Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Itt a kép: http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=76191#!76191-9

Hát nagy nagy, de ezzel vettem, nagyon jól mutat rajta, osztrák autó volt 2011-ben hozták be. 15 alattit nem tennék rá, ha egyáltalán rámegy, arra meg 195/50 kéne szemben a mostani 195/45-elm komfortban se lennék beljebb sokkal...

Képet nem tudsz mutatni a gépről?

16-os alu nagy méretű felni szerintem ekkora gépre. Lehet ott is elveszik a dinamikája. GSi-re érdemes talán , de oda is elég a 15-ös.

Tudom vannak mellette érvek, szépen nézki, stb...

Link to comment
Megosztás:

260-as tácsám van elől, felmegy rá a 14-es lemezfelni?

Hát ez jó kérdés... ilyen fékkel még nem volt dolgom, de azt tudom mondani hogy 256-osra (Calibra/Astra/Vectra) még felmegy a 14-es lemezfelni (alu nem mindegyik). Sztem próbálj szerezni egy kereket amit felpróbálhatsz, az a biztos.

Link to comment
Megosztás:

Reménykedtem, hogy valaki tud válaszolni, a közelemben sincs véletlenül se egy opel lemezkerék se, illetve a pótkerekem, ami 15-ös...

Hát ez jó kérdés... ilyen fékkel még nem volt dolgom, de azt tudom mondani hogy 256-osra (Calibra/Astra/Vectra) még felmegy a 14-es lemezfelni (alu nem mindegyik). Sztem próbálj szerezni egy kereket amit felpróbálhatsz, az a biztos.

Link to comment
Megosztás:

Hát emiatt nem fogok elmenni de köszi a tippet :)

Az 5 henger 20VT Quattro a szerelem, a jáccós, de nagyon megszerettem a kis Opelt is, hétköznapokra tökéletes nekem.

A Blizt Weekendre menjél el ott lesz a közeledben sok Opel, szerintem biztos találsz olyat akivel tudsz próbálgatni. (Audi :: 90 Quattro 20VT - nagyon komoly, tetsz!)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem új váltó és kézifékszoknyát a vashoz, a régi eléggé megfáradt már.

Kérdezném, hogy a váltógomb hogy jön le, tekerős, vagy meg kell rántani felfelé?

Esetleg ha valaki cserélte már ezeket írhatna pár tippet.

Köszi Üdv

Bruni

Link to comment
Megosztás:

Ha más nem válaszolna, mert én LÁMA vagyok ám:)

Asszem ez is csak rá van nyomva mint az Astrámon, ott csináltam. Van amikor nehezen jön le:)

A váltógombot tudomásom szerint csak le kell húzni, csavargatva,de nem menetes szóval kell erő is.

De a szoknyát nem lehet áthúzni rajta? Astra F-nél egy gyorskötöző tartja ott. Szerintem vedd le a keretett és emeld ki a szoknyát és less alá:)

Váltókart is kiemelheted:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2005-ös C corsa hoz szeretnék valahonnan User és Service manualt leszedni, de még nem találtam.

Esetleg valaki tudja hol lelhetnék?

Köszi

Az opelclub.hu oldalán fent van valahol az tuti.

Sikerült lekapnom a járgányt, amit már vagy 3 hónapja nyüstölök. :)

combo3.jpg

combo2.jpg

combo1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Jól néz ki, bár azok a visszapillantók nem állnak jól neki.

Turbó problem megoldódott?

Legalább mindent látni ezekből a nagy visszapillantókból. A b vectra tükrei nagyon picik voltak, alig láttad mi van benne... Én minden kocsira transit visszapillantót dobnék, abban minden látszik :D

A turbó már jó, az üzemanyag rendszer is, viszont még mindig kormol. Elvileg az egr szelep a hibás (néha az alapjárat is ingazodik a lámpánál). Vagy le lesz rögzítve és kikódolva vagy cseréltetem újra. Melyiket érdemes inkább?

Múltkor kikódoltuk de nagyon sok erő veszteség volt ezáltal (vagy25%) ill. picit a fogyasztás is nőtt. Lehet, hogy beragadt a sok piszoktól és nem ugrott vissza zárt állapotra kódolás után. Ezért most lehet vissza lesz tolva, hátha ez volt a gond.

De sajnos elég macerás helyen van (motor hátulján alul..) így én nem tudom szétkapni. (b vectrán 1-2perc után hozzáfért az ember)

Mit javasoltok?

Link to comment
Megosztás:

Megérett az olajcserére a c-s Corsám, szerintetek milyen olajat tegyek bele? Most ép a Q8 ésa GM motorolaj közt vaccillálok. 10W-40

Vagy szerintetek?

a 10w40 felejtsd el :)

az fél szintetikus olaj

neked full szintetikus kell

pl 0w30 vagy 5w30 aminek van dexos2 jóváhagyása

én a gyárira bevált (GM 5W30 Dexos2)

ezt keresd :

http://autoalkatreszbolt.hu/opel-5w-30-dexos2-long-life-5-l

Link to comment
Megosztás:

Jól néz ki, bár azok a visszapillantók nem állnak jól neki.

Turbó problem megoldódott?

A visszapillantó gyári, nagyon jól lehet belőlük látni! ;)

Az 1.3 csodamotor nem olyan kaka, de vannak gyerekbetegségei.

Télen soha ne hagyd sebességben parkolás közben és 15EKm-ként cserélj olajat, ne hallgass a 30E-es csereperiódusra.

A hidegen hajtást pedig már nem kell mondanom talán, turbós autóról beszélünk...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.