Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Levente

Recommended Posts

:D

Most tudom pontosan az útvonalat :D

Bp-n pár km, majd Mogyoród->Dabason pár km->Kecskemét->Kunszentmiklós->Mogyoród majd vissza Pest.

Féltáv 2 személy kicsi pakk, a másikon 3 személy + sok csomag.

Kecskemétig azért haladtunk az 50-esen rendesen, de vissza már óvatos 80-90-ke volt.

Hát, most van felújítás óta 26000km benne. Ami nem gyári az a C20XE leömlő, a Janó kipu rendszer és van benne egy MMC Chip. :lol: Ezek finomításnak számítanak? :)

Teletankolással szoktad számolni a fogyasztást, vagy fedcomp alapján ennyi?

Link to comment
Megosztás:

Teletankolással szoktad számolni a fogyasztást, vagy fedcomp alapján ennyi?

Teletank és 3kattintás. A gumiméretből fakadó csalás levonva.

Jah és elfelejtettem írni, hogy már jóideje csak a Pólusnál lévő OMW-nél tankolok 95 Carerra-t. Ég és föld azóta a kocsi a régi önmagához képest.

Link to comment
Megosztás:

Füstölés miatt, HF felújítás (síkolás, szimmeringcserék, szelepvezetőcserék), hajtókarcsapágy csere (Mahle), gyűrűszett csere (Mahle), meg még pár apróság.

MMC-nél érti a srác a dolgát :D

A gyári progimat módosította, majd teszteltem pár napon keresztül (hiba nélkül). Aztán jött a második finomított verzió, itt megoldotta azokat a kis anomáliákat amiket jeleztem neki és tökéletes lett minden.

Még lesz egy 3. durvább verzió, aztán majd meglátom, hogy melyik marad benne.

Amúgy terhelés alatt (utánfutón motor és fel az emelkedőre) érezni legjobban azt a brutál pluszt ami benne van. Nagyon nem bántam meg :lol:

A dugattyúgyűrűket cseréltetted, dugókhoz, perselyhez nem is nyúltatok?

Link to comment
Megosztás:

Az enyém a 15-öt simán becsókolja! :lol:

Ma voltam az első 25km-es úton ahol már lehet átlagfogyasztást mérni. Lenulláztam az órát, elmentem a célhoz, visszafelé jövet még a városban poroszkálnom kellett egy kicsit és így jött ki 7,6l ez már egy kicsit megnyugtatott. Mellesleg ki tudná nekem valaki fényképezni hol található az x20xev-ben az alapjárati motor?

Ma csaptam egy 80km-es kanyart, és sikerült legalábbis BC szerint a 6.9 :D

Link to comment
Megosztás:

Igen cseréltem, máshoz nem kellett nyúlnom. Amikor csináltam egyedül a főtengely maradt a blokkban.

Miért kérded? Semmi lógása nem volt a perselyeknek.

Csak egyszerű info gyűjtés. :D Eddig azt hittem, gyűrűt önmagában felesleges, vagy nem is szabad cserélni. Jó tudni, hogy nem igy van... Neked hol csinálták a hf felújitást?

Link to comment
Megosztás:

Csak egyszerű info gyűjtés. :D Eddig azt hittem, gyűrűt önmagában felesleges, vagy nem is szabad cserélni. Jó tudni, hogy nem igy van... Neked hol csinálták a hf felújitást?

Bp. Gyömrői úton csinálták. Normális srácok, értik a dolgukat. Ha kell dobok elérhetőséget.

Link to comment
Megosztás:

Bp. Gyömrői úton csinálták. Normális srácok, értik a dolgukat. Ha kell dobok elérhetőséget.

Megköszönném, erősen foglalkoztat egy kisebb tuning, viszont előtte fel akarom újíttatni a hengerfejet, a gyűrűzésre nem tudom szükség van-e, nem mérettem még kompressziót. Az optimalizálásnál állítottak az előgyújtás mértékén? 95-össel használhatod, v. kell a 98-as?

Link to comment
Megosztás:

Megköszönném, erősen foglalkoztat egy kisebb tuning, viszont előtte fel akarom újíttatni a hengerfejet, a gyűrűzésre nem tudom szükség van-e, nem mérettem még kompressziót. Az optimalizálásnál állítottak az előgyújtás mértékén? 95-össel használhatod, v. kell a 98-as?

Sajna amikor Asszonykám paripája HF-es lett akkor még nem én csináltam. Akkor gyűrű nem lett cserélve (sem csapágy), azt kell mondjam sajnos.

Motorféknél érezni legjobban a két kocsi közötti különbséget, mert az enyém brutálisan lassít tolóüzemben, az Övé meg csak alig. Pedig jól megy az övé is, de csak fent (4000től) és hírül sincs annyi nyomaték mint nekem.

Valszeg ide vezethető vissza, hogy sokkal kevesebbet eszik az enyém :D

Link to comment
Megosztás:

Sajna amikor Asszonykám paripája HF-es lett akkor még nem én csináltam. Akkor gyűrű nem lett cserélve (sem csapágy), azt kell mondjam sajnos.

Motorféknél érezni legjobban a két kocsi közötti különbséget, mert az enyém brutálisan lassít tolóüzemben, az Övé meg csak alig. Pedig jól megy az övé is, de csak fent (4000től) és hírül sincs annyi nyomaték mint nekem.

Valszeg ide vezethető vissza, hogy sokkal kevesebbet eszik az enyém :D

Valószinüleg jobban hasznositja az anyagot... :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Nah folytatódik az üzemanyag tesztelés.

Ma tankoltam OMV Maxxmotion 100-at 412,9-ért literjét :D

Az ok egyszerű, még új kopogásérzékelővel és Maxxmotion 95-el is becsörgött alacsony fordulaton. Most nem csörög és jobban is megy (még csak 10km város volt eddig).

A fogyasztásra leszek kíváncsi, mivel a sima 95-öshöz képest a 7,8%-al kerül többe a 100-as, ergo ha csökken 7 decivel a fogyim (9liter-7,8%=8,3liter/100km) akkor már 0án vagyok és nem csörög :D

Csak tudja az ember megállni, hogy ne nyomja neki mint süket az ajtótokot :D

A másik teszt projekt az etanol keverék lesz.

Elméletben 344Ft-ból ki tudok hozni 99 oktános keveréket (35 liter+25 liter E85), itt pedig a plusz fogyi lesz mérvadó, hogy megéri e.

Ha lesznek adatok, majd írok.

Link to comment
Megosztás:

Nah folytatódik az üzemanyag tesztelés.

Ma tankoltam OMV Maxxmotion 100-at 412,9-ért literjét :D

Az ok egyszerű, még új kopogásérzékelővel és Maxxmotion 95-el is becsörgött alacsony fordulaton. Most nem csörög és jobban is megy (még csak 10km város volt eddig).

A fogyasztásra leszek kíváncsi, mivel a sima 95-öshöz képest a 7,8%-al kerül többe a 100-as, ergo ha csökken 7 decivel a fogyim (9liter-7,8%=8,3liter/100km) akkor már 0án vagyok és nem csörög :D

Csak tudja az ember megállni, hogy ne nyomja neki mint süket az ajtótokot :D

A másik teszt projekt az etanol keverék lesz.

Elméletben 344Ft-ból ki tudok hozni 99 oktános keveréket (35 liter+25 liter E85), itt pedig a plusz fogyi lesz mérvadó, hogy megéri e.

Ha lesznek adatok, majd írok.

Hogyan veszed észre hogy becsörög?

Link to comment
Megosztás:

Hogyan veszed észre hogy becsörög?

Hallom a fülemmel :D

Nah komolyan: pl. szalagkorlát vagy valami "hangvisszaverő felület" mellett leengedett ablaknál terhelés alatt alacsony fordulaton hallható rendellenes csörgő zörgő, csilingelő hang. Lényegében arról van szó, hogy az "alacsony" oktánszám miatti öngyulladás miatt telibeveri a sűrítést végző dugattyút a robbanás. Tehát sűrítés alatt lévő keverék idő előtt begyullad.

Link to comment
Megosztás:

Hallom a fülemmel :D

Nah komolyan: pl. szalagkorlát vagy valami "hangvisszaverő felület" mellett leengedett ablaknál terhelés alatt alacsony fordulaton hallható rendellenes csörgő zörgő, csilingelő hang. Lényegében arról van szó, hogy az "alacsony" oktánszám miatti öngyulladás miatt telibeveri a sűrítést végző dugattyút a robbanás. Tehát sűrítés alatt lévő keverék idő előtt begyullad.

Azért ezt elvileg az előgyujtásnak ill a gyujtásvezérlésnek kezelni kellene.

Hasonló gondom volt csörgött és rángatott is. Cseréltem gyujtásvezérlőt meg gyertyákat(már időszerű volt kb 40000 km et futottak.) és szinte mondhatom megszűnt a csörgés.

Link to comment
Megosztás:

Azért ezt elvileg az előgyujtásnak ill a gyujtásvezérlésnek kezelni kellene.

Hasonló gondom volt csörgött és rángatott is. Cseréltem gyujtásvezérlőt meg gyertyákat(már időszerű volt kb 40000 km et futottak.) és szinte mondhatom megszűnt a csörgés.

A második verziós chip van most benne, ergo ez "csak" ezért csörög, de valamit valamiért ugye :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
A második verziós chip van most benne, ergo ez "csak" ezért csörög, de valamit valamiért ugye :D

Jelentem alássan abbamaradt a csörgés a 100-as OMW Maxxmotiontól is és a 95-ös benzin/Etanol keveréktől is. Utóbbi 99,4-es oktánra lett bekeverve.

Az előbbi 413Ft, utóbbi pedig 330Ft literenként, kíváncsi leszek, hogy mennyire jön ki a fogyim az etanolos keverékkel, mivel nem kicsi a különbség :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Nos, a teljes 2107km-re 136.95l anyag kellett, ami 6.5l.es átlagot hozott. :icon4: :D

Kiváló, figyelembe véve, hogy volt kb.300km, amikor 3-asnál jobban nem tudtam felkapcsolni a hegyek és a kanyarok miatt.

(A napi munkába járás.)

Persze 3000-es fordulat is kellett, mert gyönge emelkedők voltak és elő kellett csalni a lovakat is. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Nos, a teljes 2107km-re 136.95l anyag kellett, ami 6.5l.es átlagot hozott. ;) :D

Kiváló, figyelembe véve, hogy volt kb.300km, amikor 3-asnál jobban nem tudtam felkapcsolni a hegyek és a kanyarok miatt.

(A napi munkába járás.)

Persze 3000-es fordulat is kellett, mert gyönge emelkedők voltak és elő kellett csalni a lovakat is. :icon4:

Az korrekt!

C16NZ power :icon4:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok !

A fogyasztás töbletemre azt mondták hogy okozhatja a lambda szonda is...

Ha megállok és hátramagyek a kocsi mögé akkor érezni hogy kap anyagot bőven.

Ma kivettem megpucoltam, de még kell várni hogy változik e valami. Ezen kívűl 5let hogy mit pucoljak cseréljek?

Univerzális lambdaszondát érdemes e használni ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

A fogyasztás töbletemre azt mondták hogy okozhatja a lambda szonda is...

Ha megállok és hátramagyek a kocsi mögé akkor érezni hogy kap anyagot bőven.

Ma kivettem megpucoltam, de még kell várni hogy változik e valami. Ezen kívűl 5let hogy mit pucoljak cseréljek?

Univerzális lambdaszondát érdemes e használni ?

Nem, a lambda szondából csak gyárit érdemes venni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

A fogyasztás töbletemre azt mondták hogy okozhatja a lambda szonda is...

Ha megállok és hátramagyek a kocsi mögé akkor érezni hogy kap anyagot bőven.

Ma kivettem megpucoltam, de még kell várni hogy változik e valami. Ezen kívűl 5let hogy mit pucoljak cseréljek?

Univerzális lambdaszondát érdemes e használni ?

Ahogy Zotya is írta, csak gyári!

Link to comment
Megosztás:

Szeva!

Azt mond inkább mennyi az átlagod.

Meg, hogy telt a nyaralás? :D

Nah megtaláltam a hiányzó MOL-os blokkot :)

3an voltunk, agyig rakva, olyannyira, hogy látványosan húzta a sejhaját szegény Veki és még erre jött a klíma meg a tempós haladás (ahol lehetett persze, az M5-ösön pl. hazafelé 140-el kocogtunk)

Szóval a tankolások így alakultak:

Bp. teletank 3 kattanásig OMW Maxxmotion 100-al 250261km-nél.

Szerbiában 3 szor tankoltam összesen és itthon pedig a záró 3 kattanásost 252456-nál.

2195km és 148,28 liter---> 6,75 liter. Mindez 195/60R15 gyári szinte vadonat új gumin (szóval nincs csalás).

Sajna a hazaút utolsó felét már nagyon untam, így szerettem volna minél előbb hazaérni, ott vérzett el a fogyi és nem lett 6,5, de asszem így sem kell nagyon szégyenkeznünk lévén azért ~1650kg kellett mozgatni klímával hegyen völgyön :D Jah és sajnos nincs 100as benzin a szerbeknél, így a premium 95-ösükkel is csörgött a motor, ha lett volna 100-as akkor simán megvan a 6,5 még a tempós haladás ellenére is.

A nyaralás nagyon ott volt, majd dobok fel képeket hamarosan :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.