Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Rendben. Milyen aksit érdemes belevennem ha szükséges? Pl. mondjuk a Varta féle aksi? Tesco-ban láttam, mondjuk hírtelenjében soknak tünt az ára( még sose vettem egyébként azért találtam soknak). 23 ezer körül volt emlékeim szerint.

Nem tudom neked mekkora van benne gyárilag, de ha mondjuk csak 44-es, akkor érdemes 55-ösre cserélni már.

Én most vettem Exide akkut ócsóér (74-es 16-ért), ezt sokan dícsérték. Nekem személy szerint a Bannerrel vannak

nagyon jó tapasztalataim, de az most nagyon drága lett volna. Amúgy jó a Varta, Bosch is. Polarítási irányra figyelj,

mert nem mindegyik ugyanolyan!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom neked mekkora van benne gyárilag, de ha mondjuk csak 44-es, akkor érdemes 55-ösre cserélni már.

Én most vettem Exide akkut ócsóér (74-es 16-ért), ezt sokan dícsérték. Nekem személy szerint a Bannerrel vannak

nagyon jó tapasztalataim, de az most nagyon drága lett volna. Amúgy jó a Varta, Bosch is. Polarítási irányra figyelj,

mert nem mindegyik ugyanolyan!

Figyelek rá és köszike. Hol vetted az aksit? Én a Váci úton találtam egy Varta boltot és a honlapon a gépkocsi paramétereit megadva kiadott 3 db aksi fajtát. SILVER dynamic 12V/61A, BLUE dynamic 12V/44A és BLACK dynamic 12V/41A.

Link to comment
Megosztás:

Rendben. Milyen aksit érdemes belevennem ha szükséges? Pl. mondjuk a Varta féle aksi? Tesco-ban láttam, mondjuk hírtelenjében soknak tünt az ára( még sose vettem egyébként azért találtam soknak). 23 ezer körül volt emlékeim szerint.

Normális akkut vegyél bele, normális helyen!

Mondjuk ott, ahol kifejezetten ezzel foglalkoznak, azaz akkus szakembernél, kereskedés és/vagy autóelektromos szervíz.

Az autó paraméterei alapján pontosan megmondja milyen kell bele, ellenőrzi a töltésedet, az akksi amit ad fel van töltve és nem utolsó sorban van rá garancia! :D

Akksinál még egy jó tanács: ne csak az Ah nagyságát nézd, hanem a hozzátartozó indítóáramot!

Teszkó meg eféle hiper marhaságokat kerülném nagyívben, ott már az is szakértelemnek számít, ha az akksikat nem az élelmiszer osztály polcaira teszik........

Link to comment
Megosztás:

Értem. Megnéztem az aksim ( volt egy kis idő és kirohantam az irodából). 55Ah-s és 255A-s.

Akkor ugyanilyen 55-öst kell bele, Exide-ban amit mondtam, asszem 380A az indítóáram.

(közben megtaláltam akitől vettem a vaterán: Sima Gábor, 1dpm@citromail.hu 30/6599285)

Link to comment
Megosztás:

Normális akkut vegyél bele, normális helyen!

Mondjuk ott, ahol kifejezetten ezzel foglalkoznak, azaz akkus szakembernél, kereskedés és/vagy autóelektromos szervíz.

Az autó paraméterei alapján pontosan megmondja milyen kell bele, ellenőrzi a töltésedet, az akksi amit ad fel van töltve és nem utolsó sorban van rá garancia! :D

Akksinál még egy jó tanács: ne csak az Ah nagyságát nézd, hanem a hozzátartozó indítóáramot!

Teszkó meg eféle hiper marhaságokat kerülném nagyívben, ott már az is szakértelemnek számít, ha az akksikat nem az élelmiszer osztály polcaira teszik........

Köszi ROLÓ.

Link to comment
Megosztás:

Az eddigi élettartam tapasztalataim:

Opel 44Ah - élt pontosan 4 évet

Perion 74Ah - élt kicsivel kevesebb mint 4,5 évet

Banner 80Ah - 5 éve él, és még 1 éve tuti van :D

Exide 74Ah - most vettem, infók pár év múlva :D

Fater 2000-es, 1.6 os g astrájában még a gyári aksi működik.... Már van cseredarab, de a gyárinak még semmi baja... :D

Link to comment
Megosztás:

Az eddigi élettartam tapasztalataim:

Opel 44Ah - élt pontosan 4 évet

Perion 74Ah - élt kicsivel kevesebb mint 4,5 évet

Banner 80Ah - 5 éve él, és még 1 éve tuti van :D

Exide 74Ah - most vettem, infók pár év múlva :D

Exide Optima :D -csak nem fér el mindenhol..... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszatérnék a fórum indítása körüli problematikára. A szóban forgó autó egy G, 1,6-16V. A szerelő tanácsára, az olajfogyasztás mérséklésére GM 10w-40-et használok, kevesebbet is fogyasztott belőle, mint a Castrol Magnatecből.

Mostanság azt hallottam valakitől, hogy a GM olajnak nagyon gyatra lett a minősége, lerakódások alakulnak ki a használata során, azaz irány a motorgenerál.

Mi lehet ebben az igazság? Sokan még azt is mondják, hogy a 10w-40-es nem is jó bele. Az 5w-30-as olajjal nekem viszont az volt a gondom, hogy eléggé csattogtak hidegen a szelepek.

Köszi előre is a válaszokat! :D

Link to comment
Megosztás:

Kb 80E van benne, az olajfogyasztás 0km-től van, úgy 2l/10000km, enyhén növekszik. :D

És miért nem vitted vissza garanciában? Mert ez mindenképpen hibára utal!

Vagy a gyűrűkkel van baj a dugón, vagy elb@szták valamelyik illesztést a motorban a gyárban,

vagy alapból szarok a szelepszárszimmeringek... esetleg a hf tömítés.

Akkor abba szinte mindegy milyen olajat raksz, ha a magnatecet ette, mást is kajálni fog.

Gyertyákat meg lehetne nézni, egyforma színűek-e az elektródák, mert lehet ott ki is

derül, melyik hengernél van valami gebasz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.