára gyanakszik, hogy az tiltja le az üzemanyag ellátást.

Ha többet tudok, jelentkezem de Te is írd meg, ha találtál valamit!!!

Hello,

Nálad jutottak valamire?

Nekem azt mondták szervizben, hogy ECU hiba, de valahogy nem akarom/tudom elhinni, hogy ha beszarik egy zárt, hőtöl és rázkódástól védett vezérlő elektronika, akkor az hidegen hibátlanul tud működni, 90 fokon ( amit bőven bírnia kellene ) pedig megadja magát úgy, hogy még elmenti egy külső eszköz hibakódját, saját magára vonatkozóan meg semmit... :D

Én hajlok arra, hogy lehet ez sima kábel érintkezéi hiba is, mint ahogy másnál is volt, de ehhez kellene egy korrekt autóvillamossághoz értő ember, aki tudja, mit hol kell kimérni, mert tartok tőle, bármilyen szervizbe is viszem, egyszerűbb rávágni, hogy vegyek bele új ECU-t, ahelyett, hogy rendesen átnéznék.

Azt olvastan, hogy immo hibánál elvileg villognia kéne gyújtásnál a sárga lámpának, szóval szerintem nálad nem az lesz.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Nálad jutottak valamire?

Nekem azt mondták szervizben, hogy ECU hiba, de valahogy nem akarom/tudom elhinni, hogy ha beszarik egy zárt, hőtöl és rázkódástól védett vezérlő elektronika, akkor az hidegen hibátlanul tud működni, 90 fokon ( amit bőven bírnia kellene ) pedig megadja magát úgy, hogy még elmenti egy külső eszköz hibakódját, saját magára vonatkozóan meg semmit... :D

Én hajlok arra, hogy lehet ez sima kábel érintkezéi hiba is, mint ahogy másnál is volt, de ehhez kellene egy korrekt autóvillamossághoz értő ember, aki tudja, mit hol kell kimérni, mert tartok tőle, bármilyen szervizbe is viszem, egyszerűbb rávágni, hogy vegyek bele új ECU-t, ahelyett, hogy rendesen átnéznék.

Azt olvastan, hogy immo hibánál elvileg villognia kéne gyújtásnál a sárga lámpának, szóval szerintem nálad nem az lesz.

Arra azért nem vennék mérget, hogy jó helyre tervezték ezt az ECU-t és nem tud meghalni. Pl. egy hibás trafósor vagy akár a hibás AGR is "visszabeszélhet", és leültetheti, nem beszélve arról, hogy a meghülyült ECU a saját meghülyülését nem tudja értelmezni.

Az biztos, hogy egy tényleg hozzáértővel érdemes mindent kiméregetni.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Nálad jutottak valamire?

Nekem azt mondták szervizben, hogy ECU hiba, de valahogy nem akarom/tudom elhinni, hogy ha beszarik egy zárt, hőtöl és rázkódástól védett vezérlő elektronika, akkor az hidegen hibátlanul tud működni, 90 fokon ( amit bőven bírnia kellene ) pedig megadja magát úgy, hogy még elmenti egy külső eszköz hibakódját, saját magára vonatkozóan meg semmit... :D

Én hajlok arra, hogy lehet ez sima kábel érintkezéi hiba is, mint ahogy másnál is volt, de ehhez kellene egy korrekt autóvillamossághoz értő ember, aki tudja, mit hol kell kimérni, mert tartok tőle, bármilyen szervizbe is viszem, egyszerűbb rávágni, hogy vegyek bele új ECU-t, ahelyett, hogy rendesen átnéznék.

Azt olvastan, hogy immo hibánál elvileg villognia kéne gyújtásnál a sárga lámpának, szóval szerintem nálad nem az lesz.

Szia,

még nem tudok semmit, az autó még mindig a szerelőnél van, én meg külföldön dolgozom... telefonon beszéltünk, azt mondja, hogy neki eddig minden alkalommal elindult. Mondtam neki, hogy járjon vele aztán csak megadja magát valahol. Szóval ez idáig még nincs visszajelzés.

Link to comment
Megosztás:

Valószínű, hogy az egyik ABS jeladó rosszalkodik, az amelyikről a sebességjelet is veszi (asszem a bal első). Az ABS úgy szokott működni, hogy ha valami hibát észlel, akkor letilt, és gyújtáslevételig úgy is marad, akkor is, ha a hiba közben esetleg megszűnik.

Szia!

Köszi! Most tünt fel, hogy kanyarok után jön elő...

Itt valamelyik fórumon olvastam, hogyha 6% a kétoldalon a kerekek között a fordulatszám különbség lekapcsol az ABS (mint nekem). Jól értettem, ilyen tényleg létezik?

P!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi! Most tünt fel, hogy kanyarok után jön elő...

Itt valamelyik fórumon olvastam, hogyha 6% a kétoldalon a kerekek között a fordulatszám különbség lekapcsol az ABS (mint nekem). Jól értettem, ilyen tényleg létezik?

P!

Valami ilyen 6%-os eltérés tényleg van, de nem tudom pontosan, hogy hogyan is....

Te azt tudom, hogy valóban a bal első kerékről veszi a sebességjelet.

Nézd át a vezetékét, nincs-e megsérülve, esetleg a csatlakozó kontakthibás.

Nem akarlak elkeseríteni, de általában kerékagy csere lesz a vége.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Valami ilyen 6%-os eltérés tényleg van, de nem tudom pontosan, hogy hogyan is....

Te azt tudom, hogy valóban a bal első kerékről veszi a sebességjelet.

Nézd át a vezetékét, nincs-e megsérülve, esetleg a csatlakozó kontakthibás.

Nem akarlak elkeseríteni, de általában kerékagy csere lesz a vége.

THX, más is ezt mondta... :-(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy hete, megadta magát a vizpumpa az autóban, nagyon felhangosodott, és csere történt.

Azóta ha gyorsitok padlógáznál, nem igazán akar ugy gyorsulni, mint elötte, és olyan furcsa subarus hangot ad.

Az lenne a kérdésem, hogy lehet hogy egy foggal el lett rakva a szíj, és azért ad ilyen hangot, vagy a gyujtó trafom haldoklik, bár szerintem erre lenne hibakód.

Járt már igy valaki? Valahogy egyszerü módon ki lehet deriteni, hogy a szíj jó helyen van?

Szevasz!

Takarítsd le a főtengely jeladót, meg a két vezérműkerék közti jeladót. Lehet bekoszolódott egy kis fémforgáccsal.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi! Most tünt fel, hogy kanyarok után jön elő...

Itt valamelyik fórumon olvastam, hogyha 6% a két oldalon a kerekek között a fordulatszám különbség lekapcsol az ABS (mint nekem). Jól értettem, ilyen tényleg létezik?

P!

Szevasz

Van egy első kerékcsapágyam (4 lyukas) amit lecseréltem mert morgott, de ha kell ingyen elviheted ingyen. Az abs jó volt benne, egy próbát megér.

Ha tényleg az abs szenzor rossz akkor az a pár ezer ft nem sok amit a kerékagy cseréért kérnek, de linkre nem veszel egy huszon ezer forintos alkatrészt.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Nálad jutottak valamire?

Nekem azt mondták szervizben, hogy ECU hiba, de valahogy nem akarom/tudom elhinni, hogy ha beszarik egy zárt, hőtöl és rázkódástól védett vezérlő elektronika, akkor az hidegen hibátlanul tud működni, 90 fokon ( amit bőven bírnia kellene ) pedig megadja magát úgy, hogy még elmenti egy külső eszköz hibakódját, saját magára vonatkozóan meg semmit... ;)

Én hajlok arra, hogy lehet ez sima kábel érintkezéi hiba is, mint ahogy másnál is volt, de ehhez kellene egy korrekt autóvillamossághoz értő ember, aki tudja, mit hol kell kimérni, mert tartok tőle, bármilyen szervizbe is viszem, egyszerűbb rávágni, hogy vegyek bele új ECU-t, ahelyett, hogy rendesen átnéznék.

Azt olvastan, hogy immo hibánál elvileg villognia kéne gyújtásnál a sárga lámpának, szóval szerintem nálad nem az lesz.

Szia Franky,

egy hónapja szerelőnél volt az autó és még mindig nem produkálta a hibát. Jártak vele amíg ki nem fogyott belőle a benzin, aztán hanyagolták (hiszen kifogyott a benzin...) Elkezdték mondogatni, hogy ez ilyen meg olyan nehéz eset, lehet, hogy vezérlőegység hiba -ami ugye kb. 200 ropi. Tegnap úgy döntöttem, hozzuk el mert annak nincs értelme, hogy mi finanszírozzuk a mester beszerző útjait bármiféle eredmény nélkül. A nejem el is hozta, eljutott vele a legközelebbi benzinkútig (3km) majd ott tankolás után ismét nem lehetett elindítani! Úgy látszik, a hibát csak nekünk hajlandó produkálni!

A mester javára írható, hogy telefonhívásra odament (elmentünk érte) - egy erősebb kalapácsütés a benzinpumpa fedelére és lőn csoda - elindult! Ezzel meg is lett a diadnózis: ÜZEMANYAG SZIVATTYÚ!!!

..hogy rohadjon meg... hónapokig szívatott bennünket, mire kiderült!

Jövő hétvégére megjön az új pumpa, kicserélem aztán kíváncsi leszek...

Link to comment
Megosztás:

Szia Franky,

egy hónapja szerelőnél volt az autó és még mindig nem produkálta a hibát. Jártak vele amíg ki nem fogyott belőle a benzin, aztán hanyagolták (hiszen kifogyott a benzin...) Elkezdték mondogatni, hogy ez ilyen meg olyan nehéz eset, lehet, hogy vezérlőegység hiba -ami ugye kb. 200 ropi. Tegnap úgy döntöttem, hozzuk el mert annak nincs értelme, hogy mi finanszírozzuk a mester beszerző útjait bármiféle eredmény nélkül. A nejem el is hozta, eljutott vele a legközelebbi benzinkútig (3km) majd ott tankolás után ismét nem lehetett elindítani! Úgy látszik, a hibát csak nekünk hajlandó produkálni!

A mester javára írható, hogy telefonhívásra odament (elmentünk érte) - egy erősebb kalapácsütés a benzinpumpa fedelére és lőn csoda - elindult! Ezzel meg is lett a diadnózis: ÜZEMANYAG SZIVATTYÚ!!!

..hogy rohadjon meg... hónapokig szívatott bennünket, mire kiderült!

Jövő hétvégére megjön az új pumpa, kicserélem aztán kíváncsi leszek...

Szevasz

Én már találkoztam vectránál ac hibával.

Kiszed, kifújat majd villanyt ráadva megkalapál és újra kifújat, 3 éve gond nélkül műxik.

Link to comment
Megosztás:

Szevasz

Én már találkoztam vectránál ac hibával.

Kiszed, kifújat majd villanyt ráadva megkalapál és újra kifújat, 3 éve gond nélkül műxik.

Aztán meg valahol ott ragadsz és kifizetsz 1.5x annyit autómentőre+az idegeskedés+ha -15 Celsiusfokban kell órákat várni az autómentőre...akkor majd el kezdett mormolni, hogy ha akkor kicserélem...

Link to comment
Megosztás:

Aztán meg valahol ott ragadsz és kifizetsz 1.5x annyit autómentőre+az idegeskedés+ha -15 Celsiusfokban kell órákat várni az autómentőre...akkor majd el kezdett mormolni, hogy ha akkor kicserélem...

Az ac évek óta műxik. A kaszni esik szét!

Apropó! TC(ASR) + Tempomat hogy hoztad össze? Honnan szerezted? Képet plíz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom van,hogy váltásnál 3-ból 2-esbe visszakapcsolás eléggé nehezen megy,keményen kell a kart mozgatni!Találkozott már valaki ilyennel,lehet állítani a váltón?

Thx!

Igen. Mostanában küzdök vele én is. Gondolom, a rudazatra gondoltál állítási lehetőségként. Itt a fórumon mintha foglalkozott volna már valaki vele, nem emléxem pontosan. ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen. Mostanában küzdök vele én is. Gondolom, a rudazatra gondoltál állítási lehetőségként. Itt a fórumon mintha foglalkozott volna már valaki vele, nem emléxem pontosan. ;)

A váltószoknya alatt a műanyag elemeket érdemes szilikonzsírral vékonyan bekenni, javul tőle a váltási komfort.

Link to comment
Megosztás:

A váltószoknya alatt a műanyag elemeket érdemes szilikonzsírral vékonyan bekenni, javul tőle a váltási komfort.

Köszi, megpróbálom. De nálam mintha egy falba ütközne a kar. Tehát nem nehezen jár, hanem mintha a kettes helyén nem lenne fokozat. Csak kb. a váltások felénél ilyen, a többinél olyan opelesen sz@r.

Link to comment
Megosztás:

Hali

1 hónap alatt eltünt 3,5 liter olajam a motorbol..nem folyat sehol az biztos,kipufogo nem köpi ugy hogy 2000fordulat és nagy gázfröccsel pörgetem 6000ig..semmi..azt mondták (egy ismerös) hogy vigyem vissza ahol vettem,mert ez már nem 1 honapj alakult ki..másik ismerös meg hogy fölösleges mert a szelepek mentek szét ami olyan 50ezer körül lenne kicserélni meg stb..(annyira nem érrtek hozzá)

5letek?valmi tipp?köszöntem előre is

Link to comment
Megosztás:

Hali

1 hónap alatt eltünt 3,5 liter olajam a motorbol..nem folyat sehol az biztos,kipufogo nem köpi ugy hogy 2000fordulat és nagy gázfröccsel pörgetem 6000ig..semmi..azt mondták (egy ismerös) hogy vigyem vissza ahol vettem,mert ez már nem 1 honapj alakult ki..másik ismerös meg hogy fölösleges mert a szelepek mentek szét ami olyan 50ezer körül lenne kicserélni meg stb..(annyira nem érrtek hozzá)

5letek?valmi tipp?köszöntem előre is

Szevasz

Az összes eltűnt? 3,6 a feltöltési mennyiség. Nekem 2 liter környékén eszik 10000km alatt. Ha finoman megyek kevesebb ha tekerem több.

Mennyit mentél vele? 1000km-en 6-7 deci a megengedett gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

3,9et mondtak és kb ja,piros lámpa nem gyulladt ki csak kanyarokba ha gyorsabban mentem bele..ez kérlek 1 hónap alatt..hát 2000km/3,5liter..eléggé éhes..de hogy mitöl?! :S

Elkurták a gyárba. A szelepek lötyögnek és mellette lecsepeg az olaj ha úgy áll meg a veztengely. Legalább is az enyémbe, kivettük vezérműszíj cserekor hogy szelepszár simeringet cserélünk. De semmi értelme. Majd ha hengerfejes lessz akkor teljes felújítás meg hamár meglessz bontva akkor gyűrűzés az a 20-30 ezer már nem oszt nem szoroz amibe a gyűrűk kerülnek.

Bemérgedek, eladom és ráköltöm az árát a bogaramra arra a biztosítás is olcsóbb. És az is megáll szerintem télen 10 literből városba rövidtávon.

Átteszem bele a vizes benzinkályhát is, hogy legyen fűtés oszt hali!

Vagy veszek egy elektromos targoncát belerakom a motort elektronikástól! 20- 30kW-os motor már repíti a bogár kasznit! Az első bogarak az 1000-1100ccm-jével úgyis csak 25LE volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.