Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

nohh további jó fórumozást én nem zavarok többet pás

Ember! Elgurult a gyógyszered..... :D

Szálljál már egy kicsit magadba, mielőtt bárkit is leugatsz itt és főleg ilyen trágár alpári stílusban.....

Ez itt egy normális emberek közössége, ahová azért járnak össze, hogy megosszák egymással a tapasztalataikat, segítsenek egymásnak és barátokat szerezzenek!

Senki nem hívott ide és senki nem állt mögötted fegyverrel kényszerítve arra, hogy ide regisztrálj.

Ha viszont már megtetted, akkor próbálj normális kultúrember formájában megnyilvánulni és hozzászólni, vagy ballagjál tovább egy alfás fostalicska közösségbe!!! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Új vagyok itt de remélem segítetek. Tegnap rám ijesztett a Corsa menet közben leállt minden mutató a műszereken aztán kis idő múlva újra működött, majd ezt teljesen szabálytalanul megismételte jó párszor mikor visszatért az élet a műszerekbe utána pár mp.-ig világított a kézifék visszajelző. Következő utamon minden jól működött. Van ezzel valakinek tapasztalata? Mekkora hibára utal ez?

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Új vagyok itt de remélem segítetek. Tegnap rám ijesztett a Corsa menet közben leállt minden mutató a műszereken aztán kis idő múlva újra működött, majd ezt teljesen szabálytalanul megismételte jó párszor mikor visszatért az élet a műszerekbe utána pár mp.-ig világított a kézifék visszajelző. Következő utamon minden jól működött. Van ezzel valakinek tapasztalata? Mekkora hibára utal ez?

Előre is köszi a segítséget!

A TIS-ben van ilyen szériahibáról szó, ott azt írják, hogy a műszeregység csatlakozója kontakthibás, és leírják, hogyan kell a rögzítést kiegészíteni (racsnis kábelkötözővel) + zsírral, (ha jól emlékszem)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hat nekem 1 olyan kerdesem volna h amikor a futest bekapcsolom nemfoltetlenul a klimat is ilyen nyoszorgo hangot ad ki a hang nem egyenletes es ha a fenneb kapcsolom mondjuk 4esre megjobban nyuszit ha gazt adok kozbe elgyengul mi lehet ez vki segitsen plz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2001-es Corsa C 1.7 DI, a fűtés katasztrófális, van esetleg valakinek ötlete amitől végre meleget tudnék varázsolni az autóba?

Termosztátot cseréltem már, ami érdekes hogy gyárilag 89 foknál nyit ki...

Egyéb ötlet?

az 1.7 dieselek nagyon nem melegszenek. ezek ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Hat nekem 1 olyan kerdesem volna h amikor a futest bekapcsolom nemfoltetlenul a klimat is ilyen nyoszorgo hangot ad ki a hang nem egyenletes es ha a fenneb kapcsolom mondjuk 4esre megjobban nyuszit ha gazt adok kozbe elgyengul mi lehet ez vki segitsen plz

Fűtőventi csapágyas.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Több kérdésem is lenne.

1.: Most megyünk majd a kicsikocsimmal (1.2 twinport) a 3 éves szervízre, plusz zöldkártya, plusz vizsga. Mennyire számoljak? A szervízkönyvet vezetem, mert ha elakarom majdan adni, nembaj, ha van... 40000-ből ki fogok jönni vajon? Még annyit, hogy 30000 km van a kocsiban, viszont állatsokat eszik. 40 liter az szűk 500 km alatt elmegy...

2.: Esetleg egy 1.7-es dízelből turbót benzinesbe beszereltetni???

3.: unokaöcsém hajókat laminál karbonból/üvegszálból. Szeretnék vele lamináltatni hátsó szárnyat. Hova lenne érdemes felfúrni? Esetleg valaki tud negatívot valahonann pest illetve északpest környékről?

Válaszotokat előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Több kérdésem is lenne.

1.: Most megyünk majd a kicsikocsimmal (1.2 twinport) a 3 éves szervízre, plusz zöldkártya, plusz vizsga. Mennyire számoljak? A szervízkönyvet vezetem, mert ha elakarom majdan adni, nembaj, ha van... 40000-ből ki fogok jönni vajon? Még annyit, hogy 30000 km van a kocsiban, viszont állatsokat eszik. 40 liter az szűk 500 km alatt elmegy...

2.: Esetleg egy 1.7-es dízelből turbót benzinesbe beszereltetni???

3.: unokaöcsém hajókat laminál karbonból/üvegszálból. Szeretnék vele lamináltatni hátsó szárnyat. Hova lenne érdemes felfúrni? Esetleg valaki tud negatívot valahonann pest illetve északpest környékről?

Válaszotokat előre is köszi!

Szia!

1/1 : Sztem, nem fogsz kijönni 40.e Ft-ból... főleg ha szakszervízbe viszed... műszaki+zk kb. 28 ezer... :lol: plusz a költségek...

De Uhuhu pontosabb infót tudna erről mondani. :)

1/2: A fogyid téli viszonylatba elfogadható... persze attól is függ, mennyire tolod neki. :blush:

2: erre nincs infóm

3: Hátsó ajtóra, csak figyelj az ablaktörlő mosatóra...

Link to comment
Megosztás:

2.: Esetleg egy 1.7-es dízelből turbót benzinesbe beszereltetni???

Mindent lehet, még egy repülőgép hajtóművet is a tetejére, csak értelmetlen. Ha ezt a motort lehetne turbósítani, akkor jó páran megcsinálták volna. Csak hogy értsd, egy feltöltött (turbós) motor teljesen más jellemzőkkel rendelkezik mint egy szívó motor, mind a felhasznált anyagokban, mind pedig beállításokban, vezérlésben, szoftverekben stb.......

Úgy ahogy van alkalmatlan rá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Több kérdésem is lenne.

1.: Most megyünk majd a kicsikocsimmal (1.2 twinport) a 3 éves szervízre, plusz zöldkártya, plusz vizsga. Mennyire számoljak? A szervízkönyvet vezetem, mert ha elakarom majdan adni, nembaj, ha van... 40000-ből ki fogok jönni vajon? Még annyit, hogy 30000 km van a kocsiban, viszont állatsokat eszik. 40 liter az szűk 500 km alatt elmegy...

2.: Esetleg egy 1.7-es dízelből turbót benzinesbe beszereltetni???

3.: unokaöcsém hajókat laminál karbonból/üvegszálból. Szeretnék vele lamináltatni hátsó szárnyat. Hova lenne érdemes felfúrni? Esetleg valaki tud negatívot valahonann pest illetve északpest környékről?

Válaszotokat előre is köszi!

A vizsgát, meg a zöldkártyát nem szakszervízbe fogom csináltatni. Szakszervízben, csak a kötelező szervíz lesz.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Helló Mindenkinek!2003-as c corsám van.A belső kilincseim megadták magukat.

(teljesen kikoptak)Egyszer majd nem tudok kiszálni.

Kb. mennyiért lehet beszerezni?

Tud valaki segíteni?

Szalonban még nem kérdeztem.Ott tuti arany árban mérik.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hali,

bocsi, hogy így bepofátlankodtam ide hozzátok, csak lenne egy furcsa kérdésem. Kollégának van egy C Corsaja, párszor mentünk vele ide-oda, és ami nekem iszonyat bejön (tudom, kretén vagyok, de) az az index hangja. Ha jól tudom, ezt valami relé izé csinálja lent a biztosítékoknál, pontosan nem tudom mi. De az érdekelne, hogy ezt át tudnám-e implementálni az Omiba, mert baromira bejön?! Esetleg ha valakinek van elfekvőben cucc hozzá, az érdekelne.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello,

Nekem C Corsám van, Isuzu motoros Y17DT, ami egyszer csak megállt.

Adagoló-vezérlő elektronikára tippelnek, de ez nem biztos még.

Egy-két cég foglalkozik a javításával, és azt hallottam még, hogy a immobilizert is újra kell kódoltatni..

Volt valakinek hasonló hibája? Jól jönnének a tanácsok, mert elég magas javítási ktg-ekről van szó..

És biztosra szeretnék menni..

cumbi

Link to comment
Megosztás:

T Olvasó!

Érdeklődöm, tudja-e valaki, hogy mikor (melyik modellévben)

történt az 12XE-ről az 12XEP-re (twinport) való váltás?

Előre is köszönöm a választ!

Szia !

Az én kocsim 2004 májusi gyártmány és még éppen a motorváltás előtt jött ki. Tudtommal 2004. július végétől jött ki a 80 pacis twinport.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

múlt szombat óta én is Corsa C lelkes tulajdonos vagyok:)

Előtte Mondeóm volt, és ott a klub és a fórum nagyon aktív volt, és rengeteget segítettünk egymásnak,

adtuk vettük a cuccost, és az információt.

Remélem itt is ilyen közösséget találok, és remélem nem a hibalista miatt fogok írni, hanem általánosságról a gondtalan évekről:)

Azért a 4 nap alatt felgyülemlett bennem néhány kérdés:

Corsa CDTI 2004.11 havi 51.000 Km.

1. 36e nél volt olaj csere, elvileg 66-nál kellene, én nem kockáztatok, 15 e km-nél lecserélem, jól teszem?

2. szervizlámpa kigyulladt, elvittem szakszervizbe, azt mondták az egyik izzító gyertya behalt, csere kell. Volt valakinek ilyen jellegű gondja eddig?

3. 5 éves akksi van benne (gyári.. jaa akkor csak 4,5:) szerintetek csereérett? Reggel első indításkor nem pöccre indul, bár azt mondta a szerviz, hogy a nyomásfeltöltödés miatt kell várni, de ez nekem gyanúsan sok, és 2. akárhányadik indítás már simább. normális ez?

4. hőfokszabályzót még 90 fok közelében nem láttam, tudom pici a motor, jó a hatásfok, de ez hiba? nézessem meg valahol?

5. tudtok valakit, aki a computert le tudja olvasni, és utána én keresek rá megoldást, nem a szakszerviz?

6. kuplung: nagyon fenn fog, elvileg egy idős pasi volt az előző tulaj, helyi csákó, és mondta valaki, hogy nagyon csúsztatta a kuplungot. Mennyi egy csere, mit kell ilyenkor cserélni egyáltalán?

7. most JVC CD-s rádió van benne, nem gyári, én szeretnék egy MP3 gyárit, mert az AVC nagyon hiányzik. Annak az érzékelője be van építve, csak rádugok valamit valahova és megy?

köszi a válaszokat.

Jaa és ha valakit érdekel irtó jó áron tudok Opel eredeti/utángyártótt alkatrészeket (olaj, szürők, stb.) Izzító gyertyát kérdeztem szalonban: 7.8000 Ft, mondom párban, vagy a 4? erre hogy nem.... db-ja... mondom az húzós, erre hogy a dízelbe minden drágább. Jaa mondom a Mondeóba vettem 3.000-ért db-ját, az olcsóbb autó?

Erre semmi mukk. Na mondom megkérdezem a gyereket, és 10.000-ért hozott 4-et, eredeti GM.

Sarzs

Link to comment
Megosztás:

Ha viszont már megtetted, akkor próbálj normális kultúrember formájában megnyilvánulni és hozzászólni, vagy ballagjál tovább egy alfás fostalicska közösségbe!!! :lol: :D

Sziasztok,

bár még új vagyok, de rövidke fórum olvasás közepette is látom, hogy köztetek elég erős a másik autómárkák iránti ellenszenv.

Szerintem ez nem jó dolog.

Minden autónak vannak előnyei és hátrányai. Valakinek a német precizitás, valakinek a japános megbízhatóság, valakinek a dél koreai árképzés, valakinek a francia kényelem, angol elegancia, olasz sportosság jön be.

Tartsuk tiszteletben a másik autómárkákat is.

köszi

Sarzs

egy lelkes újonc

Link to comment
Megosztás:

Aham, de félek hogy ezt csak gyári központizárral lehetne kivitelezni, ilyen utólagos univerzálissal nem, attól még simán be lehetne zárni a kulcsot gomblenyomással...

Hello, én ezügyben azzal védekezek, hogy nyakamba akasztom a kulcsot:)

Egy próbát megér.

Lehet hogy hülyének néznek néha, mint a kulcsos gyerekek régen, de legalább a táska alján is megtalálom a nyakpántot, ha keresem a kulcsot.

Volt szerencsém egy kulcsnélküli indítós autót huzamosabban használni.

Nah az a csúcs....

Ott soha nem kellett keresnem a kulcsot, csak tudtam, hogy a táskában van.

Sarzs

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.