Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Kedves Mantec!

Az információk a kocsi kézikönyvéből származnak amit adtak hozzá gyárilag, az autónak nem én vagyok az első tulajdonosa, de vezetett szervizkönyvvel rendelkezik, ahol végig 10w 40-es olaj lett bele téve még 2007(!)-ben is márkaszervizben. Mivel ahogy említetted ez az olaj nem bele való, akkor a márkaszervizben rosszul csinálták volna?!

10w 40-et semmilyen körülmények között sem tennék bele, ez nem zsiguli! Én Liqui Moly Top Tec 5W 30-at használok Z10XEP-be !

Link to comment
Megosztás:

Most lementem megnézni, bocsánatot kérek ez az előző olajom, volt most Liqui Moly Special Tec 5W 30 van benne, de rajta van mindkét flakonon a GM-LL-A-025, mert eleve így kapom a nagykertől és én is megnézem! Veled amúgy sem vitatkozok, index fórumon már megtanultam :D :smartass:

Link to comment
Megosztás:

T Burrit!

Ha a Liqui Moly Special Tec LL 5W-30-ra gondolsz - az nem rendelkezik semmilyen GM (Opel) gyártóművi jóváhagyással.

Csak a termék gyártója állítja, hogy megfelel egyes követelményeknek.

Ami ugye, egyáltalán nem ugyanaz, mint a gyártóművi jóváhagyás.

A gyártó GM dexos2 jóváhagyással rendelkező motorolaja:

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

ár/érték arányban próbálom a legmegfelelőbbett keresni mivel évi 20 ezer km-t hajtok bele, eszerint félévente olajat cserélek és valószínűleg nem fogok beletölteni 15 ezerért olajat, de 10 ezerért sem. Az előìrt motorolaj specifikációnak való megfelést nézem. Számít a márka?

Link to comment
Megosztás:

Mivel gyakran van hasmenésem, ezért nem szoktam megvenni a Pick vagy Herz szalámit, de még Csabait sem, elég nekem a tescos kutyaszalámi is, úgyis hamar kijön...

Szerinted számít, mit kap?

Bocs, elragadtattam magam.

Ugyan én nem teszek bele éves szinten 20 ezer km-t, csak 17 ezret, de nem sajnálom belőle a motortisztítót, a "normális szűrőt és olajat" - nem vagyok elszállva pénzzel, de még szeretném sokáig magam mellett a kocsit, azért cseréltem benne vezérlést is tavaly. Cserébe nem is eszi az olajat és a benzint.

Szerintem.

Módosítva : Mariann
Link to comment
Megosztás:

Jobbulást kívánok! :-) Ha egy "tescos" olajon szerepelne a dexos 2 minősìtés megvennéd jóval olcsóbban? Vagy egy dràgább màrkásabb olajat vennéd ugyanazzal a minősítéssel? A minősítésnek mindkettő megfelel. Ha a márkásabbat választod akkor a minősítés nem érne semmit?! hisz az olcsóbb is megfelel ugyanannak az előírásnak. Akkor mégis miben látod a különbséget?

Link to comment
Megosztás:

arra gondolsz, hogy pl dexos 2 minősìtés lehet 2-es egy olajnàl meg lehet 5-ös is? ebben számítana a màrka?

Nem mindegy hogy egy olaj minimális szinten, a lécet épp nem leverve teljesíti a követelményeket, vagy esetleg vannak még olyan tulajdonságai is emellett, amik ugyan nem előírásosak, de jót tesznek a motornak.

Link to comment
Megosztás:

A minőség szempontjából meggyőztetek, számít a márka. Gazdaságosság számpontjából mit javasolnál számomra, aki 20 ezer km-t megy évente. Eddig olcsóbb 10w 40-es olajat cseréltem évi kétszer, az olajat eszi 6 dl/10 ekm. Van-e olyan olaj ami kibírna 20 ekm-t, emiatt évente egyszer kellene cserélnem és mondjuk nem kerülne 10-12 ezer forintnál többe. Az 5w 40-es ragaszkodnék az olajfogyasztása miatt.

Link to comment
Megosztás:

T corsc-s!

A GM (Opel) kb. tizennégy (14) éve elszakadt a viszkozitási osztállyal megadott olajkövetelménytől.

Az alkalmatlan olaj gyakori cseréje sem teszi azt alkalmassá.

Az olajfogyasztás csökkenését a motorolaj cseréjétől ne várd.

A hiba az elkopott alkatrészek cseréjével javítható.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Rég jártam itt, gondoltam írok.

Rögtön is három kérdés: a multirkományon lévö kapcsolók csak a multikormánykerékre mennek fel, vagy egy sima kormányra is rendelhetek sima kapcsolókat, tehát azokat fel fogom tudni tenni?

Másik kérdés ha már így belejöttem, ilyen szénszálas ülésfütést szerelt már be valaki? Ha igen, mi a tapasztalat? Rendeltem egyet (ebay-en igencsak olcsó), érdekel mennyire lesz macerás az üléseket szétszedni.

Végül harmadik kérdés, hogy hova érdemes lopásvédelmet építeni a kocsiba? És miként? Én az üzemanyagszivattyú tápozásának megszakítására gondoltam.

Utóbbi idök tapasztalata (továbbra is Combo C 1.3CDTI -2005)

- Szerencsére nagyobb probléma nem volt vele az utóbbi évben, a legutolsó nagy generálnál mondjuk sok minden javítva lett (mikor elszakad a vezérlés teljes motorfelújítás, turbó, magasnyomású szivattyú, egr szelep - cserélve).

- Volt chiptuningon és egr szelep kikódoláson. Eredmény? Sokkal jobban húz, a gázreakció már már túl érzékeny is. Pont ugyan annyira kormol mint elötte. Sajnos semmivel sem sikerült a kormolást megszüntetni, lassan belenyugszom, hogy ez tényleg egy ilyen konstrukció, kormol és kész. (a porlasztócsúcsok is be voltak vizsgálva, határértéken belül teljesítettek szóval jók)

- Legutóbbi project még a teljes beltéri ledezés volt, az azóta is fantasztikus, annyi kiegészítést vittem bele, hogy már a kesztyütartóba is be van húzva. A tablet beépítést kivettem belöle (föleg azért, mert akkor kellett a tablet is illetve a telefon pont ugyan azt tudja, akkor minek oda a tablet - azon felül hogy állatul néz ki :) - ). Az utóbbi idöben azért megint gondolkozóba estem, hogy tegyek-e vissza tabletet, de inkább olyan konstrukción gondolozom, hogy fentre egy kijelzö, alulra egy telefondokkoló és ha beteszem a telefont, akkor annak a képét küldi fel. Így már lenne értelme :)

- A mostani project egy hifi beszerelése volt. Végülis nem volt nehéz annak ellenére, hogy az elsö hifi építésem volt. Eddig a gyári helyett (ami nagyon lapos hangzású) jvc x50bt fejes volt bent egy ground zero 650x elsö szettel. Hát nem volt egy nagy durranás (a Vectra B gyári hifije jobban szól).
Most ez került bele: Kenwood KDC-BT92SD fejegység (74e) - Focal ISS165 elsö szett (45e) - Alpine MRP-F600 erösítö (80e) - Apline SGB-1044BR láda (40e) - minöségi kábelezés (33e) és végül az ajtók szigetelése (24e). Na, szóval ez már szól rendesen :)

Néhány infó, segítség, hátha valakinek hasznos:

- Az ajtók szigetelését STB bithumen lapokkal végeztem, ebböl 6 db elég volt az elsö két ajtóra. Elötte természetesen por és zsírtalanítás benzines folttisztítóval, aztán az ajtó külsö falát teleraktam, ahol értem, ezen túl a belsö részét (ahova az ajtófedö kárpitra megy) telibe ragasztottam. Néhol, ahol picit vékonyabb volt az anyag még a belsö falára is ragasztottam. A végeredmény: sokkal szebb hangok és nincs zörgés. Nem kellett melegíteni a lapokat, nagyon egyszerü volt velük dolgozni.

- A fö tápkábelt egyértelmüen közvetlen az akkura kötöttem, utána rögtön a biztosíték. Legkönnyebben a vezetö oldalon bejövö kábelkötegnél lehet bevinni. Itt egy müanyag, vízhatlan doboz van, ebben futnak be a kábelek. Erre kell egy lyuk, egy méretazonos tömítö szelence és kész is.
Az ajtókba picit már nehezebb volt elvinni a hangkábelt, mivel gyorscsatlakozós a gumikönyök az ajtó és a kocsi között. Ezt úgy oldottam meg, hogy a gumikönyökbe betoltam a kábelt, a gyorcsatlakozó mindkét oldlán óvatosan fúrtam 2-2 méretazonos lyukat és azon toltam át a kábeleket. Föleg a visszapatentolás a macerás, de nem vészes.
A testkábelt a küszöbhöz vittem, ott lecsiszoltam fémig a karosszériát és önmetszö, rozsamentes fémcsavarral, továbbá rezonanciamentes alátéttel rögzítettem. Javasolt még akár a biztonsági övhöz is kötni, az is erösen rögzítödik a karosszériához.

A többi kábelnél csak arra figyeltem, hogy a tábkábel és a hangkábelek elkerüljék egymást.
A fejegységtöl az ülés alá vezetni a kábeleket szinte gyerekjáték :)
- Az erösítöt az ülés alá tettem. Az ülést csak 4 csavar fogja, gyorsan ki lehet kapni. Mivel egész nagy volt és a 4 sarka lelógott, így ezeken a pontokon párnafát tettem alá,amit az alázhoz rögzítettem. Nem moccan sehova :)

- A mélyládára gyorcsatlakozót tettem, így egy mozdulattal ki lehet azt venni és utána nem lehet zárlatos a kábel.

- Az usb csatlakozást bevezettem a kesztyütartóba, így ott lehet rádugni a pendrive-ot a rendszerre.

- A finomhangolást a Paradox hifi végezte, de amúgyis sok infóval láttak el, a cuccok nagy részét náluk vettem. Ajánlom a helyet mindenkinek, segítökészek mindenben :)

Vélemények:
- Nagyon jól szól (mondjuk 300e lett belefektetve, szóval el is várható - tudva azt,hogy a 200e-böl - használtan - vásárolt itthoni hifim még így is messze sokkal jobb, tisztább, erösebb hangzást ad - persze az egy nagyon jó vétel volt, mert sokszorosan díjnyertes cucc :) ). A mély egyáltalán nem tolakodó, nem az a rezonál az egész autó típus de mégis tekintélyes, jelenvan és a hangzása is igen jó, nem torzít sehol.

- A fejegység nagyon jól adja, persze minden földi jó benne van ami a hangzást segíti, ellenben sajnálom, hogy nem vettem inkább egy 2din-es média fejest (bár az duplázta volna a fejes árát..), mert ennek rendkívül nehézkes a kezelése, nehéz a számok között böngészni, a kijelzöje nagyon gyenge minöségü és nem ismeri a flac-et. De jól szól :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok segitsetek kérlek vettünk 1 G Astrát 2.0 dti 82 lo ...ideg rendszeremet már le rágta a sok vákum gondja...

következő a probléma :p0400 EGR áramlás hibás működése

össze vákum cső cserélvel vákum szelepek tesztelve mind a 3 jó. vákum pumpa cserélve az kis fekete vákumos pillango szelep állito is cserélve mivel a régi ki volt szakadva a gumi membrán egr tesztelve nem ragad nyit rendesen ...szivó torok teljesen ki pucolva... 1szerüen nem tudom mit tegyek még vele valakinek ötlet???...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Nyáron vásároltam egy 2002es corsát! Most hogy jöttek a hűvöseb idők ki derült nincs benne fütés. Elkeztem bontani a belsejét, és észre vettem a fűtőradiátorba nem fordul (nem megy át) a meleg víz! Gondolltam eltömödött a radiátor! Szereztem egy másikat be építettem, továbra sincs fütés pedig le is légtelenítettem de továbra se akar megfordulni a víz! Mi lehet ennek oka?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nyáron vásároltam egy 2002es corsát! Most hogy jöttek a hűvöseb idők ki derült nincs benne fütés. Elkeztem bontani a belsejét, és észre vettem a fűtőradiátorba nem fordul (nem megy át) a meleg víz! Gondolltam eltömödött a radiátor! Szereztem egy másikat be építettem, továbra sincs fütés pedig le is légtelenítettem de továbra se akar megfordulni a víz! Mi lehet ennek oka?

Fűtéscsap.

Lehet, elektronikus, mint G astránál.. vagy ilyesmi.

Ahogy tekered pirosba, úgy kellene kinyitnia.

Erre tippelek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni. Van egy 2001-es 1.4 Sport Corsam amivel két problémám van.
1. ha a kuplung le van nyomva és a gáz adás kivételével (kb. a 3. sebesség felett) végig dadog és rángat az autó... benzinszűrő cserélve volt..de nincs több ötletem.
2. ez inkább csak idegörlő probléma, de az ajtóknál a gumitömítés nagyon durván nyikorog..próbáltam már bekenni gumikédereit ápolóval...később szilikonnal...de semmi sem segít. Esetleg valakinek valami más ötlet?
ez a két hiba odavágta az autózási élményemet..így bármilyen segítséget, ötletet előre is köszönök.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Téli keréknek vettünk egy 5 1/2 Jx13H2 ET46-os acélfelnit, úgy adták hogy ez Corsa C-re való, de hát nem ez a régi Corsara vagy Astra F-re volt való ha jól tudom.

Azt szeretném megkérdezni hogy ezt rá lehet-e tenni a Corsa C-re és ha igen akkor mekkora gumit keressek rá, az autó keveset van használva a család 3. autója.

Köszönöm!

Norbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok uj belepo vagyok . Tanacsot kerek , Van egy draga kisautom corsa 1.0 91es kiadasu. Az a gondom hogy hidegen elindul konnyen de le is all. ujrainditasnal is . Nincs alapjarat hidegen ,de ez sem allando problema kb 1 hete kezdodott . Uj gyertyak ,olaj +szurok cserelve , valami tipp? szenzor problema?

Koszi elore is , szep napot mindenkinek!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.